Resultater for MaxKompetens Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
10:51 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lindén Tove |
2002 |
|
|
31.04 |
|
|
|
1:04.68 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexandersson Tufva |
2002 |
|
|
31.67 |
|
|
|
1:05.36 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nyblom Astrid |
2002 |
|
|
32.20 |
|
|
|
1:07.81 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Knutsson Disa |
2002 |
|
|
33.24 |
|
|
|
1:10.49 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lundström Matilda |
2001 |
|
|
36.55 |
|
|
|
1:17.67 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Löfström Engla |
2003 |
|
|
32.50 |
|
|
|
1:08.25 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lundström Sigrid |
2003 |
|
|
33.17 |
|
|
|
1:11.10 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Argenius Sigrid |
2003 |
|
|
34.93 |
|
|
|
1:12.95 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lundström Lova |
2003 |
|
|
34.97 |
|
|
|
1:12.99 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luc Vicky |
2007 |
|
|
34.51 |
|
|
|
1:13.60 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andersson Julia |
2007 |
|
|
35.48 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wigow Emina |
2007 |
|
|
36.67 |
|
|
|
1:19.81 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Zettervall Bodil |
2007 |
|
|
37.64 |
|
|
|
1:21.40 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Svensson Sofia |
2007 |
|
|
40.24 |
|
|
|
1:26.34 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kläfverud Axelina |
2007 |
|
|
40.90 |
|
|
|
1:28.20 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olofsson Alma |
2007 |
|
|
41.07 |
|
|
|
1:28.44 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
1:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silverskär Mirja |
2007 |
|
|
42.86 |
|
|
|
1:35.04 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vendel Ruth |
2009 |
|
|
52.11 |
|
|
|
1:55.75 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
10:51 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
11:26 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Spogardh Leo |
2004 |
|
|
31.28 |
1:07.76 |
1:45.87 |
|
2:23.89 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
2:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jönsson Felix |
2004 |
|
|
33.38 |
1:11.11 |
1:50.70 |
|
2:27.38 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Spogardh Adrian |
2004 |
|
|
32.45 |
1:10.70 |
1:51.39 |
|
2:30.86 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
2:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Glans Jacob |
2006 |
|
|
33.15 |
1:10.72 |
1:50.17 |
|
2:29.07 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fridström Måns |
2006 |
|
|
35.22 |
1:17.44 |
2:00.35 |
|
2:38.44 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
2:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ekelund Gabriel |
2006 |
|
|
36.11 |
1:16.93 |
1:59.84 |
|
2:38.58 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carlsson Melvin |
2005 |
|
|
33.83 |
1:13.82 |
1:56.41 |
|
2:39.06 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petersson Melvin |
2005 |
|
|
38.02 |
1:22.82 |
2:08.52 |
|
2:51.40 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
3:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Melin Ozzy |
2006 |
|
|
42.84 |
1:32.58 |
2:23.80 |
|
3:11.54 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jeppsson Hugo |
2008 |
|
|
48.14 |
2:47.40 |
3:45.12 |
|
3:45.12 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petersson Max |
2008 |
|
|
50.74 |
1:53.83 |
2:59.28 |
|
4:00.68 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
11:26 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
13:23 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Knutsson Disa |
2002 |
|
|
|
|
|
|
38.69 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lundström Sigrid |
2003 |
|
|
|
|
|
|
38.44 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Argenius Sigrid |
2003 |
|
|
|
|
|
|
45.44 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
13:23 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
11:24 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonsson Kim |
2000 |
|
|
|
|
|
|
1:38.31 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tram Oscar |
2004 |
|
|
|
|
|
|
1:33.39 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jönsson Felix |
2004 |
|
|
|
|
|
|
1:34.54 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olsson Jacob |
2006 |
|
|
39.97 |
|
|
|
1:25.15 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carlsson Melvin |
2005 |
|
|
43.33 |
|
|
|
1:33.98 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Glans Jacob |
2006 |
|
|
45.29 |
|
|
|
1:35.09 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ljunggren Malte |
2006 |
|
|
46.25 |
|
|
|
1:35.95 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Svensson Linus |
2005 |
|
|
49.53 |
|
|
|
1:45.08 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Bergstedt Oliver |
2006 |
|
|
51.13 |
|
|
|
1:48.94 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Melin Ozzy |
2006 |
|
|
55.29 |
|
|
|
1:59.18 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
11:24 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
11:43 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nilsson Lovisa |
2006 |
|
|
1:25.28 |
2:55.17 |
4:39.26 |
|
6:01.87 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
6:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
11:43 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
11:48 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olsson Jacob |
2006 |
|
|
38.08 |
|
|
|
1:23.42 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ekelund Gabriel |
2006 |
|
|
39.31 |
|
|
|
1:26.93 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fridström Måns |
2006 |
|
|
39.93 |
|
|
|
1:28.64 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ljunggren Malte |
2006 |
|
|
46.97 |
|
|
|
1:43.24 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
11:48 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
12:05 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandersson Tufva |
2002 |
|
|
36.98 |
|
|
|
1:14.23 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lindén Tove |
2002 |
|
|
36.91 |
|
|
|
1:15.35 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lundström Matilda |
2001 |
|
|
43.53 |
|
|
|
1:29.57 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lundström Sigrid |
2003 |
|
|
41.94 |
|
|
|
1:25.72 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Argenius Sigrid |
2003 |
|
|
42.85 |
|
|
|
1:26.54 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lundström Lova |
2003 |
|
|
44.13 |
|
|
|
1:30.61 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luc Vicky |
2007 |
|
|
41.28 |
|
|
|
1:22.37 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andersson Julia |
2007 |
|
|
41.96 |
|
|
|
1:26.10 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
1:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Zettervall Bodil |
2007 |
|
|
43.77 |
|
|
|
1:31.15 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wigow Emina |
2007 |
|
|
46.04 |
|
|
|
1:36.47 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olofsson Alma |
2007 |
|
|
50.02 |
|
|
|
1:38.96 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
1:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Widerfors Tilda |
2008 |
|
|
48.77 |
|
|
|
1:40.21 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Silverskär Mirja |
2007 |
|
|
53.76 |
|
|
|
1:47.42 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wendel Rebecca |
2007 |
|
|
59.90 |
|
|
|
2:06.61 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
12:05 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
12:15 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonsson Kim |
2000 |
|
|
|
|
|
|
46.64 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Spogardh Leo |
2004 |
|
|
|
|
|
|
31.79 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Spogardh Adrian |
2004 |
|
|
|
|
|
|
34.12 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petersson Melvin |
2005 |
|
|
|
|
|
|
41.25 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bergstedt Oliver |
2006 |
|
|
|
|
|
|
46.97 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
12:15 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
12:17 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Löfström Engla |
2003 |
|
|
40.67 |
1:30.18 |
2:21.63 |
|
3:11.13 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
12:17 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
14:55 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Glans Jacob |
2006 |
|
|
1:13.05 |
2:33.22 |
3:54.27 |
|
5:14.17 |
|
|
Kristianstads SLS |
5:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jönsson Felix |
2004 |
|
|
1:15.90 |
2:39.30 |
4:04.91 |
|
5:28.29 |
|
|
Kristianstads SLS |
5:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tram Oscar |
2004 |
|
|
1:15.92 |
2:42.62 |
4:59.52 |
|
5:44.77 |
|
|
Kristianstads SLS |
6:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petersson Melvin |
2005 |
|
|
1:24.82 |
2:58.76 |
4:32.74 |
|
6:03.17 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
14:55 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
14:56 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Knutsson Disa |
2002 |
|
|
35.95 |
1:21.71 |
2:10.88 |
|
2:51.72 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
3:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lundström Sigrid |
2003 |
|
|
37.98 |
1:27.90 |
2:15.95 |
|
2:58.45 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
2:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nilsson Lovisa |
2006 |
|
|
36.15 |
1:17.66 |
2:06.81 |
|
2:44.91 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
2:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petersson Elly |
2005 |
|
|
39.25 |
1:23.52 |
2:09.65 |
|
2:48.48 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ramström-Andersson Myra |
2005 |
|
|
37.55 |
1:23.86 |
2:13.45 |
|
2:53.83 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
2:53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Widerfors Emma |
2005 |
|
|
37.61 |
1:21.75 |
2:14.77 |
|
2:54.59 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Briskog Nora |
2006 |
|
|
38.53 |
1:23.70 |
2:17.35 |
|
2:58.69 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
3:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andersson Hanna |
2005 |
|
|
40.51 |
1:26.13 |
2:20.54 |
|
3:03.14 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Axelsson Liv |
2005 |
|
|
36.07 |
1:20.41 |
2:22.56 |
|
3:06.86 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Holtskog Agnes |
2006 |
|
|
43.24 |
1:33.05 |
2:26.17 |
|
3:09.24 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Wahlund Isabella |
2006 |
|
|
38.94 |
1:25.98 |
2:24.88 |
|
3:12.95 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Corluka Ana |
2006 |
|
|
44.19 |
1:37.17 |
2:31.63 |
|
3:13.85 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Larsson Alma |
2006 |
|
|
41.53 |
1:32.09 |
2:29.98 |
|
3:14.92 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
3:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Petersson Ellie |
2005 |
|
|
45.10 |
1:42.64 |
2:37.92 |
|
3:22.55 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Argenius Selma |
2006 |
|
|
45.79 |
1:43.58 |
2:43.34 |
|
3:30.60 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luc Vicky |
2007 |
|
|
40.84 |
1:27.19 |
2:17.76 |
|
3:01.94 |
|
|
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Zettervall Bodil |
2007 |
|
|
45.99 |
1:36.89 |
2:38.46 |
|
3:22.47 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
3:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Svensson Sofia |
2007 |
|
|
45.41 |
1:42.54 |
2:42.66 |
|
3:33.58 |
|
|
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
14:56 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
15:25 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonsson Kim |
2000 |
|
|
|
|
|
|
1:28.10 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Spogardh Leo |
2004 |
|
|
31.53 |
|
|
|
1:11.63 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Spogardh Adrian |
2004 |
|
|
33.82 |
|
|
|
1:16.19 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jönsson Felix |
2004 |
|
|
37.56 |
|
|
|
1:21.84 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tram Oscar |
2004 |
|
|
42.65 |
|
|
|
1:27.32 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Glans Jacob |
2006 |
|
|
36.02 |
|
|
|
1:20.08 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carlsson Melvin |
2005 |
|
|
37.52 |
|
|
|
1:21.86 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fridström Måns |
2006 |
|
|
38.19 |
|
|
|
1:22.28 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ljunggren Malte |
2006 |
|
|
43.45 |
|
|
|
1:28.11 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ekelund Gabriel |
2006 |
|
|
41.02 |
|
|
|
1:28.12 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Svensson Linus |
2005 |
|
|
42.66 |
|
|
|
1:30.02 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Melin Ozzy |
2006 |
|
|
49.11 |
|
|
|
1:43.94 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Brylski Noah |
2008 |
|
|
48.95 |
|
|
|
1:36.42 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Byggeth Riccardo |
2007 |
|
|
48.40 |
|
|
|
1:41.37 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petersson Joel |
2009 |
|
|
51.62 |
|
|
|
1:46.85 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thorsson Bam |
2007 |
|
|
56.02 |
|
|
|
1:57.18 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nilsson Vidar |
2007 |
|
|
58.66 |
|
|
|
1:58.71 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
2:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jeppsson Hugo |
2008 |
|
|
1:03.16 |
|
|
|
2:00.82 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
2:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
15:25 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
15:25 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lindén Tove |
2002 |
|
|
|
|
|
|
29.29 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nyblom Astrid |
2002 |
|
|
|
|
|
|
31.05 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Knutsson Disa |
2002 |
|
|
|
|
|
|
32.09 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lundström Matilda |
2001 |
|
|
|
|
|
|
34.63 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Löfström Engla |
2003 |
|
|
|
|
|
|
31.55 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lundström Sigrid |
2003 |
|
|
|
|
|
|
31.70 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lundström Lova |
2003 |
|
|
|
|
|
|
33.37 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
15:25 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
16:02 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olsson Jacob |
2006 |
|
|
43.61 |
1:31.82 |
2:21.12 |
|
3:06.04 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carlsson Melvin |
2005 |
|
|
45.56 |
1:38.01 |
2:31.66 |
|
3:24.42 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ljunggren Malte |
2006 |
|
|
46.85 |
1:39.57 |
2:33.67 |
|
3:24.52 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Byggeth Riccardo |
2007 |
|
|
56.31 |
2:01.91 |
3:07.71 |
|
4:10.80 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
16:02 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
16:02 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandersson Tufva |
2002 |
|
|
37.70 |
1:17.16 |
1:58.30 |
|
2:38.63 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lindén Tove |
2002 |
|
|
38.78 |
1:19.88 |
2:43.70 |
|
2:43.70 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
2:54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nyblom Astrid |
2002 |
|
|
39.05 |
1:22.99 |
2:07.64 |
|
2:51.15 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nilsson Lovisa |
2006 |
|
|
37.68 |
1:19.03 |
2:00.65 |
|
2:41.57 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
2:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andersson Hanna |
2005 |
|
|
41.74 |
1:26.49 |
2:10.95 |
|
2:52.02 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Widerfors Emma |
2005 |
|
|
41.38 |
1:26.38 |
2:12.07 |
|
2:55.90 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ramström-Andersson Myra |
2005 |
|
|
41.75 |
1:27.35 |
2:13.17 |
|
2:56.95 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
2:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wahlund Isabella |
2006 |
|
|
47.22 |
1:37.35 |
2:27.91 |
|
3:17.23 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Zettervall Bodil |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
3:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
16:02 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
16:04 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Spogardh Leo |
2004 |
|
|
|
|
|
|
30.64 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
16:04 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
16:24 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
16:24 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
09:04 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
09:04 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
10:12 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jönsson Felix |
2004 |
|
|
29.08 |
|
|
|
1:00.35 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Spogardh Leo |
2004 |
|
|
28.88 |
|
|
|
1:01.76 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Spogardh Adrian |
2004 |
|
|
30.38 |
|
|
|
1:04.85 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Glans Jacob |
2006 |
|
|
31.84 |
|
|
|
1:07.27 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olsson Jacob |
2006 |
|
|
32.49 |
|
|
|
1:08.56 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carlsson Melvin |
2005 |
|
|
32.56 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fridström Måns |
2006 |
|
|
33.63 |
|
|
|
1:12.44 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ekelund Gabriel |
2006 |
|
|
34.69 |
|
|
|
1:12.54 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ljunggren Malte |
2006 |
|
|
36.06 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petersson Melvin |
2005 |
|
|
36.25 |
|
|
|
1:17.46 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Svensson Linus |
2005 |
|
|
37.94 |
|
|
|
1:19.18 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Bergstedt Oliver |
2006 |
|
|
41.18 |
|
|
|
1:26.11 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Melin Ozzy |
2006 |
|
|
41.23 |
|
|
|
1:27.50 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Brylski Noah |
2008 |
|
|
|
|
|
|
1:24.81 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Byggeth Riccardo |
2007 |
|
|
|
|
|
|
1:26.02 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nilsson Vidar |
2007 |
|
|
|
|
|
|
1:38.11 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petersson Max |
2008 |
|
|
|
|
|
|
1:49.54 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
10:12 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
10:27 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nyblom Astrid |
2002 |
|
|
33.38 |
1:10.42 |
1:49.71 |
|
2:29.01 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lundström Matilda |
2001 |
|
|
39.06 |
1:24.56 |
2:10.59 |
|
2:53.97 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Löfström Engla |
2003 |
|
|
33.94 |
1:12.53 |
1:52.19 |
|
2:30.51 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
2:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lundström Sigrid |
2003 |
|
|
35.31 |
1:15.11 |
1:56.01 |
|
2:36.83 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
2:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lundström Lova |
2003 |
|
|
37.20 |
1:18.45 |
2:00.95 |
|
2:43.80 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olson Maja |
2003 |
|
|
36.80 |
1:19.15 |
2:03.00 |
|
2:44.36 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
2:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nilsson Lovisa |
2006 |
|
|
32.10 |
1:07.41 |
1:45.03 |
|
2:21.98 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
2:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petersson Elly |
2005 |
|
|
34.70 |
1:12.77 |
1:52.04 |
|
2:30.13 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Widerfors Emma |
2005 |
|
|
34.63 |
1:13.98 |
1:54.56 |
|
2:34.15 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gulin Alice |
2006 |
|
|
33.77 |
1:14.33 |
1:56.94 |
|
2:36.07 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andersson Hanna |
2005 |
|
|
36.41 |
1:18.57 |
2:01.41 |
|
2:42.05 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gulin Novalie |
2006 |
|
|
39.64 |
1:23.28 |
2:07.73 |
|
2:47.26 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustafsson Johanna |
2005 |
|
|
38.68 |
1:23.21 |
2:08.20 |
|
2:50.57 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wahlund Isabella |
2006 |
|
|
36.18 |
1:19.30 |
2:05.37 |
|
2:51.20 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gunnarsson Alva |
2006 |
|
|
39.42 |
1:23.80 |
2:08.95 |
|
2:51.59 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
3:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Holmberg Ellen |
2005 |
|
|
38.76 |
1:23.02 |
2:10.12 |
|
2:56.38 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
4:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Chenon Samuelsson Matilda |
2006 |
|
|
39.16 |
1:28.06 |
2:18.59 |
|
3:03.79 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Zettervall Bodil |
2007 |
|
|
40.37 |
1:26.65 |
2:14.71 |
|
3:01.50 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
3:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
10:27 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
10:54 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bergstedt Oliver |
2006 |
|
|
|
|
|
|
48.37 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rexeke Carl |
2006 |
|
|
|
|
|
|
48.60 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ane Love |
2007 |
|
|
|
|
|
|
49.18 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Edekling Erik |
2007 |
|
|
|
|
|
|
49.76 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Brylski Noah |
2008 |
|
|
|
|
|
|
49.84 |
|
|
Kristianstads SLS |
49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petersson Joel |
2009 |
|
|
|
|
|
|
49.85 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Byggeth Riccardo |
2007 |
|
|
|
|
|
|
53.14 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nilsson Vidar |
2007 |
|
|
|
|
|
|
57.15 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
10:54 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
11:15 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandersson Tufva |
2002 |
|
|
39.25 |
|
|
|
1:24.43 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Knutsson Disa |
2002 |
|
|
39.96 |
|
|
|
1:26.40 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lundström Sigrid |
2003 |
|
|
39.04 |
|
|
|
1:23.43 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olson Maja |
2003 |
|
|
41.19 |
|
|
|
1:28.29 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luc Vicky |
2007 |
|
|
41.34 |
|
|
|
1:30.91 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Widerfors Tilda |
2008 |
|
|
46.92 |
|
|
|
1:42.45 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wigow Emina |
2007 |
|
|
48.43 |
|
|
|
1:49.93 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kläfverud Axelina |
2007 |
|
|
49.98 |
|
|
|
1:50.03 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olofsson Alma |
2007 |
|
|
52.48 |
|
|
|
1:50.20 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
1:55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gunnarsson Isa |
2008 |
|
|
53.54 |
|
|
|
1:56.52 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Silverskär Mirja |
2007 |
|
|
57.55 |
|
|
|
1:59.30 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
2:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lindell Filippa |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
11:15 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
11:31 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tram Oscar |
2004 |
|
|
1:41.08 |
3:22.00 |
5:12.82 |
|
6:40.99 |
|
|
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
11:31 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
12:03 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lindén Tove |
2002 |
|
|
|
|
|
|
1:20.14 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nyblom Astrid |
2002 |
|
|
|
|
|
|
1:22.26 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Löfström Engla |
2003 |
|
|
38.72 |
|
|
|
1:24.40 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
1:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olson Maja |
2003 |
|
|
40.21 |
|
|
|
1:29.43 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andersson Julia |
2007 |
|
|
38.57 |
|
|
|
1:24.79 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
1:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Zettervall Bodil |
2007 |
|
|
44.34 |
|
|
|
1:41.42 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Svensson Sofia |
2007 |
|
|
44.88 |
|
|
|
1:44.32 |
|
|
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
12:03 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
12:03 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Spogardh Leo |
2004 |
|
|
1:09.24 |
|
|
|
1:09.06 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Spogardh Adrian |
2004 |
|
|
35.38 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Glans Jacob |
2006 |
|
|
35.50 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carlsson Melvin |
2005 |
|
|
35.16 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olsson Jacob |
2006 |
|
|
39.89 |
|
|
|
1:21.58 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petersson Melvin |
2005 |
|
|
41.98 |
|
|
|
1:27.19 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Svensson Linus |
2005 |
|
|
43.44 |
|
|
|
1:28.50 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ljunggren Malte |
2006 |
|
|
45.55 |
|
|
|
1:29.88 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ekelund Gabriel |
2006 |
|
|
44.53 |
|
|
|
1:32.34 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Melin Ozzy |
2006 |
|
|
45.85 |
|
|
|
1:33.00 |
|
|
Kristianstads SLS |
1:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Byggeth Riccardo |
2007 |
|
|
50.69 |
|
|
|
1:42.71 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
12:03 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
12:03 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lundström Sigrid |
2003 |
|
|
|
|
|
|
40.30 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lundström Lova |
2003 |
|
|
|
|
|
|
41.68 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
12:03 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
15:03 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nilsson Lovisa |
2006 |
|
|
1:13.17 |
2:32.18 |
3:50.86 |
|
5:07.48 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
5:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nyblom Astrid |
2002 |
|
|
1:16.92 |
2:36.87 |
3:57.74 |
|
5:16.75 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
5:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Löfström Engla |
2003 |
|
|
1:16.59 |
2:39.40 |
4:01.83 |
|
5:20.75 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ramström-Andersson Myra |
2005 |
|
|
1:15.53 |
2:38.78 |
4:03.22 |
|
5:25.71 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
5:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andersson Hanna |
2005 |
|
|
1:20.47 |
2:46.54 |
4:12.80 |
|
5:36.19 |
|
|
Kristianstads SLS |
5:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lundström Sigrid |
2003 |
|
|
1:18.49 |
2:47.01 |
4:17.69 |
|
5:45.71 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
6:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Zettervall Bodil |
2007 |
|
|
1:27.53 |
2:57.02 |
4:26.65 |
|
5:55.65 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
6:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gulin Novalie |
2006 |
|
|
1:27.10 |
3:01.78 |
4:36.11 |
|
6:04.22 |
|
|
Kristianstads SLS |
6:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gustafsson Johanna |
2005 |
|
|
1:27.66 |
3:01.16 |
4:35.90 |
|
6:05.27 |
|
|
Kristianstads SLS |
6:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
15:03 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
15:40 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Spogardh Leo |
2004 |
|
|
32.81 |
1:11.23 |
2:01.09 |
|
2:38.80 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
2:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olsson Jacob |
2006 |
|
|
38.45 |
1:22.88 |
2:10.55 |
|
2:47.58 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fridström Måns |
2006 |
|
|
37.03 |
1:24.70 |
2:18.09 |
|
3:00.38 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ekelund Gabriel |
2006 |
|
|
41.23 |
1:30.14 |
2:25.90 |
|
3:04.40 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ljunggren Malte |
2006 |
|
|
45.67 |
1:33.74 |
2:26.60 |
|
3:05.44 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Svensson Linus |
2005 |
|
|
45.10 |
1:34.76 |
2:32.29 |
|
3:17.65 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Melin Ozzy |
2006 |
|
|
54.73 |
1:46.83 |
2:52.59 |
|
3:40.08 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
15:40 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
15:40 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lindén Tove |
2002 |
|
|
34.58 |
|
|
|
1:16.99 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Knutsson Disa |
2002 |
|
|
38.19 |
|
|
|
1:23.13 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
1:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lundström Matilda |
2001 |
|
|
40.62 |
|
|
|
1:28.32 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olson Maja |
2003 |
|
|
39.16 |
|
|
|
1:23.67 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
1:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lundström Lova |
2003 |
|
|
39.76 |
|
|
|
1:24.34 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
1:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 30, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
15:40 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
15:41 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Spogardh Leo |
2004 |
|
|
|
|
|
|
27.36 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jönsson Felix |
2004 |
|
|
|
|
|
|
27.47 |
|
|
Kristianstads SLS |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Spogardh Adrian |
2004 |
|
|
|
|
|
|
28.64 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
15:41 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
16:32 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandersson Tufva |
2002 |
|
|
40.53 |
1:27.13 |
2:16.36 |
|
3:07.03 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
3:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Knutsson Disa |
2002 |
|
|
41.74 |
1:30.41 |
2:19.39 |
|
3:07.80 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lundström Sigrid |
2003 |
|
|
40.77 |
1:28.21 |
2:16.54 |
|
3:03.59 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
3:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olson Maja |
2003 |
|
|
44.20 |
1:35.69 |
2:29.24 |
|
3:22.12 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
3:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petersson Elly |
2005 |
|
|
42.13 |
1:28.68 |
2:17.38 |
|
3:04.69 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gulin Alice |
2006 |
|
|
42.58 |
1:33.19 |
2:25.76 |
|
3:14.92 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Corluka Ana |
2006 |
|
|
45.42 |
1:38.07 |
2:31.14 |
|
3:23.88 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petersson Ellie |
2005 |
|
|
49.43 |
1:43.68 |
2:37.67 |
|
3:30.06 |
|
|
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gunnarsson Alva |
2006 |
|
|
50.04 |
1:47.52 |
2:47.48 |
|
3:47.59 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
3:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Chenon Samuelsson Matilda |
2006 |
|
|
55.97 |
2:00.73 |
3:07.41 |
|
4:07.80 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olofsson Alma |
2007 |
|
|
56.79 |
1:59.30 |
3:00.90 |
|
3:59.15 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
16:32 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
16:32 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Spogardh Leo |
2004 |
|
|
35.69 |
1:15.13 |
1:56.06 |
|
2:34.69 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
2:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Spogardh Adrian |
2004 |
|
|
1:21.15 |
2:05.09 |
2:45.21 |
|
2:45.21 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
2:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tram Oscar |
2004 |
|
|
43.02 |
1:29.64 |
2:17.67 |
|
3:03.21 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Glans Jacob |
2006 |
|
|
37.57 |
1:18.97 |
2:01.50 |
|
2:43.49 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carlsson Melvin |
2005 |
|
|
38.25 |
1:21.25 |
2:07.07 |
|
2:50.53 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olsson Jacob |
2006 |
|
|
40.65 |
1:24.97 |
2:09.89 |
|
2:52.32 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petersson Melvin |
2005 |
|
|
43.95 |
1:32.07 |
2:19.92 |
|
3:04.29 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ekelund Gabriel |
2006 |
|
|
45.84 |
1:35.94 |
2:25.04 |
|
3:09.16 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ljunggren Malte |
2006 |
|
|
46.89 |
1:36.40 |
2:24.65 |
|
3:09.82 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Melin Ozzy |
2006 |
|
|
46.15 |
1:37.11 |
2:29.38 |
|
3:17.41 |
|
|
Kristianstads SLS |
3:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
16:32 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
16:32 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lindén Tove |
2002 |
|
|
|
|
|
|
32.70 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Knutsson Disa |
2002 |
|
|
|
|
|
|
34.07 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nyblom Astrid |
2002 |
|
|
|
|
|
|
34.80 |
|
|
Karlskrona Simsällskap |
34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Löfström Engla |
2003 |
|
|
|
|
|
|
35.54 |
|
|
Ronneby Simsällskap |
34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olson Maja |
2003 |
|
|
|
|
|
|
36.90 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lundström Sigrid |
2003 |
|
|
|
|
|
|
37.34 |
|
|
Karlshamns Simklubb |
37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
16:32 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
16:58 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
16:58 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
MaxKompetens Cup |
|
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
16:58 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 oktober 2018 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
16:58 |
|