Results for Höstsimiaden 2017, Eriksdalsbadet Stockholm
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:07 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Mix [2007] | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:17.84 | ||||||
Nicola Pavlovic Cano | 2007 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 31.09 | 1:04.52 | |||||||
Juni Stenbacka | 2007 | 37.14 | 1:41.66 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 36.18 | 2:17.84 | |||||||
2 | Spårvägen Mix Lag 1[2007] | 2007 | Spårvägen Simförening | 2:27.28 | ||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 38.07 | 1:13.96 | |||||||
Lucas Goulet | 2008 | 35.55 | 1:49.51 | |||||||
Matilda Karlsson | 2007 | 37.77 | 2:27.28 | |||||||
3 | Södertörn Mix [2007] 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:31.17 | ||||||
Nadja Travar | 2007 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Alicia Aalo | 2007 | 37.33 | 1:14.19 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 36.51 | 1:50.70 | |||||||
Moritz Karlsson | 2008 | 40.47 | 2:31.17 | |||||||
4 | Wisby SS Mix [2007] | 2007 | Wisby Simsällskap | 2:43.06 | ||||||
Hilmer Bergman | 2007 | 42.42 | 42.42 | |||||||
Alva Engqvist | 2007 | 39.87 | 1:22.29 | |||||||
Malte Lyth | 2008 | 39.15 | 2:01.44 | |||||||
Astrid Sippmanne | 2007 | 41.62 | 2:43.06 | |||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 2[2007] | 2007 | Spårvägen Simförening | 2:58.74 | ||||||
Brian Eriksson | 2007 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Elin Yavuz | 2007 | 41.87 | 1:22.10 | |||||||
Smilla Palmborg | 2007 | 53.67 | 2:15.77 | |||||||
Rasmus Öst | 2007 | 42.97 | 2:58.74 | |||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 3[2007] | 2007 | Spårvägen Simförening | 3:02.94 | ||||||
Engla Hellenius | 2008 | 42.53 | 42.53 | |||||||
Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | 47.86 | 1:30.39 | |||||||
Japheth Shewa | 2007 | 47.98 | 2:18.37 | |||||||
Julia Hellberg | 2007 | 44.57 | 3:02.94 | |||||||
7 | Ösmo SS Mix [2007] | 2007 | Ösmo Simsällskap | 3:12.76 | ||||||
Leah Sandelius | 2007 | 44.21 | 44.21 | |||||||
Emanuel Liljestedt | 2008 | 49.30 | 1:33.51 | |||||||
Jayzon von Gyllenpalm | 2008 | 46.61 | 2:20.12 | |||||||
Linn Berggren | 2009 | 52.64 | 3:12.76 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:07 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 2, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.41 | 1:36.33 | |||||
2 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 49.19 | 1:39.32 | |||||
3 | Yasmin Achahbar | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.46 | 1:44.34 | |||||
4 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.80 | 1:44.69 | |||||
5 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 49.31 | 1:44.80 | |||||
6 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.28 | 1:45.65 | |||||
7 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 50.24 | 1:47.18 | |||||
8 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.21 | 1:47.66 | |||||
9 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 50.04 | 1:48.67 | |||||
10 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 52.69 | 1:52.02 | |||||
11 | Maja Delläng | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.27 | 1:52.94 | |||||
12 | Karin Flink | 2008 | Södertörns Simsällskap | 51.83 | 1:53.14 | |||||
- | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 43.42 | 1:31.38 | |||||
2 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.15 | 1:38.41 | |||||
3 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 46.57 | 1:39.32 | |||||
4 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 46.92 | 1:45.35 | |||||
5 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 48.91 | 1:46.78 | |||||
6 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 53.37 | 1:51.07 | |||||
7 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 57.12 | 2:02.50 | |||||
- | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Mehdi Aldujaili | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.35 | ||||||
2 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 35.41 | ||||||
3 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.81 | ||||||
4 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.05 | ||||||
5 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 36.86 | ||||||
6 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.33 | ||||||
7 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 37.48 | ||||||
8 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.54 | ||||||
9 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 37.76 | ||||||
10 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.86 | ||||||
11 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.73 | ||||||
12 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 38.91 | ||||||
13 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 39.02 | ||||||
14 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 39.49 | ||||||
15 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.54 | ||||||
16 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.69 | ||||||
17 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 40.33 | ||||||
18 | Alicia Ståhlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 40.44 | ||||||
19 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.58 | ||||||
20 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.32 | ||||||
21 | Fidelie Börnesson | 2007 | Tyresö Simsällskap | 41.42 | ||||||
22 | Ella Pahlén | 2007 | Tyresö Simsällskap | 41.83 | ||||||
23 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 42.11 | ||||||
24 | Elly Holmqvist | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | 42.24 | ||||||
25 | Astrid Sippmanne | 2007 | Wisby Simsällskap | 42.60 | ||||||
26 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.04 | ||||||
27 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 45.05 | ||||||
28 | Lilly Winblad | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.13 | ||||||
29 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.54 | ||||||
30 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.78 | ||||||
31 | Filippa Karlsson | 2007 | Wisby Simsällskap | 49.38 | ||||||
32 | Sarin Isabelle Demir | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.49 | ||||||
33 | Malin Johansson | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | 50.02 | ||||||
34 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 51.35 | ||||||
35 | Denise Sörnäs | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 52.33 | ||||||
36 | Anna Candinger | 2007 | Tyresö Simsällskap | 53.30 | ||||||
- | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 5, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 32.02 | ||||||
2 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.81 | ||||||
3 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 36.38 | ||||||
4 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 38.84 | ||||||
5 | Hjalmar Pettersson | 2007 | Wisby Simsällskap | 39.86 | ||||||
6 | Hilmer Bergman | 2007 | Wisby Simsällskap | 39.88 | ||||||
7 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 40.05 | ||||||
8 | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | 42.93 | ||||||
9 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.32 | ||||||
10 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 45.02 | ||||||
11 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 46.68 | ||||||
12 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.25 | ||||||
- | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 6, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 19.62 | ||||||
2 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 20.96 | ||||||
3 | Karin Flink | 2008 | Södertörns Simsällskap | 21.07 | ||||||
4 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 21.08 | ||||||
5 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 21.28 | ||||||
6 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 21.48 | ||||||
7 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 21.64 | ||||||
8 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 21.74 | ||||||
9 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 21.87 | ||||||
10 | Yasmin Achahbar | 2008 | Södertörns Simsällskap | 22.72 | ||||||
11 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 22.77 | ||||||
12 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 22.88 | ||||||
13 | Ines Öhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 23.50 | ||||||
14 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 23.98 | ||||||
15 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 24.05 | ||||||
16 | Linnea Björkholm | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 24.07 | ||||||
17 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 24.50 | ||||||
18 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 24.68 | ||||||
19 | Mänel Messaoud | 2008 | Södertörns Simsällskap | 25.12 | ||||||
20 | Maja Delläng | 2008 | Södertörns Simsällskap | 27.55 | ||||||
- | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 7, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 19.18 | ||||||
2 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 20.40 | ||||||
3 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 21.02 | ||||||
4 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 21.17 | ||||||
5 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 22.16 | ||||||
6 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 25.14 | ||||||
7 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 25.17 | ||||||
8 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 26.74 | ||||||
- | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jayzon von Gyllenpalm | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mehdi Aldujaili | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 8, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 15.87 | ||||||
2 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 17.76 | ||||||
3 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 17.82 | ||||||
4 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 17.95 | ||||||
5 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 18.17 | ||||||
6 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 18.80 | ||||||
7 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 19.08 | ||||||
8 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 19.14 | ||||||
9 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 19.31 | ||||||
10 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 19.34 | ||||||
11 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 19.85 | ||||||
12 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 19.97 | ||||||
13 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 19.99 | ||||||
14 | Alicia Ståhlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 20.10 | ||||||
15 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 20.32 | ||||||
16 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 20.56 | ||||||
17 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 20.88 | ||||||
18 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 21.38 | ||||||
19 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 21.59 | ||||||
20 | Astrid Sippmanne | 2007 | Wisby Simsällskap | 22.10 | ||||||
21 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 22.44 | ||||||
22 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 22.50 | ||||||
23 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 24.20 | ||||||
24 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 24.30 | ||||||
25 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 25.14 | ||||||
26 | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 25.67 | ||||||
27 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 25.77 | ||||||
28 | Filippa Karlsson | 2007 | Wisby Simsällskap | 27.08 | ||||||
- | Lilly Winblad | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 9, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 15.72 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 17.99 | ||||||
3 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 19.25 | ||||||
4 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 19.90 | ||||||
5 | Hjalmar Pettersson | 2007 | Wisby Simsällskap | 21.44 | ||||||
6 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 22.35 | ||||||
7 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 22.76 | ||||||
8 | Hilmer Bergman | 2007 | Wisby Simsällskap | 24.20 | ||||||
9 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 24.36 | ||||||
10 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 24.74 | ||||||
11 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 24.94 | ||||||
- | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.93 | ||||||
2 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 40.25 | ||||||
3 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 40.55 | ||||||
4 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 40.67 | ||||||
5 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 41.90 | ||||||
6 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 42.39 | ||||||
7 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 42.89 | ||||||
8 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 43.01 | ||||||
9 | Yasmin Achahbar | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.89 | ||||||
10 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.33 | ||||||
11 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 44.40 | ||||||
12 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 44.50 | ||||||
13 | Karin Flink | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.75 | ||||||
14 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.79 | ||||||
15 | Mänel Messaoud | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.89 | ||||||
16 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 47.00 | ||||||
17 | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 47.27 | ||||||
18 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 47.98 | ||||||
19 | Linnea Björkholm | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 49.42 | ||||||
20 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 50.94 | ||||||
21 | Ines Öhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 53.54 | ||||||
22 | Linn Berggren | 2009 | Ösmo Simsällskap | 53.66 | ||||||
- | Maja Delläng | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 36.56 | ||||||
2 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 39.08 | ||||||
3 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 39.23 | ||||||
4 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.83 | ||||||
5 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.86 | ||||||
6 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.13 | ||||||
7 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.62 | ||||||
8 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 44.16 | ||||||
9 | Casper Klinge | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 46.62 | ||||||
10 | Melvin Brink | 2008 | Älvsjö AIK Simförening | 46.85 | ||||||
11 | Jayzon von Gyllenpalm | 2008 | Ösmo Simsällskap | 49.27 | ||||||
12 | Erik Förborgen | 2008 | Tyresö Simsällskap | 49.65 | ||||||
13 | Jyqe von Gyllenpalm | 2009 | Ösmo Simsällskap | 49.67 | ||||||
14 | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | 50.05 | ||||||
15 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 51.25 | ||||||
16 | Mehdi Aldujaili | 2008 | Södertörns Simsällskap | 52.19 | ||||||
17 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 53.71 | ||||||
18 | Egil Engqvist | 2008 | Södertälje Simsällskap | 58.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 12, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 36.90 | 1:23.52 | |||||
2 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.39 | 1:30.91 | |||||
3 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 42.75 | 1:31.78 | |||||
4 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.08 | 1:31.79 | |||||
5 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.71 | 1:36.46 | |||||
6 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.67 | 1:36.63 | |||||
7 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.49 | 1:37.05 | |||||
8 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.64 | 1:37.46 | |||||
9 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 45.40 | 1:38.09 | |||||
10 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.42 | 1:38.97 | |||||
11 | Alicia Ståhlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 48.23 | 1:39.11 | |||||
12 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.48 | 1:40.97 | |||||
13 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.23 | 1:42.78 | |||||
14 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 47.60 | 1:44.63 | |||||
15 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.40 | 1:45.41 | |||||
16 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 48.99 | 1:45.67 | |||||
17 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.57 | 1:45.89 | |||||
18 | Astrid Sippmanne | 2007 | Wisby Simsällskap | 49.37 | 1:46.75 | |||||
19 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.29 | 1:48.63 | |||||
20 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 54.36 | 1:53.74 | |||||
21 | Lilly Winblad | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 54.25 | 1:54.33 | |||||
22 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:00.83 | 2:00.69 | |||||
23 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:03.44 | 2:11.13 | |||||
24 | Filippa Karlsson | 2007 | Wisby Simsällskap | 1:01.73 | 2:13.02 | |||||
- | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 13, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.12 | 1:21.35 | |||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.18 | 1:31.52 | |||||
3 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.44 | 1:31.74 | |||||
4 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 48.55 | 1:44.26 | |||||
5 | Hilmer Bergman | 2007 | Wisby Simsällskap | 50.56 | 1:45.62 | |||||
6 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 46.66 | 1:46.54 | |||||
7 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.76 | 1:55.57 | |||||
8 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.30 | 1:57.18 | |||||
9 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.54 | 2:01.18 | |||||
10 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.44 | 2:01.55 | |||||
- | Hjalmar Pettersson | 2007 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer [2007] 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:43.84 | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 37.26 | 37.26 | |||||||
Nadja Travar | 2007 | 46.09 | 1:23.35 | |||||||
Lovisa Lindberg | 2007 | 42.84 | 2:06.19 | |||||||
Juni Stenbacka | 2007 | 37.65 | 2:43.84 | |||||||
2 | Södertörn Damer [2007] 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:58.59 | ||||||
Alicia Aalo | 2007 | 45.81 | 45.81 | |||||||
Malva Lundberg | 2007 | 46.07 | 1:31.88 | |||||||
Vera Duhlin | 2007 | 49.61 | 2:21.49 | |||||||
Emma Johanson | 2008 | 37.10 | 2:58.59 | |||||||
3 | Spårvägen Damer 1 [2007] | 2007 | Spårvägen Simförening | 3:10.62 | ||||||
Smilla Palmborg | 2007 | 52.38 | 52.38 | |||||||
Matilda Karlsson | 2007 | 54.90 | 1:47.28 | |||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 41.25 | 2:28.53 | |||||||
Elin Yavuz | 2007 | 42.09 | 3:10.62 | |||||||
4 | Södertörn Damer [2007] 3 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:12.93 | ||||||
Thea Hollén | 2007 | 50.24 | 50.24 | |||||||
Moa Forsgren | 2008 | 52.38 | 1:42.62 | |||||||
Mathilda Wilsson | 2007 | 44.20 | 2:26.82 | |||||||
Yasmin Achahbar | 2008 | 46.11 | 3:12.93 | |||||||
5 | Ösmo SS Damer [2007] | 2007 | Ösmo Simsällskap | 3:14.26 | ||||||
Alva Lindberg | 2008 | 49.39 | 49.39 | |||||||
Lina Thunvall | 2008 | 50.23 | 1:39.62 | |||||||
Leah Sandelius | 2007 | 52.65 | 2:32.27 | |||||||
Audrey Glavas | 2008 | 41.99 | 3:14.26 | |||||||
6 | Södertörn Damer [2007] 4 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:24.90 | ||||||
Maja Delläng | 2008 | 54.52 | 54.52 | |||||||
Ines Öhlin | 2008 | 53.23 | 1:47.75 | |||||||
Teresa Giocoli | 2007 | 52.62 | 2:40.37 | |||||||
Mänel Messaoud | 2008 | 44.53 | 3:24.90 | |||||||
- | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Lilly Winblad | 2007 | |||||||||
Signe Mueller | 2007 | |||||||||
Linnea Björkholm | 2008 | |||||||||
Amanda Widhe | 2007 | DNS | ||||||||
- | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Boel Araskog | 2007 | 47.12 | 47.12 | |||||||
- | Södertörn Damer [2007] 5 | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Lotta Lande | 2007 | 53.67 | 53.67 | |||||||
Thea Severinsson | 2008 | 53.45 | 1:47.12 | |||||||
- | Södertörn Damer [2007] 6 | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 15, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [2007] | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:43.15 | ||||||
Moritz Karlsson | 2008 | 43.31 | 43.31 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 47.20 | 1:30.51 | |||||||
Nicola Pavlovic Cano | 2007 | 35.88 | 2:06.39 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 36.76 | 2:43.15 | |||||||
2 | Spårvägen Herrar 1 [2007] | 2007 | Spårvägen Simförening | 3:02.25 | ||||||
Brian Eriksson | 2007 | 42.14 | 42.14 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 50.13 | 1:32.27 | |||||||
Lucas Goulet | 2008 | 44.71 | 2:16.98 | |||||||
Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | 45.27 | 3:02.25 | |||||||
- | Södertörn Herrar [2007] 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Kevin Lindbom | 2008 | 49.50 | 49.50 | |||||||
Folke Duhlin | 2009 | 56.23 | 1:45.73 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 16, 4X50m Medley Mix 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Mix [2007] | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:32.45 | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 36.64 | 36.64 | |||||||
Nadja Travar | 2007 | 44.62 | 1:21.26 | |||||||
Nicola Pavlovic Cano | 2007 | 34.73 | 1:55.99 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 36.46 | 2:32.45 | |||||||
2 | Södertörn Mix [2007] 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:49.56 | ||||||
Moritz Karlsson | 2008 | 43.86 | 43.86 | |||||||
Malva Lundberg | 2007 | 45.19 | 1:29.05 | |||||||
Lovisa Lindberg | 2007 | 43.68 | 2:12.73 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 36.83 | 2:49.56 | |||||||
3 | Spårvägen Mix Lag 1[2007] | 2007 | Spårvägen Simförening | 2:50.20 | ||||||
Lucas Goulet | 2008 | 42.10 | 42.10 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 50.17 | 1:32.27 | |||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 40.96 | 2:13.23 | |||||||
Matilda Karlsson | 2007 | 36.97 | 2:50.20 | |||||||
4 | Wisby SS Mix [2007] | 2007 | Wisby Simsällskap | 3:10.64 | ||||||
Hilmer Bergman | 2007 | 46.43 | 46.43 | |||||||
Astrid Sippmanne | 2007 | 53.83 | 1:40.26 | |||||||
Malte Lyth | 2008 | 42.28 | 2:22.54 | |||||||
Alva Engqvist | 2007 | 48.10 | 3:10.64 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 17, 50m Ryggsim Damer 9 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.63 | ||||||
2 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.06 | ||||||
3 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 48.28 | ||||||
4 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 48.33 | ||||||
5 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 48.58 | ||||||
6 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 48.80 | ||||||
7 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 49.35 | ||||||
8 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 49.80 | ||||||
9 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.83 | ||||||
9 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 49.83 | ||||||
11 | Yasmin Achahbar | 2008 | Södertörns Simsällskap | 52.12 | ||||||
12 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.40 | ||||||
13 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 52.50 | ||||||
14 | Linnea Björkholm | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 53.01 | ||||||
15 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 54.58 | ||||||
16 | Hilda Löfstrand | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 55.76 | ||||||
17 | Maja Delläng | 2008 | Södertörns Simsällskap | 56.18 | ||||||
18 | Elvira Isakson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 56.87 | ||||||
- | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mänel Messaoud | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 18, 50m Ryggsim Herr 9 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 42.10 | ||||||
2 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.62 | ||||||
3 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 46.76 | ||||||
4 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.56 | ||||||
5 | Erik Förborgen | 2008 | Tyresö Simsällskap | 49.26 | ||||||
6 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.94 | ||||||
7 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 51.24 | ||||||
8 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 55.11 | ||||||
9 | Melvin Brink | 2008 | Älvsjö AIK Simförening | 55.77 | ||||||
10 | Jyqe von Gyllenpalm | 2009 | Ösmo Simsällskap | 57.66 | ||||||
11 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.76 | ||||||
12 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 58.84 | ||||||
13 | Mehdi Aldujaili | 2008 | Södertörns Simsällskap | 1:00.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 10 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.76 | ||||||
2 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.19 | ||||||
3 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.60 | ||||||
4 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 50.26 | ||||||
5 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.32 | ||||||
6 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.94 | ||||||
7 | Elly Holmqvist | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | 51.63 | ||||||
8 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 51.87 | ||||||
9 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.89 | ||||||
10 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.03 | ||||||
11 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 52.14 | ||||||
12 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.01 | ||||||
13 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 53.13 | ||||||
14 | Astrid Sippmanne | 2007 | Wisby Simsällskap | 53.20 | ||||||
15 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 54.83 | ||||||
16 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.14 | ||||||
17 | Ella Pahlén | 2007 | Tyresö Simsällskap | 55.19 | ||||||
18 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 55.65 | ||||||
19 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 56.15 | ||||||
20 | Lilly Winblad | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 57.21 | ||||||
21 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.41 | ||||||
22 | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 57.46 | ||||||
23 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 57.48 | ||||||
24 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.97 | ||||||
25 | Anna Candinger | 2007 | Tyresö Simsällskap | 58.43 | ||||||
26 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:00.06 | ||||||
27 | Malin Johansson | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | 1:01.21 | ||||||
28 | Filippa Karlsson | 2007 | Wisby Simsällskap | 1:06.71 | ||||||
- | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Sarin Isabelle Demir | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar 10 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.91 | ||||||
2 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.04 | ||||||
3 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.85 | ||||||
4 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.97 | ||||||
5 | Hilmer Bergman | 2007 | Wisby Simsällskap | 56.82 | ||||||
6 | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.82 | ||||||
7 | Hjalmar Pettersson | 2007 | Wisby Simsällskap | 58.24 | ||||||
8 | Oliver Crawford | 2007 | Tyresö Simsällskap | 58.77 | ||||||
9 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:01.04 | ||||||
10 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:01.83 | ||||||
11 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:02.38 | ||||||
12 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:02.96 | ||||||
- | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 21, 50m Bröstsim Dam 9 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 49.11 | ||||||
2 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 49.80 | ||||||
3 | Yasmin Achahbar | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.15 | ||||||
4 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 51.27 | ||||||
5 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 51.60 | ||||||
6 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.72 | ||||||
7 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.00 | ||||||
8 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.25 | ||||||
9 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 55.38 | ||||||
10 | Rut Gustafsson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 55.61 | ||||||
11 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 55.62 | ||||||
12 | Mänel Messaoud | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.72 | ||||||
13 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 56.41 | ||||||
14 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 56.92 | ||||||
15 | Hilda Löfstrand | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 57.22 | ||||||
16 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 57.46 | ||||||
17 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 57.62 | ||||||
18 | Maja Delläng | 2008 | Södertörns Simsällskap | 58.70 | ||||||
19 | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 58.72 | ||||||
20 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 58.83 | ||||||
21 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 58.97 | ||||||
22 | Elvira Isakson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 59.23 | ||||||
23 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 1:00.52 | ||||||
24 | Linnea Björkholm | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.70 | ||||||
- | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ines Öhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 22, 50m Bröstsim Herr 9 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 49.88 | ||||||
2 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 50.34 | ||||||
3 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 50.53 | ||||||
4 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 52.74 | ||||||
5 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.33 | ||||||
6 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 56.00 | ||||||
7 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.41 | ||||||
8 | Mehdi Aldujaili | 2008 | Södertörns Simsällskap | 1:01.58 | ||||||
9 | Måns Ritzl | 2008 | Södertörns Simsällskap | 1:01.68 | ||||||
10 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:13.83 | ||||||
- | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 10 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 36.89 | ||||||
2 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.19 | ||||||
3 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.70 | ||||||
4 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 43.39 | ||||||
5 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.91 | ||||||
6 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 44.22 | ||||||
7 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.31 | ||||||
8 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.91 | ||||||
9 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.00 | ||||||
10 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.69 | ||||||
11 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 45.88 | ||||||
12 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.30 | ||||||
13 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 46.81 | ||||||
14 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.88 | ||||||
15 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 47.58 | ||||||
16 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.37 | ||||||
17 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.49 | ||||||
18 | Astrid Sippmanne | 2007 | Wisby Simsällskap | 50.89 | ||||||
19 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.00 | ||||||
20 | Lilly Winblad | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 52.35 | ||||||
21 | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 52.72 | ||||||
22 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.89 | ||||||
23 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 54.10 | ||||||
24 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.13 | ||||||
25 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 54.63 | ||||||
26 | Sarin Isabelle Demir | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.75 | ||||||
27 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:01.19 | ||||||
- | Anna Candinger | 2007 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Pahlén | 2007 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Karlsson | 2007 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malin Johansson | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
- | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 10 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.18 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.52 | ||||||
3 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.59 | ||||||
4 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.57 | ||||||
5 | Hilmer Bergman | 2007 | Wisby Simsällskap | 46.96 | ||||||
6 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.48 | ||||||
7 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.90 | ||||||
8 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.62 | ||||||
9 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.06 | ||||||
10 | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.40 | ||||||
11 | Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.32 | ||||||
- | Hjalmar Pettersson | 2007 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 25, 4X50m Frisim Dam 10 år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer [2007] 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:43.61 | ||||||
Malva Lundberg | 2007 | 39.14 | 39.14 | |||||||
Vera Duhlin | 2007 | 42.22 | 1:21.36 | |||||||
Lovisa Lindberg | 2007 | 41.48 | 2:02.84 | |||||||
Emma Johanson | 2008 | 40.77 | 2:43.61 | |||||||
2 | Spårvägen Damer 1 [2007] | 2007 | Spårvägen Simförening | 2:48.46 | ||||||
Matilda Karlsson | 2007 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Elin Yavuz | 2007 | 48.07 | 1:26.93 | |||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 34.15 | 2:01.08 | |||||||
Smilla Palmborg | 2007 | 47.38 | 2:48.46 | |||||||
3 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 2:49.76 | ||||||
Iris Flykt-Rosén | 2007 | 38.88 | 38.88 | |||||||
Boel Araskog | 2007 | 40.67 | 1:19.55 | |||||||
Tilde Furingsten | 2008 | 41.05 | 2:00.60 | |||||||
Lilly Winblad | 2007 | 49.16 | 2:49.76 | |||||||
4 | Södertörn Damer [2007] 4 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:59.55 | ||||||
Maja Delläng | 2008 | 46.13 | 46.13 | |||||||
Annie Eriksson | 2009 | 43.19 | 1:29.32 | |||||||
Thea Severinsson | 2008 | 1:30.23 | 2:59.55 | |||||||
Teresa Giocoli | 2007 | 2:59.55 | ||||||||
5 | Södertörn Damer [2007] 3 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:00.06 | ||||||
Yasmin Achahbar | 2008 | 48.82 | 48.82 | |||||||
Lotta Lande | 2007 | 43.54 | 1:32.36 | |||||||
Thea Hollén | 2007 | 44.37 | 2:16.73 | |||||||
Moa Forsgren | 2008 | 43.33 | 3:00.06 | |||||||
6 | Ösmo SS Damer [2008] | 2008 | Ösmo Simsällskap | 3:00.84 | ||||||
Lina Thunvall | 2008 | 42.32 | 42.32 | |||||||
Alva Lindberg | 2008 | 46.05 | 1:28.37 | |||||||
Audrey Glavas | 2008 | 43.58 | 2:11.95 | |||||||
Saga Gustavsson | 2008 | 48.89 | 3:00.84 | |||||||
- | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Södertörn Damer [2007] 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Nadja Travar | 2007 | 40.39 | 1:14.44 | |||||||
- | Södertörn Damer [2007] 6 | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Emilia Lindberg | 2010 | 46.54 | 46.54 | |||||||
Nisa Rüya Güven | 2010 | 50.72 | 1:37.26 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 26, 4X50m Frisim Herr 10år oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [2007] 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:32.19 | ||||||
Nicola Pavlovic Cano | 2007 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 39.32 | 1:11.62 | |||||||
Moritz Karlsson | 2008 | 42.61 | 1:54.23 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 37.96 | 2:32.19 | |||||||
2 | Spårvägen Herrar 1 [2007] | 2007 | Spårvägen Simförening | 2:46.07 | ||||||
Lucas Goulet | 2008 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Brian Eriksson | 2007 | 40.11 | 1:16.76 | |||||||
Konstantinos Georgiadis Thriskos | 2007 | 47.53 | 2:04.29 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 41.78 | 2:46.07 | |||||||
3 | Södertörn Herrar [2007] 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:02.39 | ||||||
Mehdi Aldujaili | 2008 | 50.70 | 50.70 | |||||||
Folke Duhlin | 2009 | 46.11 | 1:36.81 | |||||||
Kevin Lindbom | 2008 | 42.43 | 2:19.24 | |||||||
Benjamin Lindbom | 2008 | 43.15 | 3:02.39 | |||||||
4 | Spårvägen Herrar 2 [2007] | 2007 | Spårvägen Simförening | 3:09.13 | ||||||
Rasmus Öst | 2007 | 48.77 | 48.77 | |||||||
Japheth Shewa | 2007 | 47.62 | 1:36.39 | |||||||
Hugo Östling | 2007 | 47.91 | 2:24.30 | |||||||
Vidar Karlström | 2007 | 44.83 | 3:09.13 | |||||||
5 | Ösmo SS Herrar [2008] | 2008 | Ösmo Simsällskap | 3:22.07 | ||||||
Martin Oskarsson | 2009 | 48.88 | 48.88 | |||||||
Jyqe von Gyllenpalm | 2009 | 50.20 | 1:39.08 | |||||||
Jayzon von Gyllenpalm | 2008 | 51.66 | 2:30.74 | |||||||
Adrian Eriksson | 2008 | 51.33 | 3:22.07 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 27, 4X100m Frisim Mix 11-12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Mix [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 4:30.04 | ||||||
Kevin Hellman | 2005 | 31.02 | 1:04.98 | 1:04.98 | ||||||
Alva Barrios | 2005 | 31.76 | 1:07.93 | 2:12.91 | ||||||
Maria Flink | 2005 | 33.10 | 1:10.25 | 3:23.16 | ||||||
Tobias Lindberg | 2005 | 31.92 | 1:06.88 | 4:30.04 | ||||||
2 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:30.66 | ||||||
Carl Malm | 2005 | 32.05 | 1:07.60 | 1:07.60 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 32.82 | 1:08.69 | 2:16.29 | ||||||
Einar Styrman | 2005 | 32.86 | 1:08.93 | 3:25.22 | ||||||
Nova Morota | 2005 | 31.14 | 1:05.44 | 4:30.66 | ||||||
3 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:48.26 | ||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 33.04 | 1:11.80 | 1:11.80 | ||||||
David Holmberg | 2005 | 32.63 | 1:09.20 | 2:21.00 | ||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 33.57 | 1:10.95 | 3:31.95 | ||||||
Alina Färm | 2005 | 36.07 | 1:16.31 | 4:48.26 | ||||||
4 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2006 | Spårvägen Simförening | 5:12.49 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 35.79 | 1:16.18 | 1:16.18 | ||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 35.75 | 1:15.48 | 2:31.66 | ||||||
Benjamin Bahajroy | 2005 | 37.97 | 1:21.35 | 3:53.01 | ||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 36.59 | 1:19.48 | 5:12.49 | ||||||
5 | Tyresö SS Mix [2005] | 2005 | Tyresö Simsällskap | 5:12.63 | ||||||
Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | 34.15 | 1:13.62 | 1:13.62 | ||||||
Freya Ebert Westerberg | 2005 | 36.19 | 1:15.59 | 2:29.21 | ||||||
Max Ringbom | 2005 | 37.79 | 1:19.93 | 3:49.14 | ||||||
Albin Wullt | 2005 | 39.01 | 1:23.49 | 5:12.63 | ||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 5 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:33.70 | ||||||
Stella Egmar | 2006 | 40.62 | 1:28.03 | 1:28.03 | ||||||
Frida Loqvist | 2006 | 38.11 | 1:24.01 | 2:52.04 | ||||||
Albin Wullrich | 2006 | 39.53 | 1:25.53 | 4:17.57 | ||||||
Wilmer Räni | 2005 | 36.37 | 1:16.13 | 5:33.70 | ||||||
- | Spårvägen Mix Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 28, 100m Medley Damer 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.12 | 1:17.43 | |||||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.82 | 1:22.56 | |||||
3 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.14 | 1:23.42 | |||||
4 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 39.77 | 1:25.77 | |||||
5 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 39.49 | 1:26.49 | |||||
6 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 41.00 | 1:27.59 | |||||
7 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.57 | 1:28.35 | |||||
8 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.94 | 1:29.47 | |||||
9 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.03 | 1:29.55 | |||||
9 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 42.67 | 1:29.55 | |||||
11 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.55 | 1:31.05 | |||||
12 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.09 | 1:31.40 | |||||
13 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.58 | 1:32.42 | |||||
14 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.47 | 1:32.91 | |||||
15 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 43.15 | 1:32.96 | |||||
16 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.49 | 1:33.48 | |||||
17 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.31 | 1:33.76 | |||||
18 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.29 | 1:33.79 | |||||
19 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.28 | 1:34.46 | |||||
20 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.37 | 1:34.95 | |||||
21 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.48 | 1:36.76 | |||||
22 | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.76 | 1:37.04 | |||||
23 | Nova Gerhardsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.80 | 1:37.40 | |||||
24 | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 45.95 | 1:37.89 | |||||
25 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.01 | 1:38.96 | |||||
26 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.88 | 1:39.86 | |||||
27 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.37 | 1:41.12 | |||||
28 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.03 | 1:41.85 | |||||
29 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 49.41 | 1:43.15 | |||||
30 | Emilia Sundström | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 47.46 | 1:44.49 | |||||
31 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 53.31 | 1:49.72 | |||||
32 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.10 | 1:50.20 | |||||
33 | Alma Appelquist | 2006 | Wisby Simsällskap | 52.99 | 1:50.34 | |||||
34 | Moa Slättegård | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.58 | 1:52.62 | |||||
- | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 29, 100m Medley Herrar 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 35.21 | 1:17.35 | |||||
2 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.73 | 1:20.46 | |||||
3 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.56 | 1:20.62 | |||||
4 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.58 | 1:23.43 | |||||
5 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.84 | 1:23.68 | |||||
6 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.01 | 1:25.76 | |||||
7 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.20 | 1:29.13 | |||||
8 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.81 | 1:29.23 | |||||
9 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.71 | 1:29.55 | |||||
10 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.79 | 1:29.56 | |||||
11 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.43 | 1:29.84 | |||||
12 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.68 | 1:31.12 | |||||
13 | Noah Alm | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.36 | 1:35.14 | |||||
14 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.36 | 1:35.54 | |||||
15 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.30 | 1:36.37 | |||||
16 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.49 | 1:37.56 | |||||
17 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.69 | 1:38.77 | |||||
18 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 50.67 | 1:43.64 | |||||
19 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.06 | 1:45.72 | |||||
- | Axel Bjurström | 2006 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 30, 100m Frisim Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 30.95 | 1:04.61 | |||||
2 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 30.82 | 1:04.98 | |||||
3 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.94 | 1:06.57 | |||||
4 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 32.22 | 1:07.19 | |||||
5 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.84 | 1:07.42 | |||||
6 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.66 | 1:07.73 | |||||
7 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.08 | 1:08.69 | |||||
8 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.88 | 1:09.32 | |||||
9 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 33.45 | 1:09.68 | |||||
10 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 33.87 | 1:11.26 | |||||
11 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 33.27 | 1:11.60 | |||||
12 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.10 | 1:11.72 | |||||
13 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.85 | 1:11.75 | |||||
14 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 35.62 | 1:14.41 | |||||
15 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 35.61 | 1:14.54 | |||||
16 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 36.15 | 1:15.26 | |||||
17 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 36.29 | 1:15.89 | |||||
18 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 36.00 | 1:15.99 | |||||
19 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.13 | 1:16.50 | |||||
19 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 35.35 | 1:16.50 | |||||
21 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.28 | 1:17.60 | |||||
22 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.20 | 1:18.27 | |||||
23 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.37 | 1:18.75 | |||||
24 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.22 | 1:19.14 | |||||
25 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.68 | 1:19.24 | |||||
26 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.06 | 1:19.48 | |||||
27 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.95 | 1:20.93 | |||||
28 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.74 | 1:21.11 | |||||
29 | Emma Örsing | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.77 | 1:23.07 | |||||
30 | Hanne-Lore Somers | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.72 | 1:23.28 | |||||
31 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.53 | 1:23.59 | |||||
32 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.04 | 1:23.64 | |||||
33 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.01 | 1:25.39 | |||||
34 | Erica Griberg | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.00 | 1:25.50 | |||||
35 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.16 | 1:29.94 | |||||
36 | Johanna Espeland | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.21 | 1:31.08 | |||||
37 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.35 | 1:35.03 | |||||
38 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.19 | 1:41.03 | |||||
39 | Josefina Malmgren | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 48.92 | 1:41.82 | |||||
40 | Lisa Danfelter | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.49 | 1:50.24 | |||||
- | Isabella Sedström | 2005 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sanna Ameli | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 31, 100m Frisim Herrar 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 30.18 | 1:03.28 | |||||
2 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 31.84 | 1:07.60 | |||||
3 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.16 | 1:08.22 | |||||
4 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.69 | 1:08.42 | |||||
5 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.13 | 1:08.45 | |||||
6 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 33.30 | 1:09.60 | |||||
7 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.99 | 1:10.05 | |||||
8 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.47 | 1:12.93 | |||||
9 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.85 | 1:14.61 | |||||
10 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 35.97 | 1:16.08 | |||||
11 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.35 | 1:17.44 | |||||
12 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.69 | 1:17.76 | |||||
13 | Aron Ekblad | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.82 | 1:17.90 | |||||
14 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.76 | 1:17.93 | |||||
15 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 36.81 | 1:18.22 | |||||
16 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 36.87 | 1:20.16 | |||||
17 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.65 | 1:24.05 | |||||
18 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 40.39 | 1:24.75 | |||||
19 | Viggo Stenström | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 43.03 | 1:27.91 | |||||
20 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.37 | 1:29.80 | |||||
21 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.36 | 1:30.91 | |||||
22 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.15 | 1:31.86 | |||||
23 | Alfred Ekblom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.39 | 1:33.47 | |||||
24 | Lino Haglund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.16 | 1:33.68 | |||||
25 | Leo Brehmer | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.55 | 1:35.06 | |||||
- | Emil Sageryd | 2005 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.47 | ||||||
2 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 33.81 | ||||||
3 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.56 | ||||||
4 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 36.82 | ||||||
5 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 39.36 | ||||||
6 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 39.58 | ||||||
7 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.83 | ||||||
8 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.87 | ||||||
9 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.23 | ||||||
10 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 41.88 | ||||||
11 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.27 | ||||||
12 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 42.72 | ||||||
13 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.52 | ||||||
14 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.45 | ||||||
15 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.91 | ||||||
16 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.04 | ||||||
17 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 46.26 | ||||||
18 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.54 | ||||||
19 | Bonnie Tham | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.01 | ||||||
20 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.92 | ||||||
21 | Alma Appelquist | 2006 | Wisby Simsällskap | 51.64 | ||||||
22 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.40 | ||||||
23 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 56.34 | ||||||
24 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 58.46 | ||||||
- | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Maja Engman | 2006 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Herr 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 35.21 | ||||||
2 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.50 | ||||||
3 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.25 | ||||||
4 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.62 | ||||||
5 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.46 | ||||||
6 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.41 | ||||||
7 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.67 | ||||||
8 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.78 | ||||||
9 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.87 | ||||||
10 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.87 | ||||||
11 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.85 | ||||||
12 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.26 | ||||||
13 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.71 | ||||||
14 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.85 | ||||||
15 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.96 | ||||||
16 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:00.30 | ||||||
- | Axel Bjurström | 2006 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 34, 100m Fjärilsim Dam 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 30.91 | 1:06.58 | |||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 30.86 | 1:10.52 | |||||
3 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 34.76 | 1:18.27 | |||||
4 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.50 | 1:21.36 | |||||
5 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 39.15 | 1:27.20 | |||||
6 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.08 | 1:30.28 | |||||
7 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 41.99 | 1:31.30 | |||||
8 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.45 | 1:31.62 | |||||
9 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.00 | 1:31.79 | |||||
10 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.70 | 1:32.71 | |||||
11 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.25 | 1:36.13 | |||||
12 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.92 | 1:50.77 | |||||
13 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.08 | 1:51.90 | |||||
14 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.20 | 1:54.90 | |||||
- | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 35, 100m Fjärilsim Herr 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.33 | 1:13.16 | |||||
2 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.65 | 1:17.70 | |||||
3 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.41 | 1:17.82 | |||||
4 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.91 | 1:18.21 | |||||
5 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.47 | 1:19.36 | |||||
6 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.49 | 1:22.07 | |||||
7 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.25 | 1:22.18 | |||||
8 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.31 | 1:29.40 | |||||
9 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.48 | 1:30.24 | |||||
10 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.83 | 1:32.00 | |||||
11 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.38 | 1:41.72 | |||||
12 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.56 | 1:43.51 | |||||
13 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 48.59 | 1:46.14 | |||||
14 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 47.40 | 1:50.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 36, 100m Frisim Damer 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.47 | 1:11.58 | |||||
2 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.12 | 1:13.60 | |||||
3 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 35.11 | 1:15.03 | |||||
4 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.82 | 1:15.70 | |||||
5 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.37 | 1:17.67 | |||||
6 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 38.56 | 1:17.82 | |||||
7 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.96 | 1:20.52 | |||||
8 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.11 | 1:20.56 | |||||
9 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 40.01 | 1:22.29 | |||||
10 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.44 | 1:22.42 | |||||
11 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.02 | 1:22.85 | |||||
12 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.62 | 1:23.87 | |||||
13 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.11 | 1:24.33 | |||||
14 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.31 | 1:25.20 | |||||
15 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 39.55 | 1:25.29 | |||||
16 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.82 | 1:25.38 | |||||
17 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.58 | 1:25.79 | |||||
18 | Emilia Sundström | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 40.90 | 1:26.84 | |||||
19 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.61 | 1:26.88 | |||||
20 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.71 | 1:27.43 | |||||
21 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.23 | 1:28.13 | |||||
22 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.85 | 1:28.48 | |||||
23 | Lovisa Sepp | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.24 | 1:28.61 | |||||
24 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.97 | 1:29.48 | |||||
25 | Nova Gerhardsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.35 | 1:30.61 | |||||
26 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 43.12 | 1:31.24 | |||||
27 | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 43.56 | 1:32.90 | |||||
28 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.90 | 1:33.07 | |||||
29 | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.66 | 1:33.62 | |||||
30 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.29 | 1:34.44 | |||||
31 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 46.05 | 1:37.25 | |||||
32 | Alma Appelquist | 2006 | Wisby Simsällskap | 46.52 | 1:38.44 | |||||
33 | Moa Slättegård | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.42 | 1:40.45 | |||||
34 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.86 | 1:41.62 | |||||
35 | Maja Engman | 2006 | Wisby Simsällskap | 50.04 | 1:45.03 | |||||
36 | Beatrice Watz | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 48.81 | 1:45.61 | |||||
37 | Fanny Wallman | 2006 | Tyresö Simsällskap | 51.90 | 1:52.99 | |||||
38 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.85 | 1:59.24 | |||||
- | Juni Vindefjärd | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DNF | ||||||
- | Ramina Mehrabani | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 37, 100m Frisim Herrar 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 33.20 | 1:10.39 | |||||
2 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.26 | 1:13.24 | |||||
3 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.54 | 1:14.17 | |||||
4 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.44 | 1:14.40 | |||||
5 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.95 | 1:15.46 | |||||
6 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.71 | 1:16.46 | |||||
7 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.43 | 1:17.62 | |||||
8 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.59 | 1:19.47 | |||||
9 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.94 | 1:22.09 | |||||
10 | Noah Alm | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.52 | 1:22.49 | |||||
11 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.82 | 1:24.98 | |||||
12 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.45 | 1:26.20 | |||||
13 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.71 | 1:27.88 | |||||
14 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.95 | 1:28.82 | |||||
15 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.84 | 1:28.99 | |||||
16 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.00 | 1:29.31 | |||||
17 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.62 | 1:30.46 | |||||
18 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 44.26 | 1:32.27 | |||||
19 | Lukas Ekenhill | 2006 | Tyresö Simsällskap | 44.98 | 1:34.55 | |||||
20 | Axel Bjurström | 2006 | Wisby Simsällskap | 51.90 | 1:52.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 38, 200m Medley Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.14 | 1:11.74 | 1:55.23 | 2:31.63 | |||
2 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.08 | 1:19.44 | 2:04.86 | 2:41.66 | |||
3 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.02 | 1:18.79 | 2:04.06 | 2:42.70 | |||
4 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 36.25 | 1:21.26 | 2:06.49 | 2:44.94 | |||
5 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.13 | 1:16.82 | 2:06.43 | 2:46.09 | |||
6 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 35.36 | 1:19.28 | 2:11.75 | 2:49.74 | |||
7 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.54 | 1:22.39 | 2:12.37 | 2:51.91 | |||
8 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.22 | 1:23.69 | 2:15.63 | 2:58.14 | |||
9 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.42 | 1:25.43 | 2:17.82 | 2:59.93 | |||
10 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 39.96 | 1:28.03 | 2:20.87 | 3:01.65 | |||
11 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.44 | 1:30.38 | 2:25.16 | 3:06.41 | |||
12 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 41.88 | 1:29.72 | 2:27.76 | 3:07.81 | |||
13 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.77 | 1:34.07 | 2:28.38 | 3:10.46 | |||
14 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.30 | 1:31.95 | 2:27.55 | 3:11.34 | |||
15 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.94 | 1:36.09 | 2:29.72 | 3:13.99 | |||
16 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.66 | 1:33.31 | 2:28.92 | 3:14.80 | |||
17 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.75 | 1:35.39 | 2:30.98 | 3:16.07 | |||
18 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.56 | 1:34.41 | 2:33.37 | 3:16.43 | |||
19 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.93 | 1:35.16 | 2:32.93 | 3:17.24 | |||
20 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.78 | 1:34.55 | 2:33.93 | 3:17.75 | |||
21 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.33 | 1:42.91 | 2:43.49 | 3:28.27 | |||
22 | Hanne-Lore Somers | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.78 | 1:42.06 | 2:41.29 | 3:28.53 | |||
23 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.17 | 1:44.81 | 2:38.84 | 3:30.25 | |||
- | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 39, 200m Medley Herrar 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.39 | 1:16.91 | 2:02.21 | 2:38.00 | |||
2 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.27 | 1:14.96 | 2:01.95 | 2:38.53 | |||
3 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.13 | 1:17.15 | 2:02.04 | 2:40.40 | |||
4 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.55 | 1:21.68 | 2:07.03 | 2:45.56 | |||
5 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.73 | 1:25.05 | 2:15.81 | 2:53.90 | |||
6 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.64 | 1:25.09 | 2:16.40 | 2:54.48 | |||
7 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.97 | 1:23.93 | 2:15.59 | 2:59.56 | |||
8 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.63 | 1:25.11 | 2:18.24 | 3:00.93 | |||
9 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 47.08 | 1:35.42 | 2:29.00 | 3:12.10 | |||
10 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.09 | 1:36.21 | 2:31.43 | 3:14.10 | |||
11 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.32 | 1:35.48 | 2:34.18 | 3:18.44 | |||
12 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 50.42 | 1:40.86 | 2:38.34 | 3:21.29 | |||
13 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.16 | 1:38.75 | 2:34.90 | 3:23.00 | |||
14 | Lino Haglund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.13 | 1:46.42 | 2:48.19 | 3:38.79 | |||
15 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.37 | 1:46.01 | 2:51.51 | 3:39.26 | |||
16 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.51 | 1:54.72 | 3:01.65 | 3:49.11 | |||
- | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Mathias Steffansson | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 40, 4X50m Medley Dam 11-12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:17.26 | ||||||
Nova Morota | 2005 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 38.06 | 1:13.66 | |||||||
Alma Thunberg | 2005 | 32.75 | 1:46.41 | |||||||
Wilma Eld | 2005 | 30.85 | 2:17.26 | |||||||
2 | Södertälje Damer [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:19.35 | ||||||
Alice Englund | 2005 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 37.67 | 1:16.31 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 29.83 | 1:46.14 | |||||||
Marit Seeliger | 2005 | 33.21 | 2:19.35 | |||||||
3 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:23.35 | ||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 41.36 | 1:17.06 | |||||||
Nora Kovacs | 2006 | 34.17 | 1:51.23 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 32.12 | 2:23.35 | |||||||
4 | Södertörn Damer [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:23.65 | ||||||
Julia Ottosson | 2006 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Alva Barrios | 2005 | 36.50 | 1:17.05 | |||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 30.40 | 1:47.45 | |||||||
Ellinor Eldh | 2006 | 36.20 | 2:23.65 | |||||||
5 | Wisby SS Lag 1 | 2006 | Wisby Simsällskap | 2:37.22 | ||||||
Ella Adman | 2006 | 46.87 | 46.87 | |||||||
Mia Samuelsson | 2005 | 41.52 | 1:28.39 | |||||||
Ella Ekepil | 2005 | 33.98 | 2:02.37 | |||||||
Emma Persson | 2006 | 34.85 | 2:37.22 | |||||||
6 | Botkyrka-Ronninge SS | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:37.87 | ||||||
Ebba Mattisson | 2006 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Julia Kantoluoto | 2005 | 41.77 | 1:25.00 | |||||||
Erica Griberg | 2005 | 40.69 | 2:05.69 | |||||||
Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | 32.18 | 2:37.87 | |||||||
7 | Tyresö SS Damer [2005] | 2005 | Tyresö Simsällskap | 2:38.37 | ||||||
Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Alicia Söderlind | 2005 | 44.50 | 1:24.81 | |||||||
Frida Wallman | 2005 | 39.72 | 2:04.53 | |||||||
Freya Ebert Westerberg | 2005 | 33.84 | 2:38.37 | |||||||
8 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:41.43 | ||||||
Stella Egmar | 2006 | 43.99 | 43.99 | |||||||
Ella Holmberg | 2006 | 41.88 | 1:25.87 | |||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 39.70 | 2:05.57 | |||||||
Alina Färm | 2005 | 35.86 | 2:41.43 | |||||||
9 | Älvsjö SF Damer [2005] | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 2:42.53 | ||||||
Emma Söderberg | 2005 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Olivia Lyrberg | 2005 | 44.25 | 1:24.50 | |||||||
Elin Björklund | 2005 | 38.23 | 2:02.73 | |||||||
Emilia Sundström | 2006 | 39.80 | 2:42.53 | |||||||
10 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:45.13 | ||||||
Wilma Groth | 2005 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Frida Loqvist | 2006 | 43.24 | 1:25.05 | |||||||
Jennifer Geaney | 2005 | 43.67 | 2:08.72 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 36.41 | 2:45.13 | |||||||
11 | Spårvägen Damer Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:49.34 | ||||||
Karolina Nivenius | 2005 | 46.49 | 46.49 | |||||||
Alva Hellenius | 2006 | 44.70 | 1:31.19 | |||||||
Johanna Claesson | 2006 | 41.96 | 2:13.15 | |||||||
Maja Lindgren | 2005 | 36.19 | 2:49.34 | |||||||
12 | Södertälje Damer [2006] | 2006 | Södertälje Simsällskap | 2:52.13 | ||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 43.68 | 43.68 | |||||||
Sara Andersson | 2005 | 48.67 | 1:32.35 | |||||||
Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 42.40 | 2:14.75 | |||||||
Cecilia Adielsson | 2006 | 37.38 | 2:52.13 | |||||||
13 | Wisby SS Lag 2 | 2006 | Wisby Simsällskap | 3:45.92 | ||||||
Elin Palmqvist | 2006 | 53.17 | 53.17 | |||||||
Maja Engman | 2006 | 1:00.33 | 1:53.50 | |||||||
Meja Lundin | 2005 | 1:07.96 | 3:01.46 | |||||||
Alma Appelquist | 2006 | 44.46 | 3:45.92 | |||||||
- | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 41, 4X50m Medley Herr 11-12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:16.50 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Einar Styrman | 2005 | 36.74 | 1:12.99 | |||||||
David Holmberg | 2005 | 33.39 | 1:46.38 | |||||||
Carl Malm | 2005 | 30.12 | 2:16.50 | |||||||
2 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:28.33 | ||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Oscar Gustafson | 2005 | 39.28 | 1:18.09 | |||||||
William Erneholm | 2006 | 38.62 | 1:56.71 | |||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 31.62 | 2:28.33 | |||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:32.65 | ||||||
Pelle Vanhainen | 2006 | 40.11 | 40.11 | |||||||
Benjamin Bahajroy | 2005 | 42.41 | 1:22.52 | |||||||
Wilmer Räni | 2005 | 36.91 | 1:59.43 | |||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 33.22 | 2:32.65 | |||||||
4 | Södertörn Herrar [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:43.17 | ||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 40.41 | 40.41 | |||||||
Jonathan Åkerman | 2006 | 45.08 | 1:25.49 | |||||||
Elliot Wennerström | 2005 | 37.30 | 2:02.79 | |||||||
Niklas Nygren | 2006 | 40.38 | 2:43.17 | |||||||
5 | Spårvägen Herrar Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:50.13 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 41.22 | 41.22 | |||||||
Nathanael Alexandersson | 2006 | 48.88 | 1:30.10 | |||||||
Oliver Geaney | 2006 | 42.51 | 2:12.61 | |||||||
Aron Ekblad | 2005 | 37.52 | 2:50.13 | |||||||
6 | Södertälje Herrar [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:50.74 | ||||||
Arvid Engqvist | 2005 | 43.34 | 43.34 | |||||||
Sixten Selander | 2006 | 47.64 | 1:30.98 | |||||||
Valentino Vrbanus | 2006 | 41.63 | 2:12.61 | |||||||
Lino Haglund | 2005 | 38.13 | 2:50.74 | |||||||
7 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:53.83 | ||||||
Mikael Lanestrand | 2005 | 44.40 | 44.40 | |||||||
Manfred Bränström | 2005 | 46.20 | 1:30.60 | |||||||
Gabriel Klinge | 2006 | 42.24 | 2:12.84 | |||||||
Isak Malmfors | 2005 | 40.99 | 2:53.83 | |||||||
8 | Wisby SS | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:54.39 | ||||||
Alfred Sippmanne | 2005 | 43.91 | 43.91 | |||||||
Karl Hedin | 2005 | 48.35 | 1:32.26 | |||||||
Jack Sjöberg | 2005 | 33.08 | 2:05.34 | |||||||
Axel Bjurström | 2006 | 49.05 | 2:54.39 | |||||||
- | Södertörn Herrar [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Kevin Hellman | 2005 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Elton Söderberg | 2006 | 40.86 | 1:15.51 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 42, 4X100m Medley Mix 11-12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Mix [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 4:55.93 | ||||||
Tobias Lindberg | 2005 | 35.28 | 1:13.39 | 1:13.39 | ||||||
Alva Barrios | 2005 | 38.79 | 1:23.06 | 2:36.45 | ||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 34.56 | 1:12.82 | 3:49.27 | ||||||
Kevin Hellman | 2005 | 31.64 | 1:06.66 | 4:55.93 | ||||||
2 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:03.43 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 38.85 | 1:20.74 | 1:20.74 | ||||||
Einar Styrman | 2005 | 38.44 | 1:21.91 | 2:42.65 | ||||||
Nova Morota | 2005 | 34.24 | 1:14.04 | 3:56.69 | ||||||
Carl Malm | 2005 | 31.41 | 1:06.74 | 5:03.43 | ||||||
3 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:18.20 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 38.33 | 1:19.15 | 1:19.15 | ||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 40.19 | 1:26.34 | 2:45.49 | ||||||
David Holmberg | 2005 | 35.38 | 1:18.29 | 4:03.78 | ||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 34.88 | 1:14.42 | 5:18.20 | ||||||
4 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:57.06 | ||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 40.83 | 1:23.58 | 1:23.58 | ||||||
Ella Holmberg | 2006 | 45.09 | 1:36.43 | 3:00.01 | ||||||
Jennifer Geaney | 2005 | 45.63 | 1:39.79 | 4:39.80 | ||||||
Oscar Gustafson | 2005 | 36.18 | 1:17.26 | 5:57.06 | ||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2006 | Spårvägen Simförening | 6:00.88 | ||||||
Stella Egmar | 2006 | 47.47 | 1:37.80 | 1:37.80 | ||||||
Frida Loqvist | 2006 | 43.23 | 1:34.56 | 3:12.36 | ||||||
William Erneholm | 2006 | 40.88 | 1:30.74 | 4:43.10 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 38.02 | 1:17.78 | 6:00.88 | ||||||
6 | Tyresö SS Mix [2005] | 2005 | Tyresö Simsällskap | 6:02.18 | ||||||
Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | 42.04 | 1:26.01 | 1:26.01 | ||||||
Alicia Söderlind | 2005 | 45.50 | 1:35.89 | 3:01.90 | ||||||
Max Ringbom | 2005 | 43.08 | 1:31.89 | 4:33.79 | ||||||
Maximus Brandt | 2005 | 42.16 | 1:28.39 | 6:02.18 | ||||||
7 | Spårvägen Mix [2005] | 2005 | Spårvägen Simförening | 6:02.82 | ||||||
Wilma Groth | 2005 | 42.73 | 1:28.61 | 1:28.61 | ||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 50.71 | 1:47.47 | 3:16.08 | ||||||
Wilmer Räni | 2005 | 39.92 | 1:27.50 | 4:43.58 | ||||||
Alina Färm | 2005 | 37.77 | 1:19.24 | 6:02.82 | ||||||
8 | Gustavsbergs SS Mix | 0 | Gustavsbergs Simsällskap | 6:20.66 | ||||||
Melvin Rinaldo | 2005 | 43.81 | 1:27.63 | 1:27.63 | ||||||
Malva Eriksson | 2006 | 44.79 | 1:36.97 | 3:04.60 | ||||||
Hanna Lanner | 2006 | 46.96 | 1:43.84 | 4:48.44 | ||||||
Mathias Steffansson | 2005 | 41.47 | 1:32.22 | 6:20.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 43, 400m Frisim Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:09.01 | 2:24.08 | 3:38.34 | 4:51.32 | |||
2 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:12.83 | 2:29.32 | 3:46.35 | 5:00.59 | |||
3 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:13.72 | 2:32.90 | 3:53.38 | 5:11.29 | |||
4 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:17.34 | 2:39.88 | 4:01.70 | 5:21.45 | |||
5 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:14.87 | 2:38.23 | 4:01.83 | 5:21.73 | |||
6 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 1:20.79 | 2:46.05 | 4:12.91 | 5:36.93 | |||
7 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 1:22.07 | 2:52.43 | 4:25.37 | 5:56.61 | |||
8 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 1:29.16 | 3:04.49 | 4:38.78 | 6:03.78 | |||
9 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 1:24.06 | 2:59.01 | 4:34.77 | 6:04.06 | |||
10 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:25.88 | 2:59.62 | 4:33.82 | 6:09.48 | |||
11 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:29.04 | 3:05.17 | 4:42.99 | 6:18.09 | |||
12 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:41.20 | 3:37.44 | 5:37.74 | 7:34.55 | |||
- | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 44, 400m Frisim Herrar 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:11.75 | 2:28.34 | 3:43.66 | 4:59.04 | |||
2 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:14.40 | 2:32.23 | 3:48.53 | 5:02.23 | |||
3 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:16.60 | 2:38.88 | 4:01.06 | 5:20.55 | |||
4 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:22.23 | 2:53.58 | 4:25.59 | 5:53.89 | |||
5 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:26.21 | 2:59.79 | 4:34.03 | 6:03.32 | |||
6 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:24.22 | 2:58.22 | 4:32.33 | 6:03.34 | |||
7 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:23.96 | 2:58.18 | 4:33.87 | 6:07.57 | |||
8 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:26.34 | 3:01.81 | 4:38.75 | 6:12.71 | |||
9 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:41.51 | 3:32.83 | 5:25.54 | 7:05.27 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 45, 100m Ryggsim Damer 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.18 | 1:21.01 | |||||
2 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.28 | 1:23.76 | |||||
3 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.73 | 1:24.30 | |||||
4 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.14 | 1:27.44 | |||||
5 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.78 | 1:30.74 | |||||
6 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.60 | 1:33.59 | |||||
7 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.39 | 1:34.35 | |||||
8 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.18 | 1:34.43 | |||||
9 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.29 | 1:34.53 | |||||
10 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 46.43 | 1:34.82 | |||||
11 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.33 | 1:35.04 | |||||
12 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.46 | 1:35.19 | |||||
13 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 47.14 | 1:35.43 | |||||
14 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.64 | 1:36.17 | |||||
15 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 47.88 | 1:37.73 | |||||
16 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.88 | 1:38.79 | |||||
17 | Emilia Sundström | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 50.25 | 1:40.03 | |||||
18 | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 47.92 | 1:40.49 | |||||
19 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.29 | 1:42.60 | |||||
20 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.54 | 1:45.89 | |||||
21 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.96 | 1:55.93 | |||||
22 | Moa Slättegård | 2006 | Spårvägen Simförening | 55.96 | 2:00.14 | |||||
- | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Maja Engman | 2006 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ramina Mehrabani | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
- | Tina Jansen | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 46, 100m Ryggsim Herrar 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 37.32 | 1:16.97 | |||||
2 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.54 | 1:22.21 | |||||
3 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.44 | 1:22.52 | |||||
4 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.91 | 1:26.48 | |||||
5 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.74 | 1:28.34 | |||||
6 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.47 | 1:31.23 | |||||
7 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.81 | 1:31.47 | |||||
8 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.76 | 1:32.85 | |||||
9 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 46.34 | 1:33.25 | |||||
10 | Noah Alm | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.96 | 1:35.61 | |||||
11 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.77 | 1:37.07 | |||||
12 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.55 | 1:40.21 | |||||
13 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.70 | 1:40.87 | |||||
14 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 51.51 | 1:44.45 | |||||
15 | Ivan Hvenmark | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.56 | 1:47.35 | |||||
16 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.76 | 1:47.77 | |||||
17 | Axel Bjurström | 2006 | Wisby Simsällskap | 53.80 | 1:57.33 | |||||
- | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 47, 100m Bröstsim Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.26 | 1:17.38 | |||||
2 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.44 | 1:21.91 | |||||
3 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.45 | 1:24.78 | |||||
4 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.34 | 1:25.82 | |||||
5 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.76 | 1:30.72 | |||||
6 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.72 | 1:32.25 | |||||
7 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.90 | 1:32.86 | |||||
8 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.94 | 1:33.30 | |||||
9 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.84 | 1:33.76 | |||||
10 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 44.86 | 1:34.45 | |||||
11 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.63 | 1:35.61 | |||||
12 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.27 | 1:38.07 | |||||
13 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 46.99 | 1:38.09 | |||||
14 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 46.10 | 1:38.23 | |||||
15 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.51 | 1:38.52 | |||||
16 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.81 | 1:39.24 | |||||
17 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.00 | 1:40.64 | |||||
18 | Lisa Danfelter | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.54 | 1:40.97 | |||||
19 | Hanne-Lore Somers | 2005 | Södertörns Simsällskap | 46.42 | 1:41.09 | |||||
20 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 49.00 | 1:43.73 | |||||
21 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.73 | 1:44.20 | |||||
22 | Emma Örsing | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.77 | 1:44.38 | |||||
23 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.12 | 1:46.27 | |||||
24 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.24 | 1:47.20 | |||||
25 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.40 | 1:47.33 | |||||
26 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.01 | 1:47.90 | |||||
27 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.66 | 1:51.31 | |||||
28 | Sanna Ameli | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.48 | 1:53.92 | |||||
29 | Josefina Malmgren | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 55.73 | 1:54.60 | |||||
30 | Johanna Espeland | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.90 | 1:54.97 | |||||
31 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 54.92 | 1:59.67 | |||||
32 | Elsa Melchert | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 58.60 | 2:03.44 | |||||
- | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar 12 å, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.86 | 1:19.72 | |||||
2 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.35 | 1:20.33 | |||||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.86 | 1:21.76 | |||||
4 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.65 | 1:29.80 | |||||
5 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.54 | 1:30.12 | |||||
6 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.76 | 1:30.95 | |||||
7 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 44.17 | 1:31.89 | |||||
8 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.10 | 1:31.90 | |||||
9 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.59 | 1:35.16 | |||||
10 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.10 | 1:36.46 | |||||
11 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.65 | 1:36.64 | |||||
12 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.94 | 1:38.49 | |||||
13 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.49 | 1:38.61 | |||||
14 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 45.91 | 1:38.84 | |||||
15 | Mathias Steffansson | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.31 | 1:41.64 | |||||
16 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 50.90 | 1:46.86 | |||||
17 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 52.08 | 1:47.25 | |||||
18 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 52.33 | 1:48.27 | |||||
19 | Emil Sageryd | 2005 | Tyresö Simsällskap | 49.96 | 1:49.20 | |||||
20 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.78 | 1:49.61 | |||||
21 | Alfred Ekblom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 55.25 | 1:55.75 | |||||
22 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 55.28 | 1:57.22 | |||||
23 | Maximus Brandt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 54.58 | 1:57.49 | |||||
24 | Lino Haglund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 55.07 | 1:57.82 | |||||
25 | Leo Brehmer | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 56.82 | 2:02.00 | |||||
26 | Johan Hamlin | 2005 | Södertälje Simsällskap | 56.62 | 2:04.89 | |||||
- | Viggo Stenström | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 49, 200m Frisim Damer 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.12 | 1:14.55 | 1:55.95 | 2:37.83 | |||
2 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 34.98 | 1:14.62 | 1:57.32 | 2:40.05 | |||
3 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.23 | 1:20.12 | 2:03.32 | 2:44.00 | |||
4 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 39.21 | 1:23.61 | 2:07.46 | 2:48.34 | |||
5 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 38.58 | 1:23.40 | 2:08.47 | 2:48.95 | |||
6 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 40.13 | 1:25.69 | 2:13.08 | 2:55.70 | |||
7 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 41.02 | 1:28.64 | 2:16.93 | 2:59.48 | |||
8 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.07 | 1:26.53 | 2:14.66 | 3:00.35 | |||
9 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.82 | 1:27.42 | 2:15.17 | 3:03.37 | |||
10 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.79 | 1:27.46 | 2:17.57 | 3:04.33 | |||
11 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.69 | 1:29.31 | 2:18.50 | 3:05.90 | |||
12 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.09 | 1:30.22 | 2:19.47 | 3:06.65 | |||
13 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.78 | 1:35.01 | 2:27.71 | 3:15.77 | |||
14 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.06 | 1:33.66 | 2:26.93 | 3:17.10 | |||
15 | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 46.20 | 1:37.86 | 2:30.38 | 3:18.88 | |||
16 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 44.60 | 1:36.51 | 2:29.68 | 3:18.95 | |||
17 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 43.47 | 1:36.10 | 2:30.17 | 3:18.99 | |||
18 | Emilia Sundström | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 44.75 | 1:38.18 | 2:34.31 | 3:28.84 | |||
19 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 46.69 | 1:39.18 | 2:34.36 | 3:28.96 | |||
20 | Alma Appelquist | 2006 | Wisby Simsällskap | 46.93 | 1:41.97 | 2:39.02 | 3:33.01 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 50, 200m Frisim Herrar 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 34.06 | 1:14.28 | 1:57.04 | 2:38.23 | |||
2 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.62 | 1:18.63 | 2:00.27 | 2:38.94 | |||
3 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.69 | 1:17.64 | 1:59.29 | 2:38.95 | |||
4 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.89 | 1:18.96 | 2:01.05 | 2:40.96 | |||
5 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.96 | 1:22.80 | 2:06.17 | 2:47.91 | |||
6 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.63 | 1:24.05 | 2:10.52 | 2:55.14 | |||
7 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.83 | 1:28.25 | 2:18.26 | 3:08.07 | |||
8 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.15 | 1:33.66 | 2:24.44 | 3:12.67 | |||
9 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 46.60 | 1:39.27 | 2:33.49 | 3:24.94 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 51, 100m Ryggsim Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 35.71 | 1:12.56 | |||||
2 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.97 | 1:12.83 | |||||
3 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.70 | 1:17.25 | |||||
4 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.72 | 1:19.92 | |||||
5 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.78 | 1:21.31 | |||||
6 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.67 | 1:21.79 | |||||
7 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 40.12 | 1:22.32 | |||||
8 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.30 | 1:23.28 | |||||
9 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 41.27 | 1:23.64 | |||||
10 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.41 | 1:25.00 | |||||
11 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 41.80 | 1:25.91 | |||||
12 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 43.56 | 1:27.15 | |||||
13 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.37 | 1:27.53 | |||||
14 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.77 | 1:27.94 | |||||
15 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 43.67 | 1:28.20 | |||||
16 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.93 | 1:29.17 | |||||
17 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.29 | 1:30.14 | |||||
18 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.02 | 1:30.64 | |||||
19 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 44.04 | 1:32.10 | |||||
20 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.11 | 1:32.85 | |||||
21 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.55 | 1:34.67 | |||||
22 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.85 | 1:36.22 | |||||
23 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.23 | 1:36.78 | |||||
24 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.53 | 1:38.32 | |||||
25 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.42 | 1:39.84 | |||||
26 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.90 | 1:41.71 | |||||
27 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.49 | 1:42.04 | |||||
28 | Isabella Sedström | 2005 | Tyresö Simsällskap | 50.98 | 1:43.60 | |||||
29 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.82 | 1:44.66 | |||||
30 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 56.72 | 1:58.09 | |||||
31 | Josefina Malmgren | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 1:02.01 | 2:05.42 | |||||
- | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Melchert | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
- | Emma Örsing | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisa Danfelter | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 52, 100m Ryggsim Herrar 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.75 | 1:12.78 | |||||
2 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.36 | 1:14.20 | |||||
3 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.11 | 1:18.49 | |||||
4 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.11 | 1:19.75 | |||||
5 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.39 | 1:19.89 | |||||
6 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.22 | 1:21.95 | |||||
7 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.62 | 1:22.50 | |||||
8 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 41.87 | 1:25.53 | |||||
9 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.59 | 1:26.76 | |||||
10 | Aron Ekblad | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.16 | 1:28.93 | |||||
11 | Melvin Rinaldo | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.70 | 1:29.26 | |||||
12 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.08 | 1:31.63 | |||||
13 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.67 | 1:31.75 | |||||
14 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.02 | 1:32.19 | |||||
15 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.50 | 1:34.21 | |||||
16 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 46.83 | 1:34.81 | |||||
17 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.53 | 1:35.84 | |||||
18 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.63 | 1:37.12 | |||||
19 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.69 | 1:37.42 | |||||
20 | Maximus Brandt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.46 | 1:40.57 | |||||
21 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 49.67 | 1:41.30 | |||||
22 | Lino Haglund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.35 | 1:44.26 | |||||
23 | Johan Hamlin | 2005 | Södertälje Simsällskap | 54.64 | 1:52.38 | |||||
24 | Leo Brehmer | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 58.11 | 1:58.66 | |||||
- | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Viggo Stenström | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 53, 100m Bröstsim Damer 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.55 | 1:24.04 | |||||
2 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.15 | 1:31.79 | |||||
3 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.51 | 1:32.34 | |||||
4 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.06 | 1:35.11 | |||||
5 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.05 | 1:35.62 | |||||
6 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.21 | 1:35.79 | |||||
7 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.72 | 1:37.00 | |||||
8 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.50 | 1:37.32 | |||||
9 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 45.96 | 1:37.41 | |||||
10 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.83 | 1:38.73 | |||||
11 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.67 | 1:41.63 | |||||
12 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.34 | 1:42.05 | |||||
13 | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | 49.73 | 1:43.27 | |||||
14 | Nova Gerhardsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.99 | 1:44.97 | |||||
15 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 50.26 | 1:46.49 | |||||
16 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.83 | 1:46.74 | |||||
17 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 50.28 | 1:46.92 | |||||
18 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.50 | 1:48.02 | |||||
19 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.49 | 1:48.98 | |||||
20 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.25 | 1:49.69 | |||||
21 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.04 | 1:53.49 | |||||
22 | Lovisa Sepp | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 52.24 | 1:53.88 | |||||
23 | Beatrice Watz | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 55.37 | 1:55.58 | |||||
24 | Lillian Lindwall | 2006 | Tyresö Simsällskap | 54.52 | 1:55.92 | |||||
25 | Juni Vindefjärd | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 54.86 | 1:56.16 | |||||
26 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 55.13 | 1:56.83 | |||||
27 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 58.13 | 2:04.01 | |||||
28 | Moa Slättegård | 2006 | Spårvägen Simförening | 59.51 | 2:04.95 | |||||
29 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 1:02.16 | 2:08.45 | |||||
30 | Fanny Wallman | 2006 | Tyresö Simsällskap | 57.79 | 2:09.97 | |||||
31 | Maja Engman | 2006 | Wisby Simsällskap | 1:01.21 | 2:10.71 | |||||
32 | Alma Appelquist | 2006 | Wisby Simsällskap | 1:02.72 | 2:12.32 | |||||
- | Ramina Mehrabani | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
- | Tina Jansen | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra Svensk-Sandersson | 2006 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:32 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 54, 100m Bröstsim Herr 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 39.73 | 1:26.86 | |||||
2 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.39 | 1:33.30 | |||||
3 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.70 | 1:34.80 | |||||
4 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.16 | 1:36.03 | |||||
5 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 47.37 | 1:39.09 | |||||
6 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 47.09 | 1:39.66 | |||||
7 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.36 | 1:40.06 | |||||
8 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.26 | 1:46.67 | |||||
9 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 50.90 | 1:48.53 | |||||
10 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.27 | 1:54.39 | |||||
11 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 58.36 | 2:00.85 | |||||
12 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 56.63 | 2:04.40 | |||||
13 | Axel Bjurström | 2006 | Wisby Simsällskap | 1:00.95 | 2:11.99 | |||||
- | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:32 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:04 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 55, 4X50m Frisim Dam 11-12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:04.66 | ||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 30.20 | 30.20 | |||||||
Tara Srikkanth | 2005 | 33.55 | 1:03.75 | |||||||
Maria Flink | 2005 | 31.31 | 1:35.06 | |||||||
Alva Barrios | 2005 | 29.60 | 2:04.66 | |||||||
2 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:04.68 | ||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Wilma Eld | 2005 | 31.69 | 1:03.52 | |||||||
Nova Morota | 2005 | 30.94 | 1:34.46 | |||||||
Alma Thunberg | 2005 | 30.22 | 2:04.68 | |||||||
3 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:05.31 | ||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 31.75 | 1:01.03 | |||||||
Nora Kovacs | 2006 | 32.79 | 1:33.82 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 31.49 | 2:05.31 | |||||||
4 | Södertälje Damer [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:07.69 | ||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Marit Seeliger | 2005 | 34.29 | 1:03.89 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 29.59 | 1:33.48 | |||||||
Alice Englund | 2005 | 34.21 | 2:07.69 | |||||||
5 | Tyresö SS Damer [2005] | 2005 | Tyresö Simsällskap | 2:19.04 | ||||||
Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Freya Ebert Westerberg | 2005 | 34.21 | 1:08.94 | |||||||
Alicia Söderlind | 2005 | 35.79 | 1:44.73 | |||||||
Frida Wallman | 2005 | 34.31 | 2:19.04 | |||||||
6 | Wisby SS Lag 1 | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:22.24 | ||||||
Mia Samuelsson | 2005 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Ella Ekepil | 2005 | 32.16 | 1:04.55 | |||||||
Emma Persson | 2006 | 36.49 | 1:41.04 | |||||||
Ella Adman | 2006 | 41.20 | 2:22.24 | |||||||
7 | Älvsjö SF Damer [2005] | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 2:22.98 | ||||||
Tuva Eriksson | 2006 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Elin Björklund | 2005 | 34.06 | 1:14.33 | |||||||
Emma Söderberg | 2005 | 34.95 | 1:49.28 | |||||||
Olivia Lyrberg | 2005 | 33.70 | 2:22.98 | |||||||
8 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:25.23 | ||||||
Johanna Claesson | 2006 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 36.54 | 1:11.82 | |||||||
Alina Färm | 2005 | 35.66 | 1:47.48 | |||||||
Wilma Groth | 2005 | 37.75 | 2:25.23 | |||||||
9 | Spårvägen Damer Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:27.07 | ||||||
Jennifer Geaney | 2005 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Alva Hellenius | 2006 | 37.15 | 1:14.28 | |||||||
Maja Lindgren | 2005 | 35.90 | 1:50.18 | |||||||
Carla Rollvén | 2006 | 36.89 | 2:27.07 | |||||||
10 | Södertörn Damer [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:27.33 | ||||||
Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Hanne-Lore Somers | 2005 | 36.55 | 1:13.45 | |||||||
Ellinor Eldh | 2006 | 38.00 | 1:51.45 | |||||||
Julia Ottosson | 2006 | 35.88 | 2:27.33 | |||||||
11 | Södertälje Damer [2006] | 2006 | Södertälje Simsällskap | 2:31.09 | ||||||
Cecilia Adielsson | 2006 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Sara Andersson | 2005 | 38.28 | 1:16.57 | |||||||
Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 37.08 | 1:53.65 | |||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 37.44 | 2:31.09 | |||||||
12 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:31.84 | ||||||
Emma Lundberg | 2005 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Nina Nilsson | 2005 | 43.51 | 1:17.86 | |||||||
Linnea Bäckström | 2006 | 36.61 | 1:54.47 | |||||||
Alice Belic | 2005 | 37.37 | 2:31.84 | |||||||
13 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:36.48 | ||||||
Stella Egmar | 2006 | 39.30 | 39.30 | |||||||
Ella Holmberg | 2006 | 37.89 | 1:17.19 | |||||||
Karolina Nivenius | 2005 | 40.88 | 1:58.07 | |||||||
Astrid Öhlén | 2006 | 38.41 | 2:36.48 | |||||||
14 | Tyresö SS Damer 2 [2005] | 2005 | Tyresö Simsällskap | 2:46.12 | ||||||
Alva Jacobsson | 2005 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Lillian Lindwall | 2006 | 46.52 | 1:22.50 | |||||||
Isabella Sedström | 2005 | 41.05 | 2:03.55 | |||||||
Tyra Svensk-Sandersson | 2006 | 42.57 | 2:46.12 | |||||||
15 | Wisby SS Lag 2 | 2006 | Wisby Simsällskap | 3:00.83 | ||||||
Elin Palmqvist | 2006 | 45.63 | 45.63 | |||||||
Alma Appelquist | 2006 | 44.96 | 1:30.59 | |||||||
Meja Lundin | 2005 | 43.18 | 2:13.77 | |||||||
Maja Engman | 2006 | 47.06 | 3:00.83 | |||||||
16 | Spårvägen Damer Lag 5 | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:12.19 | ||||||
Moa Slättegård | 2006 | 42.91 | 42.91 | |||||||
Anna Malmring | 2006 | 54.87 | 1:37.78 | |||||||
Lisa Danfelter | 2005 | 52.08 | 2:29.86 | |||||||
Iris Wik | 2006 | 42.33 | 3:12.19 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 18:04 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 03 december 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:03 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 56, 4X50m Frisim Herr 11-12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:05.71 | ||||||
Carl Malm | 2005 | 30.36 | 30.36 | |||||||
David Holmberg | 2005 | 31.81 | 1:02.17 | |||||||
Alan Eriksson | 2005 | 32.22 | 1:34.39 | |||||||
Einar Styrman | 2005 | 31.32 | 2:05.71 | |||||||
2 | Södertörn Herrar [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:10.66 | ||||||
Tobias Lindberg | 2005 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Gustav Storell | 2006 | 34.60 | 1:07.19 | |||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 34.18 | 1:41.37 | |||||||
Kevin Hellman | 2005 | 29.29 | 2:10.66 | |||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:18.66 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Pelle Vanhainen | 2006 | 35.33 | 1:11.50 | |||||||
Benjamin Bahajroy | 2005 | 35.14 | 1:46.64 | |||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 32.02 | 2:18.66 | |||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:20.07 | ||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Aron Ekblad | 2005 | 35.27 | 1:09.39 | |||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 35.63 | 1:45.02 | |||||||
William Erneholm | 2006 | 35.05 | 2:20.07 | |||||||
5 | Södertörn Herrar [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:24.77 | ||||||
Jonathan Åkerman | 2006 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Elton Söderberg | 2006 | 34.20 | 1:12.86 | |||||||
Niklas Nygren | 2006 | 39.46 | 1:52.32 | |||||||
Elliot Wennerström | 2005 | 32.45 | 2:24.77 | |||||||
6 | Södertälje Herrar [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:25.02 | ||||||
Valentino Vrbanus | 2006 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Arvid Engqvist | 2005 | 36.26 | 1:07.53 | |||||||
Mellker Backman Magnusson | 2005 | 38.93 | 1:46.46 | |||||||
Lino Haglund | 2005 | 38.56 | 2:25.02 | |||||||
7 | Tyresö SS Herrar [2005] | 2005 | Tyresö Simsällskap | 2:30.17 | ||||||
Max Ringbom | 2005 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Alfred Ekblom | 2005 | 37.62 | 1:13.65 | |||||||
Albin Wullt | 2005 | 38.31 | 1:51.96 | |||||||
Emil Sageryd | 2005 | 38.21 | 2:30.17 | |||||||
8 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:31.80 | ||||||
Gabriel Klinge | 2006 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Manfred Bränström | 2005 | 33.11 | 1:09.16 | |||||||
Mikael Lanestrand | 2005 | 39.53 | 1:48.69 | |||||||
Leo Brehmer | 2005 | 43.11 | 2:31.80 | |||||||
9 | Wisby SS | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:33.79 | ||||||
Jack Sjöberg | 2005 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Karl Hedin | 2005 | 35.20 | 1:08.52 | |||||||
Alfred Sippmanne | 2005 | 35.99 | 1:44.51 | |||||||
Axel Bjurström | 2006 | 49.28 | 2:33.79 | |||||||
10 | Spårvägen Herrar Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:35.87 | ||||||
Oliver Geaney | 2006 | 39.75 | 39.75 | |||||||
Albin Wullrich | 2006 | 39.14 | 1:18.89 | |||||||
Wilmer Räni | 2005 | 35.47 | 1:54.36 | |||||||
Nathanael Alexandersson | 2006 | 41.51 | 2:35.87 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 december 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 18:03 |