2019-12-12   18:28:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Document
Results
Oulun Uinnit 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti 1906
Pool: 50m Competition Date: Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018
Event 2, 200m Rintauinti Miehet 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tuomas Romsi 2005 Kemin Uimaseura 301 3:08.90
50m: 43.37
100m: 1:29.31
(45.94)
150m: 2:20.30
(50.99)
200m: 3:08.90
(48.60)
2 Onni Salonen 2005 Swimming Club Vuokatti 128 4:10.87 +1:01.97
50m: 56.38
100m: 2:00.09
(1:03.71)
150m: 3:06.45
(1:06.36)
200m: 4:10.87
(1:04.42)
Event 2, 200m Rintauinti Miehet 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit 664 2:25.14
50m: 32.55
100m: 1:10.79
(38.24)
150m: 1:48.06
(37.27)
200m: 2:25.14
(37.08)
2 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 558 2:33.83 +8.69
50m: 36.32
100m: 1:16.09
(39.77)
150m: 1:56.00
(39.91)
200m: 2:33.83
(37.83)
3 Lasse Pulkkinen 2002 Oulun Uinti 1906 539 2:35.63 +10.49
50m: 35.59
100m: 1:14.18
(38.59)
150m: 1:54.71
(40.53)
200m: 2:35.63
(40.92)
4 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 463 2:43.69 +18.55
50m: 36.21
100m: 1:17.83
(41.62)
150m: 2:00.31
(42.48)
200m: 2:43.69
(43.38)
5 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit 440 2:46.46 +21.32
50m: 38.09
100m: 1:21.48
(43.39)
150m: 2:04.80
(43.32)
200m: 2:46.46
(41.66)
5 Niklas Raesalmi 2002 Oulun Uinti 1906 440 2:46.46 +21.32
50m: 36.83
100m: 1:19.19
(42.36)
150m: 2:04.76
(45.57)
200m: 2:46.46
(41.70)
7 Matias Rajavaara 2002 Oulun Uinti 1906 437 2:46.88 +21.74
50m: 37.16
100m: 1:19.99
(42.83)
150m: 2:04.09
(44.10)
200m: 2:46.88
(42.79)
8 Elias Kalliokoski 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 408 2:50.78 +25.64
50m: 40.31
100m: 1:24.08
(43.77)
150m: 2:06.49
(42.41)
200m: 2:50.78
(44.29)
9 Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit 402 2:51.60 +26.46
50m: 38.18
100m: 1:22.50
(44.32)
150m: 2:07.87
(45.37)
200m: 2:51.60
(43.73)
10 Cedric Decena 2004 Oulun Lohet 369 2:56.56 +31.42
50m: 38.77
100m: 1:23.90
(45.13)
150m: 2:09.66
(45.76)
200m: 2:56.56
(46.90)
11 Vili Rantasuo 2004 Oulun Lohet 351 2:59.44 +34.30
50m: 41.11
100m: 1:26.75
(45.64)
150m: 2:12.99
(46.24)
200m: 2:59.44
(46.45)
12 Atte Leinonen 2004 Oulun Uinti 1906 318 3:05.55 +40.41
50m: 40.33
100m: 1:27.65
(47.32)
150m: 2:16.94
(49.29)
200m: 3:05.55
(48.61)
13 Aapo Karjalainen 2004 Kajaanin Uimaseura 252 3:20.47 +55.33
50m: 43.79
100m: 1:34.32
(50.53)
150m: 2:27.60
(53.28)
200m: 3:20.47
(52.87)
- Roni Hägen 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DSQ SW 7.4
Event 2, 200m Rintauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Atte Moilanen 2001 Oulun Uinti 1906 667 2:24.91
50m: 32.78
100m: 1:10.17
(37.39)
150m: 1:47.70
(37.53)
200m: 2:24.91
(37.21)
2 Miikka Willman 1998 Oulun Lohet 491 2:40.48 +15.57
50m: 37.12
100m: 1:17.51
(40.39)
150m: 1:59.16
(41.65)
200m: 2:40.48
(41.32)
3 Janne Tyni 2000 Oulun Uinti 1906 488 2:40.89 +15.98
50m: 37.04
100m: 1:17.73
(40.69)
150m: 1:59.01
(41.28)
200m: 2:40.89
(41.88)
4 Antti Hirvonen 2000 Kajaanin Uimaseura 453 2:44.90 +19.99
50m: 37.86
100m: 1:20.14
(42.28)
150m: 2:03.35
(43.21)
200m: 2:44.90
(41.55)
5 Arttu Erkinaro 1992 Oulun Uinti 1906 450 2:45.25 +20.34
50m: 37.94
100m: 1:20.08
(42.14)
150m: 2:02.94
(42.86)
200m: 2:45.25
(42.31)
6 Juuso Syrjälä 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 415 2:49.76 +24.85
50m: 38.47
100m: 1:21.92
(43.45)
150m: 2:05.93
(44.01)
200m: 2:49.76
(43.83)
2018-02-24 15:32:29 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner