2020-02-27   17:14:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarena Race 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Aquarena Race 2018    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Söderhamn    Utskriftstid  12:20   
  Arrangör  Söderhamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 12, 100m Frisim Flickor D-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Edvinsson  2006    389  33.64        1:09.69   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:10.09                 
                     
Vera Stefanovic  2006    364  34.16        1:11.26   
  Bollnäs Simsällskap  1:11.83                 
                     
Isabelle Nilsson  2007    309  36.45        1:15.29   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:19.02                 
                     
Nike Norlander  2007    296  36.07        1:16.32   
  Sundsvalls Simsällskap  1:16.87                 
                     
Tilde Sjöberg  2006    292  37.08        1:16.69   
  Sundsvalls Simsällskap  1:18.37                 
                     
Saga Andersson  2006    269  38.08        1:18.86   
  Söderhamns Simsällskap  1:24.43                 
                     
Alva Sjödin  2006    265  37.31        1:19.18   
  Sundsvalls Simsällskap  1:25.29                 
                     
Kajsa Burman  2007    264  37.10        1:19.32   
  Sundsvalls Simsällskap  1:15.69                 
                     
Stina Hedlund Loman  2006    232  38.58        1:22.83   
  Gävle Simsällskap  1:29.97                 
                     
10  Enya Söderlund  2006    225  39.64        1:23.68   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:27.26                 
                     
11  Hillevi Östlund  2007    221  40.46        1:24.15   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:25.33                 
                     
12  Emelie Runarsson  2006    213  39.79        1:25.22   
  Söderhamns Simsällskap  1:22.82                 
                     
13  Linn Biller  2006    203  42.43        1:26.56   
  Söderhamns Simsällskap  1:27.50                 
                     
14  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006    198  39.51        1:27.25   
  Hedemora Simsällskap  1:26.57                 
                     
15  Elsa Harnesk  2007    192  42.28        1:28.22   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:30.31                 
                     
16  Märta Karlsson  2007    189  42.42        1:28.60   
  Söderhamns Simsällskap  1:33.75                 
                     
17  Alma Persson  2006    177  41.91        1:30.52   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:28.47                 
                     
18  Emma Mossnelid  2006    173  43.56        1:31.30   
  Söderhamns Simsällskap  1:30.57                 
                     
19  Matilda Jonsson  2006    173  41.14        1:31.33   
  Härjedalens Simklubb  1:32.54                 
                     
20  Freja Engström  2007    162  45.50        1:33.21   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  1:32.96                 
                     
21  Evelina Lemon  2006    160  44.48        1:33.62   
  Borlänge Simsällskap  1:27.80                 
                     
22  Emitis Aminiyan  2006    151  44.42        1:35.55   
  Söderhamns Simsällskap  1:38.87                 
                     
23  Anna-Klara Sundström  2007    132  46.56        1:39.84   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
24  Alice Tägtström  2006    109  48.79        1:46.27   
  Borlänge Simsällskap  1:38.85                 
                     
25  Emilia Sundholm  2007    90  53.10        1:53.37   
  Njurunda Simsällskap  1:52.52                 
                     
26  Lilly Utterström  2007    90  53.02        1:53.40   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
27  Tuva Grafström  2007    89  50.51        1:53.80   
  Njurunda Simsällskap  1:47.70                 
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Flickor D-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    221  40.08        1:24.18   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:25.01                 
                     
Emma Bergqvist  2008    209  42.30        1:25.70   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Maja Modin  2008    198  42.06        1:27.24   
  Njurunda Simsällskap  1:43.54                 
                     
Tindra Byqvist  2008    192  40.28        1:28.21   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
Elsa Larsson  2008    147  46.24        1:36.30   
  Njurunda Simsällskap  2:19.57                 
                     
Josefine Grönlund  2008    123  48.42        1:42.18   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Elma Neuman  2008    120  49.25        1:43.01   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
Mira Björkman  2010    114  48.54        1:44.82   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
Isabel Olsson  2008    82  54.09        1:56.73   
  Njurunda Simsällskap                   
                     
10  Jennie-Lie Oppgård  2008    77  54.86        1:59.59   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Milla Zell  2008              DSQ   
  Sundsvalls Simsällskap  1:36.61                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner