2020-06-01   15:31:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Knattesimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  08 april 2018   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  11:31   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 25, 4X100m Frisim/VUV P13, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
TÄBY SIM herrar Lag 1  2005    316          4:28.84   
  Täby Sim  4:35.00                 
  Marcus Persson Taylor  2005      29.32  1:01.97      1:01.97   
  Caspian Humble  2005      32.39  1:10.12      2:12.09   
  Benjamin Todorovac Hallongren  2006      33.41  1:11.00      3:23.09   
  Leo Güleryüz  2006      31.49  1:05.75      4:28.84   
                     
RaUS miehet [2005]  2005    308          4:31.22   
  Rauman Uimaseura  4:47.74                 
  Sakari Korri  2005      28.78  1:00.60      1:00.60   
  Julius Sandelin  2005      32.07  1:08.49      2:09.09   
  Vilho Okkonen  2006      36.13  1:17.69      3:26.78   
  Joonas Arponen  2005      30.80  1:04.44      4:31.22   
                     
ÅSK Kultakalat  2005    268          4:44.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:50.07                 
  Aarni Linderborg  2005      32.37  1:10.27      1:10.27   
  Patrik Reiman  2005      33.14  1:10.76      2:21.03   
  Kasper Kainonen  2005      33.28  1:12.92      3:33.95   
  Lauri-pekka Pakomäki  2006      32.84  1:10.06      4:44.01   
                     
Swim miehet [2005]  2005    264          4:45.56   
  Swimming Jyväskylä  5:25.45                 
  Aleksi Metsäpelto  2006      34.81  1:13.67      1:13.67   
  Ruben Honko  2006      36.27  1:16.71      2:30.38   
  Aleksanteri Nissinen  2005      33.50  57.50      3:27.88   
  Arttu Venemies  2005      43.86  1:17.68      4:45.56   
                     
ÅSK Jääkarhut  2005    184          5:21.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:14.80                 
  Max Allén  2005      36.75  1:17.66      1:17.66   
  Matias Seppä  2006      38.74  1:26.47      2:44.13   
  Eemeli Arnell  2005      36.90  1:20.95      4:05.08   
  Santeri Holmberg  2006      36.23  1:16.88      5:21.96   
                     
TÄBY SIM herrar lag 2  2005    171          5:29.92   
  Täby Sim  5:20.00                 
  Kevin Lenstad  2005      39.03  1:23.02      1:23.02   
  Arvid Thoresson  2005      38.29  1:23.86      2:46.88   
  Filip Norlin  2005      37.42  1:20.92      4:07.80   
  Elvin Degerbalkan  2006      38.34  1:22.12      5:29.92   
                     
TÄBY SIM herrar 3  2005    165          5:33.74   
  Täby Sim  5:55.00                 
  Stanislav Shabaltas  2005      38.63  1:24.33      1:24.33   
  Erik Stein  2005      43.45  1:30.26      2:54.59   
  Oliver Haux  2005      37.77  1:23.03      4:17.62   
  Sixten Ersson  2007      34.60  1:16.12      5:33.74   
                     
ÅSF P-05  2005    149          5:45.03   
  Ålands Simförening  5:16.49                 
  Milo Bergman  2006      37.95  1:22.00      1:22.00   
  Hugo Mirén  2006      51.51  1:57.37      3:19.37   
  Joa Metsola  2005      35.70  1:16.48      4:35.85   
  Oliver Aalto-Hardy  2005      30.87  1:09.18      5:45.03   
                     
TaTU miehet [2005]  2005    148          5:45.94   
  Tampereen Työväen Uimarit  5:47.25                 
  Ferdinand Backman  2006      39.13  1:28.62      1:28.62   
  Vili Niemi  2006      44.02  1:35.05      3:03.67   
  Kalle Heinonen  2006      37.42  1:21.33      4:25.00   
  Markus Popov  2005      36.49  1:20.94      5:45.94   
                     
10  AUi miehet [2005]  2005    139          5:53.09   
  Aurajoen Uinti  6:22.51                 
  Oliver Jokinen  2005      36.50  1:19.94      1:19.94   
  Thomas Korvela  2005      43.32  1:34.29      2:54.23   
  Peter Kanninen  2006      42.54  1:30.58      4:24.81   
  Romeo Maranzani  2006      38.46  1:28.28      5:53.09   
                     
11  ÅSK Hait  2005    134          5:58.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:43.49                 
  Frans Sandblom  2006      41.54  1:29.49      1:29.49   
  Frans Roine  2005      43.93  1:33.63      3:03.12   
  Linus Korin  2006      40.74  1:26.90      4:30.02   
  Julius Linde  2007      42.19  1:28.05      5:58.07   
                     
12  ÅSK Miekkavalaat  2005    98          6:37.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:34.77                 
  Casper Manzone  2005      45.14  1:37.99      1:37.99   
  Nicolo Manzone  2005      44.36  1:38.18      3:16.17   
  Lennart Ahlholm  2005      49.77  1:47.63      5:03.80   
  Kaapo Virtanen  2008      43.40  1:33.33      6:37.13   
                     
13  AUi miehet [2005] 2  2005    93          6:44.13   
  Aurajoen Uinti                   
  Kasper Vira  2006      42.70  1:36.73      1:36.73   
  Aleksi Nurmi  2006      47.49  1:45.82      3:22.55   
  Eino Polari  2006      48.39  1:38.54      5:01.09   
  Kristian Raski  2006      48.14  1:43.04      6:44.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  08 april 2018 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  11:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner