2019-12-12   05:44:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Joulukisat 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:02   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 20, 100m SU T-11,-13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Isla Leinonen  2006    373  37.11        1:16.66   
  Uinti Tampere  1:17.95                 
                     
Kaisla Korvonen  2006    325  39.37        1:20.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.25                 
                     
Aliisa Soini  2007    276  41.30        1:24.80   
  Rauman Uimaseura  1:31.52                 
                     
Piia Lahtinen  2006    261  42.32        1:26.34   
  Uinti Tampere  1:25.74                 
                     
Elvira Lydén  2006    260  41.99        1:26.50   
  Uinti Tampere  1:29.06                 
                     
Aino Laine  2007    256  42.42        1:26.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jenna Juhola  2006    251  42.45        1:27.46   
  Rauman Uimaseura  1:29.36                 
                     
Jenni Korkeamäki  2007    249  42.43        1:27.73   
  Cetus Espoo  1:30.62                 
                     
Anni Frusti  2007    246  42.22        1:28.05   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Nella Kortteinen  2007    234  44.41        1:29.59   
  Uinti Tampere  1:33.64                 
                     
11  Dominika Stalinskaja  2007    229  45.19        1:30.23   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Enna Äyrämöinen  2007    226  44.37        1:30.58   
  Cetus Espoo  1:32.59                 
                     
13  Wilma Turpeinen  2006    221  44.20        1:31.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.57                 
                     
14  Ella Parviainen  2006    218  44.97        1:31.67   
  Uinti Tampere  1:31.98                 
                     
15  Cécilia Richard  2006    217  44.74        1:31.84   
  Cetus Espoo  1:32.22                 
                     
16  Anna Hynönen  2006    216  44.71        1:31.96   
  Uinti Tampere  1:38.29                 
                     
17  Milana Virtanen  2006    210  45.15        1:32.91   
  Uinti Tampere  1:31.79                 
                     
18  Emilyn Alexandra Savolainen  2007    199  44.85        1:34.55   
  Cetus Espoo  1:37.96                 
                     
19  Mea Alho  2006    196  46.28        1:34.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.24                 
                     
20  Gabriella Vesterkvist  2006    196  46.80        1:35.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.07                 
                     
21  Matilda Leppänen  2007    192  46.53        1:35.62   
  Cetus Espoo  1:39.34                 
                     
22  Hilla-Maaria Juhola  2007    191  47.64        1:35.79   
  Porin Uimaseura  1:37.09                 
                     
23  Ines Pälviranta  2007    191  46.51        1:35.84   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Aada-Julia Laakso  2007    190  48.14        1:35.93   
  Kampuksen Plaani  1:41.00                 
                     
25  Anna Salo  2007    188  45.50        1:36.36   
  Cetus Espoo  1:34.06                 
                     
26  Petra Soini  2007    185  48.04        1:36.87   
  Nokian Pyry  1:52.24                 
                     
27  Ellen Lindell  2007    183  47.48        1:37.26   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Peppi Peltotalo  2006    178  47.26        1:38.07   
  Uinti Tampere  1:36.07                 
                     
29  Elli Isometsä  2007    175  48.34        1:38.74   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
30  Tilda Saine  2006    169  50.39        1:39.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.55                 
                     
31  Veera Rantala  2006    167  49.42        1:40.20   
  Uinti Tampere  1:39.95                 
                     
32  Kerttu Laaksonen  2006    165  47.54        1:40.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.30                 
                     
33  Anja Miao  2007    164  48.39        1:40.84   
  Cetus Espoo  1:43.67                 
                     
34  Milja Prepula  2006    163  48.23        1:40.96   
  Uinti Tampere  1:44.14                 
                     
35  Elli Kenttälä  2006    160  49.02        1:41.55   
  Uinti Tampere  1:47.33                 
                     
36  Alina Vanhatalo  2006    158  51.30        1:41.98   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
37  Veera Nurmikolu  2007    154  49.63        1:42.83   
  Uinti Tampere  1:42.53                 
                     
38  Naomi Leo  2007    154  49.35        1:42.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:54.28                 
                     
39  Alexa Korkiakoski  2006    154  52.02        1:42.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.90                 
                     
40  Emmiina Eho  2007    152  48.35        1:43.40   
  Uinti Tampere  1:46.39                 
                     
41  Elli Raitalaakso  2006    143  50.75        1:45.39   
  Uinti Tampere  1:42.80                 
                     
42  Rebecca Mäkinen  2008    135  53.40        1:47.53   
  Uinti Tampere  1:54.71                 
                     
43  Mimosa Airevuo  2007    127  52.12        1:49.70   
  Uinti Tampere  1:56.65                 
                     
44  Stella Laukkanen  2007    125  53.36        1:50.23   
  Uinti Tampere  1:55.47                 
                     
45  Anna Selin  2006    123  54.39        1:50.77   
  Uinti Tampere  2:14.33                 
                     
46  Amanda Vuori  2007    122  53.89        1:51.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
47  Elsa Koskinen  2006    120  55.16        1:51.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.24                 
                     
48  Amanda Ruusuvaara  2008    119  52.87        1:52.22   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
49  Nella Pesonen  2006    106  58.39        1:56.35   
  Uinti Tampere                   
                     
50  Ada Riquelme Mac Donald  2006    98  59.35        1:59.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
51  Ameli Pitrè  2008    94  59.73        2:01.05   
  Uinti Tampere                   
                     
52  Jenna Myllyntausta  2006    84  1:00.67        2:05.80   
  Uinti Tampere  1:58.77                 
                     
53  Netta Halttunen  2007    82  1:02.10        2:06.83   
  Uinti Tampere  2:01.17                 
                     
54  Aava Adelei Sulanterä  2007    74  1:01.99        2:10.98   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Lila Niskala  2006              DNF   
  Uinti Tampere  1:32.88                 
                     
Agnes Ruusumo  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Ella Valdolin  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.54                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Elsa Vuorimaa  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Emilia Pakkanen  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.38                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Erika Ruuskanen  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Iina Salmivaara  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Joanna Kivelä  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Kerttu Rantanen  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Lotta Lönnqvist  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:55.09                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Maisa Savisto  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:48.18                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Olesia Leshchuk  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:51.30                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Salla-Mari Koskinen  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.90                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Sofia Danska  2009              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Solina Viitanen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 20, 100m SU T-11,-13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Arjanmaa  2004    467  34.10        1:11.15   
  Uinti Tampere  1:12.90                 
                     
Kukka Kangas  2005    441  35.18        1:12.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.88                 
                     
Emmi Aliisa Inkeri Manninen  2004    430  35.45        1:13.15   
  Uinti Tampere  1:15.91                 
                     
Aada Hakala  2004    418  35.21        1:13.84   
  Uinti Tampere  1:13.72                 
                     
Sonila Selimi  2005    405  36.29        1:14.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.36                 
                     
Adeliina Aada Helmiina Kaarlenkaski  2004    402  35.58        1:14.80   
  Uinti Tampere  1:14.79                 
                     
Ella Nihtilä  2004    395  36.45        1:15.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.51                 
                     
Fiona Laakso  2005    395  37.02        1:15.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.89                 
                     
Enna Eho  2004    384  35.95        1:15.98   
  Uinti Tampere  1:17.24                 
                     
10  Nita Tenho  2004    354  38.10        1:18.06   
  Porin Uimaseura  1:17.16                 
                     
11  Moona Korpikoski  2005    352  37.26        1:18.16   
  Nokian Pyry  1:13.34                 
                     
12  Sivi Juvakka  2005    344  37.93        1:18.77   
  Nokian Pyry  1:17.74                 
                     
13  My Laverman  2004    316  38.46        1:21.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.16                 
                     
14  Jenna Nousiainen  2005    315  38.80        1:21.12   
  Nokian Pyry  1:20.39                 
                     
15  Milla Järvenpää  2004    258  42.63        1:26.74   
  Uimaseura Kaarina  1:24.95                 
                     
16  Celina Sandell  2005    254  43.41        1:27.18   
  Uimaseura Kaarina  1:33.34                 
                     
17  Janna Tepsa  2005    240  43.77        1:28.81   
  Uimaseura Kaarina  1:29.50                 
                     
18  Oona Miettunen  2005    216  45.09        1:32.04   
  Cetus Espoo  1:39.54                 
                     
19  Aleksandra Hiekka  2004    191  47.77        1:35.76   
  Uimaseura Kaarina  1:36.88                 
                     
20  Leenu Karolina Kinnunen  2005    163  49.27        1:40.96   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Milla Tahvanainen  2005    160  51.25        1:41.57   
  Cetus Espoo  1:38.80                 
                     
22  Nea Hollström  2005    156  50.73        1:42.46   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Soila Nevalainen  2005    152  51.49        1:43.33   
  Uinti Tampere  1:44.37                 
                     
24  Maria Rautiainen  2004    143  51.33        1:45.42   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Rebekka Aaltola  2005              DNS   
  Uinti Tampere  1:21.72                 
                     
Ronja Julia Mustalahti  2004              DNS   
  Nokian Pyry  1:27.18                 
                     
Ronja Haraholma  2005              DSQ   
  Nokian Pyry  1:51.70                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
 
Laji 20, 100m SU T-11,-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Norismaa  1995    671  29.91        1:03.07   
  Uinti Tampere  1:04.29                 
                     
Emma Nieminen  1996    573  32.21        1:06.46   
  Swimming Jyväskylä  1:04.22                 
                     
Sonja Pentti  1999    550  32.46        1:07.39   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Aino Iida-Maria Jussila  2000    540  32.90        1:07.82   
  Uinti Tampere  1:08.26                 
                     
Senni Mattila  2003    503  33.49        1:09.44   
  Porin Uimaseura  1:09.14                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    502  33.61        1:09.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.62                 
                     
Ina Pollari  2002    496  32.88        1:09.74   
  Uinti Tampere  1:08.82                 
                     
Venla Pesu  2002    468  34.71        1:11.13   
  Uinti Tampere  1:15.75                 
                     
Maija Nurmi  2003    457  34.71        1:11.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.01                 
                     
10  Heini Hammar  1999    447  34.86        1:12.19   
  Uinti Tampere  1:13.32                 
                     
11  Emmi Heine  2002    413  35.77        1:14.11   
  Rauman Uimaseura  1:13.09                 
                     
12  Anni-Maria Laakso  2003    395  37.28        1:15.22   
  Kampuksen Plaani  1:14.73                 
                     
13  Elina Palojärvi  2002    383  36.70        1:16.00   
  Uinti Tampere  1:18.89                 
                     
14  Vivian Heräjärvi  2001    377  37.72        1:16.43   
  Kampuksen Plaani  1:16.84                 
                     
15  Jemina Knuutila  2002    338  38.73        1:19.24   
  Uinti Tampere  1:25.36                 
                     
16  Vilja Laaksonen  2002    316  38.33        1:21.04   
  Järvenpään Uintiklubi  1:20.86                 
                     
17  Soile Auvinen  2002    307  39.31        1:21.86   
  Uinti Tampere  1:20.99                 
                     
18  Sanna Pajula  2003    302  38.89        1:22.28   
  Kankaanpään Uimarit  1:23.84                 
                     
19  Mai Multimäki  2000    296  38.93        1:22.82   
  Uinti Tampere  1:24.01                 
                     
20  Ella Ohra-Aho  2003    286  40.08        1:23.76   
  Kampuksen Plaani  1:20.52                 
                     
21  Linnea Ström  2003    275  42.20        1:24.87   
  Uimaseura Kaarina  1:20.84                 
                     
22  Sofia Harju  2002    269  41.02        1:25.51   
  Järvenpään Uintiklubi  1:25.82                 
                     
23  Iina Lehikoinen  2003    229  43.95        1:30.25   
  Pieksän Kuutit                   
                     
24  Saga Peltolehto  2003    200  46.33        1:34.44   
  Nokian Pyry  1:32.34                 
                     
25  Emma Kulmala  2002    175  48.15        1:38.70   
  Uinti Tampere  1:42.76                 
                     
Ronja Mäkelä  2003              DNS   
  Uinti Tampere  1:33.04                 
                     
Aino Haarala  2001              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  1:28.81                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner