2020-01-24   13:30:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Adventsstævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:19   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.19        1:14.65   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening    38.40        1:20.61   
Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.62        1:20.71   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    38.61        1:18.48   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    40.53        1:22.47   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    41.57        1:26.09   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby    44.76        1:30.24   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub            1:37.47   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømme Klub    47.42        1:37.52   
Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.45        1:38.57   
Kalle Hannibal Nielsen  2006  Svømmeklubben MK 31    51.46        1:45.51   
Sebastian Nymark-Jensen  2006  Svømmeklubben MK 31    51.48        1:47.66   
Magne Riedel Pedersen  2006  Svømmeklubben MK 31            DSQ  sv. på mave e. 50m 
Oliver Lycik  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømme Klub            DSQ  sv. på mave v 75m 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofus Emil L. Bøgevig  2007  Vest-Brøndby    59.66        2:07.05   
Julius Holten Hansen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Sv på maven før 100m 
Nicky Kort  2007  Svømmeklubben MK 31            DSQ  sv. på maven v. 25m 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Holger Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub    59.09        1:57.38   
Jonathan H. Pedersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    53.87        1:57.61   
Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svømme Klub    57.75        1:58.98   
Mads Duer Laurberg  2008  Vest-Brøndby    59.57        2:04.10   
Cornelius K. Andreassen  2008  Vest-Brøndby    1:01.69        2:04.68   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub    1:01.69        2:06.14   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:08.25        2:13.42   
Mads Ulslev Parbst  2008  Vest-Brøndby    1:08.28        2:19.56   
Alexander Juul Lorenzen  2009  Vest-Brøndby    1:12.58        2:28.10   
10  Noah Nygaard  2008  Vest-Brøndby    1:18.00        2:31.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark