2019-12-13   10:00:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Joulukisat 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:16   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 2, 200m VU T-11,-13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    458  33.24  1:10.25  1:48.12    2:24.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.38                 
                     
Aino Välimaa  2006    423  32.70  1:10.53  1:50.51    2:28.02   
  Uinti Tampere  2:35.06                 
                     
Isla Leinonen  2006    373  35.23  1:14.90  1:55.48    2:34.34   
  Uinti Tampere  2:39.75                 
                     
Piia Lahtinen  2006    335  36.38  1:17.19  1:59.70    2:39.98   
  Uinti Tampere  2:45.62                 
                     
Elvira Lydén  2006    331  35.90  1:17.75  2:00.39    2:40.55   
  Uinti Tampere  2:45.96                 
                     
Aliisa Soini  2007    288  36.32  1:19.75  2:05.59    2:48.23   
  Rauman Uimaseura  2:47.78                 
                     
Anni Frusti  2007    285  36.91  1:19.71  2:05.39    2:48.89   
  Nokian Pyry  2:48.36                 
                     
Ippi Ranta  2006    272  37.18  1:20.82  2:06.79    2:51.45   
  Uinti Tampere                   
                     
Ines Pälviranta  2007    245  39.82  1:25.55  2:14.06    2:57.53   
  Uinti Tampere  2:55.86                 
                     
10  Aada-Julia Laakso  2007    229  41.60  1:28.33  2:17.11    3:01.54   
  Kampuksen Plaani  3:07.34                 
                     
11  Veera Nurmikolu  2007    226  39.66  1:26.12  2:14.19    3:02.45   
  Uinti Tampere  3:05.03                 
                     
12  Elli Isometsä  2007    222  40.28  1:27.56  2:16.32    3:03.34   
  Kankaanpään Uimarit  3:06.98                 
                     
13  Petra Soini  2007    220  41.58  1:28.77  2:17.29    3:04.12   
  Nokian Pyry  3:04.87                 
                     
14  Maisa Savisto  2006    210  43.34  1:32.29  2:21.55    3:06.84   
  Uinti Tampere  3:14.63                 
                     
15  Sofia Mustonen  2006    205  43.25  1:31.58  2:20.87    3:08.43   
  TaTu Tampere                   
                     
16  Veera Rantala  2006    170  44.50  1:39.25  2:33.93    3:20.65   
  Uinti Tampere  3:24.53                 
                     
17  Stella Laukkanen  2007    157  43.60  1:36.05  2:31.16    3:25.80   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Anna Selin  2006    155  45.26  1:38.00  2:32.56    3:26.71   
  Uinti Tampere  4:13.95                 
                     
19  Emmiina Eho  2007    140  47.10  1:41.13  2:38.52    3:33.60   
  Uinti Tampere  3:31.72                 
                     
20  Venla Rajala  2008    133  47.77  1:43.06  2:40.32    3:37.41   
  TaTu Tampere                   
                     
21  Oona Valtonen  2008    121  47.08  1:45.25  2:46.81    3:44.24   
  TaTu Tampere                   
                     
22  Netta Halttunen  2007    90  50.86  1:54.70  3:01.87    4:07.25   
  Uinti Tampere                   
                     
Hilda Löf  2006              DSQ   
  Keuruun Toverit  3:04.07                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 200m VU T-11,-13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jessica Mäkinen  2004    468  31.88  1:08.34  1:45.33    2:23.13   
  Uinti Tampere  2:21.53                 
                     
Sofia Ellonen  2004    466  31.46  1:08.15  1:46.93    2:23.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:23.66                 
                     
Sonila Selimi  2005    453  32.07  1:08.58  1:46.84    2:24.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.82                 
                     
My Laverman  2004    421  32.92  1:10.83  1:49.42    2:28.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.72                 
                     
Minttu Kiili  2005    408  34.21  1:11.96  1:50.59    2:29.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.32                 
                     
Maura Bergström  2005    386  36.25  1:15.49  1:54.89    2:32.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.99                 
                     
Enna Eho  2004    368  35.01  1:15.05  1:55.66    2:35.12   
  Uinti Tampere  2:39.10                 
                     
Milla Järvenpää  2004    368  35.48  1:15.47  1:56.29    2:35.13   
  Uimaseura Kaarina  2:35.01                 
                     
Viivi Heittokangas  2004    358  36.13  1:15.99  1:56.49    2:36.50   
  Uinti Tampere  2:38.98                 
                     
10  Tara Salli  2005    357  35.09  1:15.36  1:56.96    2:36.58   
  Uinti Tampere  2:33.21                 
                     
11  Aino Lepola  2005    353  34.41  1:14.74  1:56.41    2:37.26   
  TaTu Tampere  2:46.34                 
                     
12  Melissa Virtanen  2004    322  36.94  1:18.48  2:01.37    2:42.08   
  Uinti Tampere  2:37.53                 
                     
13  Veera Maijala  2005    301  35.57  1:17.55  2:01.87    2:45.77   
  Rauman Uimaseura  2:50.60                 
                     
14  Janna Tepsa  2005    265  40.24  1:25.07  2:10.76    2:52.93   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
15  Kiia Alenius  2005    250  38.99  1:25.75  2:13.22    2:56.33   
  TaTu Tampere  2:56.19                 
                     
16  Roosa Lahti  2004    240  40.03  1:26.36  2:13.82    2:58.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.97                 
                     
17  Anna Lampinen  2004    236  41.94  1:27.04  2:14.02    2:59.76   
  Porin Uimaseura  3:24.51                 
                     
18  Kätrin Koppel  2005    232  39.03  1:26.27  2:16.01    3:00.89   
  Rauman Uimaseura  3:29.16                 
                     
18  Tuulia Paulaharju  2004    232  40.49  1:26.81  2:14.85    3:00.89   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Kaisu Leinonen  2005    231  39.20  1:25.31  2:14.58    3:01.08   
  Uinti Tampere  3:16.80                 
                     
21  Pilvi Elina Nieminen  2004    229  38.38  1:23.88  2:12.72    3:01.49   
  Keuruun Toverit                   
                     
22  Joanna Hauhia  2004    217  39.82  1:28.35  2:18.23    3:04.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:06.13                 
                     
23  Saana Keskinen  2005    212  40.60  1:29.83  2:20.54    3:06.24   
  Uinti Tampere  3:30.57                 
                     
24  Ronja Makkonen  2005    211  41.25  1:26.89  2:08.21    3:06.70   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Venla Vuorivirta  2005    194  42.80  1:33.38  2:23.47    3:11.84   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Sonja Järvinen  2004    190  41.64  1:29.25  2:20.89    3:13.23   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Veera Olli  2005    182  43.67  1:33.46  2:26.17    3:15.92   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Ronja Maude  2005    173  43.79  1:36.05  2:30.00    3:19.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
29  Veera Pettinen  2005    169  46.06  1:39.26  2:33.14    3:20.91   
  Uinti Tampere  3:36.19                 
                     
30  Ada Niemi  2005    163  41.85  1:33.04  2:28.23    3:23.34   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 2, 200m VU T-11,-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    630  30.67  1:04.26  1:37.40    2:09.68   
  TaTu Tampere  2:08.82                 
                     
Mari Ääri  1980    592  30.09  1:03.67  1:37.70    2:12.34   
  Aurajoen Uinti  2:12.45                 
                     
Ina Pollari  2002    586  29.68  1:02.78  1:37.91    2:12.78   
  Uinti Tampere  2:18.62                 
                     
Maija Nurmi  2003    585  30.87  1:04.55  1:39.13    2:12.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:12.21                 
                     
Senni Mattila  2003    558  30.55  1:04.83  1:39.89    2:15.02   
  Porin Uimaseura  2:14.42                 
                     
Anni Ruokanen  2003    510  31.23  1:06.99  1:43.37    2:19.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:19.26                 
                     
Emmi Heine  2002    507  30.97  1:06.89  1:43.80    2:19.35   
  Rauman Uimaseura  2:18.61                 
                     
Armi Auvinen  2000    501  31.24  1:06.80  1:42.50    2:19.88   
  Uinti Tampere  2:12.84                 
                     
Elli-Kaisa Saarinen  2001    493  31.17  1:07.37  1:45.14    2:20.69   
  Vesihelmen Uimaseura  2:25.66                 
                     
10  Ronja Myllykallio  2003    490  32.53  1:08.89  1:45.40    2:20.98   
  Nokian Pyry  2:27.12                 
                     
11  Jenna Rajahalme  2002    394  32.71  1:10.53  1:51.18    2:31.58   
  Nokian Pyry  2:37.65                 
                     
12  Emma Remes  2002    390  32.72  1:11.37  1:52.22    2:32.03   
  Pieksän Kuutit                   
                     
13  Sofia Harju  2002    389  34.25  1:14.01  1:54.97    2:32.25   
  Järvenpään Uintiklubi  2:31.84                 
                     
14  Jemina Knuutila  2002    387  34.68  1:13.99  1:53.97    2:32.44   
  Uinti Tampere  2:33.83                 
                     
15  Tessa Kirjonen  2003    375  35.46  1:15.31  1:54.75    2:34.04   
  Uinti Tampere  2:37.93                 
                     
16  Maiju Harju  2002    366  35.01  1:14.78  1:55.11    2:35.30   
  Uinti Tampere  2:32.21                 
                     
17  Viivi Nieminen  2002    363  34.79  1:14.82  1:55.97    2:35.76   
  Uinti Tampere  2:44.88                 
                     
18  Liisa Siikala  2003    361  36.97  1:18.69  1:58.90    2:36.04   
  Uinti Tampere  2:42.74                 
                     
19  Ilona Halima  2003    309  36.29  1:17.47  2:00.96    2:44.40   
  Uinti Tampere  2:36.45                 
                     
20  Iina Lehikoinen  2003    302  36.29  1:17.83  2:01.92    2:45.66   
  Pieksän Kuutit                   
                     
21  Vilja Laaksonen  2002    299  35.28  1:16.95  2:01.90    2:46.16   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
22  Martta Haarala  2001    294  37.61  1:20.84  2:05.22    2:47.01   
  Uimaseura Kaarina  2:47.84                 
                     
23  Nelli Nikulainen  2002    268  39.32  1:24.64  2:10.88    2:52.33   
  Pieksän Kuutit                   
                     
24  Iida Peuraniemi  2002    264  40.78  1:23.38  2:09.10    2:53.13   
  TaTu Tampere  2:49.62                 
                     
25  Milla Hjelt  2002    264  39.34  1:24.54  2:09.91    2:53.17   
  Pieksän Kuutit  2:52.92                 
                     
26  Ida Heino  2000    233  37.99  1:23.38  2:11.93    3:00.47   
  Porin Uimaseura  3:05.35                 
                     
Saranbolor Usukhsaikhan  2003              DNS   
  TaTu Tampere  2:39.33                 
                     
Maria Ripatti  1987              DNF   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Emmi Rauhanen  2003              DSQ   
  Porin Uimaseura  3:07.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner