Results for Nya Göingeplumset 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Nya Göingeplumset 2018 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 | |||
Tävlingsort | Åhus | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | SS Delfin och KSLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 augusti 2018 |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Violetta Pflug | 2008 | Simklubben Lödde | 43.15 | ||||||
2 | Signe Malmberg | 2008 | Osby Simsällskap | 45.69 | ||||||
3 | Edith Bosson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 50.49 | ||||||
4 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 50.56 | ||||||
5 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 51.79 | ||||||
6 | Astrid Persson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 52.36 | ||||||
7 | Selma Lindell | 2008 | Simklubben Lödde | 52.38 | ||||||
8 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 53.19 | ||||||
9 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 53.76 | ||||||
10 | Lynneà Wikbourn | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 54.47 | ||||||
11 | Ella Nord | 2009 | Osby Simsällskap | 58.49 | ||||||
12 | Giada Riva | 2008 | Kristianstads SLS | 58.51 | ||||||
13 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 58.91 | ||||||
14 | Agnes Nilsson | 2009 | Osby Simsällskap | 59.53 | ||||||
15 | Molly Ohlsson-Zärnholm | 2008 | Kristianstads SLS | 1:01.74 | ||||||
16 | Ingrid Chrintz-Gath | 2008 | Simklubben Lödde | 1:02.64 | ||||||
17 | Zoé Jindal | 2008 | Simklubben Lödde | 1:05.60 | ||||||
18 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 1:05.90 | ||||||
- | Julia Thorsen | 2008 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Hanna Dahlander | 2008 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 41.56 | ||||||
2 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 43.05 | ||||||
3 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 43.37 | ||||||
4 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 44.26 | ||||||
5 | Vilda Berg | 2007 | Simklubben Lödde | 45.26 | ||||||
6 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 46.19 | ||||||
7 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 48.55 | ||||||
8 | Siri Tillberg | 2007 | Kristianstads SLS | 48.94 | ||||||
9 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 50.10 | ||||||
10 | Moa Nameus | 2007 | Kristianstads SLS | 51.10 | ||||||
11 | Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 52.08 | ||||||
12 | Annette Rosenqvist | 2007 | Simklubben Lödde | 53.77 | ||||||
13 | Inez Lund | 2007 | Simklubben Lödde | 57.94 | ||||||
14 | Andrea Johansdotter | 2007 | Simklubben Lödde | 58.82 | ||||||
15 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 59.36 | ||||||
16 | Luna Kant | 2007 | Simklubben Lödde | 1:00.90 | ||||||
17 | Nanna Oredsson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 1:02.00 | ||||||
- | Jackie Ohlsson-Zärnholm | 2007 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Wilma Andersson | 2007 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 42.07 | ||||||
2 | Novalie Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 42.74 | ||||||
3 | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | 44.27 | ||||||
4 | Ida Lund | 2006 | Kristianstads SLS | 47.77 | ||||||
5 | Vilma Gillerfors | 2006 | Simklubben Lödde | 48.35 | ||||||
6 | Kajsa Eskilsson | 2006 | Osby Simsällskap | 48.59 | ||||||
7 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 51.22 | ||||||
8 | Eleonora Sjögren | 2006 | Simklubben Lödde | 51.92 | ||||||
- | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Moa Lindqvist | 2006 | Simsällskapet Delfin | DNF | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 35.59 | ||||||
2 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 35.94 | ||||||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Osby Simsällskap | 36.08 | ||||||
4 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 36.17 | ||||||
5 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 36.19 | ||||||
6 | Jacqlyne Jersov | 2004 | Osby Simsällskap | 36.30 | ||||||
7 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 36.68 | ||||||
8 | Clara Johansson | 2005 | Osby Simsällskap | 37.08 | ||||||
9 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 37.12 | ||||||
10 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 37.23 | ||||||
11 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.75 | ||||||
12 | Julia Nilsson | 2004 | Simklubben Lödde | 39.27 | ||||||
13 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 39.39 | ||||||
14 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 39.88 | ||||||
15 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 40.23 | ||||||
16 | Jonna Möller | 2005 | Osby Simsällskap | 40.38 | ||||||
17 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 40.70 | ||||||
18 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 41.11 | ||||||
19 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 41.29 | ||||||
20 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 41.91 | ||||||
21 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 42.01 | ||||||
22 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 42.63 | ||||||
23 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 42.81 | ||||||
24 | Nima Arends | 2004 | Sösdala Simsällskap | 44.31 | ||||||
25 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 47.08 | ||||||
26 | Julia Keldebäk | 2005 | Simklubben Lödde | 50.57 | ||||||
27 | Wilma Nameus | 2005 | Kristianstads SLS | 51.47 | ||||||
28 | Katarina Eskilsson | 2005 | Osby Simsällskap | 57.92 | ||||||
- | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Luna Simonsson | 2005 | Ringsjö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 32.81 | ||||||
2 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 33.63 | ||||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.03 | ||||||
4 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.53 | ||||||
5 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.62 | ||||||
6 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.64 | ||||||
7 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 35.06 | ||||||
8 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 35.12 | ||||||
9 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 35.83 | ||||||
10 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.04 | ||||||
11 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 36.14 | ||||||
12 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.20 | ||||||
13 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.34 | ||||||
14 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 36.69 | ||||||
15 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 37.40 | ||||||
16 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 37.61 | ||||||
17 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.62 | ||||||
18 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.92 | ||||||
19 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 38.17 | ||||||
20 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.65 | ||||||
21 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.45 | ||||||
22 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 39.69 | ||||||
23 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.07 | ||||||
24 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.64 | ||||||
25 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 41.02 | ||||||
26 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 43.21 | ||||||
27 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 43.76 | ||||||
- | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 augusti 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS | Utskriftstid | 16:03 |