2020-03-29   08:25:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Filbyter Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 5

Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:18   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 39, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    35.03  1:14.31  1:53.52    2:31.35   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    35.65  1:17.66  2:00.57    2:38.82   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap    37.33  1:21.13  2:04.63    2:42.82   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap    37.83  1:21.73  2:04.94    2:43.28   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    37.98  1:20.23  2:03.30    2:43.70   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    39.29  1:23.67  2:07.89    2:47.72   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    38.65  1:22.71  2:06.72    2:48.91   
Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS    38.79  1:23.97  2:10.40    2:50.38   
Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap    38.82  1:23.89  2:09.97    2:54.50   
10  Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    36.85  1:21.61  2:08.73    2:54.71   
11  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04    41.04  1:27.34  2:15.72    3:01.02   
12  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.38  1:28.35  2:16.89    3:02.33   
13  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.24  1:32.13  2:20.06    3:07.62   
14  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.87  1:34.06  2:25.43    3:07.85   
15  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.41  1:33.82  2:28.41    3:18.68   
16  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.83  1:38.56  2:33.44    3:21.45   
17  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    46.67  1:40.58  2:35.71    3:23.68   
18  Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.09  1:40.42  2:37.11    3:25.86   
19  Martina Meyer  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    48.07  1:43.90  2:42.37    3:35.16   
20  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.03  1:59.93  3:07.16    4:14.23   
                     
 
Gren 39, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.13  1:07.70  1:43.78    2:18.78   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    33.17  1:09.25  1:45.35    2:20.36   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    34.11  1:10.95  1:47.50    2:22.24   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    33.44  1:11.23  1:49.27    2:25.90   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    34.12  1:12.66  1:51.92    2:30.08   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    34.10  1:13.72  1:53.67    2:32.21   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    35.35  1:14.57  1:55.01    2:32.57   
Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.47  1:15.57  1:55.95    2:33.47   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    35.74  1:15.43  1:55.60    2:34.39   
10  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.64  1:15.84  1:56.90    2:34.65   
11  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.91  1:15.82  1:56.64    2:35.40   
12  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    35.57  1:15.58  1:57.02    2:35.92   
13  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.59  1:15.66  1:57.16    2:36.14   
14  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    36.37  1:17.09  1:58.21    2:37.44   
15  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.53  1:15.32  1:56.96    2:37.51   
16  Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    36.63  1:17.59  1:59.49    2:37.62   
17  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    36.16  1:17.45  1:59.26    2:38.67   
18  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    36.57  1:17.90  1:59.64    2:40.04   
19  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    37.39  1:19.81  2:02.51    2:42.72   
20  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    36.26  1:18.99  2:01.97    2:43.79   
21  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.27  1:18.75  2:02.56    2:44.08   
22  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    37.94  1:20.20  2:03.50    2:45.03   
23  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    36.75  1:19.03  2:03.61    2:45.81   
24  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS    37.12  1:19.97  2:03.42    2:46.07   
25  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    38.21  1:22.10  2:06.79    2:47.45   
26  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap    36.82  1:19.32  2:03.82    2:49.18   
27  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    38.45  1:22.30  2:07.20    2:49.54   
28  Felicia Klintemar  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.47  1:22.37  2:07.96    2:50.41   
29  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    37.61  1:22.75  2:09.57    2:50.94   
30  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    38.52  1:25.33  2:10.27    2:51.02   
31  Anna Vikström  2004  Linköpings Allmänna SS    38.50  1:23.39  2:08.87    2:51.93   
32  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    38.30  1:22.56  2:09.99    2:54.08   
33  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsällskap    38.08  1:24.36  2:12.77    2:56.29   
34  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    39.14  1:24.46  2:11.61    2:57.41   
35  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.33  1:26.39  2:14.89    2:59.93   
36  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    40.31  1:27.36  2:17.39    3:06.28   
37  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap    39.98  1:28.04  2:21.59    3:07.89   
38  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    42.42  1:29.60  2:19.66    3:09.45   
39  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    40.97  1:30.71  2:22.28    3:12.22   
40  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb    43.47  1:34.85  2:28.65    3:19.70   
41  Leona Arganti  2004  Solna Sundbyberg SS 04    49.55  1:43.51  2:38.19    3:23.64   
Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    31.27  1:06.81  1:42.64    2:18.03   
Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    31.74  1:07.20  1:43.75    2:19.04   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    33.03  1:08.77  1:44.53    2:19.34   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    33.60  1:10.50  1:48.08    2:24.01   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    33.44  1:10.33  1:48.67    2:24.35   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    32.99  1:09.64  1:47.63    2:25.96   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    33.64  1:11.04  1:48.78    2:26.00   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    34.54  1:12.09  1:50.23    2:28.17   
Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    34.82  1:12.81  1:50.91    2:28.83   
10  Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    34.56  1:13.81  1:51.94    2:29.45   
11  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    35.43  1:14.95  1:56.17    2:35.52   
12  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS    35.90  1:15.61  1:56.27    2:36.20   
13  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    36.01  1:16.78  1:57.63    2:36.34   
14  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.59  1:17.27  1:59.95    2:37.44   
15  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.73  1:15.80  1:57.30    2:37.49   
16  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    36.24  1:17.91  1:59.03    2:38.80   
17  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    36.75  1:18.14  1:59.44    2:39.33   
18  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.44  1:19.09  2:02.46    2:43.93   
19  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    38.24  1:22.97  2:08.51    2:50.93   
20  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.09  1:23.48  2:10.33    2:53.55   
21  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.99  1:23.74  2:11.29    2:55.03   
22  Josefin Karlsson  2003  Härnösands Simsällskap    39.09  1:23.21  2:08.81    2:55.08   
23  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.85  1:25.84  2:13.52    2:58.31   
24  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    41.17  1:27.56  2:16.43    3:00.54   
25  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap    39.37  1:26.81  2:17.98    3:03.19   
26  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap    40.50  1:27.36  2:19.32    3:11.19   
                     
 
Gren 39, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    29.50  1:02.01  1:35.18    2:07.65   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    30.10  1:02.70  1:35.83    2:07.86   
Rebecka Palm  1990  Linköpings Allmänna SS    29.94  1:02.86  1:36.76    2:10.59   
Klara Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.91  1:05.54  1:41.43    2:17.05   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    32.59  1:07.83  1:43.83    2:17.58   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    32.41  1:07.95  1:43.94    2:18.58   
Nicole Modigh  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.45  1:10.16  1:47.99    2:25.05   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    33.16  1:10.83  1:48.35    2:25.10   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    32.91  1:09.65  1:48.38    2:26.87   
10  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    35.59  1:15.59  1:56.48    2:36.09   
11  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    34.64  1:14.70  1:56.44    2:38.93   
12  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    36.09  1:16.59  1:59.91    2:43.35   
13  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap    37.65  1:24.23  2:12.35    2:56.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner