2021-05-17   01:32:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  17:24   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 1, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006              36.21   
  Aalborg Svmmeklub  35.84                 
Sofie A. Wolf  2006              38.48   
  Esbjerg Svmmeklub  39.60                 
Emilie hlenschlger  2006              40.02   
  Esbjerg Svmmeklub  39.98                 
Ann-Katrine Windfeld  2006              40.48   
  Vejle Svmmeklub  40.51                 
Karoline R. Frederiksen  2006              40.50   
  Esbjerg Svmmeklub  41.41                 
Clara Kapke  2006              41.11   
  Svmmeklubben Snderborg  42.89                 
Naja Frgemann  2006              41.15   
  H2Odense  42.47                 
Karoline Hansfort  2006              41.53   
  Agfs Svmmeafdeling  40.56                 
Anna Bach  2006              41.64   
  Holstebro Svmme Club  44.64                 
10  Sarah Froberg Pedersen  2006              41.79   
  Silkeborg Svmmeklub  42.53                 
11  Katrine Beg Thormann  2006              42.27   
  Ikast Svmmeklub  49.75                 
12  Lucia Ruiz Gadegaard  2006              42.31   
  Agfs Svmmeafdeling  46.31                 
13  Line Gjelstrup  2006              42.58   
  Aalborg Svmmeklub  43.41                 
14  Laura Hkonsson  2006              42.72   
  Ikast Svmmeklub  44.44                 
15  Ida Rnnow  2006              42.78   
  Aabybro Idrtsforening  43.67                 
16  Olivia Hemmelff  2006              43.28   
  Ringe Svmme Klub  42.77                 
17  Ane Christensen  2006              43.45   
  Kolding SK  42.78                 
18  Sophia Jochumsen  2006              44.37   
  Vejle Svmmeklub  45.93                 
19  Signe Kristensen  2006              45.27   
  Horsens Svmmeklub  50.48                 
20  Laura Snebang V. Jensen  2006              45.30   
  Ikast Svmmeklub  48.03                 
21  Christine Mols  2006              45.48   
  Ringe Svmme Klub  49.91                 
22  Anne Stamholt  2006              45.52   
  Haderslev Svmme Klub  48.19                 
23  Trine Lund Michaelsen  2006              46.33   
  Silkeborg Svmmeklub  45.93                 
24  Clara Hejndorff Bgsted  2006              46.57   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  47.66                 
25  Aia Caroline Abel  2006              50.18   
  Svmmeklubben Shesten  55.16                 
Marie Kromann Mller  2006              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svmmeafdeling  46.65                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  17:24 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 2, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Drechsler  2005              36.16   
  Holstebro Svmme Club  36.52                 
Anders Sanggaard  2005              36.27   
  Agfs Svmmeafdeling  49.31                 
Sebastian Emil F. Klicman  2005              36.77   
  Frem Odense  37.46                 
Sigurd Wemmelund  2005              37.05   
  Herning Svmmeklub  37.19                 
Mads Emil R. Hermansen  2005              37.49   
  Odder Svmmeklub  36.80                 
Kristian Kjr  2005              37.83   
  Thisted Svmmeklub  38.94                 
Christoffer P. Voldbjerg  2005              37.98   
  Aalborg Svmmeklub  39.26                 
Christian Thorhauge  2005              38.30   
  Swim Team Neptun  42.33                 
Sebastian Jrgensen  2005              38.32   
  Thisted Svmmeklub                   
10  Morten H. Kobbelgaard  2005              38.61   
  Aalborg Svmmeklub  38.62                 
11  Sebastian K Eriksen  2005              38.72   
  Vejle Svmmeklub  38.06                 
12  Kasper Jensen  2005              38.74   
  Ikast Svmmeklub  39.66                 
13  Theis Nelander  2005              38.79   
  Ikast Svmmeklub  40.15                 
14  Gustav Dalby sterberg  2005              38.89   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  42.97                 
15  Inas Ilic  2005              38.96   
  Aalborg Svmmeklub  42.54                 
16  Carl Clausen  2005              39.17   
  Esbjerg Svmmeklub  38.78                 
17  Philip Vesterby  2005              39.36   
  Thisted Svmmeklub  39.16                 
18  Kristian Sabroe Srensen  2005              40.19   
  Horsens Svmmeklub  39.73                 
18  Luca Hertzog  2005              40.19   
  Ringe Svmme Klub  40.23                 
20  Andreas Nikolajsen  2005              40.34   
  Esbjerg Svmmeklub  39.49                 
21  Kresten Skau Hansen  2005              40.36   
  DeltaSwim  41.77                 
22  Mikkel Bredal Larsen  2005              40.37   
  Nyborg Svmmeklub  38.15                 
23  Nicolas Duvander  2005              40.55   
  Esbjerg Svmmeklub  40.23                 
24  Kristian Svenstrup  2005              41.10   
  Viborg Svmme Klub  40.53                 
25  Tobias Holt Poulsen  2005              41.27   
  Vejle Svmmeklub  42.22                 
26  Karl Heeb  2005              41.43   
  Esbjerg Svmmeklub  41.78                 
27  Tobias Jakobsen  2005              41.49   
  Viborg Svmme Klub  42.22                 
28  Daniel Busk  2005              41.86   
  Kolding SK  40.55                 
29  Johan Erdmann Christensen  2005              42.30   
  DeltaSwim  45.48                 
30  Emil Togsverd  2005              42.50   
  Silkeborg Svmmeklub  40.43                 
31  Thor Majgrd  2005              43.07   
  Vejle Svmmeklub  46.08                 
32  Mikkel K. Kristensen  2005              43.67   
  Aalborg Svmmeklub  44.83                 
33  Nicklas Rossau Larsen  2005              43.69   
  Silkeborg Svmmeklub  42.22                 
34  Valentin Thordal  2005              43.96   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  42.71                 
35  Teodor Thuelund  2005              44.11   
  Nyborg Svmmeklub  42.48                 
36  Christian Damborg Thomsen  2005              44.15   
  DeltaSwim  46.34                 
37  Sofus Funder  2005              44.53   
  Vejle Svmmeklub  45.36                 
38  Anders Mosbk Johannessen  2005              44.59   
  Frem Odense  43.41                 
Mikkel Holme Madsen  2005              DSQ  Flere flyben v. star 
  DeltaSwim  45.69                 
Viggo Lind Toustrup  2005              DSQ  2flyben v.25m 
  Agfs Svmmeafdeling  38.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  17:28 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:08   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 3, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Bebe Hansen  2004      38.38  1:18.49  2:00.28    2:40.21   
  Nyborg Svmmeklub  2:38.25                 
                     
Cille Christensen  2004      38.71  1:20.66  2:03.46    2:43.95   
  Kolding SK  2:47.34                 
                     
Amalie Staghj Andersen  2004      37.62  1:19.65  2:02.31    2:44.06   
  Esbjerg Svmmeklub  2:49.03                 
                     
Eva Hjort  2004      39.67  1:21.69  2:04.69    2:45.75   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  2:45.05                 
                     
Sarah Kildahl  2004      37.53  1:19.55  2:02.50    2:46.16   
  Lyseng IF  2:44.40                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004      38.80  1:20.69  2:03.98    2:46.97   
  Aalborg Svmmeklub  2:44.63                 
                     
Freja Rjkjr Rasmussen  2004      37.02  1:19.73  2:03.61    2:47.80   
  Swim Team Neptun  2:49.58                 
                     
Cathrine Birkebk  2004      38.29  1:20.61  2:04.29    2:48.49   
  Agfs Svmmeafdeling  2:52.33                 
                     
Laura Marie Dige  2004      38.60  1:21.64  2:05.13    2:48.91   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  2:49.91                 
                     
10  Elma Gabela  2004      38.54  1:22.47  2:06.84    2:51.50   
  Kolding SK  2:46.55                 
                     
11  Dicte Skov Forsberg  2004      39.61  1:24.68  2:08.38    2:52.06   
  Skive Svmmeklub Poseidon  2:49.29                 
                     
12  Emilie Podiss Petersen  2004              2:52.22   
  Frem Odense                   
                     
13  Christina M. Glargaard  2004              2:52.24   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
14  Ane Kirstine Granild  2004      39.51  1:24.21  2:08.07    2:53.82   
  Agfs Svmmeafdeling  2:55.62                 
                     
15  Nicoline Dyrman  2004      39.46  1:23.55  2:09.66    2:55.22   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:55.98                 
                     
16  Alberte Kempel Christense  2004              2:57.36   
  Swim Team Neptun                   
                     
17  Emma Kutsko Jensen  2004              2:57.50   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
18  Svava Kj. Gregersen  2004              2:58.28   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
19  Anna Toft Petersen  2004      41.41  1:25.41  2:14.80    2:58.73   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
20  Anne Sofie Nrtoft  2004      41.14  1:26.14  2:12.98    2:58.98   
  Kolding SK  2:56.78                 
                     
21  Laura Rnn Danielsen  2004      41.49  1:28.06  2:13.87    2:59.12   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
22  Katrine Bech Poulsen  2004      41.54  1:27.03  2:13.98    2:59.44   
  Esbjerg Svmmeklub  2:59.77                 
                     
23  Martha Bjerg  2004      41.34  1:26.60  2:12.90    2:59.63   
  Lyseng IF  2:57.52                 
                     
24  Katrine Rasmussen  2004      41.31  1:27.80  2:14.73    3:00.55   
  Swim Team Neptun  3:08.53                 
                     
25  Mille Kjr Jensen  2004              3:01.65   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling                   
                     
26  Anne Terp  2004      42.77  1:30.21  2:17.56    3:03.69   
  Struer Svmmeklub  3:14.45                 
                     
27  Frida Saks Justesen  2004              3:04.18   
  Lyseng IF                   
                     
28  Maria stergaard Nielsen  2004      41.87  1:28.37  2:16.59    3:04.81   
  Viborg Svmme Klub  3:05.65                 
                     
29  Sarah Carugati  2004      42.82  1:30.60  2:17.48    3:04.86   
  Agfs Svmmeafdeling  3:17.66                 
                     
30  Cecilie Hingebjerg  2004      41.94  1:28.58  2:17.27    3:05.11   
  Vejle Svmmeklub  3:10.70                 
                     
31  Lea Kjr Kristensen  2004      42.67  1:30.44  2:18.33    3:05.12   
  Viborg Svmme Klub  3:25.14                 
                     
32  Kathrine Bech Nielsen  2004      43.59  1:31.27  2:19.95    3:06.54   
  Odder Svmmeklub  3:13.77                 
                     
33  Anne Lundorff Larsen  2004      43.49  1:30.03  2:19.10    3:06.67   
  Silkeborg Svmmeklub  3:05.89                 
                     
34  Anne-Sophie Andersen  2004      43.04  1:31.71  2:20.84    3:07.70   
  Svmmeklubben Nord                   
                     
35  Clara Skrydstrup  2004              3:07.72   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling                   
                     
36  Caroline Madsen  2004              3:10.15   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
37  Astrid Marie Hassing  2004              3:10.99   
  Svmmeklubben Nord                   
                     
38  Feline Flytkjr Broersma  2004              3:11.31   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
39  Pernille Nedergaard  2004      44.10  1:34.03  2:23.70    3:11.44   
  Silkeborg Svmmeklub  3:08.43                 
                     
40  Josephine Larsen  2004      44.48  1:33.93  2:22.87    3:11.57   
  Viborg Svmme Klub  3:52.07                 
                     
41  Josefine Risum Jrgensen  2004      46.14  1:34.21  2:25.03    3:12.59   
  H2Odense  3:13.53                 
                     
42  Karoline Kristensen  2004              3:18.21   
  DeltaSwim                   
                     
43  Thilde Rosen Lundsfryd  2004              3:18.98   
  Ringe Svmme Klub                   
                     
Victoria Underbjerg  2004                Akut syg 
  Esbjerg Svmmeklub  3:03.80                 
                     
Kathrine Weide  2004              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svmmeklub  2:54.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:08 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:21   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 4, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lindberg Laursen  2003              2:24.36   
  Holstebro Svmme Club  2:25.51                 
                     
Victor Nygaard  2003              2:30.47   
  H2Odense  2:31.29                 
                     
Oliver Christensen  2003              2:32.17   
  Silkeborg Svmmeklub  2:37.01                 
                     
Christian Kornum  2003              2:33.17   
  Svmmeklubben Nord  2:36.54                 
                     
Oliver Fenger  2003              2:33.54   
  Vejle Svmmeklub  2:32.62                 
                     
Markus Toft  2003              2:34.81   
  Agfs Svmmeafdeling  2:38.25                 
                     
Frederik Ven Elling  2003              2:34.98   
  Silkeborg Svmmeklub  2:36.89                 
                     
Pol Cardeas Bonjorn  2003              2:36.62   
  H2Odense  2:37.14                 
                     
Valdemar Wichmann  2003              2:37.42   
  Agfs Svmmeafdeling  2:40.09                 
                     
10  Tobias Svenningsen  2003              2:38.75   
  Esbjerg Svmmeklub  2:38.85                 
                     
11  Rasmus Pilegaard Kfer  2003      36.70  1:17.63  1:57.89    2:38.98   
  Agfs Svmmeafdeling  2:49.26                 
                     
12  Jonas Kjr  2003              2:39.21   
  Esbjerg Svmmeklub  2:40.28                 
                     
13  Christian Johannesen  2003              2:40.25   
  Horsens Svmmeklub  2:41.44                 
                     
14  Lauritz Baad Ellekjr  2003      37.11  1:17.70  1:58.55    2:40.46   
  Vejle Svmmeklub  2:48.53                 
                     
15  Simon Degn  2003              2:40.93   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  2:36.50                 
                     
16  Casper Bang Clausen  2003      37.85  1:20.25  2:02.44    2:42.74   
  H2Odense  2:50.38                 
                     
17  Aske Sommerlund Pedersen  2003      38.14  1:20.36  2:01.83    2:42.80   
  Esbjerg Svmmeklub  2:47.81                 
                     
18  Sune Schaarup  2003              2:43.05   
  Vejle Svmmeklub  2:51.72                 
                     
19  Sander Kudahl Zaccarin  2003              2:43.19   
  Agfs Svmmeafdeling  2:44.51                 
                     
20  Emil Lykke Grann  2003              2:43.24   
  Silkeborg Svmmeklub  2:44.56                 
                     
21  Lukas Sthr Bentsen  2003              2:43.73   
  H2Odense  2:51.41                 
                     
22  Mikkel Mlgaard  2003      37.43  1:20.26  2:03.22    2:44.89   
  Silkeborg Svmmeklub  2:46.01                 
                     
23  Mads Stamholt  2003              2:45.26   
  Haderslev Svmme Klub  2:52.65                 
                     
24  Arthur Rytter Jacobsen  2003              2:47.34   
  Horsens Svmmeklub  2:44.58                 
                     
25  Daniel Damsbo  2003              2:48.65   
  Vejle Svmmeklub  3:01.68                 
                     
26  Alex Sndergaard  2003              2:49.63   
  Thisted Svmmeklub  3:00.62                 
                     
27  Magnus stergaard Barslev  2003              2:50.10   
  Aabybro Idrtsforening  2:51.15                 
                     
28  Asger Hatting  2003      39.54  1:24.29  2:07.89    2:50.32   
  Silkeborg Svmmeklub  2:49.29                 
                     
29  Jens Riisgaard-Jensen  2003      37.89  1:20.39  2:04.71    2:50.86   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:47.73                 
                     
30  Malik Lodberg Klein  2003      38.20  1:21.66  2:06.47    2:51.00   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:49.15                 
                     
31  Alexander Johnsen  2003              2:52.79   
  Odder Svmmeklub  2:54.38                 
                     
32  Daniel sterballe  2003              2:54.00   
  Viborg Svmme Klub  2:54.58                 
                     
33  Jakob Riisgaard  2003      2:09.70  2:54.66      2:54.66   
  Silkeborg Svmmeklub  3:04.65                 
                     
34  Anders Elsborg  2003      2:10.88  2:55.01      2:55.01   
  Viborg Svmme Klub  3:32.30                 
                     
35  Magnus Sgaard  2003      2:13.53        2:58.22   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
36  Mikkel Stilling  2003      2:12.14  2:59.44      2:59.44   
  Thisted Svmmeklub  3:06.68                 
                     
37  Rasmus Pedersen  2003      2:16.83  3:02.83      3:02.83   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
38  August B Bjerregaard  2003      2:19.91  3:07.02      3:07.02   
  H2Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:21 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005      36.24        1:15.49   
  Silkeborg Svmmeklub  1:15.63                 
                     
Mathilde Bager  2005      37.57        1:19.74   
  Aalborg Svmmeklub  1:32.05                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005      38.77        1:20.22   
  Esbjerg Svmmeklub  1:19.28                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005      38.26        1:20.34   
  Svmmeklubben S 68  1:21.29                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005      38.70        1:20.59   
  Silkeborg Svmmeklub  1:25.44                 
                     
Fenja Romanski  2005      38.00        1:20.84   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:20.83                 
                     
Malou Sejr  2005      38.90        1:21.51   
  Agfs Svmmeafdeling  1:25.97                 
                     
Tilde Se Bach  2005      39.43        1:22.89   
  Thisted Svmmeklub  1:24.03                 
                     
Karoline Prang Andersen  2005      39.15        1:23.13   
  Hobro Svmmeklub  1:25.16                 
                     
10  Sofie Dyg Holme  2005      39.88        1:23.83   
  Ikast Svmmeklub  1:27.12                 
                     
11  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      39.92        1:24.08   
  Frem Odense  1:23.08                 
                     
12  Ellen Jensen  2005      41.02        1:24.15   
  Svmmeklubben Snderborg  1:27.94                 
                     
13  Anna Rnn  2005      40.06        1:24.51   
  Ringe Svmme Klub  1:23.65                 
                     
14  Sara Baumgartner  2005      40.26        1:25.36   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:33.27                 
                     
15  Jazmin Jensen  2005      40.69        1:25.38   
  Aalborg Svmmeklub  1:29.44                 
                     
16  Agnete Habermann  2005      40.82        1:25.44   
  H2Odense  1:23.02                 
                     
17  Camilla Nrgaard Frost  2005      41.35        1:25.66   
  Aalborg Svmmeklub  1:29.97                 
                     
18  Mathilde Thirup  2005      41.25        1:25.83   
  Svmmeklubben S 68  1:26.87                 
                     
19  Maja Johanne Pedersen  2005      40.37        1:26.60   
  Nyborg Svmmeklub  1:33.63                 
                     
20  Kristine Vestergaard  2005      41.02        1:26.69   
  Brnderslev SK08  1:24.87                 
                     
21  Cecilie Nrgaard Frost  2005              1:26.92   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
22  Johanne Heilmann  2005      41.13        1:27.09   
  Kolding SK  1:29.04                 
                     
23  Maja Friis  2005      42.33        1:27.40   
  Silkeborg Svmmeklub  1:32.13                 
                     
24  Marie Jensen  2005      40.54        1:27.45   
  Esbjerg Svmmeklub  1:24.13                 
                     
25  Weronika L. Bjrn  2005      40.95        1:27.47   
  Ikast Svmmeklub  1:26.56                 
                     
26  Ida Jacobsen  2005      41.85        1:27.55   
  Esbjerg Svmmeklub  1:32.23                 
                     
27  Ida Hovmark  2005      41.33        1:27.65   
  Thisted Svmmeklub  1:24.22                 
                     
28  Amalie Tolderlund  2005      42.96        1:28.60   
  Silkeborg Svmmeklub  1:28.80                 
                     
29  Ester Lauritsen  2005      43.03        1:28.62   
  Silkeborg Svmmeklub  1:26.53                 
                     
30  Ida Emilie Hindberg  2005      43.44        1:28.88   
  Agfs Svmmeafdeling  1:33.84                 
                     
31  Sofie Rasmussen  2005              1:29.01   
  Swim Team Neptun  1:39.12                 
                     
32  Nicoline Kornum-Svensson  2005      43.19        1:29.47   
  Kolding SK  1:29.77                 
                     
33  Maja Fjordside Jensen  2005      42.32        1:29.55   
  Holstebro Svmme Club  1:30.31                 
                     
34  Caroline Bomholt Jensen  2005              1:31.17   
  Brnderslev SK08  1:56.72                 
                     
35  Ophelia Kronborg Jensen  2005      43.79        1:31.24   
  Aabybro Idrtsforening  1:37.33                 
                     
36  Mille Broholm Brixen  2005              1:31.29   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
37  Laura Vedel Larsen  2005      43.81        1:31.35   
  Swim Team Neptun  1:35.56                 
                     
38  Laura S. Olesen  2005      44.32        1:31.43   
  Aalborg Svmmeklub  1:35.91                 
                     
39  Emilie Moberg  2005      43.72        1:32.12   
  Vejle Svmmeklub  1:33.60                 
                     
40  Maja Stamholt  2005      43.91        1:32.69   
  Haderslev Svmme Klub  1:32.01                 
                     
41  Emilie Bie Bock  2005      44.66        1:32.83   
  Silkeborg Svmmeklub  1:32.14                 
                     
42  Nina Seirup  2005      44.15        1:33.25   
  Nyborg Svmmeklub  1:35.85                 
                     
43  Thea Sofie Holm Petersen  2005              1:33.35   
  Horsens Svmmeklub  1:40.19                 
                     
44  Cassandra Spring  2005      44.45        1:33.38   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:32.82                 
                     
45  Caden Halle  2005              1:33.57   
  Odder Svmmeklub  1:51.25                 
                     
46  Sofie Bjerre  2005              1:33.67   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
47  Laura G. Nedergaard  2005              1:33.78   
  Odder Svmmeklub  1:46.87                 
                     
48  Line Knudsen  2005              1:33.81   
  Silkeborg Svmmeklub  1:39.24                 
                     
49  Elisabeth Vingborg  2005      45.28        1:33.98   
  Viborg Svmme Klub  1:36.23                 
                     
50  Victoria Frhr Piihl  2005              1:34.05   
  Kolding SK                   
                     
51  Mette Barfoot  2005      45.67        1:34.96   
  Vejle Svmmeklub  1:36.89                 
                     
52  Nikoline Kaae  2005      44.62        1:35.31   
  Frem Odense  1:35.77                 
                     
53  Louise Sunesen  2005      44.68        1:35.37   
  Viborg Svmme Klub  1:34.76                 
                     
54  Louise Lie Thisted  2005      46.58        1:36.01   
  Aalborg Svmmeklub  1:38.71                 
                     
55  Amalie Nyvang Jensen  2005      47.11        1:36.57   
  Thisted Svmmeklub  1:36.58                 
                     
56  Anna Varming  2005              1:36.94   
  Viborg Svmme Klub  1:42.13                 
                     
57  Johanne V. Futtrup  2005              1:38.49   
  Agfs Svmmeafdeling  1:39.51                 
                     
58  Mathilde Linnet Nrgaard  2005              1:40.05   
  DeltaSwim                   
                     
59  Clara Jensen  2005              1:40.53   
  Herning Svmmeklub                   
                     
Anna Ryet  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ringe Svmme Klub  1:35.07                 
                     
Nicoline Bang Mosegaard  2005              DSQ  Ej samt. v. afslut 
  Skive Svmmeklub Poseidon  1:35.96                 
                     
Stine Mejdahl  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svmmeklubben Shesten  1:30.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004      33.78        1:10.28   
  Esbjerg Svmmeklub  1:09.99                 
                     
Mads Peter Hansen  2004      34.14        1:10.99   
  Viborg Svmme Klub  1:13.51                 
                     
Frederik Lindholm  2004      34.78        1:11.06   
  Lyseng IF  1:15.91                 
                     
Rasmus Hkonsson  2004      35.48        1:13.10   
  Ikast Svmmeklub  1:14.89                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004      36.03        1:14.48   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:16.39                 
                     
Linus Folke Jensen  2004      35.92        1:15.08   
  Agfs Svmmeafdeling  1:16.66                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004      35.47        1:15.17   
  H2Odense  1:14.68                 
                     
Mads Mikkelsen  2004      36.37        1:15.58   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:15.15                 
                     
Mads Iversen  2004      36.93        1:17.44   
  Vejle Svmmeklub  1:18.85                 
                     
10  Asger Mathiasen  2004      37.01        1:17.58   
  Thisted Svmmeklub  1:19.55                 
                     
11  Christoffer R.s. Pedersen  2004      36.24        1:18.32   
  H2Odense  1:18.26                 
                     
12  Asgar Knakkergaard  2004      37.23        1:18.70   
  Aalborg Svmmeklub  1:23.80                 
                     
13  Gustav Hansen  2004      37.53        1:19.47   
  Thisted Svmmeklub  1:21.62                 
                     
14  Christian Landtved  2004      38.14        1:19.62   
  Ringe Svmme Klub  1:21.58                 
                     
15  Viktor Enevold Srensen  2004      37.41        1:19.89   
  Thisted Svmmeklub  1:23.97                 
                     
16  Lucas Rosenborg  2004      37.51        1:19.96   
  Lyseng IF  1:18.22                 
                     
17  Andreas Weis Kallese  2004      38.91        1:21.10   
  Viborg Svmme Klub  1:28.79                 
                     
18  Sren Have  2004      38.51        1:21.32   
  Agfs Svmmeafdeling  1:24.83                 
                     
19  Kasper Henriksen  2004      37.24        1:21.35   
  Viborg Svmme Klub  1:18.17                 
                     
20  Andreas Torp  2004      38.43        1:21.62   
  Svmmeklubben Nord  1:18.90                 
                     
21  Joost Rijkhoff  2004      38.45        1:21.78   
  Aalborg Svmmeklub  1:21.20                 
                     
22  Anders Mose  2004      39.49        1:21.94   
  Esbjerg Svmmeklub  1:24.01                 
                     
23  Casper Johannesen  2004      39.23        1:22.03   
  Aalborg Svmmeklub  1:24.05                 
                     
24  Lasse Thulstrup  2004      38.40        1:22.28   
  Kolding SK  1:24.06                 
                     
25  Sebastian B Lehmann  2004      38.87        1:22.52   
  Aalborg Svmmeklub  1:24.30                 
                     
26  Sander Mller Jrgensen  2004      39.00        1:23.24   
  Odder Svmmeklub  1:16.53                 
                     
27  Anton Poulsen  2004      40.49        1:23.46   
  Skive Svmmeklub Poseidon  1:43.37                 
                     
28  Mathias Marbk Nielsen  2004      39.81        1:23.66   
  Esbjerg Svmmeklub  1:27.99                 
                     
29  Lars Riisgaard-Jensen  2004      39.54        1:23.87   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:25.94                 
                     
30  Tobias Nielsen  2004      39.81        1:23.99   
  Odder Svmmeklub  1:24.00                 
                     
31  Anton Christiansen  2004      40.26        1:24.06   
  Ikast Svmmeklub  1:36.29                 
                     
32  Sebastian Jacobsen  2004      41.72        1:25.01   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
33  Emil Jaworski  2004      39.71        1:25.10   
  Svmmeklubben Nord  1:28.57                 
                     
34  Emil Neumann  2004      40.82        1:25.67   
  Svmmeklubben Snderborg  1:31.32                 
                     
35  Valdemar Petersen  2004      41.40        1:26.53   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:32.87                 
                     
36  Gustav K Kjeldsen  2004      41.32        1:27.23   
  Holstebro Svmme Club  1:30.64                 
                     
37  Marcus Dahl Burholt  2004      40.88        1:27.38   
  Svmmeklubben Shesten  1:28.01                 
                     
38  Simon Kutsko Jensen  2004      41.40        1:28.50   
  Aalborg Svmmeklub  1:40.85                 
                     
39  Alexander Kjeldsen  2004      42.19        1:28.74   
  Kolding SK  1:28.89                 
                     
40  Kasper Hansen  2004      42.61        1:29.06   
  Silkeborg Svmmeklub  1:36.88                 
                     
41  Christopher V. Nielsen  2004      41.99        1:30.10   
  Kolding SK  1:29.45                 
                     
42  Jonathan Nejmann  2004      43.85        1:31.53   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:36.76                 
                     
43  Oscar Pedersen  2004      44.69        1:33.77   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:36.15                 
                     
Lukas Hedegaard  2004              DSQ  flyspark v50m 
  Viborg Svmme Klub  1:26.87                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Frgemann  2006              31.73   
  H2Odense  31.67                 
Sofie A. Wolf  2006              32.59   
  Esbjerg Svmmeklub  31.87                 
Karoline Kjelstrup  2006              33.32   
  Aalborg Svmmeklub  34.21                 
Karoline R. Frederiksen  2006              33.45   
  Esbjerg Svmmeklub  35.71                 
Clara Kapke  2006              33.94   
  Svmmeklubben Snderborg  38.11                 
Katrine Beg Thormann  2006              34.02   
  Ikast Svmmeklub  34.94                 
Lucia Ruiz Gadegaard  2006              34.56   
  Agfs Svmmeafdeling  34.08                 
Ann-Katrine Windfeld  2006              34.74   
  Vejle Svmmeklub  34.54                 
Ida Rnnow  2006              35.28   
  Aabybro Idrtsforening  34.91                 
10  Sarah Froberg Pedersen  2006              35.93   
  Silkeborg Svmmeklub  35.17                 
11  Trine Lund Michaelsen  2006              36.39   
  Silkeborg Svmmeklub  35.90                 
12  Emilie hlenschlger  2006              36.63   
  Esbjerg Svmmeklub  39.40                 
13  Laura Snebang V. Jensen  2006              37.08   
  Ikast Svmmeklub  37.82                 
14  Clara Hejndorff Bgsted  2006              38.59   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  39.33                 
15  Laura Hkonsson  2006              38.71   
  Ikast Svmmeklub  39.33                 
16  Karoline Hansfort  2006              39.00   
  Agfs Svmmeafdeling  43.48                 
17  Aia Caroline Abel  2006              39.87   
  Svmmeklubben Shesten  41.34                 
18  Anna Bach  2006              39.97   
  Holstebro Svmme Club  45.20                 
19  Signe Kristensen  2006              40.19   
  Horsens Svmmeklub  39.13                 
20  Marie Kromann Mller  2006              41.08   
  Agfs Svmmeafdeling  41.53                 
21  Line Gjelstrup  2006              41.19   
  Aalborg Svmmeklub  43.22                 
22  Olivia Hemmelff  2006              41.20   
  Ringe Svmme Klub  51.75                 
23  Christine Mols  2006              42.73   
  Ringe Svmme Klub  46.13                 
24  Anne Stamholt  2006              42.84   
  Haderslev Svmme Klub  41.93                 
Ane Christensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Kolding SK  38.56                 
Sophia Jochumsen  2006              DSQ  assym ben v 10m 
  Vejle Svmmeklub  39.09                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:14 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  17:56   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jrgensen  2005              29.86   
  Thisted Svmmeklub  30.40                 
Sebastian Emil F. Klicman  2005              30.71   
  Frem Odense  30.61                 
Anders Sanggaard  2005              31.01   
  Agfs Svmmeafdeling  31.44                 
Gustav Dalby sterberg  2005              31.28   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  31.50                 
Mads Emil R. Hermansen  2005              31.51   
  Odder Svmmeklub  31.85                 
Christoffer P. Voldbjerg  2005              31.79   
  Aalborg Svmmeklub  33.31                 
Christian Thorhauge  2005              32.00   
  Swim Team Neptun  32.53                 
Emil Togsverd  2005              32.49   
  Silkeborg Svmmeklub  32.46                 
Anders Mosbk Johannessen  2005              32.84   
  Frem Odense  33.23                 
10  Nicolas Duvander  2005              32.88   
  Esbjerg Svmmeklub  31.90                 
11  Morten H. Kobbelgaard  2005              33.06   
  Aalborg Svmmeklub  33.81                 
12  Mikkel Holme Madsen  2005              33.16   
  DeltaSwim  33.05                 
13  Inas Ilic  2005              33.28   
  Aalborg Svmmeklub  33.47                 
14  Kristian Kjr  2005              33.35   
  Thisted Svmmeklub  32.40                 
15  Theis Nelander  2005              33.38   
  Ikast Svmmeklub  33.51                 
16  Teodor Thuelund  2005              33.53   
  Nyborg Svmmeklub  33.06                 
17  Carl Clausen  2005              33.73   
  Esbjerg Svmmeklub  34.85                 
18  Sebastian K Eriksen  2005              33.79   
  Vejle Svmmeklub  33.99                 
19  Luca Hertzog  2005              33.83   
  Ringe Svmme Klub  33.43                 
20  Thor Majgrd  2005              34.18   
  Vejle Svmmeklub  33.37                 
21  Kristian Sabroe Srensen  2005              34.20   
  Horsens Svmmeklub  33.23                 
22  Kasper Jensen  2005              34.76   
  Ikast Svmmeklub  34.57                 
23  Viggo Lind Toustrup  2005              34.79   
  Agfs Svmmeafdeling                   
24  Mads Drechsler  2005              35.04   
  Holstebro Svmme Club  36.67                 
25  Karl Heeb  2005              35.14   
  Esbjerg Svmmeklub  38.90                 
26  Christian Damborg Thomsen  2005              35.23   
  DeltaSwim  35.73                 
27  Sigurd Wemmelund  2005              35.60   
  Herning Svmmeklub  33.36                 
28  Kristian Svenstrup  2005              35.74   
  Viborg Svmme Klub  35.37                 
29  Daniel Busk  2005              35.87   
  Kolding SK  35.11                 
30  Kresten Skau Hansen  2005              35.91   
  DeltaSwim  37.54                 
31  Andreas Nikolajsen  2005              36.42   
  Esbjerg Svmmeklub  36.49                 
32  Johan Erdmann Christensen  2005              36.60   
  DeltaSwim  37.16                 
33  Tobias Holt Poulsen  2005              36.72   
  Vejle Svmmeklub  35.87                 
34  Mikkel Bredal Larsen  2005              37.47   
  Nyborg Svmmeklub  38.01                 
35  Valentin Thordal  2005              37.53   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  38.66                 
36  Tobias Jakobsen  2005              38.35   
  Viborg Svmme Klub  39.32                 
37  Philip Vesterby  2005              38.42   
  Thisted Svmmeklub  37.83                 
38  Sofus Funder  2005              41.09   
  Vejle Svmmeklub  40.04                 
Mikkel K. Kristensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svmmeklub  35.46                 
Nicklas Rossau Larsen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Silkeborg Svmmeklub  33.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  17:56 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Nrgaard Frost  2005      32.67        1:07.55   
  Aalborg Svmmeklub  1:08.08                 
                     
Cecilie Nrgaard Frost  2005      33.47        1:09.63   
  Aalborg Svmmeklub  1:11.22                 
                     
Ellen Jensen  2005      32.21        1:10.07   
  Svmmeklubben Snderborg  1:10.56                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005      33.23        1:10.58   
  Silkeborg Svmmeklub  1:13.77                 
                     
Malou Sejr  2005      34.52        1:12.80   
  Agfs Svmmeafdeling  1:13.10                 
                     
Laura Vedel Larsen  2005      34.56        1:13.13   
  Swim Team Neptun  1:16.94                 
                     
Karoline Prang Andersen  2005      34.39        1:13.96   
  Hobro Svmmeklub  1:16.83                 
                     
Ester Lauritsen  2005      34.55        1:14.50   
  Silkeborg Svmmeklub  1:26.70                 
                     
Louise Sunesen  2005      35.21        1:14.74   
  Viborg Svmme Klub  1:15.65                 
                     
10  Mette Holstein  2005      36.10        1:15.61   
  Silkeborg Svmmeklub  1:14.73                 
                     
11  Sara Baumgartner  2005      34.19        1:16.24   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:19.65                 
                     
12  Agnete Habermann  2005      36.20        1:17.13   
  H2Odense  1:17.63                 
                     
13  Amalie Tolderlund  2005      37.36        1:17.34   
  Silkeborg Svmmeklub  1:16.43                 
                     
14  Fenja Romanski  2005      36.69        1:18.13   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:20.21                 
                     
15  Clara Jensen  2005      35.65        1:18.51   
  Herning Svmmeklub  1:34.21                 
                     
16  Anna Munk Fuglsang  2005      37.28        1:18.66   
  Svmmeklubben S 68  1:15.96                 
                     
17  Sofie Rasmussen  2005      36.31        1:18.69   
  Swim Team Neptun  1:28.15                 
                     
18  Nicoline Kornum-Svensson  2005      36.79        1:19.12   
  Kolding SK  1:21.95                 
                     
19  Mathilde Bager  2005      36.20        1:19.20   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
20  Emilie Bie Bock  2005      36.73        1:19.48   
  Silkeborg Svmmeklub  1:22.45                 
                     
20  Ida Jacobsen  2005      36.63        1:19.48   
  Esbjerg Svmmeklub  1:22.23                 
                     
22  Emilie Moberg  2005      36.65        1:19.68   
  Vejle Svmmeklub  1:20.31                 
                     
23  Sofie Bjerre  2005      37.25        1:19.78   
  Holstebro Svmme Club  1:24.18                 
                     
24  Anna Rnn  2005      35.99        1:20.25   
  Ringe Svmme Klub  1:17.13                 
                     
24  Laura S. Olesen  2005      38.06        1:20.25   
  Aalborg Svmmeklub  1:22.32                 
                     
26  Marie Jensen  2005      37.48        1:21.18   
  Esbjerg Svmmeklub  1:18.99                 
                     
27  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      37.89        1:21.69   
  Frem Odense  1:21.29                 
                     
28  Ida Hovmark  2005      36.10        1:21.95   
  Thisted Svmmeklub  1:16.66                 
                     
29  Tilde Se Bach  2005      36.17        1:21.99   
  Thisted Svmmeklub  1:26.85                 
                     
30  Amanda Busk Olesen  2005      37.68        1:22.05   
  Esbjerg Svmmeklub  1:23.29                 
                     
31  Caroline Bomholt Jensen  2005      38.02        1:22.50   
  Brnderslev SK08  1:26.38                 
                     
32  Johanne V. Futtrup  2005      37.81        1:22.61   
  Agfs Svmmeafdeling  1:22.82                 
                     
33  Laura G. Nedergaard  2005      37.54        1:22.77   
  Odder Svmmeklub  1:27.33                 
                     
34  Mille Broholm Brixen  2005      39.28        1:23.30   
  Holstebro Svmme Club  1:25.31                 
                     
35  Nina Seirup  2005      39.20        1:24.35   
  Nyborg Svmmeklub  1:21.40                 
                     
36  Mette Barfoot  2005      37.98        1:24.83   
  Vejle Svmmeklub  1:34.66                 
                     
37  Elisabeth Vingborg  2005      39.53        1:24.88   
  Viborg Svmme Klub  1:40.03                 
                     
38  Sofie Dyg Holme  2005      39.65        1:24.96   
  Ikast Svmmeklub                   
                     
39  Maja Stamholt  2005      40.80        1:26.25   
  Haderslev Svmme Klub                   
                     
40  Anna Varming  2005      42.26        1:26.56   
  Viborg Svmme Klub  1:23.53                 
                     
41  Jazmin Jensen  2005      39.06        1:26.57   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
42  Ida Emilie Hindberg  2005      40.03        1:26.87   
  Agfs Svmmeafdeling  1:26.52                 
                     
43  Johanne Heilmann  2005      40.42        1:27.04   
  Kolding SK  1:30.86                 
                     
44  Cassandra Spring  2005      40.88        1:27.45   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:30.51                 
                     
45  Ophelia Kronborg Jensen  2005      40.04        1:27.49   
  Aabybro Idrtsforening  1:30.22                 
                     
46  Amalie Nyvang Jensen  2005      40.33        1:27.53   
  Thisted Svmmeklub  1:24.31                 
                     
47  Maja Friis  2005      40.95        1:27.88   
  Silkeborg Svmmeklub  1:23.93                 
                     
48  Maja Johanne Pedersen  2005      39.20        1:28.06   
  Nyborg Svmmeklub  1:29.84                 
                     
49  Mathilde Linnet Nrgaard  2005      42.78        1:29.53   
  DeltaSwim  1:33.39                 
                     
50  Victoria Frhr Piihl  2005      39.25        1:29.94   
  Kolding SK  1:31.02                 
                     
51  Weronika L. Bjrn  2005      39.11        1:30.12   
  Ikast Svmmeklub  1:33.58                 
                     
52  Nikoline Kaae  2005      41.79        1:30.97   
  Frem Odense  1:35.62                 
                     
53  Line Knudsen  2005      40.90        1:31.01   
  Silkeborg Svmmeklub  1:34.18                 
                     
54  Kristine Vestergaard  2005      42.04        1:31.26   
  Brnderslev SK08  1:44.59                 
                     
55  Anna Ryet  2005      42.61        1:32.47   
  Ringe Svmme Klub  1:30.16                 
                     
56  Stine Mejdahl  2005      42.91        1:34.00   
  Svmmeklubben Shesten  1:40.75                 
                     
57  Nicoline Bang Mosegaard  2005      42.08        1:34.56   
  Skive Svmmeklub Poseidon                   
                     
58  Caden Halle  2005      40.64        1:36.17   
  Odder Svmmeklub                   
                     
59  Maja Fjordside Jensen  2005      43.20        1:37.51   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:14 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:34   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004      29.22        1:01.96   
  Viborg Svmme Klub  1:02.89                 
                     
Christian Landtved  2004      29.14        1:02.19   
  Ringe Svmme Klub  1:02.27                 
                     
Frederik Lindholm  2004      31.07        1:02.74   
  Lyseng IF  1:03.94                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004      30.12        1:03.87   
  H2Odense  1:03.58                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004      30.76        1:04.60   
  Esbjerg Svmmeklub  1:05.19                 
                     
Lars Riisgaard-Jensen  2004      30.89        1:05.75   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:06.60                 
                     
Mads Iversen  2004      31.66        1:05.86   
  Vejle Svmmeklub  1:05.96                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004      32.42        1:05.90   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:06.89                 
                     
Andreas Weis Kallese  2004      32.26        1:07.05   
  Viborg Svmme Klub  1:09.08                 
                     
10  Sebastian Jacobsen  2004      32.65        1:07.79   
  Aalborg Svmmeklub  1:19.08                 
                     
11  Viktor Enevold Srensen  2004      31.91        1:08.90   
  Thisted Svmmeklub  1:11.66                 
                     
12  Linus Folke Jensen  2004      33.33        1:10.02   
  Agfs Svmmeafdeling  1:09.86                 
                     
13  Emil Neumann  2004      32.89        1:10.28   
  Svmmeklubben Snderborg  1:13.67                 
                     
14  Gustav Hansen  2004      33.86        1:10.73   
  Thisted Svmmeklub  1:12.51                 
                     
15  Rasmus Hkonsson  2004      32.34        1:11.10   
  Ikast Svmmeklub  1:11.17                 
                     
16  Anders Mose  2004      33.31        1:11.18   
  Esbjerg Svmmeklub  1:13.64                 
                     
17  Lucas Rosenborg  2004      33.71        1:11.42   
  Lyseng IF  1:17.14                 
                     
18  Mads Mikkelsen  2004      34.61        1:11.83   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:11.94                 
                     
19  Asger Mathiasen  2004      33.48        1:13.06   
  Thisted Svmmeklub                   
                     
20  Joost Rijkhoff  2004      35.07        1:14.36   
  Aalborg Svmmeklub  1:15.30                 
                     
21  Asgar Knakkergaard  2004      35.15        1:14.39   
  Aalborg Svmmeklub  1:16.14                 
                     
22  Anton Poulsen  2004      36.72        1:14.54   
  Skive Svmmeklub Poseidon                   
                     
23  Sren Have  2004      34.20        1:14.76   
  Agfs Svmmeafdeling  1:15.14                 
                     
24  Oscar Pedersen  2004      32.83        1:15.32   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:14.27                 
                     
25  Christoffer R.s. Pedersen  2004      34.59        1:15.64   
  H2Odense  1:18.11                 
                     
26  Andreas Torp  2004      34.42        1:15.69   
  Svmmeklubben Nord  1:14.21                 
                     
27  Casper Johannesen  2004      36.23        1:16.07   
  Aalborg Svmmeklub  1:23.96                 
                     
28  Kasper Henriksen  2004      34.52        1:16.77   
  Viborg Svmme Klub  1:14.30                 
                     
29  Lukas Hedegaard  2004      34.95        1:17.21   
  Viborg Svmme Klub  1:18.84                 
                     
30  Sebastian B Lehmann  2004      36.73        1:17.60   
  Aalborg Svmmeklub  1:21.01                 
                     
31  Simon Kutsko Jensen  2004      36.87        1:17.63   
  Aalborg Svmmeklub  1:19.39                 
                     
32  Jonathan Nejmann  2004      36.88        1:18.04   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:20.00                 
                     
33  Lasse Thulstrup  2004      35.84        1:18.38   
  Kolding SK  1:21.83                 
                     
34  Alexander Kjeldsen  2004      36.12        1:18.40   
  Kolding SK                   
                     
35  Anton Christiansen  2004      36.73        1:19.70   
  Ikast Svmmeklub  1:22.45                 
                     
36  Tobias Nielsen  2004      37.83        1:20.11   
  Odder Svmmeklub  1:18.43                 
                     
37  Christopher V. Nielsen  2004      35.55        1:20.37   
  Kolding SK  1:22.63                 
                     
38  Emil Jaworski  2004      36.45        1:21.27   
  Svmmeklubben Nord  1:19.91                 
                     
39  Marcus Dahl Burholt  2004      36.82        1:21.48   
  Svmmeklubben Shesten  1:25.80                 
                     
40  Mathias Marbk Nielsen  2004      36.76        1:21.79   
  Esbjerg Svmmeklub  1:20.84                 
                     
41  Kasper Hansen  2004      38.64        1:22.14   
  Silkeborg Svmmeklub  1:22.06                 
                     
42  Sander Mller Jrgensen  2004      38.82        1:22.26   
  Odder Svmmeklub  1:12.86                 
                     
43  Valdemar Petersen  2004      38.56        1:23.28   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub                   
                     
44  Gustav K Kjeldsen  2004      39.96        1:24.38   
  Holstebro Svmme Club  1:32.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:34 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Christensen  2004      33.60  1:11.83  1:48.92    2:25.95   
  Kolding SK  2:27.15                 
                     
Christina M. Glargaard  2004      32.32  1:10.05  1:48.33    2:26.66   
  Esbjerg Svmmeklub  2:27.73                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004      34.10  1:12.85  1:51.85    2:32.01   
  Agfs Svmmeafdeling  2:39.07                 
                     
Josephine Larsen  2004      33.82  1:12.54  1:52.84    2:32.65   
  Viborg Svmme Klub  2:37.89                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004      33.67  1:13.17  1:55.14    2:36.10   
  Vejle Svmmeklub  2:38.94                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004      34.43  1:15.40  1:58.41    2:39.14   
  Frem Odense  2:41.38                 
                     
Eva Hjort  2004      35.33  1:16.32  1:59.95    2:40.86   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling                   
                     
Elma Gabela  2004      34.81  1:14.41  1:59.14    2:43.63   
  Kolding SK  2:56.63                 
                     
Laura Marie Dige  2004      37.02  1:17.30  2:00.18    2:44.51   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling                   
                     
10  Laura Rnn Danielsen  2004      35.58  1:17.34  2:01.22    2:44.84   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
11  Anna Toft Petersen  2004      37.61  1:19.63  2:03.68    2:44.93   
  Aalborg Svmmeklub  2:44.58                 
                     
12  Anne Sofie Nrtoft  2004      35.36  1:18.09  2:03.32    2:45.71   
  Kolding SK  2:46.43                 
                     
13  Cecilie Hingebjerg  2004      35.89  1:18.59  2:03.39    2:46.92   
  Vejle Svmmeklub  2:57.28                 
                     
14  Martha Bjerg  2004      36.95  1:18.26  2:02.80    2:47.43   
  Lyseng IF  2:57.25                 
                     
15  Frida Saks Justesen  2004      37.03  1:18.64  2:02.76    2:47.74   
  Lyseng IF                   
                     
16  Kathrine Weide  2004      38.01  1:20.85  2:05.75    2:48.04   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
17  Aurelia Pedersen  2004      35.72  1:18.72  2:03.59    2:48.13   
  H2Odense  2:49.79                 
                     
18  Mille Kjr Jensen  2004      35.70  1:19.42  2:03.42    2:48.96   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling                   
                     
19  Nicoline Dyrman  2004      34.94  1:15.95  2:01.70    2:50.09   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:43.74                 
                     
20  Frida Hagstrup Vesterlund  2004      38.54  1:22.19  2:06.29    2:50.30   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
21  Anne Terp  2004      38.48  1:21.24  2:07.52    2:50.49   
  Struer Svmmeklub  2:50.21                 
                     
22  Maria Bebe Hansen  2004      38.36  1:22.11  2:06.83    2:50.82   
  Nyborg Svmmeklub  2:53.93                 
                     
23  Alberte Kempel Christense  2004      37.22  1:23.13  2:09.19    2:51.23   
  Swim Team Neptun                   
                     
24  Pernille Nedergaard  2004      36.60  1:19.43  2:04.79    2:52.15   
  Silkeborg Svmmeklub  3:00.15                 
                     
25  Cathrine Birkebk  2004      37.01  1:18.69  2:04.72    2:52.98   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
26  Dicte Skov Forsberg  2004      38.32  1:23.38  2:10.00    2:53.10   
  Skive Svmmeklub Poseidon  2:54.62                 
                     
27  Katrine Bech Poulsen  2004      38.10  1:22.04  2:09.21    2:55.66   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
28  Sarah Kildahl  2004      37.37  1:21.78  2:09.25    2:57.26   
  Lyseng IF  2:59.19                 
                     
29  Josefine Risum Jrgensen  2004      39.35  1:24.52  2:13.86    2:57.98   
  H2Odense                   
                     
30  Katrine Rasmussen  2004      38.05  1:22.73  2:10.68    2:59.35   
  Swim Team Neptun  3:02.14                 
                     
31  Feline Flytkjr Broersma  2004      38.80  1:24.18  2:12.12    3:00.53   
  Horsens Svmmeklub  3:16.03                 
                     
32  Anne Lundorff Larsen  2004      38.06  1:24.76  2:13.44    3:01.16   
  Silkeborg Svmmeklub  3:04.34                 
                     
33  Karoline Kristensen  2004      40.38  1:27.56  2:14.93    3:02.12   
  DeltaSwim  3:02.47                 
                     
34  Lea Kjr Kristensen  2004      40.26  1:27.42  2:14.68    3:02.35   
  Viborg Svmme Klub                   
                     
35  Astrid Marie Hassing  2004      36.90  1:23.18  2:14.53    3:04.73   
  Svmmeklubben Nord  2:57.41                 
                     
36  Caroline Madsen  2004      41.60  1:31.27  2:21.60    3:05.92   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
37  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      37.27  1:22.77  2:14.40    3:06.48   
  Ringe Svmme Klub  3:36.78                 
                     
38  Anne-Sophie Andersen  2004      41.37  1:30.17  2:23.46    3:13.93   
  Svmmeklubben Nord                   
                     
Clara Skrydstrup  2004              DNS   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling                   
                     
Victoria Underbjerg  2004                akut syg 
  Esbjerg Svmmeklub  2:54.83                 
                     
Amalie Staghj Andersen  2004              DSQ  1 hnd i vend 175 
  Esbjerg Svmmeklub  2:42.35                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004              DSQ  Ryglig. v. afst 
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004              DSQ  afst bund 175m 
  Odder Svmmeklub                   
                     
Sarah Carugati  2004              DSQ  ass. ben eft. 50m 
  Agfs Svmmeafdeling  2:40.98                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  19:00   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lindberg Laursen  2003      30.24  1:04.29  1:40.43    2:16.82   
  Holstebro Svmme Club  2:22.89                 
                     
Valdemar Wichmann  2003      30.28  1:05.67  1:42.20    2:21.10   
  Agfs Svmmeafdeling  2:23.01                 
                     
Rasmus Pilegaard Kfer  2003      30.15  1:05.13  1:41.90    2:21.73   
  Agfs Svmmeafdeling  2:25.00                 
                     
Frederik Ven Elling  2003      31.26  1:08.73  1:46.99    2:23.91   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
Alex Sndergaard  2003      31.98  1:08.73  1:46.43    2:25.00   
  Thisted Svmmeklub  2:26.82                 
                     
Daniel Damsbo  2003      32.08  1:10.33  1:47.03    2:25.46   
  Vejle Svmmeklub  2:28.64                 
                     
Christian Kornum  2003      32.51  1:09.79  1:49.48    2:26.25   
  Svmmeklubben Nord  2:31.17                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003      30.46  1:07.42  1:47.26    2:27.22   
  Svmmeklubben S 68  2:35.66                 
                     
Victor Nygaard  2003      31.66  1:10.36  1:48.59    2:27.82   
  H2Odense                   
                     
10  Sander Kudahl Zaccarin  2003      32.89  1:11.39  1:50.86    2:29.18   
  Agfs Svmmeafdeling  2:45.05                 
                     
11  Jonas Kjr  2003      31.88  1:10.79  1:50.26    2:29.63   
  Esbjerg Svmmeklub  2:26.66                 
                     
12  Mads Stamholt  2003      33.26  1:11.89  1:51.84    2:30.70   
  Haderslev Svmme Klub  2:32.65                 
                     
13  Oliver Fenger  2003      34.13  1:12.46  1:52.07    2:31.20   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
14  Kasper Johnsen  2003      30.56  1:08.08  1:49.15    2:32.86   
  Odder Svmmeklub  2:30.09                 
                     
15  Emil Lykke Grann  2003      34.28  1:12.27  1:52.34    2:34.74   
  Silkeborg Svmmeklub  2:44.40                 
                     
16  Magnus stergaard Barslev  2003      31.95  1:11.29  1:53.19    2:34.83   
  Aabybro Idrtsforening                   
                     
17  Simon Degn  2003      35.32  1:14.23  1:55.00    2:35.73   
  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin  2:33.33                 
                     
18  Aske Sommerlund Pedersen  2003      35.22  1:14.73  1:56.28    2:36.54   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
19  Mikkel Stilling  2003      33.37  1:13.58  1:55.13    2:37.05   
  Thisted Svmmeklub                   
                     
20  Asger Hatting  2003      32.96  1:12.05  1:54.08    2:37.12   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
21  Lukas Sthr Bentsen  2003      34.39  1:13.27  1:54.52    2:37.29   
  H2Odense                   
                     
22  Magnus Sgaard  2003      33.83  1:14.01  1:56.33    2:38.63   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
23  Sune Schaarup  2003      36.59  1:17.05  1:58.62    2:38.64   
  Vejle Svmmeklub  2:36.85                 
                     
24  Christian Johannesen  2003      32.54  1:13.55  1:56.45    2:40.40   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
25  Oliver Christensen  2003      35.03  1:15.76  1:58.68    2:41.50   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
26  August B Bjerregaard  2003      36.72  1:18.11  2:00.32    2:43.21   
  H2Odense                   
                     
27  Arthur Rytter Jacobsen  2003      34.66  1:15.69  1:59.54    2:44.59   
  Horsens Svmmeklub  2:47.91                 
                     
28  Tobias Svenningsen  2003      35.31  1:16.73  2:00.57    2:45.35   
  Esbjerg Svmmeklub                   
                     
29  Pol Cardeas Bonjorn  2003      35.04  1:16.22  1:59.82    2:46.08   
  H2Odense                   
                     
30  Mikkel Mlgaard  2003      35.95  1:19.60  2:04.57    2:46.42   
  Silkeborg Svmmeklub  2:56.30                 
                     
31  Daniel sterballe  2003      33.83  1:12.11  1:58.26    2:46.47   
  Viborg Svmme Klub                   
                     
32  Jens Riisgaard-Jensen  2003      35.01  1:16.95  2:01.08    2:47.22   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:50.84                 
                     
33  Jakob Riisgaard  2003      35.96  1:16.81  2:01.85    2:47.32   
  Silkeborg Svmmeklub  2:48.35                 
                     
34  Markus Toft  2003      34.73  1:17.91  2:05.20    2:49.30   
  Agfs Svmmeafdeling  3:00.51                 
                     
35  Casper Bang Clausen  2003      37.00  1:21.70  2:08.14    2:55.42   
  H2Odense                   
                     
36  Alexander Johnsen  2003      38.43  1:25.25  2:12.07    2:56.57   
  Odder Svmmeklub  3:23.97                 
                     
37  Malik Lodberg Klein  2003      37.53  1:21.70  2:09.83    2:59.68   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:55.79                 
                     
38  Lauritz Baad Ellekjr  2003      38.55  1:22.34  2:10.44    3:00.20   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
39  Rasmus Pedersen  2003      40.27  1:25.97  2:13.98    3:01.57   
  Holstebro Svmme Club  3:18.19                 
                     
Anders Elsborg  2003              DSQ  ryglig eft. 175m 
  Viborg Svmme Klub  2:45.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  19:00 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 13, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006      34.18        1:11.63   
  Aalborg Svmmeklub  1:11.22                 
                     
Sofie A. Wolf  2006      33.57        1:13.37   
  Esbjerg Svmmeklub  1:18.17                 
                     
Naja Frgemann  2006      34.21        1:14.41   
  H2Odense  1:14.24                 
                     
Clara Kapke  2006      34.56        1:15.47   
  Svmmeklubben Snderborg  1:16.89                 
                     
Katrine Beg Thormann  2006      35.48        1:16.66   
  Ikast Svmmeklub  1:17.92                 
                     
Ann-Katrine Windfeld  2006      36.22        1:17.93   
  Vejle Svmmeklub  1:20.30                 
                     
Ida Rnnow  2006      38.36        1:19.23   
  Aabybro Idrtsforening  1:21.90                 
                     
Sarah Froberg Pedersen  2006      37.06        1:19.41   
  Silkeborg Svmmeklub  1:24.55                 
                     
Emilie hlenschlger  2006      37.76        1:19.66   
  Esbjerg Svmmeklub  1:20.19                 
                     
10  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      35.91        1:19.81   
  Agfs Svmmeafdeling  1:22.07                 
                     
11  Karoline R. Frederiksen  2006      36.90        1:20.91   
  Esbjerg Svmmeklub  1:21.44                 
                     
12  Laura Hkonsson  2006      37.50        1:21.33   
  Ikast Svmmeklub  1:25.50                 
                     
13  Karoline Hansfort  2006      38.70        1:22.01   
  Agfs Svmmeafdeling  1:23.19                 
                     
14  Line Gjelstrup  2006      38.99        1:22.27   
  Aalborg Svmmeklub  1:22.25                 
                     
15  Trine Lund Michaelsen  2006      38.67        1:22.95   
  Silkeborg Svmmeklub  1:26.60                 
                     
16  Sophia Jochumsen  2006      38.25        1:23.25   
  Vejle Svmmeklub  1:24.03                 
                     
17  Ane Christensen  2006      40.80        1:23.92   
  Kolding SK  1:24.56                 
                     
18  Signe Kristensen  2006      38.80        1:24.18   
  Horsens Svmmeklub  1:24.71                 
                     
19  Anna Bach  2006      39.50        1:24.87   
  Holstebro Svmme Club  1:23.51                 
                     
20  Clara Hejndorff Bgsted  2006      38.42        1:25.51   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:24.58                 
                     
21  Anne Stamholt  2006      41.02        1:25.52   
  Haderslev Svmme Klub  1:26.51                 
                     
22  Marie Kromann Mller  2006      40.99        1:25.84   
  Agfs Svmmeafdeling  1:26.15                 
                     
23  Aia Caroline Abel  2006      37.89        1:26.31   
  Svmmeklubben Shesten  1:26.81                 
                     
24  Olivia Hemmelff  2006      40.20        1:26.87   
  Ringe Svmme Klub  1:26.32                 
                     
25  Christine Mols  2006      42.76        1:28.07   
  Ringe Svmme Klub  1:26.37                 
                     
Laura Snebang V. Jensen  2006              DSQ  en hnd i v. v75m 
  Ikast Svmmeklub  1:23.66                 
                     
 
Lb 13, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005      32.12        1:10.76   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:12.98                 
                     
Annabella Marie Lauritzen  2005      32.74        1:11.14   
  Silkeborg Svmmeklub  1:14.68                 
                     
Mette Holstein  2005      34.24        1:11.69   
  Silkeborg Svmmeklub  1:13.03                 
                     
Malou Sejr  2005      34.26        1:12.60   
  Agfs Svmmeafdeling  1:13.35                 
                     
Ellen Jensen  2005      33.58        1:12.96   
  Svmmeklubben Snderborg  1:15.04                 
                     
Mathilde Bager  2005      34.98        1:12.96   
  Aalborg Svmmeklub  1:15.33                 
                     
Amalie Tolderlund  2005      33.37        1:13.25   
  Silkeborg Svmmeklub  1:18.43                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005      33.82        1:13.25   
  Svmmeklubben S 68  1:13.32                 
                     
Camilla Nrgaard Frost  2005      32.98        1:13.36   
  Aalborg Svmmeklub  1:16.98                 
                     
10  Maja Johanne Pedersen  2005      35.26        1:13.52   
  Nyborg Svmmeklub  1:16.58                 
                     
11  Amanda Busk Olesen  2005      35.33        1:13.99   
  Esbjerg Svmmeklub  1:15.11                 
                     
12  Cecilie Nrgaard Frost  2005      33.98        1:14.06   
  Aalborg Svmmeklub  1:17.04                 
                     
13  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      33.84        1:14.89   
  Frem Odense  1:14.82                 
                     
14  Agnete Habermann  2005      35.12        1:15.40   
  H2Odense  1:16.52                 
                     
15  Weronika L. Bjrn  2005      37.22        1:15.87   
  Ikast Svmmeklub  1:19.45                 
                     
16  Ester Lauritsen  2005      33.75        1:15.91   
  Silkeborg Svmmeklub  1:18.17                 
                     
17  Sofie Rasmussen  2005      35.29        1:15.94   
  Swim Team Neptun  1:19.96                 
                     
18  Sofie Dyg Holme  2005      36.93        1:16.18   
  Ikast Svmmeklub  1:19.44                 
                     
19  Ida Jacobsen  2005      33.83        1:16.55   
  Esbjerg Svmmeklub  1:15.35                 
                     
20  Tilde Se Bach  2005      36.62        1:16.62   
  Thisted Svmmeklub  1:15.38                 
                     
21  Sara Baumgartner  2005      34.94        1:16.72   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:19.96                 
                     
22  Anna Rnn  2005      35.59        1:17.02   
  Ringe Svmme Klub  1:17.57                 
                     
23  Jazmin Jensen  2005      35.69        1:17.13   
  Aalborg Svmmeklub  1:18.61                 
                     
24  Maja Stamholt  2005      35.28        1:17.30   
  Haderslev Svmme Klub  1:19.99                 
                     
25  Laura Vedel Larsen  2005      35.04        1:17.49   
  Swim Team Neptun  1:17.72                 
                     
26  Nicoline Kornum-Svensson  2005      36.05        1:17.57   
  Kolding SK  1:16.96                 
                     
27  Laura S. Olesen  2005      36.55        1:17.58   
  Aalborg Svmmeklub  1:19.90                 
                     
28  Sofie Bjerre  2005      34.55        1:17.78   
  Holstebro Svmme Club  1:19.41                 
                     
29  Nicoline Bang Mosegaard  2005      36.71        1:17.84   
  Skive Svmmeklub Poseidon  1:19.83                 
                     
30  Mille Broholm Brixen  2005      35.41        1:17.97   
  Holstebro Svmme Club  1:19.44                 
                     
31  Louise Sunesen  2005      35.38        1:18.02   
  Viborg Svmme Klub  1:19.90                 
                     
32  Marie Jensen  2005      36.68        1:18.34   
  Esbjerg Svmmeklub  1:17.29                 
                     
33  Ida Emilie Hindberg  2005      38.24        1:19.05   
  Agfs Svmmeafdeling  1:18.70                 
                     
34  Emilie Bie Bock  2005      37.02        1:19.16   
  Silkeborg Svmmeklub  1:18.78                 
                     
35  Johanne Heilmann  2005      37.72        1:19.30   
  Kolding SK  1:20.61                 
                     
36  Ophelia Kronborg Jensen  2005      36.81        1:19.43   
  Aabybro Idrtsforening  1:21.07                 
                     
37  Caroline Bomholt Jensen  2005      37.23        1:19.71   
  Brnderslev SK08  1:21.24                 
                     
38  Anna Varming  2005      36.40        1:19.99   
  Viborg Svmme Klub  1:20.53                 
                     
39  Stine Mejdahl  2005      36.79        1:20.13   
  Svmmeklubben Shesten  1:20.26                 
                     
40  Elisabeth Vingborg  2005      37.22        1:20.40   
  Viborg Svmme Klub  1:20.56                 
                     
41  Laura G. Nedergaard  2005      36.13        1:20.57   
  Odder Svmmeklub  1:20.71                 
                     
42  Maja Fjordside Jensen  2005      38.74        1:20.59   
  Holstebro Svmme Club  1:21.13                 
                     
43  Cassandra Spring  2005      37.70        1:20.62   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:20.96                 
                     
44  Kristine Vestergaard  2005      36.60        1:20.67   
  Brnderslev SK08  1:20.70                 
                     
45  Johanne V. Futtrup  2005      36.34        1:20.94   
  Agfs Svmmeafdeling  1:21.52                 
                     
46  Line Knudsen  2005      38.41        1:21.19   
  Silkeborg Svmmeklub  1:21.04                 
                     
47  Ida Hovmark  2005      38.02        1:21.28   
  Thisted Svmmeklub  1:18.37                 
                     
48  Mette Barfoot  2005      37.35        1:21.41   
  Vejle Svmmeklub  1:20.45                 
                     
49  Mathilde Thirup  2005      40.14        1:21.68   
  Svmmeklubben S 68  1:21.48                 
                     
50  Nina Seirup  2005      38.94        1:21.79   
  Nyborg Svmmeklub  1:21.36                 
                     
51  Victoria Frhr Piihl  2005      37.69        1:21.81   
  Kolding SK  1:20.48                 
                     
52  Clara Jensen  2005      36.88        1:21.85   
  Herning Svmmeklub  1:20.53                 
                     
53  Caden Halle  2005      37.76        1:21.98   
  Odder Svmmeklub  1:20.04                 
                     
54  Emilie Moberg  2005      37.78        1:22.22   
  Vejle Svmmeklub  1:20.29                 
                     
55  Thea Sofie Holm Petersen  2005      37.38        1:22.27   
  Horsens Svmmeklub  1:19.01                 
                     
56  Mathilde Linnet Nrgaard  2005      38.44        1:23.42   
  DeltaSwim  1:20.95                 
                     
57  Anna Ryet  2005      39.77        1:23.91   
  Ringe Svmme Klub  1:21.44                 
                     
58  Nikoline Kaae  2005      39.67        1:25.06   
  Frem Odense  1:20.91                 
                     
Amalie Nyvang Jensen  2005              DSQ  afsl. mave v 50 m 
  Thisted Svmmeklub  1:21.09                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Holstebro Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 14, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil R. Hermansen  2005      31.71        1:09.16   
  Odder Svmmeklub  1:10.31                 
                     
Sebastian Jrgensen  2005      31.89        1:09.77   
  Thisted Svmmeklub  1:09.73                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005      33.24        1:10.43   
  Aalborg Svmmeklub  1:10.63                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005      34.47        1:11.01   
  Aalborg Svmmeklub  1:12.56                 
                     
Mads Drechsler  2005      33.47        1:11.47   
  Holstebro Svmme Club  1:14.19                 
                     
Christian Thorhauge  2005      32.90        1:11.69   
  Swim Team Neptun  1:13.60                 
                     
Anders Sanggaard  2005      33.47        1:12.33   
  Agfs Svmmeafdeling  1:11.15                 
                     
Sebastian Emil F. Klicman  2005      34.40        1:12.49   
  Frem Odense  1:10.90                 
                     
Inas Ilic  2005      35.08        1:13.60   
  Aalborg Svmmeklub  1:15.63                 
                     
10  Gustav Dalby sterberg  2005      33.28        1:13.68   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:14.83                 
                     
10  Kristian Kjr  2005      34.14        1:13.68   
  Thisted Svmmeklub  1:15.00                 
                     
12  Sebastian K Eriksen  2005      34.61        1:14.11   
  Vejle Svmmeklub  1:14.37                 
                     
13  Theis Nelander  2005      35.07        1:14.31   
  Ikast Svmmeklub  1:14.64                 
                     
14  Emil Togsverd  2005      35.11        1:14.51   
  Silkeborg Svmmeklub  1:15.78                 
                     
15  Sigurd Wemmelund  2005      36.83        1:14.70   
  Herning Svmmeklub  1:14.72                 
                     
16  Nicolas Duvander  2005      34.77        1:15.56   
  Esbjerg Svmmeklub  1:14.82                 
                     
17  Mikkel K. Kristensen  2005      34.25        1:16.09   
  Aalborg Svmmeklub  1:17.88                 
                     
18  Luca Hertzog  2005      34.41        1:16.35   
  Ringe Svmme Klub  1:16.75                 
                     
19  Carl Clausen  2005      34.45        1:16.75   
  Esbjerg Svmmeklub  1:15.16                 
                     
20  Karl Heeb  2005      35.98        1:17.48   
  Esbjerg Svmmeklub  1:20.12                 
                     
21  Teodor Thuelund  2005      37.11        1:17.49   
  Nyborg Svmmeklub  1:18.38                 
                     
22  Mikkel Holme Madsen  2005      35.54        1:17.86   
  DeltaSwim  1:17.80                 
                     
23  Christian Damborg Thomsen  2005      35.45        1:17.92   
  DeltaSwim  1:19.68                 
                     
24  Valentin Thordal  2005      36.42        1:18.24   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:19.36                 
                     
25  Tobias Jakobsen  2005      36.03        1:18.57   
  Viborg Svmme Klub  1:19.87                 
                     
26  Kristian Sabroe Srensen  2005      36.74        1:18.84   
  Horsens Svmmeklub  1:18.16                 
                     
27  Kresten Skau Hansen  2005      36.17        1:19.18   
  DeltaSwim  1:19.45                 
                     
28  Anders Mosbk Johannessen  2005      35.78        1:19.35   
  Frem Odense  1:17.88                 
                     
29  Kasper Jensen  2005      37.59        1:19.57   
  Ikast Svmmeklub  1:18.83                 
                     
30  Mikkel Bredal Larsen  2005      38.00        1:19.74   
  Nyborg Svmmeklub  1:18.27                 
                     
31  Daniel Busk  2005      37.69        1:20.96   
  Kolding SK  1:19.99                 
                     
32  Nicklas Rossau Larsen  2005      36.79        1:21.00   
  Silkeborg Svmmeklub  1:21.19                 
                     
33  Philip Vesterby  2005      38.97        1:21.41   
  Thisted Svmmeklub  1:20.90                 
                     
34  Thor Majgrd  2005      38.59        1:21.70   
  Vejle Svmmeklub  1:19.37                 
                     
35  Sofus Funder  2005      37.38        1:22.30   
  Vejle Svmmeklub  1:21.25                 
                     
36  Kristian Svenstrup  2005      37.05        1:22.39   
  Viborg Svmme Klub  1:20.09                 
                     
37  Tobias Holt Poulsen  2005      37.64        1:23.80   
  Vejle Svmmeklub  1:20.76                 
                     
Johan Erdmann Christensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  DeltaSwim  1:19.48                 
                     
Viggo Lind Toustrup  2005              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svmmeafdeling  1:18.20                 
                     
 
Lb 14, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004      28.76        1:02.60   
  Viborg Svmme Klub  1:03.67                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004      29.84        1:03.30   
  Esbjerg Svmmeklub  1:03.78                 
                     
Frederik Lindholm  2004      29.91        1:03.83   
  Lyseng IF  1:08.33                 
                     
Mads Mikkelsen  2004      30.86        1:05.85   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:07.43                 
                     
Christian Landtved  2004      30.15        1:05.94   
  Ringe Svmme Klub  1:06.56                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004      30.83        1:06.38   
  H2Odense  1:05.56                 
                     
Rasmus Hkonsson  2004      31.76        1:06.62   
  Ikast Svmmeklub  1:08.33                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004      32.29        1:07.79   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  1:11.51                 
                     
Mads Iversen  2004      30.98        1:07.86   
  Vejle Svmmeklub  1:10.27                 
            &n