2019-12-06   12:54:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Joulukisat 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:24   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 9, 100m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Liukkonen  2005    277  32.95        1:08.87   
  Uinti Tampere  1:10.12                 
                     
Sisu Sorri  2005    270  32.65        1:09.48   
  Swimming Jyväskylä  1:11.53                 
                     
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    255  34.04        1:10.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.88                 
                     
Tuomas Mäkinen  2005    249  34.06        1:11.39   
  Rauman Uimaseura  1:12.73                 
                     
Aarni Linderborg  2005    240  34.84        1:12.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.20                 
                     
Vilho Tikkanen  2005    239  34.39        1:12.32   
  Swimming Jyväskylä  1:10.75                 
                     
Patrik Reiman  2005    236  35.01        1:12.72   
  Uimaseura Kaarina  1:12.95                 
                     
Tomi Silander  2006    229  34.75        1:13.42   
  Cetus Espoo  1:11.40                 
                     
Aarne Laurila  2006    205  35.78        1:16.10   
  Cetus Espoo  1:22.09                 
                     
10  Nikolas Pietilä  2005    205  35.86        1:16.16   
  Cetus Espoo  1:20.34                 
                     
11  Aleksi Sinisalo  2006    201  36.28        1:16.61   
  Cetus Espoo  1:24.65                 
                     
12  Ossi Barck  2005    194  37.88        1:17.55   
  Uimaseura Kaarina  1:16.80                 
                     
13  Sami Schrader  2006    192  37.13        1:17.83   
  Uinti Tampere  1:17.72                 
                     
14  Pirkka Pyry Pyykkö  2006    192  37.55        1:17.88   
  Uinti Tampere  1:17.79                 
                     
15  Santeri Holmberg  2006    181  38.04        1:19.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.20                 
                     
16  Onni Yrjälä  2006    180  37.71        1:19.48   
  Rauman Uimaseura  1:22.05                 
                     
17  Albert Laakkonen  2007    180  37.84        1:19.50   
  Uinti Tampere  1:20.64                 
                     
18  Kasper Kytö  2005    172  37.58        1:20.67   
  Nokian Pyry  1:24.47                 
                     
19  Matias Seppä  2006    169  38.64        1:21.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.10                 
                     
20  Kalle Heinonen  2006    163  36.72        1:22.22   
  TaTu Tampere  1:25.36                 
                     
21  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    160  40.26        1:22.64   
  Uinti Tampere  1:21.76                 
                     
22  Casper Kvist  2006    158  38.67        1:22.98   
  Nokian Pyry  1:30.40                 
                     
23  Santeri Leinonen  2005    158  38.81        1:23.05   
  Rauman Uimaseura  1:27.95                 
                     
24  Benjamin Winqvist  2006    154  38.76        1:23.68   
  Cetus Espoo  1:23.65                 
                     
25  Julius Järveläinen  2006    154  38.65        1:23.76   
  Uinti Tampere  1:27.36                 
                     
26  Eemeli Arnell  2005    152  39.40        1:24.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.41                 
                     
27  Julius Linde  2007    149  40.87        1:24.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.21                 
                     
28  Alex Lehtola  2005    143  40.10        1:25.92   
  Uinti Tampere  1:27.87                 
                     
29  Tommi Mosconi  2008    141  40.88        1:26.18   
  Cetus Espoo  1:30.50                 
                     
30  Max Lausi  2006    136  38.71        1:27.28   
  Kankaanpään Uimarit  1:26.99                 
                     
31  Tatu Yli-Houhala  2007    136  40.68        1:27.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
32  Luis Valero de la Iglesia  2006    134  41.21        1:27.81   
  Cetus Espoo  1:32.93                 
                     
33  Ferdinand Backman  2006    130  41.64        1:28.49   
  TaTu Tampere  1:31.05                 
                     
34  Eelis Lummaa  2007    130  41.89        1:28.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.02                 
                     
35  Frans Sandblom  2006    126  42.82        1:29.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.47                 
                     
36  Vilho Okkonen  2006    124  41.41        1:29.91   
  Rauman Uimaseura  1:26.41                 
                     
37  Jesper Dolk  2005    118  41.26        1:31.41   
  Nurmijärven Uinti  1:36.22                 
                     
38  Mikael Rasinmäki  2006    118  42.19        1:31.44   
  Cetus Espoo  1:30.96                 
                     
39  Kaapo Virtanen  2008    115  42.24        1:32.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
40  Vili Niemi  2006    114  42.71        1:32.53   
  TaTu Tampere  1:35.24                 
                     
41  Eetu Vehmas  2007    111  42.76        1:33.29   
  Nokian Pyry  1:39.75                 
                     
42  Artemi Tsinjonnõi  2008    111  44.90        1:33.33   
  Cetus Espoo  1:36.62                 
                     
43  Pauli Rantatupa  2005    111  43.55        1:33.50   
  Cetus Espoo  1:32.76                 
                     
44  Osmo Räikkälä  2006    110  44.86        1:33.53   
  Kankaanpään Uimarit  1:32.85                 
                     
45  Aaron Hannula  2005    110  44.14        1:33.54   
  Uimaseura Kaarina  1:33.26                 
                     
46  Aamos Järveläinen  2006    109  45.58        1:33.93   
  Uinti Tampere  1:29.05                 
                     
47  Luka Hirvonen  2006    104  43.22        1:35.31   
  Nokian Pyry                   
                     
48  Lenni Syvänen  2007    104  43.54        1:35.54   
  Cetus Espoo  1:42.83                 
                     
49  Benjamin Salo  2006    103  44.31        1:35.57   
  Porin Uimaseura  1:45.80                 
                     
50  Nicolo Manzone  2005    103  43.29        1:35.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.84                 
                     
51  Valtteri Ihanamäki  2006    103  45.69        1:35.86   
  Kankaanpään Uimarit  1:36.23                 
                     
52  Lenni Nevalainen  2007    102  46.40        1:35.95   
  Cetus Espoo  1:46.53                 
                     
53  Ilari Linderborg  2006    97  46.81        1:37.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.79                 
                     
54  Mikael Suni  2007    97  46.53        1:37.76   
  Cetus Espoo  1:44.69                 
                     
55  Eemeli Jaakkola  2006    96  45.93        1:38.10   
  Vesihelmen Uimaseura  1:35.54                 
                     
56  Akseli Savolainen  2007    95  47.04        1:38.38   
  Cetus Espoo  1:44.58                 
                     
57  Casper Manzone  2005    94  46.48        1:38.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.96                 
                     
58  Christian Edelman  2007    94  44.33        1:38.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.83                 
                     
59  Eljas Pekkola  2007    91  45.24        1:39.63   
  Cetus Espoo  1:44.46                 
                     
60  Leo Laine  2007    91  48.07        1:39.67   
  Uimaseura Kaarina  1:42.45                 
                     
61  Pyry Nieminen  2007    90  47.23        1:40.24   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
62  Matti Klümper  2008    84  47.77        1:42.47   
  Cetus Espoo  1:49.79                 
                     
63  Luukas Kallio  2005    83  47.07        1:42.92   
  TaTu Tampere  1:43.61                 
                     
64  Joonas Keränen  2007    82  48.90        1:43.17   
  Cetus Espoo  1:40.79                 
                     
65  Henri Koskela  2007    81  47.84        1:43.72   
  Cetus Espoo  1:43.60                 
                     
66  Joel Sulonen  2007    80  48.11        1:43.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.57                 
                     
67  Rasmus Piiroinen  2006    76  49.02        1:45.92   
  Uinti Tampere                   
                     
68  Aapo Harjula  2007    76  48.13        1:46.06   
  Uinti Tampere  1:43.04                 
                     
69  Onni-Pekka Hirvonen  2007    75  51.45        1:46.29   
  Uinti Tampere  1:43.52                 
                     
70  Juho Räikkälä  2007    75  49.42        1:46.40   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
71  Eero Hannula  2007    74  47.91        1:46.62   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
72  Eino Anttila  2007    72  50.27        1:47.78   
  TaTu Tampere  54.34                 
                     
73  Aleksi Vuohelainen  2007    71  51.39        1:48.07   
  Uinti Tampere                   
                     
74  Veikko Hautaniemi  2007    70  52.31        1:49.04   
  Cetus Espoo  1:55.65                 
                     
75  Ossi Vienamo  2006    69  47.87        1:49.36   
  Uinti Tampere  1:43.66                 
                     
76  Julius Vähäsantanen  2006    69  49.96        1:49.41   
  Uinti Tampere                   
                     
77  Emil Savolainen  2007    67  50.93        1:50.12   
  Uinti Tampere  1:52.74                 
                     
78  Andrei Katanandov  2007    63  48.94        1:52.44   
  Uinti Tampere  1:52.82                 
                     
Eero Mäenpää  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Frans Roine  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Kasper Borremans  2006              DSQ   
  Nurmijärven Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Konsta Iskala  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:49.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Lalli Shepherd  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  1:39.42                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Leevi Luoma  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:30.37                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Markus Levonoja  2007              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Markus Popov  2005              DSQ   
  TaTu Tampere  1:29.57                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Mäenpää  2003    491  27.40        56.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.20                 
                     
Joonas Cranston  2003    443  28.30        58.93   
  Nummelan Kisaajat  1:00.51                 
                     
Urho Lyytinen  2003    398  29.27        1:01.05   
  Uinti Tampere  1:02.06                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    388  29.08        1:01.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.57                 
                     
Akira Konttinen  2003    380  30.04        1:02.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.18                 
                     
Miro Birkstedt  2004    363  30.15        1:02.97   
  TaTu Tampere  1:04.25                 
                     
Markus Nuoranne  2003    342  30.42        1:04.22   
  Nokian Pyry  1:06.40                 
                     
Leo Liukonen  2004    328  31.71        1:05.15   
  TaTu Tampere  1:04.34                 
                     
Elias Laine  2003    279  33.39        1:08.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.50                 
                     
10  Joona Varpukari  2003    278  31.62        1:08.84   
  Uinti Tampere  1:06.85                 
                     
11  Topi Raitalaakso  2003    260  33.61        1:10.39   
  Uinti Tampere  1:10.50                 
                     
12  Aarne Urho Eliel Eskelinen  2004    247  34.86        1:11.53   
  Uinti Tampere  1:08.99                 
                     
13  Mikael Halonen  2003    243  33.64        1:11.96   
  Uinti Tampere  1:13.11                 
                     
14  Casper Leo  2004    229  35.27        1:13.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.56                 
                     
15  Max Nikkari  2004    206  36.33        1:16.07   
  Uinti Tampere  1:14.84                 
                     
16  Roope Eronen  2004    196  36.30        1:17.34   
  Pieksän Kuutit  1:17.84                 
                     
17  Eerik Rantanen  2004    192  37.13        1:17.86   
  Uimaseura Kaarina  1:14.67                 
                     
18  Litti Penttilä  2004    178  37.77        1:19.84   
  Uinti Tampere  1:19.49                 
                     
19  Ilmari Laitala  2003    157  39.46        1:23.15   
  Cetus Espoo  1:22.31                 
                     
20  Santeri Ahinko  2004    152  39.66        1:24.04   
  Vesihelmen Uimaseura  1:31.94                 
                     
21  Niko Silander  2003    123  42.25        1:30.23   
  Cetus Espoo  1:31.28                 
                     
22  Alvin Helenius  2004    69  49.69        1:49.47   
  Uinti Tampere                   
                     
Antti Korhonen  2004              DSQ   
  Pieksän Kuutit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Werner Ivo Sandor Heräjärvi  1999    642  24.97        52.08   
  Kampuksen Plaani  51.34                 
                     
Elias Ensio Lampinen  1997    634  25.64        52.30   
  Nummelan Kisaajat  52.25                 
                     
Reko Patinen  1998    623  25.27        52.60   
  Nummelan Kisaajat  52.34                 
                     
Matis Hiie  1998    613  25.66        52.89   
  Keila Swim  54.61                 
                     
Tatu Hörkkö  2001    508  26.28        56.32   
  Uinti Tampere  57.53                 
                     
Leo Roine  2001    503  27.04        56.49   
  Uinti Tampere  55.28                 
                     
Elias Päivinen  1997    490  27.04        56.97   
  Swimming Jyväskylä  56.65                 
                     
Wäinö Koskinen  2002    482  26.94        57.30   
  Uinti Tampere  58.58                 
                     
Mikko Siekkinen  1975    465  26.67        57.99   
  Kankaanpään Uimarit  56.83                 
                     
10  Verneri Kaarlenkaski  1999    460  27.50        58.20   
  Uinti Tampere  1:00.28                 
                     
11  Eemeli Leinonen  2002    459  27.76        58.22   
  Uinti Tampere  58.84                 
                     
12  Nikita Tikhonov-Bugrov  2000    455  26.87        58.42   
  Kor-1 St. Petersburg  56.00                 
                     
13  Eetu Nyrhinen  2000    446  27.85        58.81   
  Uinti Tampere  58.65                 
                     
14  Jon Byskov  2000    410  29.14        1:00.47   
  Nurmijärven Uinti  1:00.39                 
                     
15  Julius Nyberg  2002    392  29.13        1:01.36   
  Kampuksen Plaani  1:01.95                 
                     
16  Teemu Ihanamäki  2001    374  28.82        1:02.32   
  Kankaanpään Uimarit  59.08                 
                     
17  Olli Peura  2001    348  29.91        1:03.85   
  Uinti Tampere  1:02.69                 
                     
18  Jaakko Lehvonen  2002    293  32.78        1:07.63   
  Pieksän Kuutit  1:08.48                 
                     
19  Karri Juho Eemeli Korhonen  2002    270  33.00        1:09.48   
  Uinti Tampere  1:10.28                 
                     
20  Markus Kylliäinen  2002    269  33.20        1:09.59   
  Uinti Tampere  1:07.19                 
                     
Fedor Sherstiuk  2002              DNS   
  TaTu Tampere  1:07.24                 
                     
Patrik Pihlajamäki  2002              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  1:05.54                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sami Peltonen  2001              DSQ   
  Uinti Tampere  1:01.89                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner