Results for Brøndby Swim Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Rekling | 2008 | 44.78 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 48.48 | |||||||||
2 | Vigga Skou | 2008 | 48.92 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 49.34 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.43 | |||||||||
4 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 49.43 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 59.82 | |||||||||
5 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 52.69 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.76 | |||||||||
6 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 53.00 | |||||||
Herlev Svømning | 53.70 | |||||||||
7 | Eleonora Marsner | 2009 | 53.69 | |||||||
Herlev Svømning | 1:01.27 | |||||||||
8 | Luka Revitz | 2008 | 55.03 | |||||||
Vest-Brøndby | 59.54 | |||||||||
9 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 55.67 | |||||||
Vest-Brøndby | 56.14 | |||||||||
10 | Frida Christoffersen | 2009 | 56.76 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:04.06 | |||||||||
11 | Mille Therp | 2009 | 57.21 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:01.51 | |||||||||
12 | Liva Yri | 2008 | 58.38 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:02.83 | |||||||||
13 | Ida-Marie Madsen | 2008 | 58.72 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:00.13 | |||||||||
14 | Merle Otzen | 2008 | 58.91 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:05.78 | |||||||||
15 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 59.39 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:03.91 | |||||||||
16 | Amalie Nielsen | 2009 | 1:00.86 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:09.56 | |||||||||
17 | Ida Matthesen | 2009 | 1:08.79 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:10.48 | |||||||||
- | Siena Serizawa | 2008 | DSQ | Ej fortsat bevæg 25m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.35 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 33.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.60 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 34.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 36.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.84 | |||||||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 37.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
5 | Isabella Pedersen | 2007 | 37.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
6 | Asta Lund | 2006 | 38.53 | |||||||
Herlev Svømning | 40.21 | |||||||||
7 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 38.77 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.40 | |||||||||
8 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 39.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.22 | |||||||||
9 | Emma Hansen | 2007 | 40.14 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.94 | |||||||||
10 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 40.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.36 | |||||||||
11 | Astrid Høyer | 2007 | 40.52 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.19 | |||||||||
12 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 40.73 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.69 | |||||||||
13 | Bianca Roos | 2006 | 41.21 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.21 | |||||||||
14 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 41.82 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.99 | |||||||||
15 | Laura Pedersen | 2007 | 41.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.08 | |||||||||
16 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 42.15 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
17 | Sofija Rønne | 2006 | 42.71 | |||||||
Herlev Svømning | 45.12 | |||||||||
18 | Mathilde Johansen | 2007 | 42.94 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.01 | |||||||||
19 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 43.94 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.84 | |||||||||
20 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 45.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.93 | |||||||||
21 | Agnes Højsteen | 2007 | 45.55 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.47 | |||||||||
22 | Isabella Fam | 2006 | 45.94 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.24 | |||||||||
23 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 46.02 | |||||||
Herlev Svømning | 46.96 | |||||||||
24 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 46.73 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.20 | |||||||||
25 | Frederikke Vesth | 2007 | 48.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.57 | |||||||||
26 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 50.55 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.73 | |||||||||
27 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 51.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.13 | |||||||||
28 | Josephine Michelsen | 2007 | 52.46 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.68 | |||||||||
29 | Laika Usinger | 2006 | 52.84 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 53.26 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 53.63 | |||||||||
31 | Sara Kaiser | 2007 | 53.56 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.02 | |||||||||
32 | Ella Kjærebye | 2007 | 53.84 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
33 | Astrid Østerby | 2007 | 54.35 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 54.25 | |||||||||
34 | Siri Lauth | 2007 | 54.42 | |||||||
Herlev Svømning | 59.52 | |||||||||
- | Hannah Bjørneboe | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 59.73 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 33.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.14 | |||||||||
2 | Laura L. Hørning | 2004 | 34.19 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.20 | |||||||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | 35.62 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
4 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 36.13 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
5 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 36.23 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.30 | |||||||||
6 | Ella Gohr Metz | 2005 | 37.04 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.35 | |||||||||
7 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 37.36 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.54 | |||||||||
8 | Julie Dahl | 2004 | 38.01 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
9 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 38.06 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.53 | |||||||||
10 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 39.21 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.07 | |||||||||
11 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 40.73 | |||||||
Herlev Svømning | 41.71 | |||||||||
12 | Emma Margrethe Audelin | 2005 | 45.73 | |||||||
Herlev Svømning | 47.44 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 59.27 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 32.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.44 | |||||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | 34.03 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
3 | Emilie Larsen | 2001 | 34.83 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.33 | |||||||||
4 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 35.45 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
5 | Mia Witt | 2002 | 36.96 | |||||||
Vest-Brøndby | 38.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:43 |