2020-01-29   04:35:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Adventsstævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.32        1:22.97   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening    39.60        1:24.80   
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby    42.54        1:29.87   
Oliver Lorentzen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    41.76        1:33.48   
Christian Andersen  2003  Orient Svømning    47.21        1:38.97   
Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    46.16        1:39.09   
William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    47.69        1:41.68   
Viggo Vignal-Schjøth  2003  Orient Svømning    52.21        1:49.35   
Jonas Monrad Kirk  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.63        1:52.11   
10  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    52.56        1:53.31   
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømme Klub    45.91        1:40.42   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening    47.98        1:42.12   
Tore Krogh  2006  Gladsaxe Idræts Forening    49.21        1:42.26   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  Svømmeklubben MK 31    48.72        1:43.30   
Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening    51.00        1:47.05   
Elias Valkonen Akrim  2006  Hovedstadens Svømmeklub    49.25        1:50.20   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Idræts Forening    53.08        1:51.92   
Isak Ravn Øland  2006  Gladsaxe Idræts Forening    53.53        1:54.83   
Sebastian Nymark-Jensen  2006  Svømmeklubben MK 31            DSQ  esb v. 50m 
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    49.95        1:46.12   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Idræts Forening    51.63        1:48.35   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.33        1:51.98   
Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Idræts Forening    55.72        1:55.01   
Lau Gerner Knudsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:00.49        2:06.71   
Nicky Kort  2007  Svømmeklubben MK 31    1:03.92        2:12.85   
Jonas Hennings Lindhardt  2007  Svømmeklubben MK 31            DNS   
Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  2 flyb e. vend. 25 m 
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømme Klub    1:00.35        2:06.34   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømme Klub    1:01.96        2:09.58   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømme Klub    1:03.84        2:14.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark