2020-02-19   09:55:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Filbyter Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 4

Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 30, 800m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Emma Magnusson  1998      1:08.11  2:20.46  3:33.08  4:46.40  9:32.25   
  Linköpings Allmänna SS  9:27.05      5:59.51  7:12.00  8:23.43       
                     
Filippa Sundström  2001      1:09.37  2:22.49  3:36.78  4:50.84  9:46.70   
  Ängelholms Simsällskap  9:11.73      6:05.17  7:19.54  8:33.94       
                     
Klara Eriksson  2000      1:08.47  2:21.47  3:35.92  4:50.92  9:47.31   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  9:43.65      6:05.36  7:20.22  8:35.30       
                     
Andrea Palm  2000      1:10.49  2:24.63  3:40.02  4:55.49  9:53.42   
  Linköpings Allmänna SS  9:27.59      6:10.61  7:26.65  8:41.24       
                     
Zeline Bengtson  2003      1:10.53  2:25.60  3:41.33  4:57.14  9:55.78   
  Södertörns Simsällskap  10:18.40      6:12.82  7:28.33  8:43.26       
                     
Wilma Holmertz  2003      1:10.08  2:24.85  3:41.16  4:57.97  10:06.05   
  Linköpings Allmänna SS  9:52.43      6:14.70  7:31.76  8:49.41       
                     
Ebba Bladh Hazard  2004      1:11.74  2:29.12  3:46.88  5:04.05  10:07.43   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  9:48.63      6:21.11  7:37.34  8:54.06       
                     
Sofia Voigt  2003      1:15.75  2:37.59  3:59.59  5:21.05  10:36.12   
  Solna Sundbyberg SS 04  10:26.50      6:42.13  8:01.46  9:20.61       
                     
Miranda Wahlstedt  2006      1:15.65  2:38.27  4:01.24  5:23.47  10:46.92   
  Karlstads Simsällskap        6:45.27  8:07.33  9:28.02       
                     
10  Ida Ekström  2005      1:15.65  2:37.54  4:00.71  5:24.22  10:52.97   
  Oskarshamns Simsällskap  11:36.16      6:46.72  8:09.12  9:31.71       
                     
11  Agnes Wilde  2005      1:18.14  2:42.23  4:07.06  5:31.82  11:05.23   
  Karlstads Simsällskap  10:53.27      6:56.44  8:21.26  9:44.54       
                     
12  Emma Bengtsson  2002      1:15.73  2:41.45  4:08.52  5:36.27  11:23.96   
  Motala Simsällskap  11:04.83      7:04.86  8:33.35  10:01.45       
                     
13  Alva Udell  2003      1:18.20  2:44.02  4:11.04  5:38.95  11:25.09   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  10:34.13      7:06.21  8:34.01  10:00.35       
                     
14  Minea Dautbegovic  2004      1:16.50  2:41.90  4:07.93  5:34.76  11:26.05   
  Karlstads Simsällskap  11:02.11      7:01.53  8:30.77  10:00.08       
                     
15  Greta Sjögren  2007      1:23.58  2:51.82  4:20.25  5:48.17  11:28.47   
  Motala Simsällskap        7:15.72  8:41.79  10:07.51       
                     
16  Sofia Hansen  2004      1:17.98  2:46.27  4:14.78  5:43.21  11:30.15   
  Kalmar Simsällskap  11:32.34      7:12.12  8:39.33  10:05.23       
                     
17  Kasandra Svan  2004      1:17.93  2:45.08  4:13.76  5:44.15  11:34.33   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  11:19.91      7:14.32  8:44.05  10:11.99       
                     
18  Elin Nylander  2003      1:20.88  2:49.64  4:19.32  5:49.63  11:45.63   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  11:43.22      7:19.36  8:49.35  10:18.68       
                     
19  Ida Nygren  2004      1:24.02  2:56.45  4:30.81  6:03.57  12:12.81   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  11:51.03      7:36.98  9:11.03  10:43.22       
                     
20  Anna Ivertsson  2004      1:22.20  2:55.94  4:30.50  6:06.56  12:12.86   
  Kalmar Simsällskap        7:40.90  9:13.29  10:44.53       
                     
21  Nora Lundberg  2003      1:24.67  3:00.18  4:37.13  6:14.61  12:29.66   
  Åkersberga Simsällskap        7:51.11  9:26.85  11:01.92       
                     
22  Elin Jämtin  2003      1:28.81  3:05.30  4:41.98  6:19.32  12:40.28   
  Kalmar Simsällskap        7:56.94  9:34.02  11:09.13       
                     
23  Moa Nyberg  2001      1:25.74  3:07.45  4:49.58  6:31.91  13:15.67   
  Åkersberga Simsällskap  12:32.09      8:13.86  9:56.72  11:38.01       
                     
24  Signe Kling  2005      1:32.18  3:18.02  5:05.56  6:54.17  13:56.35   
  Åkersberga Simsällskap  13:06.97      8:39.96  10:26.56  12:12.34       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner