2021-04-16   12:27:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Filbyter Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 3

Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:39   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 23, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    42.04  1:26.22  2:13.39    2:56.53   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    43.34  1:31.90  2:20.83    3:05.48   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    44.54  1:32.17  2:21.09    3:06.00   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    46.65  1:34.64  2:23.62    3:09.08   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    43.12  1:30.52  2:20.45    3:09.39   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    45.41  1:33.98  2:23.76    3:10.46   
Ebba Mattisson  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    45.29  1:33.28  2:24.13    3:11.91   
Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS    46.58  1:37.95  2:28.99    3:16.84   
Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    47.10  1:37.91  2:29.56    3:18.22   
10  Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    45.50  1:37.68  2:29.39    3:18.46   
11  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS    47.64  1:39.84  2:32.64    3:20.81   
12  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04    49.86  1:41.87  2:34.99    3:21.80   
13  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    46.34  1:38.94  2:33.36    3:22.55   
14  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS    48.92  1:43.06  2:37.50    3:27.29   
15  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.77  1:38.53  2:33.67    3:27.95   
16  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS    48.98  1:42.70  2:38.69    3:30.39   
17  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.84  1:46.13  2:42.88    3:35.04   
18  Nicole Dvali  2007  Åkersberga Simsällskap    51.27  1:47.01  2:45.35    3:38.03   
19  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS    53.86  1:53.17  2:50.92    3:44.30   
20  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.15  1:51.52  2:51.62    3:45.76   
21  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS    52.66  1:52.26  2:53.24    3:49.19   
22  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS    57.08  1:55.05  2:55.09    3:49.53   
23  Bella Gabrielsson  2006  Linköpings Allmänna SS    53.99  1:57.76  2:57.03    3:51.28   
24  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS    54.78  1:51.67  2:53.32    3:52.53   
25  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:02.44  2:10.08  3:18.81    4:25.24   
Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    36.75  1:15.65  1:54.89    2:33.25   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    36.93  1:17.32  1:57.64    2:36.24   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.01  1:20.99  2:02.76    2:44.77   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    38.17  1:20.42  2:04.07    2:45.75   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    39.33  1:20.89  2:03.91    2:45.97   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    39.14  1:22.05  2:06.65    2:48.41   
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.68  1:23.23  2:06.59    2:48.64   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.94  1:24.45  2:09.04    2:51.24   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.38  1:24.15  2:08.80    2:52.06   
10  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    39.26  1:24.62  2:09.47    2:52.64   
11  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    41.28  1:24.78  2:09.66    2:54.81   
12  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.85  1:26.90  2:12.63    2:56.37   
13  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    41.82  1:26.66  2:12.32    2:56.64   
14  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    42.45  1:28.17  2:15.84    3:00.21   
15  Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb    42.44  1:27.78  2:14.92    3:00.36   
16  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    43.54  1:29.89  2:17.21    3:01.09   
17  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    43.14  1:29.07  2:16.88    3:01.16   
18  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    43.48  1:30.83  2:20.01    3:02.79   
19  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.94  1:31.79  2:19.54    3:03.82   
20  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.94  1:32.42  2:21.18    3:09.22   
21  Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap    45.02  1:33.87  2:23.85    3:09.52   
22  Felicia Klintemar  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    44.27  1:32.68  2:25.09    3:11.19   
23  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    44.90  1:34.57  2:23.73    3:11.43   
24  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    46.53  1:36.02  2:24.63    3:13.35   
25  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    45.71  1:36.20  2:29.11    3:14.84   
26  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    47.00  1:37.52  2:29.20    3:14.87   
27  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    44.40  1:35.56  2:25.98    3:15.48   
28  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    48.01  1:38.97  2:29.40    3:16.59   
29  Anna Vikström  2004  Linköpings Allmänna SS    45.71  1:37.78  2:29.69    3:17.93   
30  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    45.22  1:35.14  2:27.44    3:18.29   
31  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    47.13  1:38.17  2:31.19    3:18.97   
32  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    48.02  1:41.29  2:34.40    3:24.51   
33  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap    46.50  1:40.46  2:35.16    3:24.65   
34  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    46.44  1:39.59  2:33.31    3:25.64   
35  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    46.80  1:41.67  2:35.98    3:27.37   
36  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap    46.77  1:40.12  2:37.58    3:30.31   
37  Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04    49.73  1:44.27  2:40.75    3:31.42   
38  Alice Johansson  2005  Linköpings Allmänna SS    52.08  1:49.90  2:47.13    3:36.34   
39  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    51.17  1:47.47  2:45.21    3:38.38   
40  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS    51.28  1:49.98  2:48.83    3:46.14   
41  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:02.96  2:08.49  3:11.79    4:10.02   
Fanny Hoffman  2005  Arvika Simsällskap            DSQ   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            DSQ   
Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.77  1:12.49  1:52.11    2:30.80   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    36.96  1:17.29  1:58.40    2:39.07   
Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap    37.35  1:17.21  1:59.17    2:39.60   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    37.12  1:17.09  1:59.07    2:40.93   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.94  1:20.66  2:04.53    2:47.30   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    38.97  1:22.96  2:07.96    2:51.02   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    40.62  1:26.86  2:10.90    2:55.24   
Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap    39.15  1:25.49  2:11.36    2:56.16   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    43.62  1:28.75  2:16.46    3:01.89   
10  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.00  1:29.97  2:19.09    3:06.56   
11  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.81  1:34.93  2:24.39    3:11.24   
12  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.89  1:34.34  2:23.06    3:12.27   
13  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    46.68  1:36.78  2:29.20    3:18.71   
14  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap    42.53  1:38.59  2:35.66    3:32.59   
                     
 
Gren 23, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    33.67  1:09.75  1:45.26    2:21.21   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    36.21  1:14.97  1:53.30    2:29.95   
Klara Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.39  1:14.62  1:55.55    2:35.05   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    37.75  1:19.72  2:01.18    2:42.40   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    37.88  1:19.73  2:01.99    2:43.57   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    41.77  1:28.03  2:16.72    3:02.94   
Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap    50.90  1:45.83  2:41.07    3:35.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner