2019-12-10   18:18:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Adventsstævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2017    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2017         
 
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt-Stjernerne 1  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:19.94   
  Caroline Møller  2002      41.74        41.74   
  Patrick S. Hansen  2000      35.09        1:16.83   
  Marcus Munkholm  2001      28.94        1:45.77   
  Emilia Høffer  2001      34.17        2:19.94   
                     
Stt-Stjernerne 2  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:29.51   
  Mette Gade Nielsen  2002      44.60        44.60   
  Mikkel Brundert Hansen  2002      37.66        1:22.26   
  Oliver Skadhauge  2002      31.91        1:54.17   
  Camilla Erdal  2002      35.34        2:29.51   
                     
Gsk Heroes 1.  2005  Glostrup Svømme Klub            2:32.06   
  Petrea Hostrup Stærke  2006      39.04        39.04   
  Leonora M Postgaard  2006      43.86        1:22.90   
  Anders Thøgersen  2005      35.39        1:58.29   
  Viktor Fenger-Grøn  2006      33.77        2:32.06   
                     
Hsk Aquawin 2  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:40.47   
  Marie Meyer Have  2003      37.72        37.72   
  Astrid Johns  2007      57.59        1:35.31   
  Anas El Ayadi  2003      32.68        2:07.99   
  Finn Elbo Card  2005      32.48        2:40.47   
                     
Hs Mix 1  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:42.14   
  Alexander Nørby  2006      41.08        41.08   
  Astrid Hjuler Britze  2006      47.81        1:28.89   
  Illia Bulba  2005      37.23        2:06.12   
  Freja Mathilde Kaas  2006      36.02        2:42.14   
                     
Gsk Heroes 2.  2005  Glostrup Svømme Klub            2:42.23   
  Rasmus Egholm  2006      41.06        41.06   
  Alexander Oxenbøll  2006      48.18        1:29.24   
  Katharina Beyer Hansen  2006      40.23        2:09.47   
  Regitze Rosenkrantz  2006      32.76        2:42.23   
                     
Hsk Aquawin 4  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:46.60   
  Jonathan H. Pedersen  2008      43.35        43.35   
  Petra Iversen Hellfach  2006      50.66        1:34.01   
  Freja Olsen  2005      37.41        2:11.42   
  Espen T. Trærup Andersen  2007      35.18        2:46.60   
                     
Hs Mix 2  2005  Hørsholm Svømmeforening            2:52.44   
  Anna Bruun-Møller  2007      49.94        49.94   
  Emilie Dommer  2007      51.69        1:41.63   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      40.10        2:21.73   
  Oscar Svensson  2005      30.71        2:52.44   
                     
Stt-Stjernerne 3  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:53.91   
  Sofia Mohammadi  2005      1:35.33        1:35.33   
  Christian Skriver  2004      36.89        2:12.22   
  Magnus Bæklund Thygesen  2003      41.69        2:53.91   
  Jasmin Danielsen  2001              2:53.91   
                     
10  Mks Flyvende Rensdyr  2005  Svømmeklubben MK 31            3:02.73   
  Ella Emilie Soelberg  2007      45.45        45.45   
  Asbjørn Brandt-Lassen  2006      48.78        1:34.23   
  Kirsten Vedsted  2008      49.24        2:23.47   
  August Juel Bragge  2005      39.26        3:02.73   
                     
11  Gsk Heroes 4.  2006  Glostrup Svømme Klub            3:07.62   
  Anton Serizawa  2006      43.44        43.44   
  Kasper Jægerskou  2006      49.58        1:33.02   
  Nynne Bugge  2008      52.87        2:25.89   
  Maddie Evers Kokholm  2008      41.73        3:07.62   
                     
12  Gsk Heroes 3.  2006  Glostrup Svømme Klub            3:07.68   
  Oscar Serizawa  2006      44.19        44.19   
  Astrid Østerby  2007      55.96        1:40.15   
  Xander Ravn Grønholt  2006      38.50        2:18.65   
  Ella Kjærebye  2007      49.03        3:07.68   
                     
13  Mks Røde Julenæser  2006  Svømmeklubben MK 31            3:22.57   
  Magne Riedel Pedersen  2006      48.49        48.49   
  Regitze Wojtaszewski  2007      54.50        1:42.99   
  Kalle Hannibal Nielsen  2006      54.93        2:37.92   
  Caroline Bjerre  2007      44.65        3:22.57   
                     
14  Hsk Aquawin 1  2003  Hovedstadens Svømmeklub            3:36.82   
  Asta Juul Saaby  2005      59.91        59.91   
  Ophelia Kuni Buccoliero  2005      58.91        1:58.82   
  Markus Nymann Andersen  2005      58.12        2:56.94   
  Bertram Wenneberg  2004      39.88        3:36.82   
                     
15  Hsk Aquawin 3  2003  Hovedstadens Svømmeklub            3:42.01   
  Nora Hertel  2003      52.48        52.48   
  Josephine Aagesen  2003      49.32        1:41.80   
  Oliver Lorentzen  2002      1:03.25        2:45.05   
  Anders Bjerregaard  2004      56.96        3:42.01   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark