Resultat för Brøndby Swim Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 59.96 | 2:08.19 | 3:20.56 | 4:25.33 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Ida Marie Frederiksen | 2008 | DSQ | På mave eft vend 75m | ||||||
Herlev Svømning | 3:48.14 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 34.81 | 1:17.93 | 2:08.13 | 2:47.10 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.52 | |||||||||
2 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 38.38 | 1:24.72 | 2:11.99 | 2:50.38 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.54 | |||||||||
3 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 38.65 | 1:24.19 | 2:14.64 | 2:53.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.64 | |||||||||
4 | Mathilde Møller | 2007 | 40.07 | 1:24.23 | 2:15.13 | 2:57.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.13 | |||||||||
5 | Isabella Pedersen | 2007 | 39.79 | 1:25.79 | 2:19.22 | 2:57.89 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.87 | |||||||||
6 | Julie Philip | 2007 | 41.23 | 1:27.59 | 2:19.01 | 2:58.11 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.22 | |||||||||
7 | Leonora M Postgaard | 2006 | 39.20 | 1:27.39 | 2:19.09 | 2:59.95 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:59.23 | |||||||||
8 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 38.58 | 1:24.53 | 2:16.32 | 3:00.38 | ||||
Vest-Brøndby | 3:21.04 | |||||||||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.03 | 1:24.88 | 2:16.83 | 3:00.53 | ||||
Vest-Brøndby | 2:58.43 | |||||||||
10 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 43.40 | 1:28.13 | 2:23.31 | 3:03.56 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:06.24 | |||||||||
11 | Asta Hindborg | 2007 | 43.34 | 1:29.40 | 2:24.96 | 3:06.53 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.60 | |||||||||
12 | Astrid Høyer | 2007 | 44.49 | 1:34.46 | 2:26.74 | 3:08.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.85 | |||||||||
13 | Bianca Roos | 2006 | 44.80 | 1:33.22 | 2:26.13 | 3:09.18 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:22.38 | |||||||||
14 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 40.55 | 1:30.79 | 2:28.73 | 3:11.51 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:12.19 | |||||||||
15 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 41.11 | 1:32.52 | 2:32.58 | 3:14.73 | ||||
Herlev Svømning | 3:16.05 | |||||||||
16 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 39.39 | 1:32.76 | 2:32.30 | 3:15.77 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:20.76 | |||||||||
17 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 45.03 | 1:36.76 | 2:31.55 | 3:15.97 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:30.00 | |||||||||
18 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 43.89 | 1:33.90 | 2:32.01 | 3:16.13 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.15 | |||||||||
19 | Anna Blom Bygum | 2006 | 42.42 | 1:35.76 | 2:29.46 | 3:18.47 | ||||
Vest-Brøndby | 3:29.97 | |||||||||
20 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 45.69 | 1:35.10 | 2:31.75 | 3:19.87 | ||||
Herlev Svømning | 3:34.14 | |||||||||
21 | Vigga Jacoby | 2007 | 46.37 | 1:34.51 | 2:38.22 | 3:22.30 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:37.04 | |||||||||
22 | Katja Poulsen | 2006 | 46.60 | 1:36.94 | 2:38.53 | 3:22.51 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:28.63 | |||||||||
23 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 38.52 | 1:29.07 | 2:35.56 | 3:22.82 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:32.44 | |||||||||
24 | Kristine Dupont | 2007 | 47.02 | 1:37.31 | 2:38.56 | 3:24.10 | ||||
Herlev Svømning | 3:33.66 | |||||||||
25 | Wilma Nørgaard | 2006 | 45.13 | 1:35.87 | 2:35.83 | 3:25.20 | ||||
Vest-Brøndby | 3:34.24 | |||||||||
26 | Sofija Rønne | 2006 | 46.39 | 1:39.62 | 2:41.50 | 3:29.34 | ||||
Herlev Svømning | 3:39.95 | |||||||||
27 | Luna Larsson | 2006 | 50.28 | 1:41.45 | 2:45.46 | 3:30.28 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Christine Dalsgaard | 2007 | 50.14 | 1:39.26 | 2:41.52 | 3:31.63 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:42.14 | |||||||||
29 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 40.90 | 1:37.66 | 2:49.76 | 3:41.09 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Emma Andersen | 2007 | 49.23 | 1:46.68 | 2:53.60 | 3:41.84 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 49.19 | 1:44.95 | 2:50.08 | 3:42.74 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:27.01 | |||||||||
32 | Philippa Mitchell | 2006 | 1:48.54 | 2:52.41 | 3:43.56 | 3:43.56 | ||||
Vest-Brøndby | 3:54.37 | |||||||||
33 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 54.32 | 1:51.15 | 2:52.63 | 3:45.16 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 50.93 | 1:48.41 | 2:55.56 | 3:51.54 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 4:11.74 | |||||||||
35 | Emma Kyndesen | 2006 | 54.49 | 1:55.04 | 2:58.87 | 3:52.57 | ||||
Herlev Svømning | 3:57.52 | |||||||||
- | Røskva Rosenbohm | 2007 | DSQ | Flere flyben v. 100m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:24.40 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 33.98 | 1:13.18 | 1:55.93 | 2:31.73 | ||||
Vest-Brøndby | 2:31.55 | |||||||||
2 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 35.88 | 1:19.97 | 2:08.82 | 2:47.52 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:54.35 | |||||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 34.28 | 1:16.31 | 2:06.95 | 2:47.66 | ||||
Vest-Brøndby | 2:46.43 | |||||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | 35.89 | 1:21.28 | 2:12.48 | 2:51.80 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:48.83 | |||||||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 38.50 | 1:26.70 | 2:15.95 | 2:57.92 | ||||
Vest-Brøndby | 3:10.86 | |||||||||
6 | Ida Jacobsen | 2005 | 38.01 | 1:26.58 | 2:24.95 | 3:09.50 | ||||
Vest-Brøndby | 3:05.19 | |||||||||
7 | Line Pedersen | 2005 | 41.57 | 1:32.63 | 2:33.37 | 3:21.83 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:36.81 | |||||||||
8 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 43.38 | 1:45.05 | 2:36.26 | 3:28.00 | ||||
Vest-Brøndby | 3:41.71 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 30.54 | 1:09.81 | 1:55.38 | 2:29.20 | ||||
Vest-Brøndby | 2:30.39 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 33.69 | 1:15.20 | 1:58.03 | 2:32.43 | ||||
Vest-Brøndby | 2:34.54 | |||||||||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 33.70 | 1:12.70 | 1:58.05 | 2:35.94 | ||||
Vest-Brøndby | 2:34.00 | |||||||||
4 | Katharina N Møller | 2001 | 35.96 | 1:18.07 | 2:03.64 | 2:41.76 | ||||
Vest-Brøndby | 2:38.09 | |||||||||
5 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 34.96 | 1:16.93 | 2:08.35 | 2:47.60 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:48.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:33 |