2021-10-18   16:12:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Arena Sprint Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  06 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  19:20   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Frsk 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb    31.30  1:05.79  1:40.72    2:15.16   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap    31.84  1:07.17  1:42.53    2:16.14   
Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb    31.55  1:06.58  1:42.89    2:18.28   
Astrid Nilsson  2004  Simsllskapet Delfin    31.04  1:05.19  1:42.19    2:19.22   
Mica Noln  2004  Simklubben Triton    32.46  1:08.28  1:44.28    2:20.13   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    31.92  1:07.49  1:44.52    2:20.58   
Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin    31.43  1:08.45  1:46.42    2:23.36   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap    31.84  1:08.60  1:46.55    2:23.51   
Thea Brnjes  2004  Kiviks Simklubb    33.11  1:10.15  1:48.95    2:24.85   
10  Tove Pettersson  2004  Tby Sim    31.91  1:08.23  1:46.97    2:25.00   
11  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    33.51  1:11.24  1:50.08    2:25.31   
12  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    31.52  1:08.18  1:46.95    2:25.56   
13  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsllskap    33.31  1:10.44  1:48.88    2:26.33   
14  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsllskap    33.48  1:10.68  1:48.97    2:27.42   
15  Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim    33.48  1:10.98  1:50.35    2:27.65   
16  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Ldde    33.96  1:11.72  1:50.42    2:29.28   
17  Nelly Hansson  2004  ngelholms Simsllskap    33.77  1:11.50  1:50.68    2:29.88   
18  Tyra hlin  2004  Simklubben Triton    33.82  1:12.62  1:53.11    2:31.39   
19  Kajsa Sderholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    33.45  1:12.23  1:52.72    2:31.88   
20  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    34.62  1:13.73  1:54.12    2:32.67   
21  Ebba Jnsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    35.06  1:14.74  1:55.84    2:35.54   
22  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    34.67  1:14.04  1:56.18    2:37.44   
23  Adelina Gummesson  2005  Lnsboda Simsllskap    35.31  1:15.51  1:57.68    2:39.15   
Selma Seipp  2005  Osby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Frsk 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rnningdal  2002  S71    30.63  1:04.32  1:38.49    2:11.65   
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub    30.31  1:03.43  1:38.08    2:12.12   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    31.17  1:05.38  1:40.21    2:13.08   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap    31.68  1:06.41  1:41.17    2:15.28   
Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap    31.60  1:06.19  1:41.28    2:15.53   
Caroline Gttrup Bagge  2003  Kge Svmmeklub    30.60  1:06.11  1:42.22    2:15.96   
Moa Karlsson  2002  S71    31.77  1:06.11  1:41.56    2:16.50   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    31.12  1:05.95  1:41.40    2:16.95   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malm Kappsimningsklubb    31.00  1:05.98  1:40.85    2:16.98   
10  Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap    32.07  1:07.82  1:43.90    2:18.84   
11  Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb    31.64  1:07.27  1:44.03    2:20.05   
12  Johanna Andersson  2002  Malm Kappsimningsklubb    32.25  1:08.53  1:44.60    2:20.34   
13  Tilda Ericsson  2002  S71    32.24  1:08.21  1:45.50    2:20.35   
14  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    32.14  1:06.90  1:43.16    2:20.53   
15  Carolina sberg  2002  Simklubben Ldde    32.80  1:08.66  1:45.14    2:21.16   
16  Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub    32.06  1:07.69  1:45.02    2:21.81   
17  Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    32.45  1:08.91  1:14.31    2:23.94   
18  Minna Larsson  2002  Sjbo Simsllskap    32.21  1:09.05  1:46.89    2:24.21   
19  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsllskap    32.60  1:09.85  1:49.22    2:27.64   
20  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsllskap    33.12  1:11.03  1:50.46    2:27.74   
21  Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub    33.43  1:10.32  1:49.33    2:27.85   
22  Kathrine Sofie Jensen  2003  Kge Svmmeklub    33.99  1:12.48  1:53.24    2:34.94   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Frsk 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    30.26  1:02.89  1:36.07    2:09.47   
Amalie Sby Mortensen  2001  Holbk Svmme Klub    29.84  1:02.95  1:36.80    2:09.95   
Olivia lger  2000  Helsingborgs Simsllskap    31.01  1:04.15  1:38.00    2:11.45   
Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb    31.11  1:04.74  1:39.01    2:13.08   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    31.35  1:05.26  1:39.48    2:13.46   
Alexandra Jensen  2001  Tby Sim    31.12  1:05.12  1:39.72    2:13.88   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    30.31  1:04.07  1:39.46    2:14.21   
Elin Lackegrd  2000  Simklubben Hajen    31.03  1:05.70  1:41.67    2:16.21   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsllskap    31.00  1:05.70  1:41.71    2:16.82   
10  Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim    31.81  1:06.85  1:41.96    2:16.89   
11  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap    31.12  1:05.69  1:41.19    2:17.08   
12  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjbo Simsllskap    31.50  1:06.71  1:42.94    2:17.83   
13  Emmy Johnsson  2001  Sjbo Simsllskap    31.17  1:05.38  1:42.77    2:20.20   
14  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsllskap    32.21  1:07.33  1:43.68    2:21.43   
15  Sara Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb    32.07  1:07.74  1:44.83    2:21.69   
16  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    32.61  1:08.75  1:45.69    2:21.84   
17  Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin    31.69  1:07.06  1:44.51    2:21.92   
18  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    31.07  1:06.76  1:44.04    2:21.96   
19  Mai Pallvi  2000  Holbk Svmme Klub    33.25  1:10.57  1:46.57    2:22.14   
20  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    32.34  1:08.80  1:46.50    2:22.90   
21  Simone Karlsson  2001  Osby Simsllskap    31.94  1:07.73  1:46.13    2:23.82   
22  Sarah Aarslew Jensen  2000  Kge Svmmeklub    33.24  1:10.49  1:48.09    2:25.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  19:20 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  16:36   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb    30.55  1:03.69  1:37.93    2:12.19  13-14 ldersgrupp Rekord 
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap    31.39  1:05.57  1:40.20    2:14.63   
Astrid Nilsson  2004  Simsllskapet Delfin    31.46  1:06.03  1:41.61    2:16.42   
Kristina Orban  2004  Malm Kappsimningsklubb    31.86  1:06.17  1:41.87    2:17.35   
Mica Noln  2004  Simklubben Triton    32.32  1:06.45  1:42.23    2:17.85   
Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin    32.29  1:06.73  1:43.11    2:18.29   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    32.55  1:07.79  1:44.12    2:19.99   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap    33.01  1:10.36  1:48.47    2:26.07   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rnningdal  2002  S71    29.75  1:02.97  1:36.50    2:08.81   
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub    29.98  1:03.03  1:36.88    2:09.31   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    31.30  1:05.37  1:39.64    2:12.16   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap    31.31  1:05.81  1:40.74    2:14.24   
Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap    31.86  1:06.39  1:41.46    2:15.29   
Moa Karlsson  2002  S71    31.89  1:06.26  1:40.96    2:15.32   
Caroline Gttrup Bagge  2003  Kge Svmmeklub    30.84  1:05.64  1:41.36    2:15.65   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    31.21  1:06.20  1:42.11    2:17.18   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsllskap    30.46  1:03.31  1:36.37    2:08.28   
Amalie Sby Mortensen  2001  Holbk Svmme Klub    30.68  1:03.57  1:37.10    2:08.28   
Olivia lger  2000  Helsingborgs Simsllskap    30.57  1:03.53  1:37.00    2:10.14   
Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb    30.57  1:03.86  1:37.54    2:10.76   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    30.21  1:03.44  1:38.19    2:12.30   
Alexandra Jensen  2001  Tby Sim    30.97  1:04.59  1:38.76    2:13.26   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap    31.52  1:05.30  1:39.55    2:13.63   
Elin Lackegrd  2000  Simklubben Hajen    31.25  1:05.87  1:42.61    2:19.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 2 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  10:00   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Frsk 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    30.25  1:03.74  1:38.22    2:11.97   
Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb    30.48  1:03.25  1:37.60    2:12.31   
Joel Nilsson  2005  ngelholms Simsllskap    31.70  1:07.52  1:44.39    2:20.29   
Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap    31.10  1:07.17  1:44.51    2:20.61   
Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim    32.25  1:07.79  1:45.16    2:21.31   
Felix Tjrnberg  2005  Helsingborgs Simsllskap    32.42  1:08.34  1:45.70    2:22.49   
Eskil Ramng  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    32.13  1:07.70  1:46.75    2:22.50   
Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim    32.30  1:09.10  1:46.76    2:23.13   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsllskap    33.01  1:09.84  1:49.28    2:24.34   
10  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsllskap    32.23  1:09.75  1:47.35    2:25.29   
11  Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    32.16  1:08.77  1:47.24    2:25.30   
12  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsllskap    32.58  1:09.24  1:48.38    2:25.33   
13  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    33.43  1:11.19  1:50.54    2:28.65   
14  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    34.73  1:13.30  1:52.33    2:29.47   
15  Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim    34.78  1:12.55  1:51.76    2:29.70   
16  Mns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    32.30  1:09.79  1:49.37    2:29.73   
17  Elias Lfstrm  2004  Simklubben Poseidon    35.06  1:13.94  1:55.39    2:34.97   
18  Philip Bjrkman  2005  Simklubben Poseidon    34.32  1:14.19  1:56.29    2:36.22   
19  Hugo Westholm  2004  Tby Sim    34.65  1:14.69  1:56.90    2:37.57   
20  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    33.94  1:14.51  1:58.16    2:40.83   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
Leo Grnse  2004  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Frsk 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    29.05  1:00.90  1:32.20    2:03.64   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    29.30  1:01.77  1:34.56    2:06.42   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap    28.61  1:00.80  1:33.78    2:06.64   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    28.33  59.69  1:32.85    2:06.67   
Gustav Ahlqvist  2003  Tby Sim    28.11  1:00.34  1:34.50    2:07.76   
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb    28.49  1:01.13  1:35.49    2:08.65   
August Ryom  2002  Kge Svmmeklub    28.82  1:01.54  1:36.19    2:08.77   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsllskap    28.56  1:01.59  1:36.19    2:09.05   
Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    29.29  1:02.50  1:37.24    2:10.71   
10  Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde    29.74  1:02.57  1:36.46    2:10.73   
11  Liam Bech  2003  Malm Kappsimningsklubb    29.94  1:03.54  1:38.35    2:11.50   
12  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    30.04  1:03.62  1:37.95    2:11.60   
13  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    29.47  1:03.02  1:38.14    2:11.68   
13  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap    30.02  1:02.94  1:38.08    2:11.68   
15  Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap    28.77  1:01.29  1:36.75    2:12.78   
16  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    30.20  1:03.73  1:40.97    2:15.29   
17  Lukas Roosmark  2002  Tby Sim    29.07  1:03.03  1:39.24    2:15.37   
18  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    30.43  1:04.71  1:40.84    2:15.48   
19  Hampus Erds  2003  Simklubben Ldde    30.03  1:03.69  1:40.58    2:17.20   
20  Carl Ewertz  2002  Malm Kappsimningsklubb    30.43  1:05.77  1:43.75    2:20.46   
21  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    29.37  1:04.60  1:43.82    2:21.32   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Frsk 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    26.80  56.87  1:28.00    1:58.97   
William Lindblom  1998  Malm Kappsimningsklubb    28.31  58.81  1:29.70    2:00.32   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsllskap    27.74  58.56  1:30.59    2:00.52   
Simon Brixner  2000  Holbk Svmme Klub    27.74  58.06  1:29.31    2:00.89   
Markus Bjsen  1999  Holbk Svmme Klub    29.07  59.60  1:30.49    2:02.19   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    28.25  59.31  1:31.36    2:02.74   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    27.76  58.14  1:30.30    2:02.89   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsllskap    27.57  58.80  1:31.09    2:03.24   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.73  1:00.42  1:32.36    2:05.18   
10  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    27.71  58.47  1:31.52    2:05.47   
11  Rasmus Danielsen  2001  Kge Svmmeklub    27.79  59.20  1:32.61    2:05.84   
12  Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton    29.67  1:02.09  1:34.53    2:06.17   
13  Primus Olsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    28.57  59.82  1:32.67    2:06.74   
14  Mads Ottosen  1997  Holbk Svmme Klub    29.32  1:01.22  1:34.06    2:07.97   
15  Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsllskap    28.87  1:01.11  1:34.99    2:08.10   
16  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon    27.93  1:00.24  1:34.06    2:08.12   
17  Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    28.89  1:01.19  1:35.17    2:09.15   
18  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsllskap    29.54  1:03.06  1:36.80    2:09.38   
19  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    30.13  1:02.66  1:36.52    2:10.43   
20  Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb    29.85  1:02.48  1:36.61    2:10.73   
21  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap    28.60  1:01.47  1:36.52    2:11.23   
22  Andres Pllnen  2001  Tby Sim    29.68  1:03.75  1:38.98    2:15.09   
23  Mads Hauge Srensen  1997  Kge Svmmeklub    29.64  1:03.93  1:39.55    2:16.41   
Robin Falk  2001  Malm Kappsimningsklubb            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  16:37   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    30.54  1:03.81  1:37.75    2:10.57   
Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb    30.65  1:03.76  1:37.96    2:11.85   
Joel Nilsson  2005  ngelholms Simsllskap    31.54  1:06.92  1:43.97    2:18.72   
Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim    32.36  1:07.55  1:44.27    2:19.08   
Eskil Ramng  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    32.31  1:07.48  1:44.42    2:19.12   
Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap    31.27  1:07.05  1:44.28    2:19.89   
Felix Tjrnberg  2005  Helsingborgs Simsllskap    31.63  1:07.28  1:44.77    2:21.11   
Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim    31.98  1:07.90  1:45.48    2:21.46   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    29.27  1:00.73  1:31.31    2:01.96   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap    29.21  1:01.12  1:33.41    2:05.06   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    29.38  1:01.01  1:33.17    2:05.11   
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb    29.23  1:01.44  1:34.62    2:06.35   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    28.95  59.93  1:32.38    2:06.40   
Gustav Ahlqvist  2003  Tby Sim    29.09  1:01.38  1:34.98    2:07.97   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsllskap    28.93  1:02.13  1:36.24    2:09.28   
August Ryom  2002  Kge Svmmeklub    29.20  1:02.21  1:35.95    2:09.42   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    26.82  56.63  1:27.29    1:57.57   
Simon Brixner  2000  Holbk Svmme Klub    27.62  58.08  1:29.14    1:59.59   
Markus Bjsen  1999  Holbk Svmme Klub    28.30  58.81  1:30.08    2:01.73   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    27.44  58.20  1:30.50    2:02.70   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.90  59.79  1:31.59    2:03.17   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsllskap    28.13  59.78  1:32.10    2:03.24   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.42  59.86  1:32.10    2:03.74   
Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb    28.11  59.82  1:32.50    2:06.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 3 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  10:21   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 3, 50m Brstsim Damer, Frsk 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap            37.45   
Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim            37.53   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsllskap            37.67   
Alva Landlv  2005  Helsingborgs Simsllskap            37.74   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsllskap            37.99   
Engla Ellbrant  2004  Tby Sim            38.23   
Tindra Hbro Karjanmaa  2004  Tby Sim            38.51   
Caisa Renstrm  2004  ngelholms Simsllskap            38.69   
Kajsa Sderholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            38.86   
10  Tove Pettersson  2004  Tby Sim            39.14   
11  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            39.23   
12  Selma Seipp  2005  Osby Simsllskap            39.62   
13  Tindra Daubign  2004  Simklubben Hajen            40.16   
14  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            40.23   
15  Thea Brnjes  2004  Kiviks Simklubb            40.65   
16  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsllskap            40.74   
17  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsllskap            40.76   
18  Amanda Borgfors  2004  Tby Sim            41.02   
19  Clara Ersson  2004  Tby Sim            41.11   
20  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsllskap            41.13   
21  Emma Sommar  2004  Tby Sim            41.15   
22  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            41.23   
23  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon            41.30   
24  Dina Larsson  2004  Tby Sim            41.44   
24  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            41.44   
26  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsllskap            42.32   
27  Filippa Bolling  2004  Tby Sim            42.70   
28  Adelina Gummesson  2005  Lnsboda Simsllskap            42.73   
29  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton            42.82   
30  Maja Lingham  2004  Tby Sim            42.89   
31  Elin Cronqvist  2005  Vxj Simsllskap            42.92   
32  Alma Mrtensson  2004  Simklubben Hajen            42.95   
33  Vanja Magnusson  2004  Vxj Simsllskap            43.11   
34  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            43.56   
35  Elina Hellgren  2004  Tby Sim            43.65   
36  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            43.81   
37  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            45.78   
38  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            45.83   
38  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            45.83   
40  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Vxj Simsllskap            46.17   
41  Mira Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            46.35   
42  Agnes Strand  2005  Helsingborgs Simsllskap            46.90   
43  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            46.98   
44  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            47.02   
45  Erica Persson  2005  ngelholms Simsllskap            47.08   
46  Louise Hrup  2004  Simklubben Poseidon            47.46   
47  Saga Mattsson  2004  Tby Sim            47.64   
48  Ella Andrasson  2005  Simklubben Ldde            48.42   
49  Emilia Sandstrm  2004  Simklubben Sydsim            49.02   
50  Tilde Klehn  2004  Simklubben Ldde            49.25   
51  Liidia Kubenia  2004  Simklubben Ran            50.24   
52  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            56.61   
Alice Davies  2004  Tby Sim            DSQ   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Brstsim Damer, Frsk 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsllskap            34.11   
Elsa Bitzn  2003  Simklubben Hajen            34.81   
Emilia Rnningdal  2002  S71            35.05   
Ingrid Franks  2003  Tby Sim            35.36   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsllskap            36.00   
Sara Kjellns  2002  Helsingborgs Simsllskap            36.61   
Linna Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.72   
Kirstine Mrk Rasmussen  2003  Holbk Svmme Klub            36.80   
Embla Brjesson  2002  Tby Sim            36.85   
10  Izabelle Lindberg  2003  Tby Sim            36.88   
11  Jennifer Nyblom  2003  Tby Sim            36.95   
12  Tilda Joelsson  2002  Simsllskapet Delfin            37.23   
13  Vilma Rudolf  2002  Kappsimningsklubben Karpen            37.24   
14  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            37.31   
15  Amanda Sandberg  2003  Tby Sim            37.45   
16  Caroline Gttrup Bagge  2003  Kge Svmmeklub            37.58   
17  Telma Maltesj  2002  Helsingborgs Simsllskap            37.90   
18  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            37.99   
19  Agnes Gustafson  2003  Malm Kappsimningsklubb            38.08   
20  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            38.14   
21  Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            38.21   
22  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap            38.33   
23  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsllskap            38.38   
24  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            38.51   
25  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            38.63   
26  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap            38.66   
27  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb            38.90   
28  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsllskap            38.91   
29  Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap            39.23   
30  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsllskap            39.25   
31  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            39.32   
