Tulokset UGP 2 2017-2018 & SUSS, Borlänge
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
10:16 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Ullstrand |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
32.93 |
1:10.26 |
1:51.53 |
|
2:30.68 |
|
2 |
Matilda Ardanius |
2001 |
Bålsta Simklubb |
|
34.33 |
1:12.53 |
1:52.59 |
|
2:32.88 |
|
3 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
33.96 |
1:12.36 |
1:53.83 |
|
2:34.66 |
|
4 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.36 |
1:14.59 |
1:55.65 |
|
2:35.49 |
|
5 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.07 |
1:15.47 |
1:56.29 |
|
2:36.48 |
|
6 |
Anna Falk |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
36.58 |
1:17.74 |
2:00.62 |
|
2:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
30.68 |
1:04.67 |
1:40.16 |
|
2:14.41 |
|
2 |
Klara Ragnarsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
31.61 |
1:07.84 |
1:44.91 |
|
2:21.05 |
|
3 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
34.65 |
1:14.30 |
1:54.40 |
|
2:33.48 |
|
4 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.20 |
1:18.49 |
2:01.74 |
|
2:44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
32.28 |
1:07.07 |
1:42.95 |
|
2:19.41 |
|
2 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
32.02 |
1:07.74 |
1:44.41 |
|
2:22.16 |
|
3 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.82 |
1:10.58 |
1:50.43 |
|
2:29.24 |
|
4 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
33.14 |
1:10.32 |
1:49.59 |
|
2:29.83 |
|
5 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.79 |
1:14.08 |
1:56.39 |
|
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
30.50 |
1:04.79 |
1:40.26 |
|
2:14.31 |
|
2 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
31.53 |
1:06.38 |
1:42.45 |
|
2:18.17 |
|
3 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
31.57 |
1:06.84 |
1:44.32 |
|
2:20.84 |
|
4 |
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
32.75 |
1:08.73 |
1:45.93 |
|
2:21.95 |
|
5 |
Alicia Budden |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
32.83 |
1:09.65 |
1:48.05 |
|
2:25.79 |
|
6 |
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
34.76 |
1:12.20 |
1:49.28 |
|
2:26.86 |
|
7 |
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
33.33 |
1:11.17 |
1:51.44 |
|
2:32.32 |
|
8 |
Siri Sundvik |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
34.57 |
1:14.67 |
1:57.02 |
|
2:39.05 |
|
9 |
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
35.29 |
1:15.78 |
1:59.37 |
|
2:41.15 |
|
10 |
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
36.31 |
1:19.46 |
2:04.74 |
|
2:48.59 |
|
11 |
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
37.72 |
1:21.43 |
2:09.51 |
|
2:55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
31.31 |
1:07.15 |
1:44.78 |
|
2:20.74 |
|
2 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.71 |
1:11.28 |
1:50.09 |
|
2:27.22 |
|
3 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.20 |
1:12.26 |
1:52.84 |
|
2:32.28 |
|
4 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.72 |
1:14.82 |
1:55.59 |
|
2:34.74 |
|
5 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.68 |
1:18.33 |
2:02.23 |
|
2:41.51 |
|
6 |
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
35.70 |
1:18.38 |
2:03.97 |
|
2:48.13 |
|
7 |
Linnéa Magnusson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.94 |
1:25.36 |
2:13.50 |
|
3:00.57 |
|
- |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
10:16 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
10:22 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Hanson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
30.31 |
|
|
|
1:05.51 |
|
2 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.39 |
|
|
|
1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Humling |
2005 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
35.41 |
|
|
|
1:15.18 |
|
2 |
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
35.88 |
|
|
|
1:20.99 |
|
3 |
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
37.92 |
|
|
|
1:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
10:22 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
10:38 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
10:38 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
33.92 |
1:12.65 |
1:52.24 |
|
2:30.45 |
|
2 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
34.09 |
1:12.83 |
1:52.42 |
|
2:30.72 |
|
3 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.20 |
1:19.87 |
2:02.89 |
|
2:48.31 |
|
4 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
39.32 |
1:26.37 |
2:15.09 |
|
3:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
39.25 |
1:24.73 |
2:11.07 |
|
2:57.05 |
|
2 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
43.16 |
1:32.06 |
2:22.34 |
|
3:10.49 |
|
3 |
André Kron |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
42.75 |
1:32.14 |
2:22.43 |
|
3:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
40.43 |
1:25.37 |
2:11.73 |
|
2:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
41.24 |
1:28.13 |
2:17.82 |
|
3:06.37 |
|
- |
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
10:47 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
11:19 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:24.94 |
3:06.00 |
4:51.48 |
|
6:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:29.98 |
3:01.19 |
4:33.73 |
|
5:52.07 |
|
2 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:26.26 |
2:55.31 |
4:32.78 |
|
5:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:18.63 |
2:40.93 |
4:12.62 |
|
5:30.95 |
|
2 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:15.15 |
2:39.71 |
4:15.94 |
|
5:33.34 |
|
3 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:15.72 |
2:43.89 |
4:21.26 |
|
5:36.15 |
|
4 |
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:31.25 |
3:06.96 |
4:41.08 |
|
6:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
1:22.28 |
2:58.93 |
4:42.65 |
|
6:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
11:19 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
11:34 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:02.22 |
2:10.16 |
3:18.69 |
4:28.29 |
9:09.14 |
|
|
|
|
|
|
5:38.24 |
6:48.84 |
8:00.32 |
|
|
|
2 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.36 |
2:46.83 |
4:15.41 |
5:43.29 |
11:29.93 |
|
|
|
|
|
|
7:10.94 |
8:38.80 |
10:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Hanson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
1:09.25 |
2:25.49 |
3:41.94 |
4:59.93 |
10:16.33 |
|
|
|
|
|
|
6:18.84 |
7:38.52 |
8:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.94 |
2:35.61 |
4:01.60 |
5:26.99 |
11:09.53 |
|
|
|
|
|
|
6:52.85 |
8:18.49 |
9:45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.82 |
2:27.97 |
3:45.92 |
5:04.68 |
10:20.56 |
|
|
|
|
|
|
6:23.14 |
7:42.79 |
9:02.39 |
|
|
|
2 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
1:15.57 |
2:38.47 |
4:01.15 |
5:24.30 |
10:44.93 |
|
|
|
|
|
|
6:47.41 |
8:08.90 |
9:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
|
1:30.53 |
3:07.88 |
5:35.57 |
7:14.54 |
12:54.58 |
|
|
|
|
|
|
8:54.47 |
10:32.78 |
12:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
11:34 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
16:01 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
36.70 |
1:19.43 |
2:03.54 |
|
2:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
39.91 |
1:26.68 |
2:15.08 |
|
3:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
34.89 |
1:15.83 |
1:57.72 |
|
2:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.65 |
1:22.82 |
2:11.52 |
|
3:00.00 |
|
2 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
38.19 |
1:25.56 |
2:16.37 |
|
3:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
16:01 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
16:11 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
28.68 |
1:03.79 |
1:42.59 |
|
2:13.66 |
|
2 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
30.99 |
1:09.65 |
1:52.57 |
|
2:27.40 |
|
3 |
Nicklas Evaldsson |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
32.60 |
1:14.54 |
2:04.59 |
|
2:43.61 |
|
4 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.35 |
1:23.42 |
2:05.23 |
|
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
31.40 |
1:09.58 |
1:54.69 |
|
2:28.69 |
|
2 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
32.59 |
1:13.80 |
1:59.59 |
|
2:35.98 |
|
3 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.59 |
1:18.69 |
2:06.67 |
|
2:43.49 |
|
4 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
35.44 |
1:18.14 |
2:07.28 |
|
2:45.19 |
|
5 |
Marcus Ardanius |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
42.25 |
1:29.48 |
2:27.02 |
|
3:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
35.70 |
1:17.65 |
2:04.31 |
|
2:40.17 |
|
2 |
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
34.64 |
1:19.31 |
2:09.86 |
|
2:49.46 |
|
3 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
Bollnäs Simsällskap |
|
37.37 |
1:22.02 |
2:12.75 |
|
2:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
37.34 |
1:19.07 |
2:06.20 |
|
2:43.45 |
|
2 |
Harald Bergqvist |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
42.93 |
1:32.15 |
2:27.95 |
|
3:06.74 |
|
3 |
Lukas Jakobsson |
2005 |
Bålsta Simklubb |
|
41.05 |
1:29.19 |
2:32.46 |
|
3:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
16:11 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
16:43 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Holmström |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
1:09.73 |
2:26.91 |
3:45.06 |
|
5:01.02 |
|
2 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.37 |
2:32.85 |
3:54.90 |
|
5:15.80 |
|
3 |
Ida Ullstrand |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
1:13.23 |
2:33.41 |
3:56.53 |
|
5:18.04 |
|
4 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.64 |
2:38.87 |
4:01.94 |
|
5:21.63 |
|
5 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
1:15.23 |
2:39.53 |
4:05.49 |
|
5:30.94 |
|
6 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.20 |
2:43.23 |
4:08.71 |
|
5:31.33 |
|
7 |
Anna Falk |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:20.06 |
2:49.62 |
4:18.66 |
|
5:44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:09.80 |
2:24.58 |
3:38.60 |
|
4:50.19 |
|
2 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
1:09.91 |
2:23.51 |
3:37.41 |
|
4:50.61 |
|
3 |
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
1:26.88 |
3:08.89 |
4:52.89 |
|
6:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
1:08.73 |
2:21.55 |
3:35.00 |
|
4:47.09 |
|
2 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:10.23 |
2:26.10 |
3:43.91 |
|
5:02.04 |
|
3 |
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:13.70 |
2:34.38 |
3:54.76 |
|
5:12.88 |
|
4 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.25 |
2:34.77 |
3:55.04 |
|
5:13.51 |
|
5 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.34 |
2:38.06 |
3:59.02 |
|
5:19.04 |
|
6 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:17.45 |
2:42.55 |
4:06.60 |
|
5:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
1:10.49 |
2:25.44 |
3:41.70 |
|
4:54.92 |
|
2 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:09.24 |
2:24.48 |
3:40.97 |
|
4:56.16 |
|
3 |
Alicia Budden |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:09.67 |
2:27.98 |
3:46.61 |
|
5:04.24 |
|
4 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:12.44 |
2:29.86 |
3:48.32 |
|
5:05.51 |
|
5 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:13.82 |
2:35.15 |
3:57.45 |
|
5:18.98 |
|
6 |
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:15.72 |
2:37.95 |
3:59.68 |
|
5:20.71 |
|
7 |
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:19.96 |
2:49.51 |
4:19.18 |
|
5:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:09.54 |
2:28.08 |
3:45.45 |
|
5:00.66 |
|
2 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.38 |
2:33.03 |
3:53.85 |
|
5:09.30 |
|
3 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.44 |
2:37.61 |
4:01.14 |
|
5:23.67 |
|
4 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.18 |
2:37.98 |
4:01.93 |
|
5:25.73 |
|
5 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.47 |
2:45.11 |
4:14.45 |
|
5:39.52 |
|
6 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.05 |
2:54.04 |
4:27.99 |
|
5:59.36 |
|
7 |
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
1:21.14 |
2:54.47 |
4:31.09 |
|
6:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
16:43 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
17:10 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
37.47 |
|
|
|
1:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
32.82 |
|
|
|
1:08.66 |
|
2 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
38.68 |
|
|
|
1:19.34 |
|
3 |
André Kron |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
39.42 |
|
|
|
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
17:10 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
17:25 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Sved |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
35.80 |
1:17.70 |
2:01.47 |
|
2:45.35 |
|
2 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.05 |
1:23.69 |
2:08.09 |
|
2:51.19 |
|
3 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.65 |
1:26.14 |
2:10.05 |
|
2:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
35.79 |
1:14.17 |
1:54.11 |
|
2:33.85 |
|
2 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.08 |
1:16.09 |
1:56.95 |
|
2:37.82 |
|
3 |
Klara Ragnarsson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
36.45 |
1:17.15 |
2:01.30 |
|
2:42.95 |
|
4 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
39.51 |
1:22.48 |
2:06.01 |
|
2:48.28 |
|
5 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.99 |
1:23.56 |
2:08.13 |
|
2:51.35 |
|
6 |
Emilia Lövstrand |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
41.37 |
1:26.06 |
2:11.78 |
|
2:57.83 |
|
7 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
41.58 |
1:27.14 |
2:13.79 |
|
2:59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.39 |
1:20.92 |
2:04.01 |
|
2:44.67 |
|
2 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
38.77 |
1:23.08 |
2:07.37 |
|
2:48.78 |
|
3 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
40.34 |
1:24.94 |
2:11.37 |
|
2:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
36.13 |
1:15.38 |
1:55.94 |
|
2:35.49 |
|
2 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
36.49 |
1:17.60 |
2:00.71 |
|
2:41.62 |
|
3 |
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
38.51 |
1:21.60 |
2:04.94 |
|
2:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.55 |
1:18.11 |
1:59.86 |
|
2:41.22 |
|
2 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.67 |
1:28.14 |
2:14.60 |
|
2:58.48 |
|
3 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.38 |
1:28.42 |
2:14.89 |
|
2:59.48 |
|
4 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.12 |
1:28.42 |
2:14.83 |
|
2:59.51 |
|
5 |
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
44.43 |
1:35.06 |
2:27.77 |
|
3:16.93 |
|
6 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.95 |
1:37.20 |
2:29.85 |
|
3:18.78 |
|
- |
Linnéa Magnusson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
17:25 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
17:32 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
17:32 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
09:04 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
28.87 |
1:00.73 |
1:34.74 |
|
2:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
31.40 |
1:07.47 |
1:44.89 |
|
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
29.73 |
1:03.39 |
1:38.06 |
|
2:12.38 |
|
2 |
Julius Grell |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
31.30 |
1:05.65 |
1:42.41 |
|
2:17.89 |
|
3 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.56 |
1:06.43 |
1:43.20 |
|
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
31.41 |
1:06.15 |
1:42.41 |
|
2:18.17 |
|
2 |
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
34.88 |
1:14.54 |
1:53.67 |
|
2:29.31 |
|
3 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
Bollnäs Simsällskap |
|
35.30 |
1:15.15 |
1:55.19 |
|
2:32.78 |
|
4 |
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
33.94 |
1:14.33 |
1:56.09 |
|
2:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
|
34.44 |
1:13.97 |
1:54.12 |
|
2:31.32 |
|
2 |
Harald Bergqvist |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
36.07 |
1:18.14 |
2:02.17 |
|
2:43.11 |
|
3 |
Lukas Jakobsson |
2005 |
Bålsta Simklubb |
|
36.78 |
1:20.90 |
2:08.92 |
|
2:54.65 |
|
4 |
Alex Andersson |
2005 |
Sala Simsällskap |
|
39.47 |
1:26.24 |
2:16.03 |
|
3:01.84 |
|
- |
Lucas Humling |
2005 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
09:04 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
09:15 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.94 |
|
|
|
1:15.88 |
|
2 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
34.26 |
|
|
|
1:17.46 |
|
3 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
35.52 |
|
|
|
1:17.50 |
|
4 |
Tuva Bylund |
2002 |
Bollnäs Simsällskap |
|
41.30 |
|
|
|
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
09:15 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
09:21 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.73 |
|
|
|
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
09:21 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
09:41 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Holmström |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
37.49 |
1:20.19 |
2:03.06 |
|
2:46.38 |
|
2 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.48 |
1:24.76 |
2:11.87 |
|
2:59.64 |
|
3 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
41.23 |
1:28.55 |
2:17.49 |
|
3:06.63 |
|
4 |
Anna Hedlund |
2000 |
Hedemora Simsällskap |
|
43.33 |
1:31.51 |
2:22.02 |
|
3:11.28 |
|
5 |
Anna Falk |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
42.77 |
1:31.66 |
2:22.04 |
|
3:11.71 |
|
6 |
Maja Hallström |
2000 |
Hedemora Simsällskap |
|
45.02 |
1:39.32 |
2:37.58 |
|
3:36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
39.34 |
1:23.15 |
2:07.78 |
|
2:52.85 |
|
2 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
39.94 |
1:24.00 |
2:09.04 |
|
2:53.87 |
|
3 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
46.11 |
1:37.01 |
2:28.87 |
|
3:20.67 |
|
4 |
Maja Edring |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
47.11 |
1:41.19 |
2:38.22 |
|
3:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
37.73 |
1:20.09 |
2:04.50 |
|
2:51.03 |
|
2 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
40.63 |
1:27.58 |
2:13.66 |
|
2:58.51 |
|
3 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
40.10 |
1:26.46 |
2:14.10 |
|
3:03.41 |
|
4 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.75 |
1:29.00 |
2:18.69 |
|
3:06.74 |
|
5 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
44.35 |
1:33.89 |
2:25.84 |
|
3:17.78 |
|
6 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
45.51 |
1:36.20 |
2:28.02 |
|
3:19.16 |
|
7 |
Emmy Nilsson |
2003 |
Hedemora Simsällskap |
|
56.93 |
1:58.68 |
3:00.17 |
|
4:00.98 |
|
- |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Emilia Nordin |
2003 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
37.04 |
1:18.88 |
2:01.52 |
|
2:42.01 |
|
2 |
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
40.10 |
1:25.74 |
2:11.83 |
|
2:56.89 |
|
3 |
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
43.18 |
1:31.49 |
2:21.41 |
|
3:09.74 |
|
4 |
Vilma Hjertberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
45.90 |
1:37.90 |
2:32.86 |
|
3:27.60 |
|
5 |
Hanna Wahlqvist |
2004 |
Ludvika Simsällskap |
|
45.90 |
1:39.24 |
2:34.43 |
|
3:28.24 |
|
6 |
Karolina Karlsson |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
53.27 |
1:54.16 |
2:53.22 |
|
3:52.71 |
|
7 |
Nova Nahkala Nilsson |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
50.37 |
1:48.17 |
2:50.11 |
|
3:53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.51 |
1:22.30 |
2:08.40 |
|
2:54.09 |
|
2 |
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
41.05 |
1:29.17 |
2:17.98 |
|
3:06.94 |
|
3 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.95 |
1:34.76 |
2:25.53 |
|
3:14.76 |
|
4 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.33 |
1:37.35 |
2:28.43 |
|
3:18.18 |
|
5 |
Rosa Söderholm |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
50.80 |
1:46.99 |
2:45.54 |
|
3:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
09:41 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
09:48 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:08.90 |
2:23.36 |
3:45.14 |
|
4:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:18.02 |
2:40.18 |
4:16.35 |
|
5:31.62 |
|
2 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:20.82 |
2:50.36 |
4:25.95 |
|
5:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
1:22.58 |
2:49.94 |
4:27.15 |
|
5:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
09:48 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
10:53 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.76 |
2:45.56 |
4:10.39 |
5:36.43 |
21:06.75 |
|
|
|
|
|
|
6:59.79 |
8:21.97 |
9:46.08 |
11:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
12:35.53 |
14:01.36 |
15:27.33 |
16:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
18:20.66 |
19:45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:11.71 |
2:27.93 |
3:44.54 |
5:01.59 |
19:30.31 |
|
|
|
|
|
|
6:20.38 |
7:39.40 |
8:58.86 |
10:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
11:39.17 |
12:58.96 |
14:19.04 |
15:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
16:57.68 |
18:15.05 |
|
|
|
|
2 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
1:14.74 |
2:33.04 |
3:51.34 |
5:09.55 |
19:31.54 |
|
|
|
|
|
|
6:27.01 |
7:45.32 |
9:03.97 |
10:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
11:41.33 |
13:00.17 |
14:18.55 |
15:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
16:56.00 |
18:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:15.35 |
2:34.51 |
3:54.77 |
5:16.34 |
20:24.84 |
|
|
|
|
|
|
6:38.10 |
7:59.17 |
9:21.06 |
10:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
12:06.30 |
13:30.25 |
14:54.07 |
16:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
17:40.28 |
19:04.64 |
|
|
|
|
2 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.68 |
2:40.18 |
4:04.00 |
5:30.93 |
21:12.66 |
|
|
|
|
|
|
6:55.62 |
8:21.75 |
9:48.67 |
11:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12:40.33 |
14:06.49 |
15:31.73 |
16:59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
18:23.72 |
19:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:10.21 |
2:27.03 |
3:42.79 |
4:58.70 |
18:50.85 |
|
|
|
|
|
|
6:14.96 |
7:30.46 |
8:46.97 |
10:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
11:19.15 |
12:35.23 |
13:51.56 |
15:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
16:25.10 |
17:39.25 |
|
|
|
|
2 |
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
1:16.03 |
2:39.65 |
4:03.95 |
5:29.49 |
20:55.81 |
|
|
|
|
|
|
6:55.17 |
8:20.58 |
9:44.62 |
11:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
12:33.96 |
13:59.85 |
15:24.89 |
16:50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
18:14.10 |
19:36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
1:15.34 |
2:37.04 |
4:00.83 |
5:26.68 |
21:09.73 |
|
|
|
|
|
|
6:53.98 |
8:19.99 |
9:46.86 |
11:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
12:40.50 |
14:06.41 |
15:32.24 |
16:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
18:25.71 |
19:48.93 |
|
|
|
|
2 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:21.39 |
2:50.38 |
4:19.42 |
5:49.17 |
22:10.71 |
|
|
|
|
|
|
7:19.16 |
8:48.97 |
10:18.21 |
11:48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
13:17.81 |
14:47.84 |
16:17.60 |
17:47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
19:16.80 |
20:46.02 |
|
|
|
|
3 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.61 |
2:54.30 |
4:26.56 |
5:59.59 |
23:25.10 |
|
|
|
|
|
|
7:34.62 |
9:08.94 |
10:45.59 |
12:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
13:57.05 |
15:33.59 |
17:09.46 |
18:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
20:20.52 |
21:54.72 |
|
|
|
|
4 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.69 |
2:59.05 |
4:37.80 |
6:17.44 |
24:45.87 |
|
|
|
|
|
|
8:00.13 |
9:39.46 |
11:20.20 |
13:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
14:41.45 |
16:22.76 |
18:06.02 |
19:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
21:31.37 |
23:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
10:53 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
11:18 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Ullstrand |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
1:15.37 |
2:39.64 |
4:08.17 |
5:39.91 |
11:46.84 |
|
|
|
|
|
|
7:12.69 |
8:45.66 |
10:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.65 |
2:33.16 |
3:52.38 |
5:12.15 |
10:27.45 |
|
|
|
|
|
|
6:31.26 |
7:50.30 |
9:09.55 |
|
|
|
2 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.40 |
2:48.37 |
4:19.48 |
5:51.65 |
11:57.48 |
|
|
|
|
|
|
7:23.69 |
8:56.09 |
10:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:13.87 |
2:32.96 |
3:53.09 |
5:13.45 |
10:40.02 |
|
|
|
|
|
|
6:36.62 |
7:59.28 |
9:22.76 |
|
|
|
2 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.45 |
2:38.70 |
4:02.33 |
5:26.22 |
10:56.35 |
|
|
|
|
|
|
6:50.72 |
8:15.14 |
9:38.58 |
|
|
|
3 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:17.02 |
2:42.77 |
4:10.31 |
5:37.72 |
11:22.68 |
|
|
|
|
|
|
7:05.60 |
8:32.25 |
9:59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
1:12.64 |
2:31.17 |
3:49.32 |
5:07.61 |
10:12.51 |
|
|
|
|
|
|
6:25.48 |
7:43.20 |
9:00.82 |
|
|
|
2 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:12.11 |
2:30.07 |
3:47.97 |
5:06.29 |
10:16.12 |
|
|
|
|
|
|
6:25.35 |
7:43.86 |
9:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.60 |
2:38.70 |
4:01.31 |
5:25.09 |
10:50.81 |
|
|
|
|
|
|
6:47.50 |
8:10.27 |
9:33.22 |
|
|
|
2 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.59 |
2:42.95 |
4:10.64 |
5:39.80 |
11:28.84 |
|
|
|
|
|
|
7:07.95 |
8:36.63 |
10:04.34 |
|
|
|
3 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.84 |
2:45.90 |
4:14.95 |
5:43.14 |
11:29.42 |
|
|
|
|
|
|
7:11.15 |
8:38.21 |
10:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
11:18 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
15:01 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
32.23 |
1:13.26 |
1:58.86 |
|
2:41.14 |
|
2 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.81 |
1:24.48 |
2:10.36 |
|
2:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
38.53 |
1:23.85 |
2:09.88 |
|
2:51.16 |
|
2 |
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
39.84 |
1:30.34 |
2:21.57 |
|
3:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Humling |
2005 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
37.08 |
1:21.26 |
2:07.36 |
|
2:50.60 |
|
2 |
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
37.35 |
1:26.20 |
2:19.45 |
|
3:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
15:01 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
15:27 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
33.89 |
1:13.49 |
1:58.02 |
|
2:33.17 |
|
2 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
35.09 |
1:19.43 |
2:02.87 |
|
2:40.53 |
|
3 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.79 |
1:18.54 |
2:07.88 |
|
2:44.46 |
|
4 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
35.44 |
1:21.28 |
2:11.28 |
|
2:51.48 |
|
5 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
41.41 |
1:25.59 |
2:16.96 |
|
2:56.23 |
|
6 |
Tuva Bylund |
2002 |
Bollnäs Simsällskap |
|
40.87 |
1:30.59 |
2:21.89 |
|
3:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
33.81 |
1:16.54 |
2:01.13 |
|
2:37.01 |
|
2 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
36.29 |
1:18.26 |
2:05.35 |
|
2:45.44 |
|
3 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.93 |
1:20.26 |
2:08.81 |
|
2:47.30 |
|
4 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
36.29 |
1:22.82 |
2:11.06 |
|
2:49.19 |
|
5 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
39.84 |
1:24.59 |
2:18.15 |
|
2:58.00 |
|
6 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
42.19 |
1:27.54 |
2:20.12 |
|
3:00.51 |
|
7 |
Emilia Nordin |
2003 |
Hedemora Simsällskap |
|
47.33 |
1:37.63 |
2:41.28 |
|
3:25.62 |
|
8 |
Emmy Nilsson |
2003 |
Hedemora Simsällskap |
|
50.98 |
1:49.90 |
2:55.32 |
|
3:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
32.81 |
1:11.37 |
1:57.93 |
|
2:33.85 |
|
2 |
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
35.07 |
1:17.09 |
2:04.84 |
|
2:39.84 |
|
3 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
37.04 |
1:19.33 |
2:02.93 |
|
2:40.99 |
|
4 |
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
35.73 |
1:17.97 |
2:04.82 |
|
2:42.08 |
|
5 |
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
35.92 |
1:17.31 |
2:10.12 |
|
2:49.40 |
|
6 |
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
38.99 |
1:24.90 |
2:14.65 |
|
2:54.11 |
|
7 |
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
37.37 |
1:22.36 |
2:12.13 |
|
2:54.47 |
|
8 |
Liv Jonsson |
2004 |
Simsällskapet Mora |
|
33.71 |
1:22.18 |
2:13.09 |
|
2:55.38 |
|
9 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
39.55 |
1:24.54 |
2:16.54 |
|
2:56.28 |
|
10 |
Hanna Wahlqvist |
2004 |
Ludvika Simsällskap |
|
41.63 |
1:31.00 |
2:25.46 |
|
3:06.62 |
|
11 |
Nathalie Stigenberg |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
41.02 |
1:33.20 |
2:36.17 |
|
3:21.40 |
|
12 |
Nova Nahkala Nilsson |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
44.14 |
1:38.08 |
2:37.61 |
|
3:27.64 |
|
- |
Karolina Karlsson |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
35.80 |
1:18.61 |
2:06.07 |
|
2:41.40 |
|
2 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.15 |
1:18.03 |
2:08.46 |
|
2:45.89 |
|
3 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.21 |
1:22.19 |
2:10.47 |
|
2:50.69 |
|
4 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Gävle Simsällskap |
|
35.36 |
1:20.54 |
2:12.31 |
|
2:50.73 |
|
5 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.59 |
1:27.70 |
2:17.06 |
|
3:00.00 |
|
6 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.14 |
1:29.56 |
2:19.76 |
|
3:00.82 |
|
7 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.06 |
1:27.96 |
2:22.13 |
|
3:00.92 |
|
8 |
Selma Hasanbegovic |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.25 |
1:26.73 |
2:23.10 |
|
3:05.78 |
|
9 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
47.17 |
1:41.61 |
2:40.58 |
|
3:22.68 |
|
10 |
Lovisa Leonardsson |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
|
54.28 |
1:52.07 |
2:56.62 |
|
3:47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
15:27 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
15:33 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.71 |
2:29.55 |
3:50.17 |
|
5:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.27 |
2:38.84 |
4:02.58 |
|
5:20.22 |
|
2 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:15.00 |
2:38.07 |
4:01.00 |
|
5:22.85 |
|
3 |
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
1:16.33 |
2:43.07 |
4:12.35 |
|
5:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
15:33 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
15:52 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
15:52 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
15:56 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
30.93 |
1:04.50 |
1:38.48 |
|
2:10.80 |
|
2 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
32.09 |
1:06.60 |
1:42.06 |
|
2:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
38.64 |
1:20.82 |
2:04.19 |
|
2:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
33.57 |
1:10.93 |
1:49.56 |
|
2:27.06 |
|
2 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
36.98 |
1:18.66 |
2:00.02 |
|
2:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.47 |
1:16.09 |
1:55.79 |
|
2:34.00 |
|
2 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
38.29 |
1:19.42 |
2:00.71 |
|
2:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
15:56 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
16:08 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
31.11 |
|
|
|
1:03.90 |
|
2 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
34.42 |
|
|
|
1:12.02 |
|
3 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.19 |
|
|
|
1:14.97 |
|
4 |
Tuva Bylund |
2002 |
Bollnäs Simsällskap |
|
36.43 |
|
|
|
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP 2 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
16:08 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
12:39 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: SUSS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Budden |
2007 |
|
281 |
|
|
|
|
39.18 |
|
|
Bålsta Simklubb |
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ebba Rosenberg |
2007 |
|
192 |
|
|
|
|
44.43 |
|
|
Bålsta Simklubb |
45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
12:39 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
borlänge |
|
Utskriftstid |
12:41 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: SUSS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Krysén |
2007 |
|
98 |
|
|
|
|
48.19 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Humling |
2005 |
|
243 |
|
|
|
|
35.59 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuel Sjökvist |
2005 |
|
226 |
|
|
|
|
36.46 |
|
|
Gävle Simsällskap |
39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arvid Lind |
2005 |
|
219 |
|
|
|
|
36.82 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Jakobsson |
2005 |
|
166 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
Bålsta Simklubb |
41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viggo Redlund |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simklubben Ena |
45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Wikholm |
2004 |
|
300 |
|
|
|
|
33.16 |
|
|
Gävle Simsällskap |
35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Riljak |
2004 |
|
203 |
|
|
|
|
37.77 |
|
|
Gävle Simsällskap |
40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
|
198 |
|
|
|
|
38.08 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Tran |
2004 |
|
196 |
|
|
|
|
38.20 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
12:41 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
17:59 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
17:59 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
18:07 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
18:07 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
11:37 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 35, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 35, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 35, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 35, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 35, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 35, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
11:37 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
11:41 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: SUSS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
11:41 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
16:33 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 37, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 37, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 37, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 37, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 37, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 37, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
16:33 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Borlänge |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
16:37 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 38, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 38, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Gren 38, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: SUSS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
16:37 |
|