Results for VAT Copenhagen Open 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag 17.00
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.11 | ||||||
2 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.30 | ||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.46 | ||||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.49 | ||||||
5 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.93 | ||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.26 | ||||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.38 | ||||||
8 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.46 | ||||||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.47 | ||||||
10 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.08 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.94 | ||||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.88 | ||||||
3 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 39.08 | ||||||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 39.33 | ||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.03 | ||||||
6 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.10 | ||||||
7 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.16 | ||||||
8 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.36 | ||||||
9 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 42.74 | ||||||
- | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw 7.1 2 Flyben v st | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.37 | ||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | GTI | 39.29 | ||||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.70 | ||||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.23 | ||||||
5 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.41 | ||||||
6 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.97 | ||||||
7 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 42.82 | ||||||
8 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.14 | ||||||
9 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.00 | ||||||
10 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:17 |