2020-02-20   07:47:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2018    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2018         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Lyngby Svømmeklub            59.94   
Oscar Cleemann  2003  Hvidovre Svømme Klub            1:06.18   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            1:09.35   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            1:10.21   
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømme Klub            1:10.41   
Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:11.38   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:11.96   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:12.18   
Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svømme Klub            1:14.18   
10  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            1:15.30   
11  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            1:15.46   
12  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:15.88   
13  Mats Krüger  2004  Farum Svømmeklub            1:16.94   
14  Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            1:18.60   
15  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub            1:18.75   
16  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:19.61   
17  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:20.00   
18  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:21.27   
19  Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre Svømme Klub            1:21.77   
20  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:22.30   
21  Villads Lund Larsen  2004  Hvidovre Svømme Klub            1:28.71   
Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej berør i vend 25m 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Domingo Kuipers  2005  Orca Nederland            1:11.14   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            1:15.18   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            1:15.67   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:16.60   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            1:19.05   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            1:19.93   
Jonathan Piontek  2005  Lyngby Svømmeklub            1:21.24   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub            1:21.80   
Joakim Hjulmand-Lassen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:21.93   
10  Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svømme Klub            1:25.29   
11  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub            1:25.55   
12  Eise Zee  2005  Orca Nederland            1:26.81   
13  Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:28.07   
14  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:29.21   
15  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            1:29.43   
16  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:32.19   
17  Jasper Dijks  2005  Orca Nederland            1:32.53   
18  Christian Nimb  2006  Gentofte Svømme Klub            1:33.30   
19  Asbjørn Schou  2008  Lyngby Svømmeklub            1:35.59   
20  Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:39.05   
21  Christian L-Gregersen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:43.45   
22  Hubert Fosbøl  2007  Lyngby Svømmeklub            1:46.11   
23  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            1:48.98   
24  Hugo Silfen-Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:50.69   
25  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            1:51.76   
26  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:52.19   
27  Anton Marinus Andreassen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:54.18   
28  Jonas Bendixen  2009  Lyngby Svømmeklub            2:03.69   
Andreas Nordquist  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Sv på mave eft 50 m 
Nicholas Nordquist  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  EFB 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark