2021-03-05   15:25:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för US-Cupen 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim flickor 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            37.03   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            39.30   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            39.87   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            40.12   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            40.37   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            40.62   
Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            43.66   
Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            46.87   
Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            48.84   
10  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            49.26   
11  Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            51.61   
12  Ella Alenäs Jansén  2004  Falkenbergs Simklubb            51.94   
13  Elin Bengtsson  2004  Falkenbergs Simklubb            53.24   
Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim pojkar 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            36.45   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            38.73   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            39.51   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            40.03   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            40.14   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            41.43   
Theo Sire Jedkvist  2004  Strömstads Simförening            45.10   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            45.20   
Hugo Bööck  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim flickor 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            37.63   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            38.79   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund            40.33   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            41.21   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            41.38   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            43.30   
Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.13   
Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            44.71   
Alva Anell  2005  S77 Stenungsund            45.11   
10  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            45.38   
11  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund            45.59   
12  Lina Back  2005  S77 Stenungsund            45.61   
13  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            45.73   
14  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.12   
15  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            46.61   
16  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            46.89   
17  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            47.71   
18  Möja Flink  2005  Trollhättans Simsällskap            48.10   
19  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.75   
20  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            48.97   
21  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.31   
22  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            49.81   
23  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.94   
24  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            49.97   
25  Hanna Besirevic  2005  Simklubben S 02            50.36   
26  Hanna Bergman  2005  S77 Stenungsund            50.63   
27  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            50.81   
28  Alice Friman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.62   
29  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb            55.20   
30  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            56.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.03   
Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap            41.27   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            41.72   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            41.90   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            43.04   
Anton Zwik  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.49   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            46.88   
Carl Sundqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.32   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            49.68   
10  John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb            56.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim flickor 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            40.95   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            42.47   
Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.38   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            44.33   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            45.01   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            45.10   
Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund            45.48   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.75   
Isabelle Rydén  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.94   
10  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            46.29   
11  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            46.91   
12  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            46.97   
13  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.03   
14  Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.25   
15  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            47.44   
15  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            47.44   
17  Elin Ryman  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.67   
18  Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim            47.74   
19  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.75   
20  Ronja Finnilä  2006  Lysekils Simsällskap            47.82   
21  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            49.00   
22  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            49.15   
23  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund            49.52   
24  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            50.04   
25  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            50.57   
26  Alva Burlin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.27   
27  Ajla Vajzovic  2006  Simklubben S 02            51.75   
28  Felicia Thuen  2006  Falkenbergs Simklubb            51.81   
29  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.25   
30  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhättans Simsällskap            52.27   
31  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            54.25   
32  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening            55.18   
33  Elina Svensson  2006  Falkenbergs Simklubb            55.69   
34  Maja Duzman  2006  Falkenbergs Simklubb            1:09.80   
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Anna-Maria Niemi  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Maja Karlsson  2006  S77 Stenungsund            DNS   
Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Elina Bäckrud  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim pojkar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            40.96   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            43.95   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            49.66   
Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            50.87   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            51.19   
Markus Kanth  2006  Falkenbergs Simklubb            51.67   
Gustaf Gused  2006  Falkenbergs Simklubb            52.07   
Viktor Hedeback  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.16   
Alim Inal  2006  Trollhättans Simsällskap            58.05   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim flickor 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            43.34   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            45.82   
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            46.88   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            48.58   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            48.83   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            49.65   
Michaela Hillgren  2007  Simklubben S 02            49.67   
Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            50.02   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            50.39   
10  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            50.63   
11  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            50.83   
12  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            51.41   
13  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            52.01   
14  Agnes Haglund  2007  Simklubben S 02            52.55   
15  Leontien Herweijer  2007  S77 Stenungsund            53.89   
16  Hedvig Lycke  2007  S77 Stenungsund            55.34   
17  Nora Svensson  2007  Simklubben S 02            55.57   
18  Thea Falkek  2007  Falkenbergs Simklubb            56.36   
19  Saga Wallin  2007  S77 Stenungsund            56.61   
20  Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            1:02.40   
Ella D`aria  2007  Uddevalla Sim            DSQ   
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim pojkar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            49.92   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            54.44   
Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            56.95   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            57.36   
Theo Nordin  2007  Trollhättans Simsällskap            58.25   
Kevin Hallgren  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Mio Hernandez  2007  Simklubben S 02            DNS   
Robin Mohammadi  2007  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim flickor 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            47.95   
Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            48.63   
Louise Ahlstedt  2008  Simklubben S 02            51.14   
Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            51.48   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            56.06   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            56.32   
Mim Johanson  2008  S77 Stenungsund            56.62   
Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            57.06   
Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            58.81   
10  Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            1:00.17   
11  Chloe Dahlberg  2008  Falkenbergs Simklubb            1:00.91   
12  Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            1:03.46   
13  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            1:05.63   
14  Nime Flink  2009  Trollhättans Simsällskap            1:06.28   
Indra Norman  2008  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:11   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim pojkar 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arda Beybutov  2008  Simklubben S 02            53.73   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            57.44   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            57.75   
Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            59.09   
Linus Framme  2008  Kungälvs Simsällskap            1:01.12   
Albin Wassberg  2008  S77 Stenungsund            1:02.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:11 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim flickor 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            32.95   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            33.65   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            36.49   
Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            37.39   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            37.99   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            38.64   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            38.77   
Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsällskap            39.17   
Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            39.72   
10  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            40.60   
11  Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            43.59   
12  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            43.72   
13  Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim            44.34   
14  Elin Bengtsson  2004  Falkenbergs Simklubb            45.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim pojkar 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            32.26   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            33.15   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            34.54   
Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.90   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            39.98   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            40.10   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            40.76   
Theo Sire Jedkvist  2004  Strömstads Simförening            42.76   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            44.07   
Hugo Bööck  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim flickor 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            32.83   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            34.81   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund            36.68   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            37.07   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            37.71   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            38.57   
Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund            39.20   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            39.27   
Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            39.66   
10  Möja Flink  2005  Trollhättans Simsällskap            40.38   
11  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            40.55   
12  Lina Back  2005  S77 Stenungsund            40.93   
13  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            41.29   
14  Madelene Bergqvist  2005  Lysekils Simsällskap            41.48   
15  Hanna Besirevic  2005  Simklubben S 02            41.98   
16  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            42.12   
17  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            42.77   
18  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            43.43   
19  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            43.75   
20  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            44.85   
21  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund            44.97   
22  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.57   
23  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb            45.75   
24  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.93   
25  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.32   
26  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.53   
27  Hanna Bergman  2005  S77 Stenungsund            47.23   
28  Elin Yang  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.47   
29  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            49.00   
Alice Friman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:52   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            36.48   
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.36   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            39.70   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            41.66   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            42.45   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            43.79   
Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap            44.47   
Carl Sundqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.35   
John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb            57.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:52 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim flickor 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            35.33   
Elin Ryman  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.57   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            38.65   
Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            39.03   
Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund            39.11   
Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.95   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            40.35   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.57   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            40.92   
10  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            40.99   
11  Isabelle Rydén  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.07   
12  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            41.25   
13  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            41.65   
14  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.81   
15  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            41.90   
16  Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.18   
17  Agnes Alfredsson  2006  Simklubben Götene            42.27   
18  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund            42.30   
19  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            42.38   
20  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            42.72   
21  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            43.50   
22  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            44.25   
23  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            44.32   
24  Alva Burlin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.63   
25  Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.77   
26  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening            47.64   
27  Elina Svensson  2006  Falkenbergs Simklubb            49.01   
28  Ajla Vajzovic  2006  Simklubben S 02            49.32   
29  Elina Bäckrud  2006  Uddevalla Sim            49.58   
30  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.81   
31  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            50.30   
32  Felicia Thuen  2006  Falkenbergs Simklubb            50.74   
33  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            52.57   
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Anna-Maria Niemi  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Maja Karlsson  2006  S77 Stenungsund            DNS   
Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Isabella Emanuelsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Liv Yngfors  2006  Simklubben S 02            DSQ   
Maja Duzman  2006  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim pojkar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.80   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            40.37   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            42.87   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            42.94   
Markus Kanth  2006  Falkenbergs Simklubb            43.17   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            44.17   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            44.82   
Alim Inal  2006  Trollhättans Simsällskap            50.05   
Gustaf Gused  2006  Falkenbergs Simklubb            50.89   
10  Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap            52.05   
11  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            52.12   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Viktor Hedeback  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim flickor 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            40.09   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            40.56   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            43.16   
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            43.24   
Michaela Hillgren  2007  Simklubben S 02            43.61   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            44.30   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            44.94   
Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            45.84   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            46.86   
10  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            46.93   
11  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            47.06   
12  Saga Wallin  2007  S77 Stenungsund            48.20   
13  Ella D`aria  2007  Uddevalla Sim            48.25   
14  Hedvig Lycke  2007  S77 Stenungsund            48.62   
15  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            48.76   
16  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            49.39   
17  Jenny Bergqvist  2007  Lysekils Simsällskap            49.45   
18  Leontien Herweijer  2007  S77 Stenungsund            50.89   
19  Nora Svensson  2007  Simklubben S 02            51.15   
20  Agnes Haglund  2007  Simklubben S 02            51.68   
21  Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            51.99   
22  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            55.36   
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            DSQ   
Thea Falkek  2007  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 18, 50m Ryggsim pojkar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            44.69   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            47.34   
Theo Nordin  2007  Trollhättans Simsällskap            51.18   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            51.61   
Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            58.91   
Kevin Hallgren  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Mio Hernandez  2007  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  11:11 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  11:19   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 19, 50m Ryggsim flickor 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            44.61   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            47.18   
Louise Ahlstedt  2008  Simklubben S 02            47.57   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            47.82   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            48.61   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            48.79   
Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            49.64   
Annie Hallsback  2009  S77 Stenungsund            50.17   
Chloe Dahlberg  2008  Falkenbergs Simklubb            52.10   
10  Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            56.24   
11  Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            57.22   
12  Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            58.02   
13  Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            1:04.22   
14  Nime Flink  2009  Trollhättans Simsällskap            1:08.11   
Alva Dittmer  2008  Uddevalla Sim            DNS   
Indra Norman  2008  Simklubben Götene            DSQ   
Mim Johanson  2008  S77 Stenungsund            DSQ   
Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  11:19 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:47   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim pojkar 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            45.16   
Arda Beybutov  2008  Simklubben S 02            48.54   
Linus Framme  2008  Kungälvs Simsällskap            49.39   
Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            1:00.19   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            1:01.25   
Albin Wassberg  2008  S77 Stenungsund            1:03.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:47 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  11:24   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 11-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Mix 7 [2007]  2007  Uddevalla Sim            2:33.38   
  Elsa Vikarand  2007      37.83        37.83   
  Axel Hansson  2008      38.93        1:16.76   
  Axel Rodin  2007      38.44        1:55.20   
  Majken Olsson  2007      38.18        2:33.38   
                     
S02 Lag 1  2007  Simklubben S 02            2:46.11   
  Michaela Hillgren  2007      38.62        38.62   
  Louise Ahlstedt  2008      40.21        1:18.83   
  Nora Svensson  2007      44.54        2:03.37   
  Arda Beybutov  2008      42.74        2:46.11   
                     
Uddevalla Mix 8 [2007]  2007  Uddevalla Sim            2:52.82   
  Saga Eriksson  2007      38.44        38.44   
  Vilma Olsson  2007      39.75        1:18.19   
  Leo Blomberg  2007      42.52        2:00.71   
  Viggo Vikarand  2009      52.11        2:52.82   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  11:24 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:21   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 24, 50m Frisim flickor 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            29.81   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            30.27   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            30.29   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            31.97   
Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsällskap            32.41   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            32.59   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            33.06   
Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            33.26   
Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            34.00   
10  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            35.94   
11  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            38.70   
12  Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            39.51   
13  Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim            39.87   
14  Elin Bengtsson  2004  Falkenbergs Simklubb            41.17   
15  Ella Alenäs Jansén  2004  Falkenbergs Simklubb            41.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:21 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:22   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 25, 50m Frisim pojkar 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            27.94   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            28.02   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            28.39   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            33.00   
Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.08   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            33.10   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            33.31   
Theo Sire Jedkvist  2004  Strömstads Simförening            33.54   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            33.61   
Hugo Bööck  2004  Falkenbergs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:22 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:27   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 26, 50m Frisim flickor 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            28.46   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            31.03   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            31.24   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            31.48   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            31.68   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund            32.64   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            32.86   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            32.96   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            33.67   
10  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund            33.83   
11  Möja Flink  2005  Trollhättans Simsällskap            34.06   
12  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            34.12   
13  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            34.94   
14  Madelene Bergqvist  2005  Lysekils Simsällskap            35.16   
15  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            35.54   
16  Lina Back  2005  S77 Stenungsund            35.58   
17  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            35.72   
18  Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            36.73   
19  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            36.94   
20  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            37.65   
21  Elin Yang  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.34   
22  Sofia Alwin  2005  Simklubben S 02            38.63   
23  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb            38.92   
24  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.04   
25  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.18   
26  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.56   
27  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.02   
28  Hanna Bergman  2005  S77 Stenungsund            40.03   
29  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            40.54   
30  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund            40.92   
31  Alice Friman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.42   
Hanna Besirevic  2005  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:27 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:29   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 27, 50m Frisim pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            31.59   
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.66   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            32.42   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            33.60   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            34.95   
Anton Zwik  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.12   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            36.29   
Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap            38.74   
Carl Sundqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.48   
John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:29 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:37   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 28, 50m Frisim flickor 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            30.15   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            31.88   
Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            32.33   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            32.78   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            33.78   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.24   
Isabelle Rydén  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.41   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            34.70   
Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund            34.95   
10  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            35.39   
11  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            35.74   
12  Elin Ryman  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.89   
13  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.94   
14  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            36.04   
15  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.15   
16  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            36.48   
17  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            36.52   
18  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            36.57   
19  Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.93   
20  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            37.28   
21  Agnes Alfredsson  2006  Simklubben Götene            38.31   
22  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund            38.64   
23  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening            38.99   
24  Alva Burlin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.69   
25  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            40.25   
26  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhättans Simsällskap            40.78   
27  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            41.17   
28  Ajla Vajzovic  2006  Simklubben S 02            41.39   
29  Ronja Finnilä  2006  Lysekils Simsällskap            42.77   
30  Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim            43.82   
31  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.32   
32  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            45.08   
33  Elina Svensson  2006  Falkenbergs Simklubb            46.31   
34  Elina Bäckrud  2006  Uddevalla Sim            49.25   
35  Liv Yngfors  2006  Simklubben S 02            49.39   
36  Maja Duzman  2006  Falkenbergs Simklubb            50.80   
37  Felicia Thuen  2006  Falkenbergs Simklubb            54.03   
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Anna-Maria Niemi  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:37 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:39   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 29, 50m Frisim pojkar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            32.27   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            35.47   
Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.71   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            37.46   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            37.73   
Viktor Hedeback  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.93   
Markus Kanth  2006  Falkenbergs Simklubb            39.25   
Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            39.92   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            40.00   
10  Gustaf Gused  2006  Falkenbergs Simklubb            40.81   
11  Alim Inal  2006  Trollhättans Simsällskap            42.94   
12  Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap            44.16   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:39 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:43   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 30, 50m Frisim flickor 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            33.65   
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            35.03   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            35.69   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            36.56   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            36.86   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            36.90   
Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            38.21   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            38.34   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            38.41   
10  Michaela Hillgren  2007  Simklubben S 02            38.46   
11  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            39.77   
12  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            40.10   
13  Ella D`aria  2007  Uddevalla Sim            40.62   
14  Jenny Bergqvist  2007  Lysekils Simsällskap            41.64   
15  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            42.19   
16  Leontien Herweijer  2007  S77 Stenungsund            44.53   
17  Nora Svensson  2007  Simklubben S 02            44.64   
18  Saga Wallin  2007  S77 Stenungsund            44.95   
19  Selma Holmqvist  2007  Simklubben S 02            45.69   
20  Hedvig Lycke  2007  S77 Stenungsund            47.26   
21  Agnes Haglund  2007  Simklubben S 02            47.75   
22  Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            48.68   
23  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            51.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:43 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:46   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 31, 50m Frisim pojkar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            38.46   
Theo Nordin  2007  Trollhättans Simsällskap            43.59   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            43.66   
Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            43.97   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            44.26   
Kevin Hallgren  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Mio Hernandez  2007  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:46 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:50   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 32, 50m Frisim flickor 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Ahlstedt  2008  Simklubben S 02            39.29   
Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            40.30   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            41.38   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            42.20   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            43.15   
Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            43.76   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            43.81   
Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            44.87   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            46.02   
10  Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            47.65   
11  Chloe Dahlberg  2008  Falkenbergs Simklubb            49.72   
12  Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            50.02   
13  Annie Hallsback  2009  S77 Stenungsund            50.50   
14  Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            55.77   
15  Mim Johanson  2008  S77 Stenungsund            57.04   
16  Indra Norman  2008  Simklubben Götene            57.73   
17  Nime Flink  2009  Trollhättans Simsällskap            1:01.41   
Alva Dittmer  2008  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:50 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:52   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 33, 50m Frisim pojkar 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            37.19   
Arda Beybutov  2008  Simklubben S 02            40.35   
Linus Framme  2008  Kungälvs Simsällskap            42.04   
Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            50.85   
Albin Wassberg  2008  S77 Stenungsund            51.87   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            55.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:52 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:15   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 34, 50m Fjärilsim flickor 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            32.39   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            33.21   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            33.58   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            36.35   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            36.45   
Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            37.34   
Johanna Alsop  2004  Lysekils Simsällskap            37.53   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            37.77   
Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            44.06   
10  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            44.32   
11  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            44.55   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:15 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:17   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 35, 50m Fjärilsim pojkar 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            30.64   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            33.28   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            33.69   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            39.48   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            40.14   
Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.55   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            40.89   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            41.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:17 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:23   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 36, 50m Fjärilsim flickor 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            30.61   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            34.33   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            35.25   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            36.79   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            38.67   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund            38.79   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            38.85   
Möja Flink  2005  Trollhättans Simsällskap            39.36   
Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund            39.64   
10  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            40.16   
11  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            40.37   
12  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            41.22   
13  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            41.87   
14  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            42.17   
15  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            42.86   
16  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            42.88   
17  Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            43.74   
18  Hanna Besirevic  2005  Simklubben S 02            45.14   
19  Hanna Bergman  2005  S77 Stenungsund            45.34   
20  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            45.37   
21  Lina Back  2005  S77 Stenungsund            45.38   
22  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.80   
23  Elin Yang  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.02   
24  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.24   
25  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund            53.87   
26  Alice Friman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.80   
Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:23 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:24   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 37, 50m Fjärilsim pojkar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            35.82   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            38.95   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            39.63   
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.52   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            43.81   
Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap            44.49   
Anton Zwik  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.36   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            47.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:24 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:30   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 38, 50m Fjärilsim flickor 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            34.24   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.18   
Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            37.23   
Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund            37.55   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            37.94   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            38.52   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            38.57   
Isabelle Rydén  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.51   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            41.26   
10  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            41.93   
11  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            42.01   
12  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            43.16   
13  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            43.74   
14  Agnes Alfredsson  2006  Simklubben Götene            45.52   
15  Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.82   
16  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            45.94   
17  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhättans Simsällskap            46.26   
18  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            47.33   
19  Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim            47.80   
20  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            49.11   
21  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            49.21   
22  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            54.58   
23  Ajla Vajzovic  2006  Simklubben S 02            54.80   
Anna-Maria Niemi  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:30 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:35   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 39, 50m Fjärilsim pojkar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            39.01   
Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.63   
Lukas Olofsson  2006  Simklubben S 02            45.38   
Enzo Pettersson  2006  Simklubben S 02            46.00   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            46.23   
Markus Kanth  2006  Falkenbergs Simklubb            46.28   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            50.14   
Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            53.42   
Alim Inal  2006  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:35 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:37   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 40, 50m Fjärilsim flickor 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            37.02   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            43.62   
Tova Axelsson  2007  Simklubben S 02            44.24   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            44.31   
Michaela Hillgren  2007  Simklubben S 02            45.01   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            45.53   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            47.15   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            47.31   
Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            48.18   
10  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            50.59   
11  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            51.00   
12  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            1:01.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:37 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:39   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 41, 50m Fjärilsim pojkar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            52.26   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            1:06.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:39 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:42   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 42, 50m Fjäril flickor 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            50.79   
Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            53.23   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            56.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:42 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:43   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 43, 50m Fjäril pojkar 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arda Beybutov  2008  Simklubben S 02            52.99   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            53.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:43 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 46, 4X50m Frisim Mixed 12-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Mix 1  2004  Uddevalla Sim            1:54.12   
  Elias Robertsson  2004      28.30        28.30   
  Juni Karfunkel  2004      29.45        57.75   
  Eddie Dahlström  2004      28.25        1:26.00   
  Sofia Abrahamsson  2005      28.12        1:54.12   
                     
Uddevalla Mix 2 [2004]  2004  Uddevalla Sim            2:04.68   
  Emma Hejdengård  2006      30.16        30.16   
  Evelina Wester  2004      29.44        59.60   
  David Happe  2006      33.06        1:32.66   
  Petter Lundberg  2005      32.02        2:04.68   
                     
Uddevalla Mix 3 [2004]  2004  Uddevalla Sim            2:08.03   
  Hilda Eriksson  2004      30.70        30.70   
  Marcus Östblom  2005      33.71        1:04.41   
  Jakob Simonsson  2005      32.25        1:36.66   
  Nora Eriksson  2005      31.37        2:08.03   
                     
Uddevalla Mix 4 [2004]  2004  Uddevalla Sim            2:12.08   
  Lova Rodin  2005      31.56        31.56   
  Tilde Nordström  2004      32.09        1:03.65   
  Leon Rössger  2006      35.46        1:39.11   
  Anton Olsson  2004      32.97        2:12.08   
                     
Uddevalla Mix 5  2004  Uddevalla Sim            2:13.70   
  Lina Nielsen  2005      32.10        32.10   
  Annamaria Girnus de Sousa  2005      31.84        1:03.94   
  Oliver Andersson  2005      35.72        1:39.66   
  Hannes Forsberg  2004      34.04        2:13.70   
                     
Falkenberg Mix 2  2005  Falkenbergs Simklubb            2:19.29   
  Alexander Mcadam  2004      28.18        28.18   
  Gustaf Gused  2006      40.18        1:08.36   
  Maja Mcadam  2006      35.89        1:44.25   
  Maja Gustafsson  2007      35.04        2:19.29   
                     
Falkenberg Mix  2004  Falkenbergs Simklubb            2:20.23   
  Linnea Andersson  2004      34.68        34.68   
  Emil Storberg  2004      32.72        1:07.40   
  Markus Kanth  2006      39.72        1:47.12   
  Elise Dahlberg  2006      33.11        2:20.23   
                     
Uddevalla Mix 6  2005  Uddevalla Sim            2:20.60   
  Matilda Wassblad  2006      33.09        33.09   
  Ebba Kjellberg  2006      35.15        1:08.24   
  Oscar Andersson  2006      36.18        1:44.42   
  William Erlandsson  2005      36.18        2:20.60   
                     
S02 Lag 1  2004  Simklubben S 02            2:36.21   
  Hanna Besirevic  2005      38.55        38.55   
  Lukas Olofsson  2006      37.64        1:16.19   
  Ajla Vajzovic  2006      39.87        1:56.06   
  Enzo Pettersson  2006      40.15        2:36.21   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner