Tulokset UGP 3 2017-2018, Täby
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2018 | Utskriftsdatum | 11 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund, Täby & Spårvägen | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2018 |
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.82 | 1:11.20 | 1:54.31 | 2:29.04 | |||
2 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.59 | 1:10.85 | 1:56.29 | 2:30.75 | |||
3 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.74 | 1:11.64 | 1:56.85 | 2:31.62 | |||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 33.20 | 1:12.05 | 1:59.26 | 2:37.47 | |||
5 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.38 | 1:17.90 | 2:03.22 | 2:40.18 | |||
6 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.99 | 1:18.59 | 2:05.72 | 2:45.57 | |||
7 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.42 | 1:20.56 | 2:05.93 | 2:47.03 | |||
8 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.45 | 1:25.73 | 2:18.77 | 2:58.85 | |||
9 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 39.77 | 1:28.15 | 2:25.68 | 3:12.32 | |||
10 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.48 | 1:35.85 | 2:33.09 | 3:21.94 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.87 | 1:14.19 | 1:57.25 | 2:32.53 | |||
2 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 33.89 | 1:16.43 | 2:00.36 | 2:38.64 | |||
3 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.83 | 1:17.93 | 2:03.86 | 2:41.20 | |||
4 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.46 | 1:20.41 | 2:05.39 | 2:42.41 | |||
5 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.44 | 1:17.47 | 2:06.35 | 2:42.70 | |||
6 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.10 | 1:22.02 | 2:11.14 | 2:50.38 | |||
7 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.08 | 1:18.49 | 2:11.72 | 2:52.03 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.43 | 1:12.08 | 1:55.90 | 2:30.41 | |||
2 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 33.48 | 1:14.77 | 1:57.13 | 2:33.44 | |||
3 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.62 | 1:18.18 | 1:59.27 | 2:37.84 | |||
4 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.65 | 1:18.35 | 2:01.65 | 2:38.36 | |||
5 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 33.78 | 1:15.00 | 2:01.44 | 2:41.66 | |||
6 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.68 | 1:17.95 | 2:05.80 | 2:43.30 | |||
7 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.96 | 1:21.09 | 2:07.67 | 2:43.91 | |||
8 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 35.06 | 1:18.91 | 2:08.87 | 2:44.03 | |||
9 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 36.01 | 1:21.08 | 2:06.50 | 2:46.91 | |||
10 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 36.15 | 1:15.66 | 2:09.72 | 2:47.00 | |||
11 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.94 | 1:19.42 | 2:09.03 | 2:47.38 | |||
12 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.08 | 1:17.68 | 2:08.57 | 2:47.86 | |||
13 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.44 | 1:21.46 | 2:11.94 | 2:51.30 | |||
14 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.87 | 1:23.75 | 2:13.13 | 2:51.45 | |||
15 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 35.12 | 1:20.84 | 2:11.03 | 2:52.33 | |||
16 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.69 | 1:23.14 | 2:13.72 | 2:52.66 | |||
17 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 38.06 | 1:26.00 | 2:15.84 | 2:55.66 | |||
18 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.02 | 1:23.83 | 2:15.80 | 2:56.14 | |||
19 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.69 | 1:26.52 | 2:19.84 | 3:01.17 | |||
20 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 40.29 | 1:26.87 | 2:19.99 | 3:02.37 | |||
21 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.44 | 1:31.04 | 2:22.97 | 3:07.00 | |||
22 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.53 | 1:39.12 | 2:37.80 | 3:22.08 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.75 | 1:14.04 | 1:58.65 | 2:36.74 | |||
2 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.63 | 1:15.62 | 2:02.52 | 2:40.11 | |||
3 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 35.20 | 1:20.81 | 2:09.53 | 2:45.35 | |||
4 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.52 | 1:18.25 | 2:08.70 | 2:46.12 | |||
5 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 35.40 | 1:20.28 | 2:08.70 | 2:47.09 | |||
6 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.00 | 1:23.64 | 2:09.56 | 2:48.08 | |||
7 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.04 | 1:21.40 | 2:09.28 | 2:49.18 | |||
8 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.65 | 1:22.63 | 2:12.45 | 2:51.48 | |||
9 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.94 | 1:24.59 | 2:15.06 | 2:56.01 | |||
10 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.19 | 1:26.02 | 2:19.67 | 2:58.30 | |||
11 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 40.27 | 1:32.03 | 2:21.28 | 3:01.80 | |||
12 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 39.29 | 1:29.26 | 2:20.98 | 3:03.02 | |||
13 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.68 | 1:36.94 | 2:30.09 | 3:11.91 | |||
14 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.77 | 1:34.18 | 2:31.64 | 3:14.55 | |||
15 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.67 | 1:35.93 | 2:33.90 | 3:22.78 | |||
16 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 42.54 | 1:37.96 | 2:37.69 | 3:23.83 | |||
- | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 36.23 | 1:21.12 | 2:09.74 | 2:47.83 | |||
2 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 35.44 | 1:18.98 | 2:08.89 | 2:48.87 | |||
3 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.41 | 1:20.05 | 2:10.74 | 2:50.28 | |||
4 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.00 | 1:25.32 | 2:17.91 | 2:56.40 | |||
5 | Linnea Sjöström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 3:02.74 | ||||||
6 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 39.17 | 1:30.88 | 2:24.01 | 3:03.02 | |||
7 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.26 | 1:30.12 | 2:23.99 | 3:03.45 | |||
8 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.99 | 1:32.04 | 2:24.25 | 3:03.89 | |||
9 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 44.84 | 1:32.96 | 2:29.00 | 3:09.81 | |||
10 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 41.38 | 1:29.90 | 2:25.38 | 3:09.92 | |||
11 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 45.83 | 1:35.56 | 2:28.62 | 3:12.24 | |||
12 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 48.02 | 1:34.71 | 2:30.89 | 3:12.49 | |||
13 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 44.16 | 1:33.86 | 2:34.45 | 3:13.73 | |||
14 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 41.96 | 1:33.32 | 2:28.00 | 3:13.84 | |||
15 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 43.65 | 1:39.41 | 2:33.87 | 3:15.16 | |||
16 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 41.10 | 1:32.70 | 2:32.18 | 3:18.60 | |||
17 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.04 | 1:41.01 | 2:34.74 | 3:19.57 | |||
18 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 44.66 | 1:42.61 | 2:41.20 | 3:27.41 | |||
19 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.12 | 1:43.67 | 2:41.90 | 3:32.05 | |||
20 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.71 | 1:42.86 | 2:49.70 | 3:42.00 | |||
- | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 11 mars 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:56 |