Results for SB-Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cilles Prinsesser | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 2:36.11 | ||||||
Malene Reynolds | 2005 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 42.54 | 1:21.79 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 37.80 | 1:59.59 | |||||||
Maila Anker | 2007 | 36.52 | 2:36.11 | |||||||
2 | Piger Odsherred | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 2:38.43 | ||||||
Zille-Marie Lund Christen | 2003 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Sophie Nielsen | 2006 | 48.27 | 1:28.22 | |||||||
Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 35.33 | 2:03.55 | |||||||
Amalie Kurps | 2004 | 34.88 | 2:38.43 | |||||||
3 | Piger 2 Korsør | 2005 | SVØM Korsør | 2:38.61 | ||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 39.62 | 39.62 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 47.37 | 1:26.99 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 33.02 | 2:00.01 | |||||||
Benedichte Hallengreen | 2005 | 38.60 | 2:38.61 | |||||||
4 | Piger 1 Næstved | 2005 | Næstved IF | 2:39.77 | ||||||
Leonora Franck | 2006 | 40.89 | 40.89 | |||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | 42.47 | 1:23.36 | |||||||
Victoria Dinesen | 2005 | 40.99 | 2:04.35 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 35.42 | 2:39.77 | |||||||
5 | Dragsholm Piger 2 | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 2:49.13 | ||||||
Sofie Larsen | 2005 | 44.49 | 44.49 | |||||||
Evelyn Nyborg | 2005 | 46.91 | 1:31.40 | |||||||
Katrine Hansen | 2006 | 42.87 | 2:14.27 | |||||||
Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 34.86 | 2:49.13 | |||||||
6 | Vsk Piger 2 | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 3:00.91 | ||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 45.87 | 45.87 | |||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 57.02 | 1:42.89 | |||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 42.71 | 2:25.60 | |||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 35.31 | 3:00.91 | |||||||
7 | Stv Piger 2 Grp 1+2 | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 3:09.94 | ||||||
Emma Attrup | 2007 | 48.25 | 48.25 | |||||||
Emma Jørgensen | 2005 | 51.55 | 1:39.80 | |||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 42.22 | 2:22.02 | |||||||
Alberte Rosenstand | 2007 | 47.92 | 3:09.94 | |||||||
8 | Bjørns Bedste Piger | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 3:11.46 | ||||||
Mathilde Grønnehøj | 2006 | 45.04 | 45.04 | |||||||
Cecilie Møller | 2005 | 54.56 | 1:39.60 | |||||||
Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | 54.02 | 2:33.62 | |||||||
Sascha Haste | 2007 | 37.84 | 3:11.46 | |||||||
9 | Piger 2 Næstved | 2005 | Næstved IF | 3:11.72 | ||||||
Merle Holmgaard | 2005 | 47.99 | 47.99 | |||||||
Sille Christensen | 2006 | 59.35 | 1:47.34 | |||||||
Dicte Maar | 2006 | 46.11 | 2:33.45 | |||||||
Marie-Louise Kristensen | 2006 | 38.27 | 3:11.72 | |||||||
10 | Shs Piger 2 | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 3:14.91 | ||||||
Cecilie Rasmussen | 2005 | 41.04 | 41.04 | |||||||
Mathilde Mark | 2006 | 59.53 | 1:40.57 | |||||||
Signe Rasmussen | 2006 | 55.72 | 2:36.29 | |||||||
Liva Sandholt-Nielsen | 2006 | 38.62 | 3:14.91 | |||||||
11 | Piger 3 Korsør | 2005 | SVØM Korsør | 3:16.83 | ||||||
Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 49.45 | 49.45 | |||||||
Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 58.68 | 1:48.13 | |||||||
Asta Marie Boye | 2006 | 32.23 | 2:20.36 | |||||||
Nicoline Fabrin | 2007 | 56.47 | 3:16.83 | |||||||
12 | Mini Piger 1 Næstved | 2007 | Næstved IF | 3:31.26 | ||||||
Mathilde Bendtsen | 2007 | 47.45 | 47.45 | |||||||
Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | 58.36 | 1:45.81 | |||||||
Martine Foged | 2009 | 1:05.52 | 2:51.33 | |||||||
Merle Dahlmann | 2007 | 39.93 | 3:31.26 | |||||||
- | Piger 3 Næstved | 2005 | Næstved IF | DSQ | Asynk. arme e/start | |||||
Sofie Neerup Rosenkvist | 2007 | 52.92 | 52.92 | |||||||
Vigga Petersen | 2009 | 1:16.90 | 2:09.82 | |||||||
- | Stv Piger 1 Grp 1+2 | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 48.95 | 48.95 | |||||||
Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 52.21 | 1:41.16 | |||||||
- | Værløse Piger | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Amalie Helfelt | 2006 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 44.69 | 1:24.67 | |||||||
Iben Ebdrup Norling | 2005 | 34.16 | 1:58.83 | |||||||
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vsk Piger 1 | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:14.92 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 35.91 | 35.91 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 38.77 | 1:14.68 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 32.12 | 1:46.80 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 28.12 | 2:14.92 | |||||||
2 | Shs Piger 1 | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 2:19.45 | ||||||
Monique Bang From | 2002 | 37.33 | 37.33 | |||||||
Tanja H Nielsen | 1996 | 38.70 | 1:16.03 | |||||||
Julie Farø Jakobsen | 1997 | 34.80 | 1:50.83 | |||||||
Anne Holm | 1999 | 28.62 | 2:19.45 | |||||||
3 | Stv Piger 1 Grp 3+4 | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 2:19.66 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 38.47 | 1:10.02 | |||||||
Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 35.65 | 1:45.67 | |||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 33.99 | 2:19.66 | |||||||
4 | Dragsholm Piger 1 | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 2:20.11 | ||||||
Sille Bachmann | 2004 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 40.42 | 1:16.53 | |||||||
Camille Neess | 2003 | 33.24 | 1:49.77 | |||||||
Laura Sørensen | 2001 | 30.34 | 2:20.11 | |||||||
5 | Girls 2 Næstved | 2002 | Næstved IF | 2:26.36 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 40.41 | 1:16.45 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 37.45 | 1:53.90 | |||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 32.46 | 2:26.36 | |||||||
6 | Triton Piger | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.92 | ||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Isabella Koch Juhl | 2006 | 44.76 | 1:21.41 | |||||||
Anna Leopold Brandt | 2004 | 34.80 | 1:56.21 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 30.71 | 2:26.92 | |||||||
7 | Piger 1 Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:32.64 | ||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 44.02 | 1:20.35 | |||||||
Laura Kroman | 2004 | 36.94 | 1:57.29 | |||||||
Josephine Nørmark Larsen | 2004 | 35.35 | 2:32.64 | |||||||
8 | Team Stt | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:48.12 | ||||||
Caroline Møller | 2002 | 42.31 | 42.31 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 48.66 | 1:30.97 | |||||||
Sofia Mohammadi | 2005 | 42.41 | 2:13.38 | |||||||
Camilla Erdal | 2002 | 34.74 | 2:48.12 | |||||||
- | Girls 1 Næstved | 2002 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 36.52 | 1:11.47 | |||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 33.19 | 1:44.66 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:28 |