2019-12-12   18:28:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Adventsstævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marie Bernack  2003  Orient Svømning    43.41        1:32.98   
Frederikke Mortensen  2003  Orient Svømning    44.46        1:33.75   
Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    48.84        1:41.87   
Bjørg Trærup Andersen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    49.17        1:44.50   
Anne Marie Skyttegaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub    49.37        1:44.79   
Sarah Bilberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    48.33        1:45.20   
Ida Sofie Riber  2004  Hovedstadens Svømmeklub    50.44        1:49.90   
Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    54.71        1:57.52   
Agnes Matilde Strunge  2005  Orient Svømning            DSQ  asynkron arme e. st. 
Nathalie Alexandra Singer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  1 h i vendin v 25m 
                     
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    43.53        1:31.36   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub    44.50        1:34.63   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    45.51        1:36.30   
Johanna Rasmussen  2006  Svømmeklubben MK 31    46.06        1:36.75   
Flora Askjær-Friis Borre  2006  Hovedstadens Svømmeklub    51.27        1:52.10   
Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening    55.27        1:56.77   
Sarah Pouletty Holst  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.77        2:11.33   
Celina Kyhnæb  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:05.53        2:13.73   
Amalie Busch Erhardi  2006  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    43.63        1:32.41   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    46.38        1:37.11   
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømme Klub    47.62        1:40.00   
Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening    50.80        1:46.98   
Regitze Wojtaszewski  2007  Svømmeklubben MK 31    55.13        1:58.98   
Astrid Østerby  2007  Glostrup Svømme Klub    57.44        2:04.28   
Alberte Lysdahl  2007  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Idræts Forening    52.79        1:53.06   
Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Idræts Forening    56.43        2:00.62   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømme Klub    59.30        2:03.99   
Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Idræts Forening    1:01.82        2:12.22   
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømme Klub    1:02.36        2:13.97   
Liva Christensen  2008  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.32        1:22.97   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening    39.60        1:24.80   
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby    42.54        1:29.87   
Oliver Lorentzen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    41.76        1:33.48   
Christian Andersen  2003  Orient Svømning    47.21        1:38.97   
Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    46.16        1:39.09   
William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    47.69        1:41.68   
Viggo Vignal-Schjøth  2003  Orient Svømning    52.21        1:49.35   
Jonas Monrad Kirk  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.63        1:52.11   
10  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    52.56        1:53.31   
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømme Klub    45.91        1:40.42   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening    47.98        1:42.12   
Tore Krogh  2006  Gladsaxe Idræts Forening    49.21        1:42.26   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  Svømmeklubben MK 31    48.72        1:43.30   
Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening    51.00        1:47.05   
Elias Valkonen Akrim  2006  Hovedstadens Svømmeklub    49.25        1:50.20   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Idræts Forening    53.08        1:51.92   
Isak Ravn Øland  2006  Gladsaxe Idræts Forening    53.53        1:54.83   
Sebastian Nymark-Jensen  2006  Svømmeklubben MK 31            DSQ  esb v. 50m 
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    49.95        1:46.12   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Idræts Forening    51.63        1:48.35   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.33        1:51.98   
Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Idræts Forening    55.72        1:55.01   
Lau Gerner Knudsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:00.49        2:06.71   
Nicky Kort  2007  Svømmeklubben MK 31    1:03.92        2:12.85   
Jonas Hennings Lindhardt  2007  Svømmeklubben MK 31            DNS   
Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  2 flyb e. vend. 25 m 
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømme Klub    1:00.35        2:06.34   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:01.96        2:09.58   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub    1:03.84        2:14.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amanda Grønbæk Jensen  2001  Orient Svømning            37.81   
Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub            39.51   
Clara Hollenbeck  2002  Hovedstadens Svømmeklub            41.53   
Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.39   
Elise Bengtsson  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Ophelia Kuni Buccoliero  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  asy. arme v. 25m 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            36.35   
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømme Klub            36.78   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            37.22   
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub            39.03   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            43.62   
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub            43.70   
Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            47.35   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            42.22   
Ella Emilie Soelberg  2007  Svømmeklubben MK 31            46.22   
Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Idræts Forening            48.35   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby            48.62   
Oline  Ludvigsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            48.91   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  Svømmeklubben MK 31            49.53   
Frederikke Vesth  2007  Vest-Brøndby            54.17   
Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Idræts Forening            55.82   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømme Klub            56.73   
10  Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby            57.22   
11  Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub            58.43   
12  Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby            1:22.64   
13  Anika Rosén Andersen  2007  Vest-Brøndby            1:32.73   
Alberte Lysdahl  2007  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Emma Kestenholz  2007  Svømmeklubben MK 31            DSQ  asy arme v. 25m 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub            46.09   
Kirsten Vedsted  2008  Svømmeklubben MK 31            48.42   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Idræts Forening            49.05   
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby            51.35   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub            53.03   
Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby            1:00.68   
Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.94   
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.11   
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub            34.36   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            36.84   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby            36.86   
Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.14   
Finn Elbo Card  2005  Hovedstadens Svømmeklub            40.30   
Morten Peter Greve  2003  Orient Svømning            41.75   
August Juel Bragge  2005  Svømmeklubben MK 31            49.34   
Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
William Rützou  2005  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Idræts Forening            36.82   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            38.39   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            39.86   
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            40.23   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            40.33   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            40.72   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            41.17   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømme Klub            41.45   
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            41.85   
10  Kasper Jægerskou  2006  Glostrup Svømme Klub            42.37   
11  Tore Krogh  2006  Gladsaxe Idræts Forening            42.64   
12  Asbjørn Rotne Hansen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.59   
13  Magne Riedel Pedersen  2006  Svømmeklubben MK 31            47.82   
14  Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            48.51   
15  Oliver Lycik  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:00.13   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            37.47   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            39.72   
Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.77   
Arthur Kvist Andreassen  2007  Vest-Brøndby            43.31   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Idræts Forening            44.49   
Adam Wagner  2007  Vest-Brøndby            53.17   
Julius Holten Hansen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            55.41   
Toke Hjalholt  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:00.98   
Jacob Hwaiz  2007  Vest-Brøndby            1:02.56   
10  Matil Kelm  2007  Vest-Brøndby            1:09.54   
11  Lau Gerner Knudsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:20.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:35 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:44   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Filippa Eiler  2005  Svømmeklubben MK 31    32.85  1:10.89  1:50.53    2:28.25   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.63  1:19.77  2:03.97    2:46.46   
Sonja Silleborg  2005  Hovedstadens Svømmeklub    43.83  1:36.96  2:31.48    3:21.77   
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening    37.97  1:21.40  2:06.40    2:48.44   
Viola Brandt-Brofeldt  2006  Svømmeklubben MK 31    39.49  1:28.45  2:20.01    3:07.71   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening    42.50  1:30.98  2:20.49    3:09.39   
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.39  1:21.51  2:06.55    2:48.59   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Idræts Forening    40.17  1:26.44  2:14.26    2:58.91   
Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening    39.30  1:24.96  2:12.69    2:59.19   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Idræts Forening    41.48  1:29.58  2:16.38    2:59.60   
Sofie Emilie  Lange  2007  Gladsaxe Idræts Forening    42.75  1:30.47  2:19.45    3:03.14   
Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening    45.93  1:36.78  2:25.87    3:14.67   
Anna Fiona Nybøll  2007  Glostrup Svømme Klub    42.50  1:35.64  2:29.48    3:18.48   
Caroline Bjerre  2007  Svømmeklubben MK 31    47.33  1:42.04  2:42.75    3:38.54   
Maya Jacobsen  2007  Svømmeklubben MK 31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:44 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:51   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.56  1:14.40  1:54.81    2:31.89   
August Juel Bragge  2005  Svømmeklubben MK 31    41.83  1:30.23  2:20.97    3:12.13   
Daniel Poulsen  2005  Svømmeklubben MK 31    44.52  1:36.49  2:27.91    3:15.61   
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening    34.77  1:12.98  1:51.47    2:29.63   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Idræts Forening    35.61  1:15.97  1:58.89    2:40.50   
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening    38.07  1:20.72  2:03.64    2:43.61   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    37.91  1:20.48  2:03.71    2:47.70   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub    38.66  1:21.33  2:06.53    2:51.84   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening    38.46  1:22.81  2:08.87    2:54.18   
Elias Valkonen Akrim  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.56  1:26.95  2:16.06    3:03.22   
Kalle Hannibal Nielsen  2006  Svømmeklubben MK 31    44.66  1:35.81  2:27.86    3:16.66   
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Albert Hvistendahl Fabel  2007  Gladsaxe Idræts Forening    43.23  1:32.01  2:22.41    3:07.77   
Theodor Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening    47.91  1:42.46  2:38.17    3:31.90   
Victor Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening    48.71  1:44.49  2:40.83    3:32.02   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.46  1:44.42  2:42.49    3:37.77   
Espen T. Trærup Andersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    49.93  1:55.07  3:01.18    4:05.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:51 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsk Helte 1.  2007  Glostrup Svømme Klub            3:10.77   
  Malouca Laura Bruun  2007      41.61        41.61   
  Tristan Nygaard  2008      55.88        1:37.49   
  Anna Fiona Nybøll  2007      45.39        2:22.88   
  Anders Koch Jensen  2008      47.89        3:10.77   
                     
Gsk Helte 2.  2007  Glostrup Svømme Klub            3:22.61   
  William Bugge  2008      59.43        59.43   
  Jonathan V Ahm-Jantzen  2009      58.51        1:57.94   
  Mathilde Johansen  2007      45.15        2:43.09   
  Siena Serizawa  2008      39.52        3:22.61   
                     
Gsk Helte 3.  2007  Glostrup Svømme Klub            3:30.84   
  Peter Emil Dyhr  2008      1:48.78        1:48.78   
  Emma Panton Nielsen  2008      55.85        2:44.63   
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      46.21        3:30.84   
  Daniel Holger Dyhr  2008              3:30.84   
                     
Vest Nøddemix  2007  Vest-Brøndby            DSQ  Asynk. arme v 145m 
  Hannah Bjerg Hagens  2007      44.97        44.97   
  Adam Wagner  2007      48.84        1:33.81   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt-Stjernerne 1  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:19.94   
  Caroline Møller  2002      41.74        41.74   
  Patrick S. Hansen  2000      35.09        1:16.83   
  Marcus Munkholm  2001      28.94        1:45.77   
  Emilia Høffer  2001      34.17        2:19.94   
                     
Stt-Stjernerne 2  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:29.51   
  Mette Gade Nielsen  2002      44.60        44.60   
  Mikkel Brundert Hansen  2002      37.66        1:22.26   
  Oliver Skadhauge  2002      31.91        1:54.17   
  Camilla Erdal  2002      35.34        2:29.51   
                     
Gsk Heroes 1.  2005  Glostrup Svømme Klub            2:32.06   
  Petrea Hostrup Stærke  2006      39.04        39.04   
  Leonora M Postgaard  2006      43.86        1:22.90   
  Anders Thøgersen  2005      35.39        1:58.29   
  Viktor Fenger-Grøn  2006      33.77        2:32.06   
                     
Hsk Aquawin 2  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:40.47   
  Marie Meyer Have  2003      37.72        37.72   
  Astrid Johns  2007      57.59        1:35.31   
  Anas El Ayadi  2003      32.68        2:07.99   
  Finn Elbo Card  2005      32.48        2:40.47   
                     
Hs Mix 1  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:42.14   
  Alexander Nørby  2006      41.08        41.08   
  Astrid Hjuler Britze  2006      47.81        1:28.89   
  Illia Bulba  2005      37.23        2:06.12   
  Freja Mathilde Kaas  2006      36.02        2:42.14   
                     
Gsk Heroes 2.  2005  Glostrup Svømme Klub            2:42.23   
  Rasmus Egholm  2006      41.06        41.06   
  Alexander Oxenbøll  2006      48.18        1:29.24   
  Katharina Beyer Hansen  2006      40.23        2:09.47   
  Regitze Rosenkrantz  2006      32.76        2:42.23   
                     
Hsk Aquawin 4  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:46.60   
  Jonathan H. Pedersen  2008      43.35        43.35   
  Petra Iversen Hellfach  2006      50.66        1:34.01   
  Freja Olsen  2005      37.41        2:11.42   
  Espen T. Trærup Andersen  2007      35.18        2:46.60   
                     
Hs Mix 2  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:52.44   
  Anna Bruun-Møller  2007      49.94        49.94   
  Emilie Dommer  2007      51.69        1:41.63   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      40.10        2:21.73   
  Oscar Svensson  2005      30.71        2:52.44   
                     
Stt-Stjernerne 3  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:53.91   
  Sofia Mohammadi  2005      1:35.33        1:35.33   
  Christian Skriver  2004      36.89        2:12.22   
  Magnus Bæklund Thygesen  2003      41.69        2:53.91   
  Jasmin Danielsen  2001              2:53.91   
                     
10  Mks Flyvende Rensdyr  2005  Svømmeklubben MK 31            3:02.73   
  Ella Emilie Soelberg  2007      45.45        45.45   
  Asbjørn Brandt-Lassen  2006      48.78        1:34.23   
  Kirsten Vedsted  2008      49.24        2:23.47   
  August Juel Bragge  2005      39.26        3:02.73   
                     
11  Gsk Heroes 4.  2006  Glostrup Svømme Klub            3:07.62   
  Anton Serizawa  2006      43.44        43.44   
  Kasper Jægerskou  2006      49.58        1:33.02   
  Nynne Bugge  2008      52.87        2:25.89   
  Maddie Evers Kokholm  2008      41.73        3:07.62   
                     
12  Gsk Heroes 3.  2006  Glostrup Svømme Klub            3:07.68   
  Oscar Serizawa  2006      44.19        44.19   
  Astrid Østerby  2007      55.96        1:40.15   
  Xander Ravn Grønholt  2006      38.50        2:18.65   
  Ella Kjærebye  2007      49.03        3:07.68   
                     
13  Mks Røde Julenæser  2006  Svømmeklubben MK 31            3:22.57   
  Magne Riedel Pedersen  2006      48.49        48.49   
  Regitze Wojtaszewski  2007      54.50        1:42.99   
  Kalle Hannibal Nielsen  2006      54.93        2:37.92   
  Caroline Bjerre  2007      44.65        3:22.57   
                     
14  Hsk Aquawin 1  2003  Hovedstadens Svømmeklub            3:36.82   
  Asta Juul Saaby  2005      59.91        59.91   
  Ophelia Kuni Buccoliero  2005      58.91        1:58.82   
  Markus Nymann Andersen  2005      58.12        2:56.94   
  Bertram Wenneberg  2004      39.88        3:36.82   
                     
15  Hsk Aquawin 3  2003  Hovedstadens Svømmeklub            3:42.01   
  Nora Hertel  2003      52.48        52.48   
  Josephine Aagesen  2003      49.32        1:41.80   
  Oliver Lorentzen  2002      1:03.25        2:45.05   
  Anders Bjerregaard  2004      56.96        3:42.01   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:37 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marie Bernack  2003  Orient Svømning    38.72        1:23.86   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.77        1:25.02   
Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svømmeklub    40.81        1:30.30   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    43.26        1:30.98   
Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.42        1:32.70   
Bjørg Trærup Andersen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    47.19        1:41.28   
Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.68        1:43.50   
Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    50.44        1:46.20   
Nathalie Alexandra Singer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    49.05        1:47.82   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    39.05        1:23.66   
Sarah Højlund  2006  Svømmeklubben MK 31    39.83        1:26.10   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    41.02        1:28.65   
Johanna Rasmussen  2006  Svømmeklubben MK 31    43.65        1:29.92   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    47.40        1:37.02   
Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby    47.39        1:42.37   
Sarah Pouletty Holst  2006  Hovedstadens Svømmeklub    53.91        1:53.81   
Celina Kyhnæb  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:00.31        2:03.29   
Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby            DNS   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            DNS   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub            DSQ  afsl på maven 50 m 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.62        1:31.38   
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømme Klub    45.93        1:34.33   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby    42.91        1:39.42   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby    50.43        1:47.63   
Oline  Ludvigsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    50.43        1:48.14   
Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Idræts Forening    56.43        1:52.30   
Frederikke Vesth  2007  Vest-Brøndby    50.63        1:53.05   
Caroline Bjerre  2007  Svømmeklubben MK 31    55.33        1:55.11   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby    53.59        1:55.78   
10  Astrid Østerby  2007  Glostrup Svømme Klub    55.44        1:55.81   
11  Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub    56.46        1:57.83   
12  Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby    1:12.78        2:16.11   
13  Anika Rosén Andersen  2007  Vest-Brøndby    1:09.44        2:23.52   
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            DSQ  Ej afsl. på ryg 50m 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby    47.65        1:43.91   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Idræts Forening    49.26        1:43.94   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Idræts Forening    48.62        1:43.98   
Kirsten Vedsted  2008  Svømmeklubben MK 31    48.68        1:45.70   
Maddie Evers Kokholm  2008  Glostrup Svømme Klub    54.84        1:53.87   
Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Idræts Forening    55.36        1:53.97   
Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Idræts Forening    56.94        1:58.47   
Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening    56.30        2:07.55   
Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby    1:00.06        2:08.94   
10  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Idræts Forening    1:00.47        2:09.58   
Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:19   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.30        1:16.64   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening    35.89        1:17.78   
Axel Føns Voss  2005  Vest-Brøndby    38.24        1:20.14   
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub    36.68        1:21.58   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby    38.79        1:21.76   
Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.36        1:23.24   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening    39.67        1:24.18   
Oliver Lorentzen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    38.24        1:25.16   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby    38.80        1:25.29   
10  Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby    40.03        1:26.34   
11  Finn Elbo Card  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.42        1:29.59   
12  William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    42.22        1:32.57   
13  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    48.46        1:38.29   
Bertram Wenneberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  Tyvstart 
Oscar Svensson  2005  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  afsl. på mave v 50m 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    39.71        1:21.81   
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby    40.78        1:27.76   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby    40.44        1:28.26   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby    39.24        1:30.51   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    42.23        1:31.55   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømme Klub    43.12        1:32.06   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby    44.77        1:35.04   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Idræts Forening    44.00        1:35.78   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    45.91        1:37.80   
10  Elias Valkonen Akrim  2006  Hovedstadens Svømmeklub    47.65        1:38.34   
11  Aske Bøttcher  2006  Orient Svømning    49.43        1:39.63   
Asbjørn Rotne Hansen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Afs på maven v. 50 m 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    41.54        1:31.60   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    42.23        1:33.21   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Idræts Forening    42.38        1:37.75   
Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.88        1:38.83   
Adam Wagner  2007  Vest-Brøndby    48.81        1:41.46   
Arthur Kvist Andreassen  2007  Vest-Brøndby    46.05        1:42.91   
Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening    50.75        1:47.83   
Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Idræts Forening    52.48        1:49.75   
Matil Kelm  2007  Vest-Brøndby    52.32        1:50.65   
10  Jacob Hwaiz  2007  Vest-Brøndby    56.88        1:56.90   
11  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Idræts Forening    59.84        2:07.64   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømme Klub    54.03        1:55.56   
William Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub    1:01.91        2:14.21   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Asynkr. arme 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:19 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amanda Grønbæk Jensen  2001  Orient Svømning    40.54        1:21.33   
Lotte Zsigri Dyndgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.32        1:25.58   
Signe Grøndahl  2003  Orient Svømning    43.68        1:29.54   
Johanne Floris  2002  Hovedstadens Svømmeklub    44.71        1:35.04   
Freja Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    55.91        1:58.30   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub    42.90        1:28.18   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening    44.37        1:31.46   
Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening    51.82        1:49.30   
Celina Kyhnæb  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:01.79        2:02.18   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.45        1:27.14   
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub    43.66        1:29.23   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Idræts Forening    44.18        1:30.38   
Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening    46.04        1:34.37   
Ella Emilie Soelberg  2007  Svømmeklubben MK 31    46.53        1:36.37   
Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening    54.77        1:52.32   
Isolde B. W. Christensen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    56.91        2:00.27   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømme Klub    59.37        2:00.91   
Anna Piao Bergendorff  2007  Svømmeklubben MK 31            2:02.32   
Emma Kestenholz  2007  Svømmeklubben MK 31            DSQ  ej fort. bev. v 50m 
Maya Jacobsen  2007  Svømmeklubben MK 31            DSQ  sv. på mave v 75m 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub    57.22        1:55.24   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømme Klub    57.91        1:57.38   
Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Idræts Forening    57.14        1:59.07   
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby    1:00.19        2:06.38   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby    1:01.28        2:11.16   
Ester Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby    1:00.32        2:13.76   
Ida-Marie Madsen  2008  Vest-Brøndby    1:04.35        2:14.02   
Sarah Kjær Jensen  2008  Vest-Brøndby            2:16.39   
Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby    1:04.58        2:17.68   
10  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby    1:07.41        2:20.05   
11  Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby            2:22.97   
12  Ida Matthesen  2009  Vest-Brøndby    1:17.71        2:46.49   
Amalie Nielsen  2009  Vest-Brøndby            DSQ  Sv. på mave v 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:19   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.19        1:14.65   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening    38.40        1:20.61   
Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.62        1:20.71   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    38.61        1:18.48   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    40.53        1:22.47   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    41.57        1:26.09   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby    44.76        1:30.24   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub            1:37.47   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    47.42        1:37.52   
Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.45        1:38.57   
Kalle Hannibal Nielsen  2006  Svømmeklubben MK 31    51.46        1:45.51   
Sebastian Nymark-Jensen  2006  Svømmeklubben MK 31    51.48        1:47.66   
Magne Riedel Pedersen  2006  Svømmeklubben MK 31            DSQ  sv. på mave e. 50m 
Oliver Lycik  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub            DSQ  sv. på mave v 75m 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofus Emil L. Bøgevig  2007  Vest-Brøndby    59.66        2:07.05   
Julius Holten Hansen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Sv på maven før 100m 
Nicky Kort  2007  Svømmeklubben MK 31            DSQ  sv. på maven v. 25m 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Holger Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub    59.09        1:57.38   
Jonathan H. Pedersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    53.87        1:57.61   
Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub    57.75        1:58.98   
Mads Duer Laurberg  2008  Vest-Brøndby    59.57        2:04.10   
Cornelius K. Andreassen  2008  Vest-Brøndby    1:01.69        2:04.68   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub    1:01.69        2:06.14   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:08.25        2:13.42   
Mads Ulslev Parbst  2008  Vest-Brøndby    1:08.28        2:19.56   
Alexander Juul Lorenzen  2009  Vest-Brøndby    1:12.58        2:28.10   
10  Noah Nygaard  2008  Vest-Brøndby    1:18.00        2:31.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:19 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Filippa Eiler  2005  Svømmeklubben MK 31            31.54   
Marie Bernack  2003  Orient Svømning            32.84   
Alva Møller Darré  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.86   
Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.52   
Caroline Møller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.19   
Johanne Floris  2002  Hovedstadens Svømmeklub            35.50   
Leonora Aagaard Gade  2003  Hovedstadens Svømmeklub            35.91   
Camilla Erdal  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.21   
Zoey Epstein  2002  Hovedstadens Svømmeklub            36.21   
10  Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            36.45   
11  Clara Hollenbeck  2002  Hovedstadens Svømmeklub            37.10   
12  Amalie Slot  2003  Hovedstadens Svømmeklub            37.68   
13  Laura Kirsten Sørensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            37.82   
14  Alberte Thedlev  2005  Hovedstadens Svømmeklub            37.85   
15  Lærke Kongsfelt  2003  Orient Svømning            39.20   
16  Sarah Bilberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            39.25   
17  Sonja Silleborg  2005  Hovedstadens Svømmeklub            39.73   
18  Julie Branner  2005  Hovedstadens Svømmeklub            40.75   
19  Anne Marie Skyttegaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub            40.84   
20  Maja Frydenlund  2001  Orient Svømning            40.99   
21  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.67   
22  Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.10   
23  Bjørg Trærup Andersen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            42.13   
24  Andrea Jakobsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            42.71   
25  Ida Kærgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            44.91   
26  Freja Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            45.72   
27  Rose Gram Hansen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            47.06   
28  Mette Gade Nielsen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            55.41   
Silvia Eskildsen  2003  Orient Svømning            DNF   
Agnet M. Seelig Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Asta Juul Saaby  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Dobbelt beklædning 
Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Højlund  2006  Svømmeklubben MK 31            35.10   
Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            39.69   
Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            41.37   
Asta Edelbo Pedersen  2006  Orient Svømning            41.96   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub            34.41   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Idræts Forening            36.01   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  Svømmeklubben MK 31            39.06   
Andrea Andkjær Gantzhorn  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.59   
Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            42.85   
Astrid Johns  2007  Hovedstadens Svømmeklub            43.14   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub            44.26   
Freja Rosenlund Menné  2007  Svømmeklubben MK 31            44.76   
Isolde B. W. Christensen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            47.85   
10  Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub            49.25   
11  Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svømmeklub            49.55   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Birn Stender  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.68   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Idræts Forening            39.42   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub            40.42   
Maddie Evers Kokholm  2008  Glostrup Svømme Klub            41.73   
Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Idræts Forening            43.78   
Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            47.36   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømme Klub            47.96   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømme Klub            49.62   
Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Idræts Forening            50.20   
10  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Idræts Forening            50.88   
11  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            52.73   
12  Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby            52.82   
13  Sarah Kjær Jensen  2008  Vest-Brøndby            53.35   
14  Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømme Klub            53.39   
15  Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            55.41   
16  Ida-Marie Madsen  2008  Vest-Brøndby            55.44   
17  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby            57.01   
18  Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømme Klub            57.20   
19  Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømme Klub            57.40   
20  Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub            59.69   
21  Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømme Klub            1:00.12   
22  Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby            1:00.64   
23  Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømme Klub            1:01.45   
24  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:03.54   
24  Maja Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub            1:03.54   
26  Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby            1:04.62   
27  Ester Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby            1:04.88   
28  Amalie Nielsen  2009  Vest-Brøndby            1:12.00   
28  Mille Therp  2009  Vest-Brøndby            1:12.00   
30  Ida Matthesen  2009  Vest-Brøndby            1:18.49   
31  Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            1:23.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:25 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:29   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Svensson  2005  Hørsholm Svømmeforening            30.86   
Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.16   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening            32.67   
Finn Elbo Card  2005  Hovedstadens Svømmeklub            32.89   
Anders Bjerregaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub            33.43   
Christian Andersen  2003  Orient Svømning            34.81   
Morten Peter Greve  2003  Orient Svømning            34.99   
Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.21   
Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.93   
10  Daniel Poulsen  2005  Svømmeklubben MK 31            39.16   
11  Marius Hornshøj Skovø  2003  Hovedstadens Svømmeklub            40.34   
12  Viggo Vignal-Schjøth  2003  Orient Svømning            44.69   
Bertram Wenneberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Gustav C. Gryholt  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  Tyvstart 
Valdemar B. C. Gryholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Idræts Forening            33.08   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømme Klub            33.84   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømme Klub            33.86   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            35.16   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømme Klub            35.30   
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            36.22   
Aske Bøttcher  2006  Orient Svømning            38.21   
Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.95   
Johannes Gøbel Madsen  2006  Orient Svømning            44.53   
10  Oliver Lycik  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            48.22   
11  William Marquart  2006  Hovedstadens Svømmeklub            51.43   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            34.52   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Idræts Forening            37.67   
Theodor Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening            41.26   
Espen T. Trærup Andersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            45.69   
Sofus Emil L. Bøgevig  2007  Vest-Brøndby            46.08   
Lau Gerner Knudsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.12   
Toke Hjalholt  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            56.79   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub            48.86   
Daniel Holger Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub            49.06   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømme Klub            51.22   
Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            51.24   
Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub            54.86   
Cornelius K. Andreassen  2008  Vest-Brøndby            55.54   
Mads Duer Laurberg  2008  Vest-Brøndby            57.87   
Mads Ulslev Parbst  2008  Vest-Brøndby            58.47   
Alexander Juul Lorenzen  2009  Vest-Brøndby            1:03.66   
10  Noah Nygaard  2008  Vest-Brøndby            1:09.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:29 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.52        1:29.98   
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømme Klub    40.24        1:28.68   
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub    41.18        1:31.71   
Viola Brandt-Brofeldt  2006  Svømmeklubben MK 31    44.45        1:40.91   
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    42.61        1:32.39   
Sofie Emilie  Lange  2007  Gladsaxe Idræts Forening    46.72        1:47.24   
Anna Fiona Nybøll  2007  Glostrup Svømme Klub    48.63        1:50.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:32 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:33   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.39        1:16.56   
Axel Føns Voss  2005  Vest-Brøndby    38.35        1:21.77   
Jonas Monrad Kirk  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    52.54        1:49.29   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening    39.43        1:25.76   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Idræts Forening    42.75        1:32.54   
Isak Ravn Øland  2006  Gladsaxe Idræts Forening    59.42        2:13.15   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victor Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening    51.20        1:49.68   
Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.55        1:55.05   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:06.09        2:26.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:33 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:51   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 17, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vest Frugtsalat  2007  Vest-Brøndby            2:32.82   
  Adam Wagner  2007      39.36        39.36   
  Mikkeline H. Jacobsen  2007      36.26        1:15.62   
  Arthur Kvist Andreassen  2007      38.29        1:53.91   
  Hannah Bjerg Hagens  2007      38.91        2:32.82   
                     
Gsk Helte 1.  2007  Glostrup Svømme Klub            2:46.48   
  Malouca Laura Bruun  2007      34.77        34.77   
  Tristan Nygaard  2008      44.32        1:19.09   
  Anna Fiona Nybøll  2007      37.60        1:56.69   
  Anders Koch Jensen  2008      49.79        2:46.48   
                     
Gsk Helte 2.  2007  Glostrup Svømme Klub            2:59.83   
  Peter Emil Dyhr  2008      52.31        52.31   
  Siena Serizawa  2008      40.56        1:32.87   
  Mathilde Johansen  2007      37.66        2:10.53   
  Daniel Holger Dyhr  2008      49.30        2:59.83   
                     
Gsk Helte 3.  2007  Glostrup Svømme Klub            3:20.51   
  Maddie Evers Kokholm  2008      48.11        48.11   
  Nynne Bugge  2008      47.85        1:35.96   
  Jonathan V Ahm-Jantzen  2009      50.32        2:26.28   
  William Bugge  2008      54.23        3:20.51   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:51 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt-Stjernerne 1  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:07.76   
  Marcus Munkholm  2001      27.21        27.21   
  Patrick S. Hansen  2000      28.66        55.87   
  Emilia Høffer  2001      36.94        1:32.81   
  Camilla Erdal  2002      34.95        2:07.76   
                     
Stt-Stjernerne 2  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:11.61   
  Oliver Skadhauge  2002      30.24        30.24   
  Mikkel Brundert Hansen  2002      29.09        59.33   
  Mette Gade Nielsen  2002      37.04        1:36.37   
  Caroline Møller  2002      35.24        2:11.61   
                     
Gsk Heroes 1.  2005  Glostrup Svømme Klub            2:13.96   
  Leonora M Postgaard  2006      33.54        33.54   
  Anders Thøgersen  2005      32.75        1:06.29   
  Viktor Fenger-Grøn  2006      34.34        1:40.63   
  Regitze Rosenkrantz  2006      33.33        2:13.96   
                     
Gsk Heroes 2.  2006  Glostrup Svømme Klub            2:22.20   
  Rasmus Egholm  2006      34.95        34.95   
  Katharina Beyer Hansen  2006      36.93        1:11.88   
  Petrea Hostrup Stærke  2006      36.63        1:48.51   
  Xander Ravn Grønholt  2006      33.69        2:22.20   
                     
Hs Mix 1  2006  Hørsholm Svømmeforening            2:23.50   
  Clara Katharina Sederholm  2006      38.83        38.83   
  Mikkel Retbøll-Bauer  2006      35.16        1:13.99   
  Freja Mathilde Kaas  2006      35.98        1:49.97   
  Alexander Nørby  2006      33.53        2:23.50   
                     
Hs Mix 2  2006  Hørsholm Svømmeforening            2:33.18   
  Emilie Dommer  2007      45.00        45.00   
  Victoria Haslund Mourier  2007      37.91        1:22.91   
  Gustav R. Christiansen  2006      39.41        2:02.32   
  Illia Bulba  2005      30.86        2:33.18   
                     
Mks Nissehuer  2006  Svømmeklubben MK 31            2:33.94   
  Viola Brandt-Brofeldt  2006      36.24        36.24   
  Asbjørn Brandt-Lassen  2006      38.36        1:14.60   
  Frederikke Dyrby Pedersen  2007      39.57        1:54.17   
  Magne Riedel Pedersen  2006      39.77        2:33.94   
                     
Hsk Aquawin 5  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.23   
  Sarah Pouletty Holst  2006      42.92        42.92   
  Elias Valkonen Akrim  2006      37.51        1:20.43   
  Julius Holten Hansen  2007      46.42        2:06.85   
  Nelli Zsigri Dyndgaard  2006      37.38        2:44.23   
                     
Gsk Heroes 3.  2006  Glostrup Svømme Klub            2:47.66   
  Oscar Serizawa  2006      36.40        36.40   
  Alexander Oxenbøll  2006      35.89        1:12.29   
  Ella Kjærebye  2007      49.21        2:01.50   
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      46.16        2:47.66   
                     
10  Mks Snemænd  2005  Svømmeklubben MK 31            2:50.31   
  Kalle Hannibal Nielsen  2006      43.10        43.10   
  Kirsten Vedsted  2008      43.85        1:26.95   
  August Juel Bragge  2005      38.56        2:05.51   
  Regitze Wojtaszewski  2007      44.80        2:50.31   
                     
11  Gsk Heroes 4.  2006  Glostrup Svømme Klub            2:54.53   
  Anton Serizawa  2006      37.63        37.63   
  Kasper Jægerskou  2006      35.70        1:13.33   
  Astrid Østerby  2007      48.80        2:02.13   
  Emma Westarp Zornhagen  2007      52.40        2:54.53   
                     
12  Mks Juletræer  2006  Svømmeklubben MK 31            3:02.58   
  Freja Rosenlund Menné  2007      45.80        45.80   
  Sebastian Nymark-Jensen  2006      41.16        1:26.96   
  Maya Jacobsen  2007      48.49        2:15.45   
  Jonas Hennings Lindhardt  2007      47.13        3:02.58   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:58 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederikke Mortensen  2003  Orient Svømning            42.40   
Leonora Aagaard Gade  2003  Hovedstadens Svømmeklub            43.34   
Alva Møller Darré  2003  Hovedstadens Svømmeklub            44.52   
Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            44.71   
Caroline Møller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            46.30   
Anne Marie Skyttegaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub            47.92   
Zoey Epstein  2002  Hovedstadens Svømmeklub            48.48   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            48.77   
Sarah Bilberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            49.63   
10  Signe Grøndahl  2003  Orient Svømning            50.29   
11  Ida Sofie Riber  2004  Hovedstadens Svømmeklub            50.50   
12  Ida Kærgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            52.74   
13  Andrea Jakobsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            52.92   
14  Lærke Kongsfelt  2003  Orient Svømning            55.30   
15  Agnes Matilde Strunge  2005  Orient Svømning            55.53   
16  Laura Kirsten Sørensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            56.17   
17  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            58.65   
18  Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            59.60   
19  Freja Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            59.98   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanna Rasmussen  2006  Svømmeklubben MK 31            43.64   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            44.13   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            45.18   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            46.04   
Flora Askjær-Friis Borre  2006  Hovedstadens Svømmeklub            49.99   
Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            53.32   
Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening            54.63   
Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby            DNS   
Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  crawlben v 12,5m 
Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            DSQ  for mange flyben 
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Idræts Forening            51.27   
Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Idræts Forening            51.97   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            52.20   
Regitze Wojtaszewski  2007  Svømmeklubben MK 31            56.28   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  Svømmeklubben MK 31            57.46   
Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            57.84   
Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:01.61   
Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:02.77   
Anna Piao Bergendorff  2007  Svømmeklubben MK 31            1:02.91   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Idræts Forening            56.57   
Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            59.73   
Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Idræts Forening            1:07.73   
Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            1:09.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:24   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.47   
Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.00   
Oliver Lorentzen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            41.19   
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby            42.05   
Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            44.62   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby            44.84   
Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            48.85   
Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            52.36   
Viggo Vignal-Schjøth  2003  Orient Svømning            53.09   
10  Markus Nymann Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            55.43   
11  Valdemar B. C. Gryholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            56.60   
12  Hjalte Hastrup  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.56   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            41.03   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            43.89   
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brøndby            47.27   
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            48.78   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            49.17   
Kasper Jægerskou  2006  Glostrup Svømme Klub            51.91   
Aske Bøttcher  2006  Orient Svømning            52.04   
Johannes Gøbel Madsen  2006  Orient Svømning            53.90   
Kalle Hannibal Nielsen  2006  Svømmeklubben MK 31            59.16   
10  William Marquart  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:34.62   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Albert Hvistendahl Fabel  2007  Gladsaxe Idræts Forening            52.40   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Idræts Forening            54.22   
Theodor Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening            58.05   
Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Idræts Forening            59.17   
Julius Holten Hansen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:01.14   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:29.16   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:24 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lotte Zsigri Dyndgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    42.75  1:30.23  2:21.58    3:03.81   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømme Klub    39.05  1:27.36  2:19.09    2:59.23   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    39.31  1:26.17  2:19.16    3:01.09   
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømme Klub    42.96  1:36.38  2:37.33    3:20.76   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    44.51  1:33.51  2:27.19    3:15.76   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Idræts Forening    46.25  1:38.03  2:37.58    3:24.29   
Anna Fiona Nybøll  2007  Glostrup Svømme Klub    51.75  1:44.11  2:44.68    3:36.26   
Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Idræts Forening    52.03  1:49.95  2:56.09    3:48.12   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub    1:01.19  2:03.61  3:12.71    4:11.74   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  afslut. ryg på mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:43   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening    39.11  1:26.88  2:15.83    2:53.80   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub    44.59  1:33.56  2:34.14    3:15.61   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  Svømmeklubben MK 31    48.36  1:41.15  2:38.78    3:29.71   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            DSQ  svøm på mave v 100m 
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            DSQ  ryglig. v.afs.bryst 
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Doblt. flyben v. 100 
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Victor Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening    51.86  1:49.44  2:59.67    3:52.06   
Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Idræts Forening    59.99  2:01.61  3:06.66    3:57.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:43 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:16   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alva Møller Darré  2003  Hovedstadens Svømmeklub            41.17   
Caroline Møller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.05   
Julie Branner  2005  Hovedstadens Svømmeklub            44.52   
Mette Gade Nielsen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            45.29   
Maja Frydenlund  2001  Orient Svømning            46.20   
Laura Kirsten Sørensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            50.14   
Andrea Jakobsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            52.13   
Nathalie Alexandra Singer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            54.06   
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Petrea Hostrup Stærke  2006  Glostrup Svømme Klub            38.40   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            39.08   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            41.05   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            41.87   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening            44.03   
Philippa Mitchell  2006  Vest-Brøndby            44.60   
Viola Brandt-Brofeldt  2006  Svømmeklubben MK 31            44.94   
Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            45.05   
Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            46.22   
10  Flora Askjær-Friis Borre  2006  Hovedstadens Svømmeklub            48.81   
Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.91   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.71   
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømme Klub            45.01   
Andrea Andkjær Gantzhorn  2007  Hovedstadens Svømmeklub            47.76   
Oline  Ludvigsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            48.22   
Astrid Johns  2007  Hovedstadens Svømmeklub            48.72   
Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            49.42   
Astrid Østerby  2007  Glostrup Svømme Klub            54.25   
Maya Jacobsen  2007  Svømmeklubben MK 31            55.16   
10  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Idræts Forening            55.85   
11  Freja Rosenlund Menné  2007  Svømmeklubben MK 31            56.54   
12  Caroline Bjerre  2007  Svømmeklubben MK 31            57.22   
13  Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:03.81   
Isolde B. W. Christensen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  efb v. 25m 
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kirsten Vedsted  2008  Svømmeklubben MK 31            49.82   
Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Idræts Forening            52.48   
Maddie Evers Kokholm  2008  Glostrup Svømme Klub            53.48   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømme Klub            54.04   
Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Idræts Forening            54.33   
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            54.37   
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømme Klub            56.03   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømme Klub            56.32   
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby            56.99   
10  Sarah Kjær Jensen  2008  Vest-Brøndby            59.14   
11  Mathilde Birn Stender  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            59.46   
12  Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby            59.54   
13  Ester Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby            1:00.64   
14  Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømme Klub            1:01.34   
15  Mille Therp  2009  Vest-Brøndby            1:01.51   
16  Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub            1:03.22   
17  Ida-Marie Madsen  2008  Vest-Brøndby            1:03.68   
18  Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby            1:03.91   
19  Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømme Klub            1:05.02   
20  Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            1:05.88   
21  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby            1:05.91   
22  Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømme Klub            1:07.47   
23  Amalie Nielsen  2009  Vest-Brøndby            1:09.56   
24  Ida Matthesen  2009  Vest-Brøndby            1:10.48   
25  Maja Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub            1:11.07   
26  Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømme Klub            1:14.07   
27  Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            1:22.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:16 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:48   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.13   
Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub            35.49   
Oscar Svensson  2005  Hørsholm Svømmeforening            37.33   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            37.91   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening            39.20   
Anders Bjerregaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub            42.53   
Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            44.33   
Marius Hornshøj Skovø  2003  Hovedstadens Svømmeklub            46.81   
Daniel Poulsen  2005  Svømmeklubben MK 31            49.12   
Bertram Wenneberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            39.19   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            39.39   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            39.86   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            41.83   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            47.97   
Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            49.82   
William Marquart  2006  Hovedstadens Svømmeklub            59.44   
                     
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Idræts Forening            40.97   
Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening            53.24   
Sofus Emil L. Bøgevig  2007  Vest-Brøndby            54.91   
Toke Hjalholt  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            58.10   
Nicky Kort  2007  Svømmeklubben MK 31            58.90   
                     
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan H. Pedersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            52.92   
Daniel Holger Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub            53.93   
Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub            56.55   
William Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub            57.62   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømme Klub            1:00.16   
Cornelius K. Andreassen  2008  Vest-Brøndby            1:01.31   
Alexander Juul Lorenzen  2009  Vest-Brøndby            1:05.91   
Mads Ulslev Parbst  2008  Vest-Brøndby            1:07.58   
Noah Nygaard  2008  Vest-Brøndby            1:13.82   
Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Mads Duer Laurberg  2008  Vest-Brøndby            DSQ  sv på mave v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:48 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:46   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Filippa Eiler  2005  Svømmeklubben MK 31    32.31        1:09.45   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    35.93        1:13.40   
Amanda Grønbæk Jensen  2001  Orient Svømning    36.67        1:15.71   
Lotte Zsigri Dyndgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    35.91        1:17.00   
Camilla Erdal  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.86        1:19.26   
Leonora Aagaard Gade  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.62        1:22.73   
Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.69        1:22.84   
Clara Hollenbeck  2002  Hovedstadens Svømmeklub    40.41        1:23.23   
Mette Gade Nielsen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.68        1:23.59   
10  Johanne Floris  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.40        1:24.30   
11  Amalie Slot  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.46        1:27.53   
12  Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    42.13        1:28.58   
13  Lærke Kongsfelt  2003  Orient Svømning    42.06        1:29.61   
14  Julie Branner  2005  Hovedstadens Svømmeklub    44.13        1:34.59   
15  Ophelia Kuni Buccoliero  2005  Hovedstadens Svømmeklub    46.38        1:40.68   
16  Silvia Eskildsen  2003  Orient Svømning    53.16        1:46.67   
Frederikke Mortensen  2003  Orient Svømning            DNS   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømme Klub    36.92        1:17.84   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    39.85        1:25.56   
Asta Edelbo Pedersen  2006  Orient Svømning    44.49        1:34.85   
Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub    44.14        1:35.89   
Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub    44.21        1:37.69   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub    36.29        1:17.81   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby    37.53        1:21.94   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby    43.94        1:29.94   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby    46.49        1:37.30   
Andrea Andkjær Gantzhorn  2007  Hovedstadens Svømmeklub    46.32        1:39.93   
Astrid Johns  2007  Hovedstadens Svømmeklub    48.63        1:41.10   
Regitze Wojtaszewski  2007  Svømmeklubben MK 31    46.37        1:43.04   
Frederikke Vesth  2007  Vest-Brøndby    48.36        1:45.88   
Anna Piao Bergendorff  2007  Svømmeklubben MK 31    50.88        1:49.26   
10  Freja Rosenlund Menné  2007  Svømmeklubben MK 31    49.66        1:49.48   
11  Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømme Klub    52.82        1:50.89   
12  Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub    54.41        1:56.41   
13  Maya Jacobsen  2007  Svømmeklubben MK 31    54.85        1:56.48   
14  Anika Rosén Andersen  2007  Vest-Brøndby    56.23        2:00.20   
15  Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby    59.76        2:01.49   
16  Emma Kestenholz  2007  Svømmeklubben MK 31    1:09.29        2:10.99   
Sofie Emilie  Lange  2007  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby    41.97        1:27.93   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Idræts Forening    45.31        1:33.27   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub    46.30        1:37.77   
Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby    52.19        1:49.22   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømme Klub    49.84        1:49.54   
Mathilde Birn Stender  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup    57.22        2:04.79   
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømme Klub    1:02.66        2:08.61   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømme Klub    1:02.51        2:08.65   
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømme Klub    1:04.08        2:17.89   
10  Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:07.00        2:24.87   
11  Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømme Klub    1:10.41        2:28.38   
12  Maja Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:12.03        2:28.84   
13  Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub    1:23.73        3:04.15   
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Træk i banetov 85m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:46 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  16:04   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    28.42        1:00.00   
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.48        1:07.28   
Axel Føns Voss  2005  Vest-Brøndby    33.84        1:10.22   
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømme Klub    34.55        1:14.86   
Christian Andersen  2003  Orient Svømning    37.25        1:16.40   
Anders Bjerregaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub    36.73        1:19.38   
Gustav C. Gryholt  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.03        1:25.39   
August Juel Bragge  2005  Svømmeklubben MK 31    40.73        1:28.27   
Hjalte Hastrup  2004  Hovedstadens Svømmeklub    42.01        1:28.79   
10  Markus Nymann Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    41.68        1:29.38   
11  Valdemar B. C. Gryholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    41.71        1:31.18   
12  Marius Hornshøj Skovø  2003  Hovedstadens Svømmeklub    45.01        1:33.96   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    28.14        59.37  EXTRA 
Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    28.77        1:00.07  EXTRA 
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tore Krogh  2006  Gladsaxe Idræts Forening    36.52        1:17.80   
Asbjørn Rotne Hansen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.14        1:18.57   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømme Klub    36.56        1:18.65   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømme Klub    38.13        1:20.65   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    39.13        1:21.97   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    39.12        1:22.96   
Kasper Jægerskou  2006  Glostrup Svømme Klub    39.31        1:23.36   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  Svømmeklubben MK 31    40.40        1:26.46   
Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening    41.87        1:27.51   
10  Magne Riedel Pedersen  2006  Svømmeklubben MK 31    42.89        1:29.62   
11  Isak Ravn Øland  2006  Gladsaxe Idræts Forening    43.15        1:33.10   
12  Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.77        1:33.84   
13  Sebastian Nymark-Jensen  2006  Svømmeklubben MK 31    43.62        1:34.24   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    36.15        1:16.59   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    36.01        1:17.59   
Albert Hvistendahl Fabel  2007  Gladsaxe Idræts Forening    40.90        1:23.60   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    40.58        1:24.45   
Adam Wagner  2007  Vest-Brøndby    43.99        1:29.29   
Arthur Kvist Andreassen  2007  Vest-Brøndby    42.83        1:29.49   
Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Idræts Forening    46.55        1:39.22   
Matil Kelm  2007  Vest-Brøndby    48.31        1:46.93   
Jacob Hwaiz  2007  Vest-Brøndby    50.64        1:50.24   
10  Espen T. Trærup Andersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    52.41        1:52.04   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømme Klub    50.26        1:45.40   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub    50.24        1:47.16   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømme Klub    54.27        1:53.91   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark