Resultater for Aquarena Race 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lördag 24/3 Klockan 10.00 (Insim kl 08.30)
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2018 | Utskriftsdatum | 24 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 mars 2018 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Ålenius | 2001 | 554 | 26.54 | ||||||
Gävle Simsällskap | 26.56 | |||||||||
2 | Robert Lindblom | 1995 | 510 | 27.28 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 26.34 | |||||||||
3 | Adam Carlsson | 2001 | 415 | 29.22 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.13 | |||||||||
4 | Andreas Persson | 2000 | 384 | 29.99 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.20 | |||||||||
5 | Moutaz Kabbani | 1999 | 252 | 34.49 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 40.45 | |||||||||
6 | Pelle Högfors | 1987 | 247 | 34.74 | ||||||
Gimo Simsällskap | 32.38 | |||||||||
7 | Norbert Stengel | 1970 | 146 | 41.40 | ||||||
Gimo Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melker Rosengren | 2003 | 431 | 28.86 | ||||||
Gävle Simsällskap | 30.93 | |||||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | 416 | 29.18 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.04 | |||||||||
3 | Martin Schön | 2003 | 347 | 31.00 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 30.29 | |||||||||
4 | Marcus Tägtström | 2002 | 347 | 31.01 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 30.41 | |||||||||
5 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 347 | 31.02 | ||||||
Gävle Simsällskap | 30.33 | |||||||||
6 | Sebastian Forsberg | 2003 | 215 | 36.36 | ||||||
Gävle Simsällskap | 38.40 | |||||||||
- | Julius Grell | 2003 | DSQ | |||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 29.14 | |||||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olle Wikholm | 2004 | 318 | 31.91 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.10 | |||||||||
2 | Martin Riljak | 2004 | 308 | 32.25 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.30 | |||||||||
3 | Lucas Humling | 2005 | 303 | 32.44 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.46 | |||||||||
4 | Arvid Lind | 2005 | 271 | 33.68 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 33.43 | |||||||||
5 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 235 | 35.30 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 34.71 | |||||||||
6 | Gustav Hedin | 2005 | 126 | 43.44 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 41.92 | |||||||||
7 | Erik Sundman | 2005 | 112 | 45.13 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 44.60 | |||||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Pettersson | 2006 | 171 | 39.21 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 41.27 | |||||||||
2 | Albin Glaas | 2006 | 154 | 40.65 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.67 | |||||||||
3 | Erik Sjökvist | 2007 | 143 | 41.60 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
4 | Oliver Wijker | 2006 | 140 | 41.95 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.34 | |||||||||
5 | Marcus Hamberg | 2007 | 125 | 43.52 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 43.46 | |||||||||
6 | Elliot Ekman | 2007 | 125 | 43.59 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.06 | |||||||||
7 | Aston Horn | 2007 | 112 | 45.21 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
8 | Lukas Nilsson | 2006 | 98 | 47.25 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 42.86 | |||||||||
9 | Sebastian Svensson | 2006 | 90 | 48.64 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 51.64 | |||||||||
10 | Axel Pagard | 2006 | 87 | 49.06 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.88 | |||||||||
11 | Csongor Pázsit | 2007 | 87 | 49.11 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 48.98 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 24 mars 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:23 |