Results for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 13 april 2018 | |||
Stvne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:33 | |||
Arrangr | Gentofte Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 13 april 2018 |
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1919-1999 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bjrn Sanbeck | 1999 | 461 | 29.01 | 1:00.69 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:03.79 | |||||||||
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Lnborg | 2002 | 590 | 26.97 | 55.92 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 57.40 | |||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 586 | 27.34 | 56.04 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 56.68 | |||||||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | 586 | 26.75 | 56.05 | |||||
Slagelse Svmmeklub | 56.58 | |||||||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | 569 | 27.17 | 56.59 | |||||
Slagelse Svmmeklub | 56.06 | |||||||||
5 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 546 | 27.56 | 57.39 | |||||
Solrd Svmmeklub | 57.92 | |||||||||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 526 | 28.17 | 58.11 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 58.87 | |||||||||
7 | Andreas Gram Peters | 2001 | 517 | 29.14 | 58.44 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 58.70 | |||||||||
8 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 516 | 27.11 | 58.45 | |||||
Herlev Svmning | 58.00 | |||||||||
9 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 510 | 28.53 | 58.70 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 59.92 | |||||||||
10 | Marcus Dessau | 2002 | 504 | 28.08 | 58.94 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:00.59 | |||||||||
11 | August Hertz Bugge | 2000 | 502 | 28.45 | 59.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.16 | |||||||||
12 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 496 | 28.36 | 59.26 | |||||
Vordingborg Svmme Klub | 1:00.07 | |||||||||
13 | Emil Kildahl Dssing | 2002 | 490 | 28.50 | 59.47 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:01.05 | |||||||||
14 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 488 | 28.41 | 59.55 | |||||
Swim Team Tstrup | 1:00.11 | |||||||||
15 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 463 | 29.20 | 1:00.62 | |||||
Swim Team Tstrup | 1:02.00 | |||||||||
16 | Morten Kilhof | 2000 | 436 | 29.47 | 1:01.86 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:02.26 | |||||||||
17 | Mathias Jelshj | 2001 | 433 | 29.52 | 1:01.97 | |||||
Herlev Svmning | 1:03.37 | |||||||||
18 | Matti Andersen | 2001 | 431 | 30.15 | 1:02.09 | |||||
Nstved IF | 1:02.25 | |||||||||
19 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 415 | 29.43 | 1:02.87 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:06.76 | |||||||||
20 | Kristian Mouridsen | 2002 | 403 | 29.98 | 1:03.50 | |||||
Nstved IF | 1:02.75 | |||||||||
21 | Simon Bergendorff | 2002 | 383 | 30.56 | 1:04.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.51 | |||||||||
22 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 324 | 32.95 | 1:08.29 | |||||
Nstved IF | 1:08.37 | |||||||||
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Hiort | 2003 | 486 | 28.75 | 59.66 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 58.60 | |||||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 474 | 28.56 | 1:00.15 | |||||
Nstved IF | 1:00.38 | |||||||||
3 | Mikkel Bjellekjr Jensen | 2003 | 469 | 29.20 | 1:00.34 | |||||
A6 | 1:00.12 | |||||||||
4 | Harald Franck | 2003 | 458 | 28.95 | 1:00.84 | |||||
Nstved IF | 1:00.60 | |||||||||
5 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 448 | 28.62 | 1:01.27 | |||||
Vordingborg Svmme Klub | 1:00.88 | |||||||||
6 | Nicklas Stcker | 2003 | 419 | 1:02.66 | 1:02.66 | |||||
Nstved IF | 1:04.17 | |||||||||
7 | Erik Li | 2003 | 353 | 31.45 | 1:06.35 | |||||
Herlev Svmning | 1:06.76 | |||||||||
8 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 340 | 31.55 | 1:07.21 | |||||
Herlev Svmning | 1:06.08 | |||||||||
9 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 298 | 1:10.23 | ||||||
Herlev Svmning | 1:10.37 | |||||||||
10 | Thor Bjrn Skinne | 2003 | 262 | 33.86 | 1:13.30 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:13.49 | |||||||||
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 478 | 29.08 | 59.98 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 58.97 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 448 | 29.77 | 1:01.30 | |||||
Herlev Svmning | 1:02.84 | |||||||||
3 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 444 | 29.49 | 1:01.45 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:03.67 | |||||||||
4 | Lukas Frederiksen | 2004 | 422 | 30.63 | 1:02.54 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:04.35 | |||||||||
5 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 391 | 30.82 | 1:04.11 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:03.76 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 361 | 31.59 | 1:05.88 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:06.29 | |||||||||
7 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 348 | 31.16 | 1:06.64 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:05.55 | |||||||||
8 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 335 | 32.10 | 1:07.52 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:06.34 | |||||||||
9 | Mads Holger From | 2004 | 334 | 33.70 | 1:07.60 | |||||
A6 | 1:09.73 | |||||||||
10 | Andr Vester | 2004 | 330 | 31.89 | 1:07.87 | |||||
Helsinge Svmmeklub | ||||||||||
11 | Marco Stub Olsen | 2004 | 325 | 1:08.21 | ||||||
A6 | 1:10.65 | |||||||||
12 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 324 | 1:08.26 | ||||||
Helsinge Svmmeklub | 1:11.59 | |||||||||
13 | William Leth | 2004 | 322 | 32.43 | 1:08.44 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:07.97 | |||||||||
14 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 306 | 32.79 | 1:09.54 | |||||
Vordingborg Svmme Klub | 1:13.48 | |||||||||
15 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 304 | 1:09.72 | ||||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:10.88 | |||||||||
16 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 277 | 35.36 | 1:11.90 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:15.94 | |||||||||
17 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 229 | 36.91 | 1:16.60 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:15.95 | |||||||||
18 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 228 | 1:16.78 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:18.61 | |||||||||
19 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 203 | 38.55 | 1:19.72 | |||||
Herlev Svmning | 1:26.07 | |||||||||
20 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 158 | 38.91 | 1:26.76 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:26.71 | |||||||||
- | Sebastian N. Bentsen | 2004 | DSQ | sw44 tyvstart | ||||||
Nstved IF | 1:08.21 | |||||||||
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 408 | 30.97 | 1:03.22 | |||||
Herlev Svmning | 1:04.56 | |||||||||
2 | Emil Schmidt | 2006 | 369 | 32.48 | 1:05.36 | |||||
A6 | 1:07.34 | |||||||||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 362 | 31.97 | 1:05.79 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:05.77 | |||||||||
4 | August Arup Neergaard | 2005 | 360 | 32.17 | 1:05.91 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:05.36 | |||||||||
5 | Malthe Foged | 2005 | 344 | 32.32 | 1:06.92 | |||||
Nstved IF | 1:07.68 | |||||||||
6 | William Bog Andersen | 2005 | 341 | 31.60 | 1:07.09 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:09.66 | |||||||||
7 | Emil Gram Peters | 2005 | 338 | 31.78 | 1:07.31 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:12.44 | |||||||||
7 | Emil Kruse Enemrke | 2005 | 338 | 32.45 | 1:07.31 | |||||
Herlev Svmning | 1:07.89 | |||||||||
9 | Elias Elmedyb | 2006 | 330 | 32.65 | 1:07.86 | |||||
Herlev Svmning | 1:07.77 | |||||||||
10 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 324 | 1:08.25 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:10.30 | |||||||||
10 | William Bendix Schmidt | 2005 | 324 | 32.06 | 1:08.25 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:07.01 | |||||||||
12 | Petar Trkulja | 2006 | 317 | 32.83 | 1:08.79 | |||||
Nstved IF | 1:09.98 | |||||||||
13 | Laurits Boserup | 2005 | 302 | 1:09.89 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:11.49 | |||||||||
14 | Louie Hansen | 2005 | 289 | 34.03 | 1:10.92 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:12.37 | |||||||||
15 | Tobias Chr. Stcker | 2005 | 285 | 35.71 | 1:11.24 | |||||
Nstved IF | 1:15.42 | |||||||||
16 | Victor Mller Klitgaard | 2006 | 284 | 33.66 | 1:11.30 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:11.69 | |||||||||
17 | August Slvsteen | 2005 | 275 | 35.00 | 1:12.05 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:15.11 | |||||||||
18 | Scott Foged | 2005 | 266 | 1:12.87 | ||||||
Helsinge Svmmeklub | 1:16.73 | |||||||||
19 | Tobias Frederiksen | 2006 | 264 | 34.52 | 1:13.04 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:12.27 | |||||||||
20 | August Taul | 2006 | 262 | 36.21 | 1:13.25 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:13.52 | |||||||||
21 | Erik Schmidt | 2005 | 248 | 1:14.64 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:18.39 | |||||||||
22 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 245 | 36.17 | 1:14.89 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:16.08 | |||||||||
23 | Tobias Lindhardt | 2005 | 236 | 37.90 | 1:15.85 | |||||
A6 | 1:22.76 | |||||||||
24 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 228 | 36.43 | 1:16.74 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:19.59 | |||||||||
25 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 224 | 1:17.15 | ||||||
Helsinge Svmmeklub | 1:18.39 | |||||||||
26 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 222 | 1:17.41 | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:16.39 | |||||||||
27 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 221 | 1:17.53 | ||||||
Vordingborg Svmme Klub | 1:18.52 | |||||||||
28 | Loui Krag | 2007 | 208 | 37.88 | 1:19.09 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:28.87 | |||||||||
29 | Nicklas Kolt Kbsted | 2006 | 193 | 37.21 | 1:21.07 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:25.58 | |||||||||
30 | William Foged | 2008 | 181 | 38.92 | 1:22.86 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:34.22 | |||||||||
31 | Jonathan van der Rijt | 2007 | 131 | 40.94 | 1:32.29 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:38.26 | |||||||||
32 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 92 | 46.47 | 1:43.59 | |||||
Herlev Svmning | 1:44.59 | |||||||||
33 | Magne Waag Kallese | 2008 | 73 | 52.13 | 1:52.12 | |||||
Herlev Svmning | 1:49.32 | |||||||||
- | Asger Bols Jeppesen | 2005 | DNS | |||||||
Helsinge Svmmeklub | 1:07.96 | |||||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:08.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 april 2018 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:33 |