32  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            39.49   
33  Stella Alin  2002  Tby Sim            39.60   
34  Tilde Riseth  2003  Landskrona Simsllskap            39.76   
35  Moa Jrnegren  2003  Simklubben Triton            39.78   
36  Ida Bjrkdahl  2002  Malm Kappsimningsklubb            39.96   
37  Alva Wardrum  2003  Vxj Simsllskap            40.13   
38  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            40.28   
39  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            40.45   
40  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            40.57   
41  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            40.68   
42  Emelie Bergvall  2003  Tby Sim            40.83   
43  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsllskap            40.86   
44  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsllskap            40.90   
45  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            40.94   
46  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsllskap            41.61   
47  Michaela Ruzic  2003  S71            41.90   
48  Milla Andersson  2003  Simklubben Ldde            43.16   
49  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsllskap            43.32   
50  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            43.35   
51  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            43.51   
52  Nina Takolander  2003  Tby Sim            44.01   
53  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            44.02   
54  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            44.37   
55  Ellinor Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap            45.09   
56  Cornelia Hkmark  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            45.79   
57  Filippa Dihle  2003  Simklubben Ldde            46.41   
Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
Julia Stenstrm  2002  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Brstsim Damer, Frsk 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon            33.83   
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.33   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Ldde            34.48   
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            34.60   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            35.06   
Sara Jendbro  2000  Simklubben Poseidon            35.07   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.64   
Olga Schubert  2000  Sjbo Simsllskap            35.87   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            36.05   
10  Melanie Degner  2000  Kge Svmmeklub            36.23   
11  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsllskap            36.70   
12  Kristina Kulcsar  2001  Malm Kappsimningsklubb            36.81   
13  Smilla Hedlund  2001  Tby Sim            36.83   
14  Miranda Ingvarsson  2001  ngelholms Simsllskap            36.96   
15  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            37.24   
16  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsllskap            37.51   
17  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsllskap            37.68   
18  Ella Laurn  2001  Simklubben Hajen            38.01   
19  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsllskap            38.02   
20  Nicola Lindell  2001  Malm Kappsimningsklubb            38.10   
21  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            38.11   
22  Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin            38.68   
23  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen            38.78   
24  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsllskap            39.02   
25  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsllskap            39.71   
26  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsllskap            40.20   
27  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            40.86   
28  Maria Tavemark  2001  Tby Sim            41.08   
29  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Sydsim            45.67   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  16:37   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 3, 50m Brstsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap            36.26   
Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim            36.68   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsllskap            37.66   
Engla Ellbrant  2004  Tby Sim            37.71   
Tindra Hbro Karjanmaa  2004  Tby Sim            38.15   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsllskap            38.17   
Alva Landlv  2005  Helsingborgs Simsllskap            38.30   
Caisa Renstrm  2004  ngelholms Simsllskap            39.17   
                     
 
Gren 3, 50m Brstsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsllskap            34.03   
Emilia Rnningdal  2002  S71            34.58   
Elsa Bitzn  2003  Simklubben Hajen            35.46   
Ingrid Franks  2003  Tby Sim            35.72   
Kirstine Mrk Rasmussen  2003  Holbk Svmme Klub            35.89   
Sara Kjellns  2002  Helsingborgs Simsllskap            36.21   
Linna Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.57   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsllskap            36.58   
                     
 
Gren 3, 50m Brstsim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.57   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Ldde            34.59   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            34.74   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            35.67   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            35.77   
Olga Schubert  2000  Sjbo Simsllskap            35.91   
Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsllskap            36.43   
Kristina Kulcsar  2001  Malm Kappsimningsklubb            36.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 4 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  10:43   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 4, 50m Brstsim Herrar, Frsk 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsllskap            34.76   
Noah Malmgren  2004  S71            35.37   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap            35.75   
Vincent Hua  2004  Ringsj Simklubb            35.93   
Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            36.45   
Anthon Huasson  2004  Ringsj Simklubb            37.36   
Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap            37.58   
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            37.79   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap            38.16   
10  Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim            38.59   
11  Hugo Westholm  2004  Tby Sim            39.17   
12  Malte Laurn  2004  Simklubben Hajen            39.35   
13  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            39.74   
14  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            39.78   
15  Felix Tjrnberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            40.00   
16  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsllskap            41.68   
17  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon            42.57   
18  Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim            43.19   
19  Felix Ferm  2005  Helsingborgs Simsllskap            43.33   
20  Noa Rydn  2004  ngelholms Simsllskap            43.72   
21  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            44.07   
22  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon            44.23   
23  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton            44.37   
24  Alexander Olsson  2004  Simklubben Poseidon            45.15   
25  Philip Bjrkman  2005  Simklubben Poseidon            45.43   
26  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            45.44   
27  Axel Rydstrm  2005  Simklubben Poseidon            46.07   
27  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            46.07   
29  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            46.56   
30  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            46.97   
31  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            47.11   
32  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            47.35   
33  Milton Jansons  2005  Helsingborgs Simsllskap            48.40   
34  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon            49.95   
                     
 
Gren 4, 50m Brstsim Herrar, Frsk 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsllskap            31.84   
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb            32.81   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsllskap            32.93   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            32.99   
Oskar Axandersson  2002  Vxj Simsllskap            33.31   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde            33.52   
William Bevrus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            34.02   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsllskap            34.18   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            34.41   
10  Silas Bjsen  2002  Holbk Svmme Klub            34.73   
11  Simon Seel  2003  Tby Sim            34.77   
12  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsllskap            34.81   
13  Isak Paulsson  2002  Simklubben Ldde            35.07   
13  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            35.07   
15  Gustav Hammarstedt  2002  Vxj Simsllskap            35.13   
16  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            35.23   
17  Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap            35.32   
18  Wilmer Ingvarsson  2003  ngelholms Simsllskap            35.46   
19  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin            35.47   
20  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsllskap            35.57   
21  Alexander Bergstrm  2002  Tby Sim            36.06   
22  Jakob Strmland  2003  Malm Kappsimningsklubb            36.18   
23  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            36.23   
24  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            36.24   
25  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsllskap            36.91   
26  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            36.94   
27  Simon Lrinc  2003  Tby Sim            36.97   
28  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde            36.99   
29  Isac Rune  2003  Tby Sim            37.03   
30  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            37.07   
31  Philip Primetta  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            37.13   
32  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap            37.44   
33  Anton Jansson  2002  Ystads Simsllskap            37.53   
34  Carl Ewertz  2002  Malm Kappsimningsklubb            37.89   
35  Petter Jrud  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            37.98   
36  Erik strand  2003  Tby Sim            38.87   
36  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            38.87   
38  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsllskap            39.36   
39  Oskar Lvberg  2003  Simklubben Sydsim            39.49   
40  Hampus Erds  2003  Simklubben Ldde            39.52   
41  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsllskap            39.66   
42  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            40.55   
43  Albin Kappling  2003  Tby Sim            40.87   
44  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            41.11   
45  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            41.12   
46  Karl Lingham  2002  Tby Sim            41.42   
47  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            41.72   
48  Alfred Rosberg  2003  Sjbo Simsllskap            41.93   
49  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            43.09   
50  Maximilian Brink  2002  Kiviks Simklubb            43.26   
51  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            44.23   
52  Daniel Novosel  2002  Simklubben Sydsim            44.67   
53  Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon            44.72   
54  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            44.89   
55  Olle Zetterstrm  2003  Simklubben Poseidon            47.42   
56  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton            48.97   
Alexander Kulagowski  2002  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsllskap            DSQ   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Brstsim Herrar, Frsk 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            29.99   
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsllskap            30.20   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap            30.28   
Viktor Christensen  1995  Kge Svmmeklub            30.30   
Erik Juliusson  1998  ngelholms Simsllskap            30.67   
Erik Boos  1999  Simklubben Triton            31.48   
Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsllskap            31.59   
Andreas L. Damgrd  2000  Kge Svmmeklub            31.88   
Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsllskap            31.93   
10  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap            32.12   
11  Joaquin Diaz  2001  Malm Kappsimningsklubb            32.33   
12  Richard Berg  1998  Simklubben Ran            32.49   
13  Max Persson  2001  Ystads Simsllskap            32.54   
14  Gustav Englund  2001  Malm Kappsimningsklubb            32.59   
15  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsllskap            32.68   
16  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsllskap            32.72   
17  Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb            33.07   
18  Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon            33.11   
19  Casper Svrd  2001  Landskrona Simsllskap            33.42   
20  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon            33.56   
21  Simon Brixner  2000  Holbk Svmme Klub            33.60   
22  Marcus Skog  1996  Klippans Simsllskap            33.86   
23  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap            33.89   
23  Simon Ljungbeck  2000  Simsllskapet Iden            33.89   
25  Axel Nordn  2001  Tby Sim            34.34   
26  Marko Vasilijevic  1999  Simklubben Poseidon            34.40   
27  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            34.65   
28  Wilhelm Muzikants  2001  Tby Sim            34.68   
29  Mattias Andersson  1996  ngelholms Simsllskap            35.24   
30  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde            35.39   
31  Simon Ghidini  2001  Malm Kappsimningsklubb            35.94   
32  Tobias Laffrenzen  1995  Trelleborg Sim            36.18   
33  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton            36.71   
34  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsllskap            36.81   
35  Isac Lindn  2001  Helsingborgs Simsllskap            36.82   
36  Oscar Palmqvist  2000  Simklubben Triton            37.46   
37  Andres Pllnen  2001  Tby Sim            37.52   
38  Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim            38.30   
39  Tobias Ranevi  1999  Simklubben Ldde            39.01   
Felix Nilsson  1990  Malm Kappsimningsklubb            DNF   
Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  16:48   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 4, 50m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsllskap            34.41   
Noah Malmgren  2004  S71            35.12   
Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            35.35   
Vincent Hua  2004  Ringsj Simklubb            35.54   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap            35.57   
Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap            36.92   
Anthon Huasson  2004  Ringsj Simklubb            37.69   
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            38.11   
                     
 
Gren 4, 50m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsllskap            31.54   
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb            32.34   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsllskap            32.77   
Oskar Axandersson  2002  Vxj Simsllskap            33.08   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde            33.17   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            33.26   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsllskap            33.70   
William Bevrus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            34.44   
                     
 
Gren 4, 50m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsllskap            30.10   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap            30.12   
Viktor Christensen  1995  Kge Svmmeklub            30.24   
Niels Ottosen  1998  Holbk Svmme Klub            30.31   
Erik Juliusson  1998  ngelholms Simsllskap            30.51   
Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsllskap            31.51   
Erik Boos  1999  Simklubben Triton            31.77   
Andreas L. Damgrd  2000  Kge Svmmeklub            32.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 5 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  11:13   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Frsk 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maja Olofsson  2004  Osby Simsllskap    35.94        1:13.70   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap    35.61        1:14.12   
Emelie Ek-Vrn  2004  Landskrona Simsllskap    36.68        1:14.72   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    35.45        1:14.80   
Dina Larsson  2004  Tby Sim    36.13        1:15.12   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsllskap    36.81        1:15.44   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    36.45        1:15.44   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsllskap    36.60        1:15.56   
Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    36.96        1:15.67   
10  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap    38.22        1:16.81   
11  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    37.01        1:16.99   
12  Nelly Hansson  2004  ngelholms Simsllskap    37.56        1:17.63   
13  Tyra hlin  2004  Simklubben Triton    38.32        1:18.72   
14  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    38.40        1:18.76   
15  Elina Holgersson  2005  Osby Simsllskap    38.23        1:18.96   
16  Clara Ersson  2004  Tby Sim    38.29        1:19.06   
17  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Ldde    38.66        1:19.07   
18  Tindra Hbro Karjanmaa  2004  Tby Sim    38.47        1:19.18   
19  Tindra Daubign  2004  Simklubben Hajen    38.55        1:19.45   
20  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton    39.77        1:19.61   
21  Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb    39.09        1:20.90   
22  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsllskap    39.88        1:20.95   
23  Hannah Haux  2004  Tby Sim    40.24        1:21.00   
24  Alva Landlv  2005  Helsingborgs Simsllskap    39.62        1:22.06   
25  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    39.57        1:22.24   
26  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    39.46        1:22.63   
27  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton    39.80        1:22.70   
28  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsllskap    39.48        1:22.72   
29  Vanja Magnusson  2004  Vxj Simsllskap    40.24        1:22.91   
30  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsllskap    39.35        1:23.02   
31  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    40.51        1:23.28   
32  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap    40.64        1:23.60   
32  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap    40.62        1:23.60   
34  Ebba Jnsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    41.09        1:23.87   
35  Emily Li  2004  Malm Kappsimningsklubb    40.32        1:23.96   
36  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    41.06        1:24.12   
37  Ebba Ringstrm  2004  Simklubben Triton    40.77        1:24.87   
38  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsllskap    42.13        1:24.94   
39  Amanda Jlminger  2005  Helsingborgs Simsllskap    41.40        1:25.08   
40  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    41.23        1:25.46   
41  Alma Mrtensson  2004  Simklubben Hajen    40.80        1:25.54   
42  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    40.80        1:26.22   
43  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Vxj Simsllskap    41.98        1:26.56   
44  Jonna Mller  2005  Osby Simsllskap    42.15        1:26.60   
45  Engla Ellbrant  2004  Tby Sim    42.06        1:27.33   
46  Emma Sommar  2004  Tby Sim    40.77        1:28.59   
47  Tilde Klehn  2004  Simklubben Ldde    43.95        1:29.11   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Frsk 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsllskap    34.11        1:09.54   
Zara Wendel  2002  Holbk Svmme Klub    33.13        1:09.62   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap    34.20        1:10.13   
Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb    34.22        1:10.69   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.14        1:11.13   
Emilia Forsberg  2003  Tby Sim    33.76        1:11.99   
Minna Larsson  2002  Sjbo Simsllskap    35.94        1:12.18   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malm Kappsimningsklubb    34.59        1:12.46   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    35.52        1:12.90   
10  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Kge Svmmeklub    35.41        1:13.13   
11  Elsa Bitzn  2003  Simklubben Hajen    36.11        1:13.64   
12  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    35.60        1:13.90   
13  Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    36.02        1:14.00   
14  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsllskap    36.11        1:14.02   
15  Izabelle Lindberg  2003  Tby Sim    35.56        1:14.54   
16  Hannah Olsson-Lindh  2003  Trelleborg Sim    36.42        1:14.77   
17  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsllskap    36.43        1:15.51   
18  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsllskap    36.85        1:15.55   
19  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    36.63        1:15.72   
19  Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen    36.26        1:15.72   
21  Ester Eilertsson  2003  Malm Kappsimningsklubb    37.45        1:15.78   
22  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap    36.47        1:15.92   
23  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsllskap    37.67        1:16.23   
24  Tilde Riseth  2003  Landskrona Simsllskap    37.21        1:17.09   
25  Moa Karlsson  2002  S71    37.80        1:17.41   
26  Ida Bjrkdahl  2002  Malm Kappsimningsklubb    37.21        1:17.97   
27  Ida Persson  2002  Ljungby Simsllskap    37.50        1:18.12   
28  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    38.30        1:18.33   
29  Emma Mattsson  2003  Malm Kappsimningsklubb    38.12        1:18.37   
30  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsllskap    37.67        1:18.48   
31  Tilda Joelsson  2002  Simsllskapet Delfin    38.67        1:18.72   
32  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    38.38        1:18.76   
33  Tilda Ericsson  2002  S71    38.75        1:18.92   
34  Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap    38.35        1:18.93   
35  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    39.20        1:19.55   
36  Carolina sberg  2002  Simklubben Ldde    39.29        1:19.56   
37  Kathrine Sofie Jensen  2003  Kge Svmmeklub    38.47        1:19.92   
38  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim    38.08        1:19.96   
39  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsllskap    39.61        1:21.89   
40  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsllskap    38.90        1:21.98   
41  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsllskap    39.36        1:22.15   
42  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    39.74        1:22.92   
43  Anna Twedberg  2003  Simklubben Poseidon    40.99        1:23.89   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            DSQ   
Ellen Banestig  2002  Tby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Frsk 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Malm Kappsimningsklubb    30.33        1:02.47   
Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.59        1:08.15   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    33.26        1:08.31   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsllskap    33.71        1:09.36   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap    34.66        1:10.85   
Emma Anne Ljungstrm  1999  Holbk Svmme Klub    35.34        1:11.19   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    35.03        1:11.87   
Pernille Pedersen  2001  Kge Svmmeklub    35.61        1:12.09   
Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb    35.31        1:12.60   
10  Miranda Ingvarsson  2001  ngelholms Simsllskap    35.03        1:13.15   
11  Emma Persson  1999  Simklubben Ldde    34.92        1:13.39   
12  Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap    34.57        1:13.90   
13  Simone Karlsson  2001  Osby Simsllskap    35.69        1:14.27   
14  Malin Sangfelt  2001  Tby Sim    35.57        1:14.37   
15  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb    36.20        1:15.03   
16  Amanda Strmdahl  2000  Tby Sim    36.23        1:15.08   
17  Ida Maria Nielsen  2000  Holbk Svmme Klub    36.89        1:16.91   
18  Sarah Aarslew Jensen  2000  Kge Svmmeklub    38.52        1:17.49   
19  Klara Flodmark  2001  ngelholms Simsllskap    38.77        1:19.46   
20  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsllskap    39.12        1:19.58   
21  Anna Ladis  2001  Tby Sim    38.61        1:21.70   
22  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsllskap    39.23        1:22.69   
23  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Sydsim    39.20        1:24.08   
24  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Nsets Simklubb    48.36        1:39.97   
25  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    53.06        1:47.28   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            DSQ   
Emma Vileus  2001  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  16:59   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maja Olofsson  2004  Osby Simsllskap    35.31        1:12.36   
Emelie Ek-Vrn  2004  Landskrona Simsllskap    35.11        1:12.45   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap    35.88        1:13.62   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    35.57        1:13.92   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsllskap    35.80        1:14.07   
Dina Larsson  2004  Tby Sim    35.88        1:14.96   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    36.22        1:15.93   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsllskap    38.25        1:16.95   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Zara Wendel  2002  Holbk Svmme Klub    33.48        1:09.34   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap    34.42        1:10.11   
Minna Larsson  2002  Sjbo Simsllskap    34.57        1:10.46   
Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsllskap    34.77        1:10.47   
Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb    34.16        1:10.81   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    34.67        1:11.06   
Emilia Forsberg  2003  Tby Sim    35.07        1:13.22   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malm Kappsimningsklubb    35.64        1:13.69   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Julia Stenhrd  2000  Helsingborgs Simsllskap    32.90        1:07.39   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    33.16        1:08.33   
Emma Anne Ljungstrm  1999  Holbk Svmme Klub    33.90        1:09.37   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsllskap    33.82        1:09.42   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsllskap    34.71        1:11.06   
Pernille Pedersen  2001  Kge Svmmeklub    34.92        1:11.24   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.88        1:11.55   
Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb    35.07        1:12.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 6 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  11:42   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Ldde    32.89        1:08.44   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsllskap    33.35        1:10.77   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    34.97        1:11.32   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsllskap    35.17        1:12.06   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    35.60        1:13.91   
Eskil Ramng  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    36.53        1:14.07   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.59        1:14.27   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    37.06        1:15.01   
Ludvig Romare  2004  Malm Kappsimningsklubb    37.63        1:15.12   
10  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    36.80        1:15.41   
11  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsllskap    37.85        1:15.51   
12  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsllskap    37.23        1:15.84   
13  Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap    36.76        1:16.64   
14  Mns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    37.38        1:17.39   
15  Elias Lfstrm  2004  Simklubben Poseidon    38.58        1:20.07   
16  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    39.04        1:20.30   
17  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    37.72        1:20.91   
18  Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    38.74        1:20.98   
19  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    38.72        1:21.11   
20  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    39.72        1:21.45   
21  Noa Rydn  2004  ngelholms Simsllskap    39.37        1:21.85   
22  Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    39.99        1:22.33   
23  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsllskap    40.32        1:23.04   
24  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon    39.90        1:23.30   
24  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    40.96        1:23.30   
26  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    40.95        1:23.77   
27  Philip Bjrkman  2005  Simklubben Poseidon    41.12        1:24.19   
28  Axel Bjrnsson  2005  Ystads Simsllskap    39.91        1:24.25   
29  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    41.27        1:24.99   
30  Edvin Dahln  2004  Simklubben Poseidon    42.21        1:25.63   
31  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    41.89        1:26.00   
32  Vincent Tran  2004  Malm Kappsimningsklubb    41.85        1:26.11   
33  Alexander Olsson  2004  Simklubben Poseidon    40.06        1:26.61   
34  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    42.75        1:26.80   
35  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    42.97        1:28.31   
36  Axel Rydstrm  2005  Simklubben Poseidon    44.07        1:29.32   
37  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap    44.21        1:30.07   
38  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    44.31        1:32.03   
39  Felix Ferm  2005  Helsingborgs Simsllskap    44.43        1:32.90   
40  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsllskap    44.69        1:33.28   
41  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon    47.56        1:34.99   
42  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim    45.72        1:35.29   
43  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    46.65        1:36.93   
44  Milton Jansons  2005  Helsingborgs Simsllskap    47.15        1:37.87   
45  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    48.46        1:40.70   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Ahlqvist  2003  Tby Sim    31.02        1:03.44   
Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    30.68        1:03.77   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    31.19        1:03.95   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    31.77        1:04.55   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    31.70        1:04.76   
William Bevrus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.74        1:06.37   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsllskap    32.51        1:07.25   
Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    32.97        1:07.25   
Emanuel Tidsen  2002  Vxj Simsllskap    32.71        1:07.50   
10  Liam Bech  2003  Malm Kappsimningsklubb    32.73        1:07.64   
11  Jonas Al-Khalili  2002  Tby Sim    32.77        1:07.65   
12  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    34.12        1:08.78   
13  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    33.23        1:08.83   
14  Wilmer Ingvarsson  2003  ngelholms Simsllskap    33.53        1:08.92   
15  Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap    33.00        1:09.30   
16  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    33.66        1:10.32   
17  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    33.35        1:10.50   
18  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    34.13        1:10.59   
19  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    33.64        1:10.61   
20  Erik strand  2003  Tby Sim    33.38        1:10.95   
21  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    34.16        1:11.43   
22  Isac Rune  2003  Tby Sim    34.99        1:12.09   
22  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    34.55        1:12.09   
24  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    34.14        1:12.24   
25  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap    34.85        1:12.33   
26  Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    35.93        1:12.45   
27  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    34.60        1:12.49   
28  Jacob Baxmann  2003  Malm Kappsimningsklubb    35.61        1:12.60   
29  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    35.61        1:12.76   
30  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    34.77        1:13.02   
31  Gustav Hammarstedt  2002  Vxj Simsllskap    35.36        1:13.14   
32  Isak Paulsson  2002  Simklubben Ldde    35.05        1:13.53   
33  Tor Stein  2003  Tby Sim    35.90        1:14.37   
34  Petter Jrud  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    35.84        1:14.47   
35  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    36.42        1:14.96   
36  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    36.89        1:15.37   
37  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    36.31        1:15.41   
38  Svante Vilhelmsson  2003  Malm Kappsimningsklubb    37.85        1:15.63   
39  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    35.75        1:16.16   
40  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    39.09        1:17.55   
41  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsllskap    37.37        1:17.98   
42  Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS    38.23        1:20.63   
43  Isak Klamming  2003  Ystads Simsllskap    41.03        1:22.94   
44  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton    48.48        1:37.61   
Kemal Cikota  2002  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Malm Kappsimningsklubb    28.77        59.28   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsllskap    29.79        1:02.64   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsllskap    30.49        1:03.13   
Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap    30.27        1:03.59   
Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub    30.84        1:03.73   
Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsllskap    31.65        1:04.72   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsllskap    31.33        1:04.78   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    32.38        1:05.28   
Alfred Persson  2000  Sjbo Simsllskap    31.61        1:05.37   
10  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsllskap    32.43        1:05.71   
11  Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb    32.64        1:05.82   
12  Sten Ludvigsson  1998  Malm Kappsimningsklubb    31.97        1:06.75   
13  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    32.72        1:07.18   
14  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    33.78        1:08.08   
15  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    33.31        1:09.79   
16  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde    33.22        1:10.21   
17  Anton Forsberg  2001  Tby Sim    34.06        1:10.48   
18  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap    33.54        1:11.40   
19  Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb    35.00        1:13.15   
20  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    38.07        1:17.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  11:42 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  17:08   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Ldde    32.43        1:06.40   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsllskap    33.46        1:09.00   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsllskap    33.03        1:09.82   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    34.63        1:10.32   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    35.16        1:13.64   
Eskil Ramng  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    36.36        1:13.80   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.50        1:14.69   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    30.83        1:02.83   
Gustav Ahlqvist  2003  Tby Sim    30.70        1:03.27   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    31.13        1:04.04   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    31.41        1:04.36   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    32.25        1:05.27   
Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    32.76        1:07.70   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsllskap    32.75        1:08.67   
William Bevrus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    33.01        1:08.72   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Malm Kappsimningsklubb    28.57        58.02   
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsllskap    30.22        1:02.22   
Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap    30.67        1:02.48   
Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub    30.65        1:02.63   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsllskap    30.52        1:02.66   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsllskap    31.13        1:04.80   
Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsllskap    31.73        1:04.89   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    31.85        1:06.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 7 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  12:12   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Frsk 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            28.77   
Astrid Nilsson  2004  Simsllskapet Delfin            28.78   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap            29.39   
Tindra Hbro Karjanmaa  2004  Tby Sim            29.44   
Tove Pettersson  2004  Tby Sim            29.79   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            29.85   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            29.96   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap            29.99   
Selma Seipp  2005  Osby Simsllskap            30.19   
10  Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin            30.22   
11  Alicia Sjgren  2005  Trelleborg Sim            30.26   
11  Kajsa Sderholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            30.26   
13  Thea Brnjes  2004  Kiviks Simklubb            30.35   
14  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            30.38   
15  Mica Noln  2004  Simklubben Triton            30.58   
16  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb            30.68   
17  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsllskap            31.08   
18  Tindra Daubign  2004  Simklubben Hajen            31.17   
19  Filippa Bolling  2004  Tby Sim            31.30   
20  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsllskap            31.32   
21  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            31.39   
22  Anna Stenberg  2005  Malm Kappsimningsklubb            31.60   
23  Hannah Haux  2004  Tby Sim            32.02   
24  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            32.11   
25  Emelie Ek-Vrn  2004  Landskrona Simsllskap            32.13   
26  Tyra hlin  2004  Simklubben Triton            32.28   
27  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            32.31   
28  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Vxj Simsllskap            32.35   
29  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsllskap            32.40   
30  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsllskap            32.41   
31  Engla Ellbrant  2004  Tby Sim            32.61   
32  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            32.62   
32  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsllskap            32.62   
34  Maja Olofsson  2004  Osby Simsllskap            32.69   
35  Erica Persson  2005  ngelholms Simsllskap            32.83   
36  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            32.98   
37  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            33.03   
38  Adelina Gummesson  2005  Lnsboda Simsllskap            33.05   
39  Clara Ersson  2004  Tby Sim            33.07   
40  Elina Hellgren  2004  Tby Sim            33.12   
41  Maja Lingham  2004  Tby Sim            33.13   
42  Klara Nilsson  2004  Simklubben Hajen            33.15   
42  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            33.15   
44  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton            33.17   
45  Amanda Borgfors  2004  Tby Sim            33.22   
46  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            33.23   
47  Felicia Zander  2004  ngelholms Simsllskap            33.26   
48  Tyra Jarvi  2004  Simsllskapet Iden            33.27   
49  Elina Holgersson  2005  Osby Simsllskap            33.29   
50  Alice Klasholm  2004  Simklubben Poseidon            33.32   
51  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsllskap            33.35   
52  Alma Mrtensson  2004  Simklubben Hajen            33.37   
53  Ebba Ringstrm  2004  Simklubben Triton            33.45   
54  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsllskap            33.54   
55  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton            33.73   
56  Vanja Magnusson  2004  Vxj Simsllskap            33.87   
57  Ebba Jnsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            33.95   
58  Jonna Mller  2005  Osby Simsllskap            34.03   
59  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            34.13   
60  Dina Larsson  2004  Tby Sim            34.17   
61  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsllskap            34.25   
62  Elin Cronqvist  2005  Vxj Simsllskap            34.40   
63  Emma Sommar  2004  Tby Sim            34.54   
64  Mira Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            34.73   
65  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            34.80   
66  Rebecka Lfkvist  2004  Simklubben Triton            35.15   
67  Saga Mattsson  2004  Tby Sim            35.24   
68  Emi Prior  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            35.28   
69  Agnes Strand  2005  Helsingborgs Simsllskap            35.33   
70  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon            35.78   
71  Tilde Klehn  2004  Simklubben Ldde            35.91   
72  Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            36.08   
73  Rebecka Hedbeck  2004  Tby Sim            36.36   
74  Anna Melgar  2004  Ystads Simsllskap            36.82   
75  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            37.42   
76  Louise Hrup  2004  Simklubben Poseidon            37.76   
77  Ella Andrasson  2005  Simklubben Ldde            39.10   
78  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            39.34   
79  Emilia Sandstrm  2004  Simklubben Sydsim            39.71   
Clara Johansson  2005  Osby Simsllskap            DSQ   
Liidia Kubenia  2004  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Frsk 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ellen Banestig  2002  Tby Sim            28.38   
Emilia Rnningdal  2002  S71            28.38   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap            28.42   
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            28.45   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            28.68   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            28.93   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malm Kappsimningsklubb            29.01   
Zara Wendel  2002  Holbk Svmme Klub            29.12   
Johanna Ingner  2002  Malm Kappsimningsklubb            29.16   
10  Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen            29.38   
11  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsllskap            29.42   
12  Caroline Gttrup Bagge  2003  Kge Svmmeklub            29.46   
13  Emy Ek  2003  Sjbo Simsllskap            29.51   
14  Mollie Morfelt  2003  Malm Kappsimningsklubb            29.59   
15  Kirstine Mrk Rasmussen  2003  Holbk Svmme Klub            29.72   
16  Embla Brjesson  2002  Tby Sim            29.75   
17  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            29.81   
18  Minna Larsson  2002  Sjbo Simsllskap            29.85   
19  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            29.89   
20  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsllskap            29.92   
21  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            29.93   
22  Ebba Jlminger  2002  Helsingborgs Simsllskap            29.94   
22  Emilia Forsberg  2003  Tby Sim            29.94   
24  Linna Lindh  2003  Landskrona Simsllskap            29.95   
25  Elsa Bitzn  2003  Simklubben Hajen            29.97   
25  Emilia Nordn  2003  Helsingborgs Simsllskap            29.97   
27  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            29.99   
27  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Kge Svmmeklub            29.99   
29  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            30.00   
30  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsllskap            30.03   
31  Ida Bjrkdahl  2002  Malm Kappsimningsklubb            30.23   
32  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap            30.25   
33  Moa Olofsson  2002  Osby Simsllskap            30.29   
34  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsllskap            30.32   
34  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            30.32   
36  Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsllskap            30.40   
37  Elin Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            30.51   
38  Ester Eilertsson  2003  Malm Kappsimningsklubb            30.53   
38  Maja kesson  2002  Ystads Simsllskap            30.53   
40  Izabelle Lindberg  2003  Tby Sim            30.56   
41  Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsllskap            30.63   
42  Ingrid Franks  2003  Tby Sim            30.69   
43  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsllskap            30.74   
44  Stella Alin  2002  Tby Sim            30.82   
45  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsllskap            30.85   
46  Bianca Jarbsj  2003  ngelholms Simsllskap            30.92   
46  Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub            30.92   
48  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            30.93   
49  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            31.12   
50  Alva Stenebo  2003  S71            31.14   
51  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsllskap            31.30   
52  Emelie Bergvall  2003  Tby Sim            31.32   
53  Mie Mrkedal  2003  Holbk Svmme Klub            31.35   
54  Tilde Riseth  2003  Landskrona Simsllskap            31.38   
55  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsllskap            31.43   
56  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            31.46   
57  Ida Persson  2002  Ljungby Simsllskap            31.54   
58  Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap            31.57   
59  Agnes Gustafson  2003  Malm Kappsimningsklubb            31.59   
60  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            31.63   
61  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            31.71   
62  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            31.73   
63  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            31.76   
64  Carolina sberg  2002  Simklubben Ldde            31.91   
65  Alva Wardrum  2003  Vxj Simsllskap            31.97   
65  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsllskap            31.97   
67  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen            32.04   
68  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            32.12   
69  Anna Twedberg  2003  Simklubben Poseidon            32.26   
70  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap            32.36   
71  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsllskap            32.51   
72  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsllskap            32.60   
73  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            32.61   
74  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsllskap            32.68   
75  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            32.69   
76  Milla Andersson  2003  Simklubben Ldde            32.72   
77  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            32.78   
78  Nina Takolander  2003  Tby Sim            32.79   
79  Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsllskap            32.92   
80  Ellinor Persson  2003  Helsingborgs Simsllskap            32.97   
81  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsllskap            32.99   
82  Filippa Dihle  2003  Simklubben Ldde            33.19   
83  Nina Noln  2002  Simklubben Triton            33.86   
84  Moa Jrnegren  2003  Simklubben Triton            34.44   
85  Victoria Berild Andersen  2003  Sjbo Simsllskap            34.64   
86  Julia Stenstrm  2002  Simklubben Triton            34.90   
87  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsllskap            35.22   
88  Ellen Johansson  2003  ngelholms Simsllskap            35.45   
89  Cornelia Hkmark  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            35.60   
Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsllskap            DSQ   
Sara Melgar  2002  Ystads Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Frsk 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            26.33   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            27.77   
Louise Westergren  1989  Simklubben Sydsim            28.06   
Nicola Lindell  2001  Malm Kappsimningsklubb            28.35   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            28.44   
Elin Lackegrd  2000  Simklubben Hajen            28.45   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Ldde            28.54   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            28.70   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            28.70   
10  Anna Grahovac  1999  Malm Kappsimningsklubb            28.89   
11  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            28.95   
12  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsllskap            28.97   
13  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsllskap            29.08   
14  Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap            29.13   
15  Emmy Johnsson  2001  Sjbo Simsllskap            29.20   
16  Miranda Ingvarsson  2001  ngelholms Simsllskap            29.27   
17  Amanda Strmberg  1998  Ystads Simsllskap            29.29   
18  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            29.35   
19  Matilda kesson  1999  Ystads Simsllskap            29.43   
20  Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin            29.52   
21  Anna Ladis  2001  Tby Sim            29.63   
21  Emma Anne Ljungstrm  1999  Holbk Svmme Klub            29.63   
23  Emma Vileus  2001  Malm Kappsimningsklubb            29.64   
24  Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjbo Simsllskap            29.68   
25  Mai Pallvi  2000  Holbk Svmme Klub            29.72   
26  Olivia Torres  1999  Malm Kappsimningsklubb            29.75   
27  Isabella Klln  2001  Kungsbacka Simsllskap            29.97   
28  Linna Hgberg  1999  Kristianstads SLS            30.00   
29  Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen            30.02   
30  Melanie Degner  2000  Kge Svmmeklub            30.03   
31  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsllskap            30.05   
32  Emma Persson  1999  Simklubben Ldde            30.18   
33  Pernille Pedersen  2001  Kge Svmmeklub            30.19   
34  Ida Larsen  2000  Holbk Svmme Klub            30.33   
35  Ellen Torkelsson  2000  Osby Simsllskap            30.34   
36  Elly Palm  2001  Helsingborgs Simsllskap            30.44   
37  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen            30.47   
38  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim            30.55   
39  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            30.81   
39  Simone Karlsson  2001  Osby Simsllskap            30.81   
41  Tove Lennartsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            30.83   
42  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb            30.86   
43  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS            31.01   
44  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            31.12   
45  Kristina Kulcsar  2001  Malm Kappsimningsklubb            31.23   
46  Sarah Aarslew Jensen  2000  Kge Svmmeklub            31.37   
47  Hanna Nilsson  2000  Simklubben Hajen            31.47   
48  Smilla Hedlund  2001  Tby Sim            31.63   
49  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            31.72   
50  Malin Sangfelt  2001  Tby Sim            31.77   
51  Elin Sj  2001  Simsllskapet Iden            32.03   
51  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsllskap            32.03   
53  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsllskap            32.33   
54  Klara Flodmark  2001  ngelholms Simsllskap            32.48   
55  Serena Gravrogk-Linde  2000  Simklubben Sydsim            32.78   
56  Alicia Norberg Randowo  1999  Ystads Simsllskap            33.26   
57  Nina Andersson-Wulf  2001  Vellinge-Nsets Simklubb            34.61   
58  Maria Tavemark  2001  Tby Sim            35.30   
59  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            41.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  12:12 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  17:22   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            28.63   
Astrid Nilsson  2004  Simsllskapet Delfin            28.71   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            29.02   
Tove Pettersson  2004  Tby Sim            29.19   
Tindra Hbro Karjanmaa  2004  Tby Sim            29.20   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsllskap            29.35   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            29.53   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap            30.36   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emilia Rnningdal  2002  S71            27.89   
Ellen Banestig  2002  Tby Sim            27.92   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsllskap            28.18   
Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb            28.46   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malm Kappsimningsklubb            28.89   
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            28.95   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen            29.02   
Zara Wendel  2002  Holbk Svmme Klub            29.62   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Simklubben Triton            26.07   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            27.61   
Nicola Lindell  2001  Malm Kappsimningsklubb            28.15   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            28.32   
Nicola Parfitt  2000  Trelleborg Sim            28.35   
Elin Lackegrd  2000  Simklubben Hajen            28.52   
Louise Ranevi  1999  Simklubben Ldde            28.57   
Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon            28.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  03 februari 2018   
  Tvlingsort  Burlv    Utskriftstid  12:45   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Frsk 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Felix Tjrnberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            27.77   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            27.80   
Noah Malmgren  2004  S71            28.23   
Anton Witzell  2004  Simklubben Ldde            28.84   
Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim            29.39   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            29.44   
Axel Vaide  2005  ngelholms Simsllskap            29.65   
Eskil Ramng  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            29.76   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            29.89   
10  Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim            30.02   
11  Joel Nilsson  2005  ngelholms Simsllskap            30.06   
12  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsllskap            30.17   
13  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            30.31   
14  Vincent Hua  2004  Ringsj Simklubb            30.52   
15  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            30.65   
16  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran            31.11   
17  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            31.14   
18  Elias Lfstrm  2004  Simklubben Poseidon            31.15   
19  Mns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            31.19   
20  Anthon Huasson  2004  Ringsj Simklubb            31.25   
21  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            31.42   
22  Alexander Olsson  2004  Simklubben Poseidon            31.62   
23  Malte Laurn  2004  Simklubben Hajen            31.81   
24  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            32.13   
25  Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim            32.34   
26  Philip Bjrkman  2005  Simklubben Poseidon            32.35   
27  Hugo Westholm  2004  Tby Sim            32.45   
28  Felix Jnsson  2004  Kristianstads SLS            32.56   
29  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            32.60   
30  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon            32.71   
31  Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS            32.72   
32  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            32.78   
33  Noa Rydn  2004  ngelholms Simsllskap            32.96   
34  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            33.05   
35  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            33.14   
36  Edvin Dahln  2004  Simklubben Poseidon            33.31   
37  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsllskap            33.33   
38  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon            33.45   
39  Kim Larsson  2005  Simklubben Ran            33.53   
40  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            33.61   
41  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            33.64   
42  Leo Grnse  2004  Helsingborgs Simsllskap            34.01   
43  Viktor Spoelstra  2004  Sjbo Simsllskap            34.56   
44  Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            35.01   
45  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsllskap            35.12   
46  Erik Koch  2004  Simklubben Hajen            35.29   
47  Felix Ferm  2005  Helsingborgs Simsllskap            36.04   
48  Axel Rydstrm  2005  Simklubben Poseidon            36.29   
49  Marcus Bengtsson  2005  Simklubben Poseidon            36.47   
50  Milton Jansons  2005  Helsingborgs Simsllskap            37.00   
51  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsllskap            37.02   
52  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            38.10   
53  Alvin Magnusson  2004  Simklubben Sydsim            38.75   
54  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton            38.89   
55  Rasmus Hansson  2005  Kiviks Simklubb            40.37   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Frsk 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            25.73   
Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde            25.76   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Ldde            26.05   
Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            26.15   
William Bevrus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            26.53   
Liam Bech  2003  Malm Kappsimningsklubb            26.54   
Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb            26.64   
Kemal Cikota  2002  Vxj Simsllskap            26.70   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            26.72   
10  David Sandstrm  2002  Helsingborgs Simsllskap            26.82   
10  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            26.82   
12  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap            26.86   
13  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsllskap            26.89   
14  Axel von Gos  2002  Tby Sim            26.94   
15  Lukas Roosmark  2002  Tby Sim            26.95   
15  Oskar Axandersson  2002  Vxj Simsllskap            26.95   
17  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin            27.12   
18  Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            27.23   
19  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap            27.25   
20  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            27.31   
21  Silas Bjsen  2002  Holbk Svmme Klub            27.33   
22  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            27.37   
23  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsllskap            27.56   
24  Alens Daugelis  2002  Holbk Svmme Klub            27.57   
24  Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsllskap            27.57   
26  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            27.63   
27  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton            27.67   
28  Anton Jansson  2002  Ystads Simsllskap            27.70   
29  Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap            27.80   
30  David Alonso  2003  Tby Sim            28.01   
31  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsllskap            28.04   
32  Wilmer Ingvarsson  2003  ngelholms Simsllskap            28.12   
33  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim            28.22   
34  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            28.24   
35  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            28.29   
36  Carl Ewertz  2002  Malm Kappsimningsklubb            28.36   
37  Emanuel Tidsen  2002  Vxj Simsllskap            28.37   
38  Hampus Erds  2003  Simklubben Ldde            28.39   
39  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            28.48   
40  Jacob Baxmann  2003  Malm Kappsimningsklubb            28.58   
41  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim            28.62   
42  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            28.69   
43  Maximilian Brink  2002  Kiviks Simklubb            28.77   
44  Erik strand  2003  Tby Sim            28.86   
45  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            28.92   
46  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            28.97   
47  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            28.98   
48  Simon Lrinc  2003  Tby Sim            29.01   
49  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsllskap            29.27   
50  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            29.28   
51  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran            29.32   
52  Philip Primetta  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            29.37   
53  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon            29.42   
54  Melker Svensson  2002  Ystads Simsllskap            29.44   
55  Tor Stein  2003  Tby Sim            29.48   
56  Alexander Bergstrm  2002  Tby Sim            29.53   
57  Alexander Kulagowski  2002  Malm Kappsimningsklubb            29.82   
58  Noel Persson  2002  Simklubben Triton            29.91   
59  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            29.94   
60  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            30.07   
61  Petter Jrud  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            30.09   
62  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            30.32   
63  Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsllskap            30.51   
64  Albin Kappling  2003  Tby Sim            30.69   
65  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            30.78   
65  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsllskap            30.78   
67  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            31.10   
68  Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim            31.17   
69  Jesper Franzn  2002  Simklubben Sydsim            31.22   
70  Karl Lingham  2002  Tby Sim            31.29   
71  David Alderbrink  2003  Helsingborgs Simsllskap            31.41   
72  Isak Klamming  2003  Ystads Simsllskap            31.65   
73  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            31.77   
74  Jakob Kristersson  2003  Simsllskapet Iden            31.96   
75  Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            32.06   
76  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsllskap            32.31   
77  Alexander Nilsson  2003  Sjbo Simsllskap            32.50   
78  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            32.54   
79  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            33.02   
80  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap            33.56   
81  Oskar Lvberg  2003  Simklubben Sydsim            33.73   
82  Olle Zetterstrm  2003  Simklubben Poseidon            34.20   
83  Daniel Novosel  2002  Simklubben Sydsim            34.66   
84  Jonathan Lindqvist  2003  Simklubben Triton            38.84   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Frsk 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Kge Svmmeklub            24.25   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap            24.49   
Simon Brixner  2000  Holbk Svmme Klub            25.01   
Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsllskap            25.31   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            25.31   
William Lindblom  1998  Malm Kappsimningsklubb            25.37   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            25.41   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsllskap            25.55   
Julius Ekstrand  1998  Landskrona Simsllskap            25.57   
10  Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap            25.67   
11  Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap            25.69   
12  Richard Berg  1998  Simklubben Ran            25.74   
13  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap            25.75   
14  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon            25.78   
15  Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsllskap            25.85   
16  Tobias Laffrenzen  1995  Trelleborg Sim            25.86   
17  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            25.89   
18  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            25.93   
19  Mads Ottosen  1997  Holbk Svmme Klub            25.99   
20  Erik Boos  1999  Simklubben Triton            26.09   
21  Rasmus Danielsen  2001  Kge Svmmeklub            26.18   
22  Mads Hauge Srensen  1997  Kge Svmmeklub            26.39   
23  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton            26.44   
24  Andr Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsllskap            26.46   
24  Erik Juliusson  1998  ngelholms Simsllskap            26.46   
26  Markus Bjsen  1999  Holbk Svmme Klub            26.50   
27  Joar Modigh  2001  Simklubben Triton            26.59   
28  Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsllskap            26.64   
29  Andreas L. Damgrd  2000  Kge Svmmeklub            26.86   
30  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsllskap