Results for Øst Junior/senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | 735 | 26.63 | Deltager ikke i finalen | |||||
VAT Copenhagen | 25.94 | |||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 654 | 27.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 27.70 | |||||||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | 639 | 27.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.72 | |||||||||
4 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 603 | 28.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.75 | |||||||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | 593 | 28.61 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.51 | |||||||||
6 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 589 | 28.67 | ||||||
Herlev Svømning | 27.36 | |||||||||
7 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 587 | 28.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.41 | |||||||||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | 585 | 28.73 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 27.56 | |||||||||
9 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 565 | 29.07 | ||||||
Herlev Svømning | 28.31 | |||||||||
10 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 555 | 29.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
11 | Peter Vangsgaard | 2000 | 552 | 29.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.50 | |||||||||
12 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 549 | 29.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 29.54 | |||||||||
13 | Julius Munk | 2000 | 548 | 29.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.13 | |||||||||
14 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 545 | 29.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
15 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 535 | 29.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
16 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 525 | 29.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.66 | |||||||||
17 | Nicklas Andersen | 2001 | 505 | 30.18 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
18 | Oliver Schiellerup | 2000 | 503 | 30.21 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.95 | |||||||||
19 | Matthias Hansen | 2001 | 501 | 30.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.20 | |||||||||
20 | Christian Crone | 2001 | 500 | 30.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.38 | |||||||||
21 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 499 | 30.29 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
22 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 471 | 30.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
23 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 468 | 30.96 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.64 | |||||||||
24 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 466 | 30.99 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
25 | Mert Kaya | 2001 | 465 | 31.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
26 | Mads Enghave | 2002 | 458 | 31.17 | ||||||
GTI | 31.12 | |||||||||
27 | Emil Carstensen | 2002 | 455 | 31.25 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.02 | |||||||||
28 | Janus Rosholm | 2002 | 449 | 31.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.35 | |||||||||
29 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 441 | 31.57 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
30 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 422 | 32.04 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.32 | |||||||||
31 | Joakim Mortensen | 2002 | 387 | 32.97 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.70 | |||||||||
- | Mathias Rysgaard | 1998 | Afmeldt | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:19 |