2020-01-27   15:13:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Adventsstævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt-Stjernerne 1  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:07.76   
  Marcus Munkholm  2001      27.21        27.21   
  Patrick S. Hansen  2000      28.66        55.87   
  Emilia Høffer  2001      36.94        1:32.81   
  Camilla Erdal  2002      34.95        2:07.76   
                     
Stt-Stjernerne 2  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:11.61   
  Oliver Skadhauge  2002      30.24        30.24   
  Mikkel Brundert Hansen  2002      29.09        59.33   
  Mette Gade Nielsen  2002      37.04        1:36.37   
  Caroline Møller  2002      35.24        2:11.61   
                     
Gsk Heroes 1.  2005  Glostrup Svømme Klub            2:13.96   
  Leonora M Postgaard  2006      33.54        33.54   
  Anders Thøgersen  2005      32.75        1:06.29   
  Viktor Fenger-Grøn  2006      34.34        1:40.63   
  Regitze Rosenkrantz  2006      33.33        2:13.96   
                     
Gsk Heroes 2.  2006  Glostrup Svømme Klub            2:22.20   
  Rasmus Egholm  2006      34.95        34.95   
  Katharina Beyer Hansen  2006      36.93        1:11.88   
  Petrea Hostrup Stærke  2006      36.63        1:48.51   
  Xander Ravn Grønholt  2006      33.69        2:22.20   
                     
Hs Mix 1  2006  Hørsholm Svømmeforening            2:23.50   
  Clara Katharina Sederholm  2006      38.83        38.83   
  Mikkel Retbøll-Bauer  2006      35.16        1:13.99   
  Freja Mathilde Kaas  2006      35.98        1:49.97   
  Alexander Nørby  2006      33.53        2:23.50   
                     
Hs Mix 2  2006  Hørsholm Svømmeforening            2:33.18   
  Emilie Dommer  2007      45.00        45.00   
  Victoria Haslund Mourier  2007      37.91        1:22.91   
  Gustav R. Christiansen  2006      39.41        2:02.32   
  Illia Bulba  2005      30.86        2:33.18   
                     
Mks Nissehuer  2006  Svømmeklubben MK 31            2:33.94   
  Viola Brandt-Brofeldt  2006      36.24        36.24   
  Asbjørn Brandt-Lassen  2006      38.36        1:14.60   
  Frederikke Dyrby Pedersen  2007      39.57        1:54.17   
  Magne Riedel Pedersen  2006      39.77        2:33.94   
                     
Hsk Aquawin 5  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.23   
  Sarah Pouletty Holst  2006      42.92        42.92   
  Elias Valkonen Akrim  2006      37.51        1:20.43   
  Julius Holten Hansen  2007      46.42        2:06.85   
  Nelli Zsigri Dyndgaard  2006      37.38        2:44.23   
                     
Gsk Heroes 3.  2006  Glostrup Svømme Klub            2:47.66   
  Oscar Serizawa  2006      36.40        36.40   
  Alexander Oxenbøll  2006      35.89        1:12.29   
  Ella Kjærebye  2007      49.21        2:01.50   
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      46.16        2:47.66   
                     
10  Mks Snemænd  2005  Svømmeklubben MK 31            2:50.31   
  Kalle Hannibal Nielsen  2006      43.10        43.10   
  Kirsten Vedsted  2008      43.85        1:26.95   
  August Juel Bragge  2005      38.56        2:05.51   
  Regitze Wojtaszewski  2007      44.80        2:50.31   
                     
11  Gsk Heroes 4.  2006  Glostrup Svømme Klub            2:54.53   
  Anton Serizawa  2006      37.63        37.63   
  Kasper Jægerskou  2006      35.70        1:13.33   
  Astrid Østerby  2007      48.80        2:02.13   
  Emma Westarp Zornhagen  2007      52.40        2:54.53   
                     
12  Mks Juletræer  2006  Svømmeklubben MK 31            3:02.58   
  Freja Rosenlund Menné  2007      45.80        45.80   
  Sebastian Nymark-Jensen  2006      41.16        1:26.96   
  Maya Jacobsen  2007      48.49        2:15.45   
  Jonas Hennings Lindhardt  2007      47.13        3:02.58   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark