Tulokset Rema 1000 Horsens Cup indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Cup Horsens | Udskriftsdato | 08 december 2017 | |||
Stævne by | Hosrens | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Huset no10 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 27.17 |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 28.34 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 31.86 |
Årg. 2006-2018: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 26.53 | |||||||
Odder Svømmeklub | 25.98 | |||||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 28.50 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.46 | |||||||||
3 | Maris Lencevics | 1986 | 28.51 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 27.89 | |||||||||
4 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 28.78 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.77 | |||||||||
5 | Frederik Nerving | 1997 | 29.12 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | |||||||||
6 | Emil Hedegaard | 1999 | 29.24 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.86 | |||||||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | 29.45 | |||||||
Aarhus Swim | 29.44 | |||||||||
8 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 32.42 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Huset no10 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 27.17 |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 28.34 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 31.86 |
Årg. 2006-2018: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 26.86 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.05 | |||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 27.67 | |||||||
Aarhus Swim | 27.01 | |||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 28.79 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.43 | |||||||||
4 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 28.81 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 29.95 | |||||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 28.82 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.53 | |||||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 29.34 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.45 | |||||||||
7 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 29.39 | |||||||
Aarhus Swim | 29.03 | |||||||||
8 | Thomas Frederiksen | 2000 | 30.45 | |||||||
Odder Svømmeklub | 28.72 | |||||||||
9 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 30.62 | |||||||
Aarhus Swim | 30.90 | |||||||||
10 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 31.76 | |||||||
Odder Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
11 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 32.68 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.14 | |||||||||
12 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 33.00 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 32.16 | |||||||||
13 | Victor Bjerre | 2001 | 34.02 | |||||||
Herning Svømmeklub | 35.99 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Huset no10 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 27.17 |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 28.34 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 31.86 |
Årg. 2006-2018: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 27.62 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.04 | |||||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 28.83 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
3 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 29.24 | |||||||
Odder Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 30.02 | |||||||
Odder Svømmeklub | 30.14 | |||||||||
5 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 30.36 | |||||||
Aarhus Swim | 30.54 | |||||||||
6 | Ejnar Truelsen | 2002 | 31.07 | |||||||
Herning Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
7 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 31.08 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.57 | |||||||||
8 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 31.73 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
9 | Daniel Østerballe | 2003 | 32.15 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 31.45 | |||||||||
10 | Anders Elsborg | 2003 | 32.49 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 32.68 | |||||||||
11 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 33.53 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
12 | Alexander Johnsen | 2003 | 35.58 | |||||||
Odder Svømmeklub | 38.26 | |||||||||
13 | Jacob Toft | 2003 | 37.01 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.18 | |||||||||
14 | Anton Pedersen | 2003 | 37.48 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.62 | |||||||||
15 | Sophus Lund Øe | 2003 | 37.64 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.29 | |||||||||
16 | Markus Jessen | 2003 | 37.80 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Huset no10 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 27.17 |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 28.34 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 31.86 |
Årg. 2006-2018: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 29.75 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.31 | |||||||||
2 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 33.37 | |||||||
Odder Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
3 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 34.24 | |||||||
Odder Svømmeklub | 35.73 | |||||||||
4 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 34.38 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
5 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 35.01 | |||||||
Aarhus Swim | 37.19 | |||||||||
6 | Tobias Nielsen | 2004 | 36.18 | |||||||
Odder Svømmeklub | 38.42 | |||||||||
7 | Tobias Jakobsen | 2005 | 36.21 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 36.75 | |||||||||
8 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 37.13 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Casper Boest | 2005 | 37.30 | |||||||
Aarhus Swim | 39.48 | |||||||||
10 | Kristian Svenstrup | 2005 | 38.42 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 40.05 | |||||||||
11 | Magnus Fogh | 2005 | 38.49 | |||||||
Aarhus Swim | 38.52 | |||||||||
12 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 38.81 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
13 | August Sand Jensen | 2005 | 38.96 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 39.79 | |||||||||
14 | William Romer Jørgensen | 2005 | 40.70 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 47.54 | |||||||||
15 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 40.84 | |||||||
Aarhus Swim | 42.28 | |||||||||
16 | Alexander Drachmann | 2005 | 41.49 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.10 | |||||||||
17 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 42.36 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 43.34 | |||||||||
18 | Mads Kristensen | 2005 | 42.37 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 49.25 | |||||||||
19 | Frej Liltorp | 2004 | 42.89 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:01.47 | |||||||||
20 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | 43.66 | |||||||
Herning Svømmeklub | 43.44 | |||||||||
21 | Mathias Westergaard | 2004 | 45.55 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 53.43 | |||||||||
22 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 46.70 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 48.41 | |||||||||
23 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 48.58 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 55.55 | |||||||||
24 | Mateusz Majewski | 2005 | 51.37 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Landbo | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 52.95 | |||||||||
- | Thomas Johannesen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Rosenborg | 2004 | DSQ | over 15 u/vand | ||||||
Aarhus Swim | 31.92 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Huset no10 |
Årg. 2000-2001: Daniel Steen Andersen (1995) 27.17 |
Årg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 28.34 |
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 31.86 |
Årg. 2006-2018: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 39.52 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 39.54 | |||||||||
2 | Oskar Foss | 2006 | 41.47 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.18 | |||||||||
3 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 42.50 | |||||||
Herning Svømmeklub | 43.55 | |||||||||
4 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 42.79 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 44.44 | |||||||||
5 | Moritz Hartmann | 2007 | 42.83 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 45.85 | |||||||||
6 | Jacob Varming | 2007 | 45.08 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 45.34 | |||||||||
7 | Anders Bank Hansen | 2006 | 45.20 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 48.66 | |||||||||
8 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 46.94 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 49.96 | |||||||||
9 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 47.15 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 46.68 | |||||||||
10 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 47.44 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 50.29 | |||||||||
11 | Tristan Bjerre | 2007 | 49.96 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.87 | |||||||||
- | Gustav Jensen | 2007 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Sundstrøm | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Skovgård | 2006 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Villiam K. Carstensen | 2007 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 59.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 08 december 2017 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:14 |