2019-12-16   12:46:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Adventsstævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Filippa Eiler  2005  Svømmeklubben MK 31            31.54   
Marie Bernack  2003  Orient Svømning            32.84   
Alva Møller Darré  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.86   
Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.52   
Caroline Møller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.19   
Johanne Floris  2002  Hovedstadens Svømmeklub            35.50   
Leonora Aagaard Gade  2003  Hovedstadens Svømmeklub            35.91   
Camilla Erdal  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.21   
Zoey Epstein  2002  Hovedstadens Svømmeklub            36.21   
10  Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            36.45   
11  Clara Hollenbeck  2002  Hovedstadens Svømmeklub            37.10   
12  Amalie Slot  2003  Hovedstadens Svømmeklub            37.68   
13  Laura Kirsten Sørensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            37.82   
14  Alberte Thedlev  2005  Hovedstadens Svømmeklub            37.85   
15  Lærke Kongsfelt  2003  Orient Svømning            39.20   
16  Sarah Bilberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            39.25   
17  Sonja Silleborg  2005  Hovedstadens Svømmeklub            39.73   
18  Julie Branner  2005  Hovedstadens Svømmeklub            40.75   
19  Anne Marie Skyttegaard  2004  Hovedstadens Svømmeklub            40.84   
20  Maja Frydenlund  2001  Orient Svømning            40.99   
21  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.67   
22  Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.10   
23  Bjørg Trærup Andersen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            42.13   
24  Andrea Jakobsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            42.71   
25  Ida Kærgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            44.91   
26  Freja Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            45.72   
27  Rose Gram Hansen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            47.06   
28  Mette Gade Nielsen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            55.41   
Silvia Eskildsen  2003  Orient Svømning            DNF   
Agnet M. Seelig Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Asta Juul Saaby  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Dobbelt beklædning 
Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Højlund  2006  Svømmeklubben MK 31            35.10   
Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            39.69   
Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            41.37   
Asta Edelbo Pedersen  2006  Orient Svømning            41.96   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømme Klub            34.41   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Idræts Forening            36.01   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  Svømmeklubben MK 31            39.06   
Andrea Andkjær Gantzhorn  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.59   
Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            42.85   
Astrid Johns  2007  Hovedstadens Svømmeklub            43.14   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømme Klub            44.26   
Freja Rosenlund Menné  2007  Svømmeklubben MK 31            44.76   
Isolde B. W. Christensen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            47.85   
10  Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømme Klub            49.25   
11  Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svømmeklub            49.55   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Birn Stender  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.68   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Idræts Forening            39.42   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømme Klub            40.42   
Maddie Evers Kokholm  2008  Glostrup Svømme Klub            41.73   
Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Idræts Forening            43.78   
Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            47.36   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømme Klub            47.96   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømme Klub            49.62   
Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Idræts Forening            50.20   
10  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Idræts Forening            50.88   
11  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Idræts Forening            52.73   
12  Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby            52.82   
13  Sarah Kjær Jensen  2008  Vest-Brøndby            53.35   
14  Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømme Klub            53.39   
15  Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            55.41   
16  Ida-Marie Madsen  2008  Vest-Brøndby            55.44   
17  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby            57.01   
18  Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømme Klub            57.20   
19  Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømme Klub            57.40   
20  Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub            59.69   
21  Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømme Klub            1:00.12   
22  Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby            1:00.64   
23  Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømme Klub            1:01.45   
24  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:03.54   
24  Maja Nielsen  2009  Glostrup Svømme Klub            1:03.54   
26  Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby            1:04.62   
27  Ester Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby            1:04.88   
28  Amalie Nielsen  2009  Vest-Brøndby            1:12.00   
28  Mille Therp  2009  Vest-Brøndby            1:12.00   
30  Ida Matthesen  2009  Vest-Brøndby            1:18.49   
31  Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømme Klub            1:23.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark