2019-12-12   05:30:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vintersimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  vintersim 2018    Utskriftsdatum  17 februari 2018   
  Tävlingsort  Skellefteå    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Skesim s34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2018         
 
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aleksandrs Jr Jakovlevs  2004  Jelgavas.r.w.s.c            18.18   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 20 - 29 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rauno Pärg  1989  Tallinna Taliujumiskeskus            17.15   
Antti Mäkinen  1992  Mäkinen Anti            17.74   
Hannes Olsson  1990  IKSU Simning            18.50   
Jonatan Urpiala  1994  IKSU Simning            18.67   
Andreas Wagelin  1989  Icehotel            23.39   
Matt Sjölund  1990  Kuutit Kokkola            25.54   
Adam Justin Moll  1989  Club Sweden            27.36   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 30 - 39 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alder Harkmann  1983  U-Klubi            16.11   
Fredrik Johansson  1980  Club Sweden            20.28   
Martin Eriksson  1988  Club Sweden            20.36   
Loukas Nitsas  1981  Club Greece            20.52   
Pontus Magnusson  1985  Tantu Basu Winter Swimmers            22.14   
Johan Östh  1987  Club Sweden            24.75   
Lukas Pehrsson  1980  Klintehamn Båtklubb            26.61   
Andreas Hermansson  1983  Icehotel            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dan Pedersen  1978  Nord Winter Swimmers            16.66   
Aivar Rosenberg  1977  Talinn Winter Swimming Center            18.19   
Tobias Burlin  1976  Burträsk Ice-Breakers            18.21   
Kristoffer Marklund  1978  Club Sweden            23.47   
Neil Hägglund  1978  Burträsk Ice-Breakers            24.03   
Tobias Lundmark  1978  Club Sweden            24.26   
Enar Nordvik  1975  Samhällsbyggnad Icebreakers            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andrei Zamyslov  1973  Winter Swiming Club            17.94   
Aleksandrs Jakovlevs  1969  Jelgavas.r.w.s.c            18.42   
Per Tjernström  1971  Varbergs Livräddningssällskap            19.19   
Robert Nilsson  1970  Club Sweden            20.31   
Greg Witham  1973  South London Swiming Club            22.60   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christof Wandratsch  1967  Keepfrozen Ev Team Aqua Sphere            17.97   
Krister Lundgren  1966  Club Sweden            22.68   
Mikael Eriksson-Lind  1964  Sveaskogs IF            22.87   
Örjan Isaksson  1967  Umeå Polarbear Society            23.48   
Thomas Löveneke  1965  Umara Sport Club            25.96   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Håkan Wifvesson  1963  Club Sweden            24.18   
Olli Kiviniemi  1959  Club Sweden            25.29   
Pelle Mellqvist  1960  Dagsljus Ab            32.05   
Janne Bygdemo  1959  Club Sweden            33.75   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 60 - 64 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jarmo Korkeaniemi  1954  Kuutit Kokkola            25.07   
Ari Natri  1954  Tantu Basu Winter Swimmers            25.09   
Redy Redfern  1958  Selkie            25.11   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Richard Tegnér  1951  Club Sweden            22.23   
Mats Gustavsson  1952  Mörkrets Och Kylans Vänner            25.33   
Seppo Halinen  1949  Kuutit Kokkola            32.97   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hans Kempe  1944  Mörkrets Och Kylans Vänner            23.96   
Rainer Johnson  1946  Kuutit Kokkola            35.05   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 75 - 79 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hsk Winter Swimmer            25.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  17 februari 2018 
Licensierad till: Skellefteå Simklubb  Utskriftstid  11:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner