2020-02-18   09:24:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2018    Udskriftsdato  21 januar 2018   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2018         
 
 
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: ProAlign 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.69  1:08.87  1:53.19    2:27.49   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.57  1:10.94  1:54.06    2:28.31   
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub    33.24  1:15.91  2:02.64    2:37.41   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    34.23  1:13.62  2:01.45    2:37.41   
Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    34.93  1:15.47  2:04.35    2:41.31   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    35.92  1:15.72  2:05.64    2:43.90   
Emma Kjer Rasmussen  2004  Hvidovre Svømme Klub    36.55  1:17.87  2:06.31    2:45.16   
Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.25  1:17.16  2:06.80    2:45.63   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    36.31  1:21.03  2:10.04    2:46.08   
10  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    34.84  1:16.08  2:07.25    2:46.20   
11  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub    35.44  1:17.55  2:07.73    2:46.84   
12  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    37.93  1:24.07  2:07.87    2:48.99   
13  Line Thode Møller  2004  Farum Svømmeklub    39.64  1:23.67  2:11.76    2:50.37   
14  Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.67  1:20.71  2:14.61    2:51.59   
15  Fleur Bos  2005  Orca Nederland    38.76  1:22.90  2:13.45    2:51.94   
16  Karoline K. Larsen  2004  Farum Svømmeklub    37.73  1:21.62  2:14.52    2:52.03   
17  Esmée Mulder  2004  Orca Nederland    36.72  1:22.34  2:11.87    2:52.55   
18  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF    38.31  1:23.77  2:13.09    2:52.80   
19  Emma S. Kristensen  2005  Gentofte Svømme Klub    37.81  1:23.51  2:12.88    2:53.15   
20  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.77  1:21.98  2:15.81    2:53.79   
21  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub    39.66  1:23.41  2:13.04    2:54.37   
22  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    39.05  1:22.49  2:14.74    2:54.86   
23  Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte Svømme Klub    37.01  1:21.76  2:12.80    2:56.82   
24  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svømmeklub    37.18  1:23.59  2:16.87    2:57.22   
25  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    38.40  1:26.06  2:16.21    2:57.36   
26  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    42.02  1:27.65  2:20.44    2:58.10   
27  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub    38.07  1:23.52  2:17.53    2:59.45   
28  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub    42.27  1:29.38  2:17.55    3:00.06   
29  Amélie Wortel  2005  Orca Nederland    39.49  1:24.96  2:17.67    3:01.28   
30  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub    40.68  1:27.32  2:21.86    3:04.99   
31  Patricia Petersen  2005  Lyngby Svømmeklub    44.27  1:32.43  2:24.47    3:09.69   
32  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31    48.63  1:42.18  2:42.51    3:24.39   
33  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    45.83  1:42.42  2:41.84    3:29.03   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Tyvstart 
Mathilde F Handberg  2005  Hvidovre Svømme Klub            DSQ  EFB v 75m 
                     
 
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: ProAlign 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub    36.65  1:21.14  2:11.92    2:51.89   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.13  1:21.67  2:14.78    2:56.18   
Dikte Johanne Schrøder  2006  Gentofte Svømme Klub    40.50  1:24.49  2:18.84    2:59.96   
Molly Sczzepanski  2006  Gentofte Svømme Klub    39.96  1:25.30  2:19.79    3:01.23   
Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    40.69  1:26.35  2:21.45    3:01.43   
Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub    43.61  1:30.61  2:26.75    3:08.11   
Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    42.21  1:29.68  2:24.41    3:08.20   
Johanne Hummelmose  2006  Gentofte Svømme Klub    41.55  1:30.32  2:26.38    3:10.90   
Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub    42.63  1:32.20  2:28.45    3:12.05   
10  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub    46.51  1:39.06  2:32.28    3:12.34   
11  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    41.26  1:32.13  2:31.33    3:13.94   
12  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    41.31  1:33.90  2:29.74    3:14.18   
13  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    49.17  1:40.76  2:34.29    3:17.07   
14  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    47.20  1:36.48  2:35.40    3:19.24   
15  Olga Cermak  2006  Hvidovre Svømme Klub    47.65  1:42.66  2:43.79    3:26.91   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 januar 2018 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark