Resultater for Arena Sprint Meet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 3
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 15, 100m Frisim Damer, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.60 | 1:01.51 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 30.12 | 1:02.84 | |||||
3 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.59 | 1:02.88 | |||||
4 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.73 | 1:03.24 | |||||
5 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.49 | 1:03.26 | |||||
6 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 30.54 | 1:04.03 | |||||
7 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.79 | 1:04.68 | |||||
8 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 31.42 | 1:04.73 | |||||
9 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 30.82 | 1:04.74 | |||||
10 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.35 | 1:04.86 | |||||
11 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 30.39 | 1:05.29 | |||||
12 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 31.45 | 1:05.46 | |||||
13 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 31.67 | 1:05.60 | |||||
14 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 31.56 | 1:05.80 | |||||
15 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 31.44 | 1:05.93 | |||||
16 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.91 | 1:06.05 | |||||
17 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.52 | 1:06.15 | |||||
18 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.01 | 1:06.41 | |||||
19 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 31.81 | 1:07.20 | |||||
20 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.72 | 1:07.33 | |||||
21 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 32.52 | 1:07.42 | |||||
22 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 32.50 | 1:08.17 | |||||
23 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 32.33 | 1:08.29 | |||||
24 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 33.32 | 1:08.84 | |||||
25 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 33.15 | 1:09.07 | |||||
26 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.64 | 1:09.12 | |||||
27 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.30 | 1:09.94 | |||||
28 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.29 | 1:10.00 | |||||
29 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.65 | 1:10.25 | |||||
30 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 33.75 | 1:10.45 | |||||
31 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.80 | 1:10.61 | |||||
32 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 33.93 | 1:11.01 | |||||
33 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 34.05 | 1:12.53 | |||||
34 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 34.71 | 1:12.77 | |||||
35 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.37 | 1:13.01 | |||||
36 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 35.01 | 1:13.39 | |||||
36 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.64 | 1:13.39 | |||||
38 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 35.01 | 1:14.52 | |||||
39 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.06 | 1:18.27 | |||||
- | Emma Nilsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 28.72 | 1:00.25 | |||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.79 | 1:01.24 | |||||
3 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.29 | 1:01.89 | |||||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.25 | 1:02.02 | |||||
5 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.66 | 1:02.16 | |||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.79 | 1:02.85 | |||||
7 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.72 | 1:02.99 | |||||
8 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.79 | 1:03.37 | |||||
9 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.00 | 1:04.05 | |||||
10 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.68 | 1:04.06 | |||||
11 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 30.64 | 1:04.57 | |||||
12 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 31.62 | 1:04.61 | |||||
13 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.39 | 1:04.64 | |||||
14 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 31.11 | 1:04.74 | |||||
15 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 30.59 | 1:04.85 | |||||
16 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.09 | 1:04.98 | |||||
16 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 31.14 | 1:04.98 | |||||
18 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.92 | 1:05.30 | |||||
19 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.28 | 1:05.57 | |||||
20 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.84 | 1:05.58 | |||||
21 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.09 | 1:05.66 | |||||
22 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 31.28 | 1:05.77 | |||||
23 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 32.11 | 1:05.85 | |||||
24 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 31.16 | 1:05.91 | |||||
25 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 32.04 | 1:05.92 | |||||
26 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.34 | 1:05.97 | |||||
27 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.38 | 1:06.23 | |||||
28 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.92 | 1:06.36 | |||||
29 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.90 | 1:06.38 | |||||
30 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.58 | 1:06.44 | |||||
31 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 31.76 | 1:06.70 | |||||
32 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 32.15 | 1:07.02 | |||||
33 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.48 | 1:07.17 | |||||
34 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.12 | 1:07.73 | |||||
35 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 32.07 | 1:07.93 | |||||
36 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.64 | 1:09.08 | |||||
37 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 33.23 | 1:09.34 | |||||
- | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 28.39 | 58.76 | |||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.70 | 59.15 | |||||
3 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.34 | 59.51 | |||||
4 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.35 | 1:01.01 | |||||
5 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.82 | 1:01.26 | |||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 29.75 | 1:01.34 | |||||
7 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 29.51 | 1:01.54 | |||||
8 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.56 | 1:03.37 | |||||
9 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.13 | 1:03.45 | |||||
10 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.67 | 1:03.51 | |||||
11 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 29.98 | 1:03.72 | |||||
12 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 30.07 | 1:03.76 | |||||
13 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.34 | 1:03.82 | |||||
14 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 30.94 | 1:03.87 | |||||
15 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.34 | 1:03.89 | |||||
16 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.64 | 1:04.07 | |||||
17 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 30.94 | 1:04.19 | |||||
18 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.42 | 1:04.22 | |||||
19 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 30.29 | 1:04.30 | |||||
20 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 30.48 | 1:04.59 | |||||
21 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.64 | 1:04.88 | |||||
22 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 30.80 | 1:04.95 | |||||
23 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.22 | 1:05.17 | |||||
24 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 31.28 | 1:05.24 | |||||
25 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 31.18 | 1:05.29 | |||||
26 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 30.96 | 1:05.38 | |||||
27 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.86 | 1:05.46 | |||||
28 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 31.40 | 1:05.59 | |||||
29 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 30.79 | 1:05.64 | |||||
30 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 31.58 | 1:05.91 | |||||
31 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 31.44 | 1:06.02 | |||||
32 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 31.48 | 1:06.63 | |||||
33 | Ellen Thunberg | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 31.54 | 1:06.64 | |||||
34 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.06 | 1:06.97 | |||||
35 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.93 | 1:07.73 | |||||
36 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.93 | 1:07.90 | |||||
37 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.96 | 1:08.78 | |||||
- | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:05 |