2019-12-09   23:32:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohi-uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:56   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    429  42.10  1:30.18  2:17.17    3:04.40   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:04.33                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    428  41.29  1:27.13  2:15.75    3:04.56   
  Oulun Uinti 1906  3:06.12                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    407  42.99  1:31.76  2:20.11    3:07.63   
  Haukiputaan Heitto  3:02.68                 
                     
Milla Marttila  2005    364  44.70  1:33.07  2:25.21    3:14.76   
  Kempeleen Pyrintö  3:23.22                 
                     
Milena Autti  2005    353  43.16  1:34.70  2:27.10    3:16.79   
  Swimming Club Rovaniemi  3:18.86                 
                     
Amanda Riuttanen  2005    344  44.84  1:36.08  2:28.48    3:18.35   
  Oulun Uinti 1906  3:23.78                 
                     
Jutta Mört  2005    341  1:38.36  2:30.96  3:19.11    3:19.11   
  Kemin Työväen Uimarit  3:29.87                 
                     
Lotta Kaarre  2005    339  45.92  1:36.72  2:27.75    3:19.48   
  Kempeleen Pyrintö  3:21.26                 
                     
Sofia Kivelä  2005    320  47.02  1:38.23  2:31.34    3:23.33   
  Kempeleen Pyrintö  3:20.84                 
                     
10  Vilma Rintala  2005    297  1:40.01  2:34.89  3:28.50    3:28.50   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:32.41                 
                     
11  Olivia Kivelä  2006    282  1:45.06  2:40.01  3:32.03    3:32.03   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:34.04                 
                     
12  Roosa Hautamäki  2005    263  1:46.02  2:42.95  3:37.10    3:37.10   
  Oulun Uinti 1906  3:35.64                 
                     
13  Pihla Louhela  2005    245  1:48.38  2:47.19  3:42.05    3:42.05   
  Oulun Uinti 1906  3:45.57                 
                     
14  Meeri Uusitalo  2007    215  53.53  1:52.80  2:54.67    3:52.09   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Mea Prykäri  2007    190  59.85  2:01.07  3:02.61    4:01.82   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Inka Ylipahkala  2006    172  2:00.19  3:04.01  4:09.90    4:09.90   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Lotta Tonteri  2007    146  1:00.74  2:07.71  3:16.88    4:23.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    627  38.17  1:19.34  2:01.69    2:42.50   
  Oulun Uinti 1906  2:40.99                 
                     
Minja Lukkari  2003    604  38.36  1:19.84  2:02.70    2:44.55   
  Oulun Uinti 1906  2:44.12                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    541  40.03  1:26.19  2:09.94    2:50.70   
  Oulun Lohet  2:50.68                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    538  38.98  1:22.42  2:07.34    2:51.00   
  Oulun Uinti 1906  2:49.09                 
                     
Inka Elamaa  2004    522  40.48  1:23.58  2:09.60    2:52.70   
  Oulun Lohet  2:53.72                 
                     
Laura Markuksela  2004    503  39.91  1:24.34  2:10.13    2:54.88   
  Oulun Lohet  2:56.36                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    469  39.82  1:26.04  2:12.95    2:59.02   
  Vieskan Uimarit  2:52.95                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    458  42.77  1:30.69  2:16.20    3:00.41   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  2:59.87                 
                     
Malla Juutinen  2003    453  40.80  1:27.56  2:15.09    3:01.01   
  Oulun Uinti 1906  3:29.19                 
                     
10  Anni Ranta-Valkama  2004    419  42.54  1:30.19  2:19.84    3:05.80   
  Swimming Club Rovaniemi  3:07.11                 
                     
11  Inka Karjalainen  2004    343  1:36.51  2:28.89  3:18.62    3:18.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Kiia Junttari  2004    337  45.89  1:36.40  2:28.95    3:19.88   
  Kemin Työväen Uimarit  3:21.42                 
                     
13  Julia Piisilä  2004    319  46.85  1:38.59  2:30.91    3:23.47   
  Kempeleen Pyrintö  3:19.19                 
                     
14  Aada Tapio  2003    285  44.90  1:38.82  2:34.90    3:31.24   
  Rovaniemen Uimaseura  3:28.63                 
                     
Vilma Niskanen  2004              DNF   
  Oulun Lohet  3:17.04                 
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    542  39.76  1:22.84  2:07.17    2:50.60   
  Swimming Club Vuokatti  2:47.51                 
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    501  39.64  1:21.32  2:07.08    2:55.06   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  2:48.98                 
                     
Senni Jouhten  2002    501  39.98  1:24.59  2:10.30    2:55.15   
  Kempeleen Pyrintö  2:49.18                 
                     
Riika Huttula  2001    495  40.77  1:26.21  2:11.95    2:55.77   
  Oulun Lohet  2:52.98                 
                     
Amalia Siekkinen  2002    483  42.36  1:27.08  2:13.00    2:57.29   
  Oulun Lohet  2:57.25                 
                     
Stine Lise Johansen  2000    445  40.46  1:26.58  2:14.43    3:02.14   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  2:55.77                 
                     
Nea Nygård  2002    418  43.08  1:30.38  2:20.17    3:05.92   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:07.55                 
                     
Emma Pajuluoma  2001    356  44.94  1:35.22  2:26.95    3:16.14   
  Oulun Lohet  3:21.87                 
                     
Jasmine Vikström  2002    310  47.91  1:40.44  2:33.50    3:25.51   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:17.23                 
                     
10  Maiju Rajaniemi  2002    294  48.88  1:41.99  2:36.40    3:29.06   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:23.27                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:56 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner