Resultater for Danske Open Masters kortbane 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:10 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 240-279 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ladies E Hermes Masters |
240 |
|
|
|
|
|
|
7:10.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
7:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Johansen |
1944 |
|
|
54.70 |
2:01.01 |
|
|
2:01.01 |
|
|
Hanne Møller |
1958 |
|
|
48.19 |
1:43.65 |
|
|
3:44.66 |
|
|
Majken Johansen |
1958 |
|
|
48.01 |
1:42.25 |
|
|
5:26.91 |
|
|
Else Møller |
1958 |
|
|
51.41 |
1:43.37 |
|
|
7:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bill Stanton |
1956 |
|
|
46.48 |
|
|
|
1:39.60 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulrik Schäfer |
1962 |
|
|
40.45 |
|
|
|
1:22.49 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Stokholm |
1969 |
|
|
33.01 |
|
|
|
1:07.87 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Petersen |
1969 |
|
|
36.88 |
|
|
|
1:16.06 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mark Wulff |
1972 |
|
|
38.45 |
|
|
|
1:21.29 |
|
|
H2Odense |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
|
|
40.44 |
|
|
|
1:22.50 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morten Nørregaard |
1977 |
|
|
31.23 |
|
|
|
1:04.64 |
|
|
DeltaSwim |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Hagbarth |
1974 |
|
|
37.41 |
|
|
|
1:15.83 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
|
35.55 |
|
|
|
1:14.79 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
|
|
30.91 |
|
|
|
1:04.04 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maxemillian Pedersen |
1996 |
|
|
30.38 |
|
|
|
1:02.40 |
|
|
U.S.G |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:51 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1939-1943 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
|
43.66 |
|
|
|
1:29.04 |
WR 75-79 |
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vibeke Larsen |
1961 |
|
|
40.77 |
|
|
|
1:24.03 |
|
|
Næstved IF |
1:25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Sofie Pii |
1970 |
|
|
|
|
|
|
1:25.20 |
|
|
H2Odense |
1:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Povlsen |
1978 |
|
|
37.25 |
|
|
|
1:16.45 |
|
|
H2Odense |
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Roslyng |
1983 |
|
|
36.71 |
|
|
|
1:16.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Lee Poulsen |
1979 |
|
|
38.14 |
|
|
|
1:18.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise G. Degner |
1981 |
|
|
38.91 |
|
|
|
1:20.04 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karen Mikkelsen |
1986 |
|
|
42.83 |
|
|
|
1:25.63 |
|
|
H2Odense |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
|
32.63 |
|
|
|
1:08.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:51 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1944-1948 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finn Hyllested |
1944 |
|
|
|
|
|
|
43.64 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Kjærum |
1957 |
|
|
|
|
|
|
34.35 |
|
|
Roskilde Svømning |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Kruse Byron |
1960 |
|
|
|
|
|
|
32.97 |
|
|
U.S.G |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
|
|
|
|
|
|
28.11 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleks Danmark |
1977 |
|
|
|
|
|
|
26.80 |
|
|
Hadsund Svømmeklub |
28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Echardt |
1974 |
|
|
|
|
|
|
30.21 |
|
|
Roskilde Svømning |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Kinnerup |
1988 |
|
|
|
|
|
|
26.64 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Reimer |
1984 |
|
|
|
|
|
|
29.52 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Müller |
1995 |
|
|
|
|
|
|
27.55 |
|
|
U.S.G |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stanislav Zuzo |
1996 |
|
|
|
|
|
|
33.16 |
|
|
Pk Orca Mickalovce |
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Møller |
1952 |
|
|
|
|
|
|
44.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Majken Johansen |
1958 |
|
|
|
|
|
|
52.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Thulstrup |
1961 |
|
|
|
|
|
|
33.98 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jette Harder Bruun |
1962 |
|
|
|
|
|
|
47.34 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kit Ballegaard |
1988 |
|
|
|
|
|
|
34.11 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Smidt Hansen |
1988 |
|
|
|
|
|
|
34.78 |
|
|
U.S.G |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:39 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
|
|
38.14 |
|
|
|
1:23.35 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
|
|
31.91 |
|
|
|
1:08.87 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Harde |
1966 |
|
|
40.75 |
|
|
|
1:24.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark André Kohnagel |
1972 |
|
|
32.85 |
|
|
|
1:10.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rolf B. Jakobsen |
1972 |
|
|
35.12 |
|
|
|
1:15.44 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Utiger Sørensen |
1977 |
|
|
33.89 |
|
|
|
1:07.84 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Echardt |
1974 |
|
|
32.60 |
|
|
|
1:11.75 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
|
|
31.02 |
|
|
|
1:05.57 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
|
30.72 |
|
|
|
1:04.79 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Rasmussen |
1993 |
|
|
28.43 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Søren Larsen |
1993 |
|
|
29.25 |
|
|
|
1:03.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michel Michelsen |
1994 |
|
|
31.46 |
|
|
|
1:07.76 |
|
|
U.S.G |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kenneth Aaberg |
1995 |
|
|
32.20 |
|
|
|
1:08.70 |
|
|
DeltaSwim |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:04 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
|
|
44.95 |
|
|
|
1:37.49 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Else Møller |
1958 |
|
|
57.78 |
|
|
|
1:56.07 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
|
|
40.99 |
|
|
|
1:29.34 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jette Harder Bruun |
1962 |
|
|
49.89 |
|
|
|
1:42.81 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
|
|
36.53 |
|
|
|
1:18.68 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tina Flaskager Adelskov |
1986 |
|
|
32.38 |
|
|
|
1:11.37 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Nielsen |
1996 |
|
|
31.10 |
|
|
|
1:07.14 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Festirstein Nystrvm |
1996 |
|
|
31.80 |
|
|
|
1:08.66 |
|
|
U.S.G |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Giorgia Vezzani |
1995 |
|
|
36.87 |
|
|
|
1:20.88 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1944-1948 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finn Hyllested |
1944 |
|
|
|
|
|
|
36.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Halgreen |
1954 |
|
|
|
|
|
|
31.62 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bill Stanton |
1956 |
|
|
|
|
|
|
33.84 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dan Ole Johansen |
1960 |
|
|
|
|
|
|
26.57 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Per F. Møller |
1960 |
|
|
|
|
|
|
30.11 |
|
|
Næstved IF |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ulrik Schäfer |
1962 |
|
|
|
|
|
|
30.44 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleks Danmark |
1977 |
|
|
|
|
|
|
24.89 |
|
|
Hadsund Svømmeklub |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacob From |
1975 |
|
|
|
|
|
|
28.41 |
|
|
Roskilde Svømning |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Kinnerup |
1988 |
|
|
|
|
|
|
24.05 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Reimer |
1984 |
|
|
|
|
|
|
25.42 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michael Nielsen |
1985 |
|
|
|
|
|
|
25.66 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1939-1943 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
|
|
|
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
|
|
|
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:25 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fri Mix D Sigma Swim |
205 |
|
|
|
|
|
|
9:45.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Pedersen |
1965 |
|
|
1:04.83 |
2:12.34 |
|
|
2:12.34 |
|
|
Peter Holmsteen |
1963 |
|
|
1:04.39 |
2:16.08 |
|
|
4:28.42 |
|
|
Ulla Olin |
1963 |
|
|
1:21.42 |
2:46.43 |
|
|
7:14.85 |
|
|
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
|
|
1:12.74 |
2:30.93 |
|
|
9:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aalborg Mix 3 |
171 |
|
|
|
|
|
|
10:58.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Porsmose |
1964 |
|
|
1:22.68 |
2:51.69 |
|
|
2:51.69 |
|
|
Julie Lee Poulsen |
1979 |
|
|
1:19.53 |
2:42.21 |
|
|
5:33.90 |
|
|
Jan Harde |
1966 |
|
|
1:22.06 |
2:50.12 |
|
|
8:24.02 |
|
|
Camilla Fischer |
1992 |
|
|
1:14.00 |
2:34.62 |
|
|
10:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X200m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 80-99 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:55 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1944-1948 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Peter Hansen |
1947 |
|
|
50.30 |
1:49.63 |
2:53.48 |
|
3:54.10 |
|
|
Nakskov Masters- og Motion |
4:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Kruse Byron |
1960 |
|
|
41.83 |
1:29.70 |
2:19.19 |
|
3:06.66 |
|
|
U.S.G |
3:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ulrik Schäfer |
1962 |
|
|
44.11 |
1:32.07 |
2:21.92 |
|
3:12.05 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Mikkelsen |
1968 |
|
|
42.60 |
1:30.07 |
2:19.68 |
|
3:09.04 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Porsmose |
1964 |
|
|
44.49 |
1:34.84 |
2:27.36 |
|
3:19.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark André Kohnagel |
1972 |
|
|
38.99 |
1:24.21 |
2:10.84 |
|
2:56.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mark Wulff |
1972 |
|
|
41.67 |
1:28.67 |
2:17.85 |
|
3:07.73 |
|
|
H2Odense |
3:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
|
34.04 |
1:11.29 |
1:48.19 |
|
2:25.65 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Utiger Sørensen |
1977 |
|
|
39.33 |
1:23.85 |
2:10.28 |
|
2:55.49 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
|
|
34.61 |
1:12.96 |
1:52.66 |
|
2:33.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian A. Frederiksen |
1981 |
|
|
35.79 |
1:16.18 |
1:58.48 |
|
2:41.25 |
|
|
Næstved IF |
2:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
|
33.77 |
1:11.90 |
1:50.33 |
|
2:29.09 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Nielsen |
1985 |
|
|
38.11 |
1:20.16 |
2:04.41 |
|
2:48.72 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
|
33.34 |
1:12.00 |
1:52.50 |
|
2:33.14 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Andersen |
1992 |
|
|
34.84 |
1:14.70 |
1:55.13 |
|
2:36.38 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kenneth Aaberg |
1995 |
|
|
36.04 |
1:17.00 |
2:00.38 |
|
2:43.88 |
|
|
DeltaSwim |
2:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
|
|
58.09 |
2:03.98 |
3:10.15 |
|
4:10.02 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Green Engberg |
1978 |
|
|
45.53 |
1:36.91 |
2:30.06 |
|
3:19.90 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tina Flaskager Adelskov |
1986 |
|
|
38.80 |
1:21.49 |
2:05.90 |
|
2:51.93 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Smidt Hansen |
1988 |
|
|
41.71 |
1:28.41 |
2:15.92 |
|
3:03.40 |
|
|
U.S.G |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise Delani |
1984 |
|
|
42.07 |
1:28.93 |
2:17.27 |
|
3:05.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karen Mikkelsen |
1986 |
|
|
43.12 |
1:31.13 |
2:19.97 |
|
3:06.03 |
|
|
H2Odense |
3:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 280-319 |
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 14, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-99 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:32 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:05 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
|
|
|
|
|
|
46.39 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Majken Johansen |
1958 |
|
|
|
|
|
|
55.86 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vibeke Larsen |
1961 |
|
|
|
|
|
|
38.65 |
|
|
Næstved IF |
38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pia Thulstrup |
1961 |
|
|
|
|
|
|
38.74 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Sofie Pii |
1970 |
|
|
|
|
|
|
41.66 |
|
|
H2Odense |
40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Nielsen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
31.44 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Giorgia Vezzani |
1995 |
|
|
|
|
|
|
38.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:05 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lange |
1967 |
|
|
|
|
|
|
37.71 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
29.72 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Søren Larsen |
1993 |
|
|
|
|
|
|
30.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:09 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:15 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1939-1943 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
|
41.14 |
1:28.57 |
2:19.04 |
|
3:07.97 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
|
|
33.76 |
1:10.40 |
1:46.11 |
|
2:20.04 |
|
|
H2Odense |
2:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Povlsen |
1978 |
|
|
34.49 |
1:12.93 |
1:52.83 |
|
2:33.99 |
|
|
H2Odense |
2:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Riis Sørensen |
1988 |
|
|
32.94 |
1:08.69 |
1:44.45 |
|
2:19.83 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Delani |
1984 |
|
|
34.55 |
1:12.04 |
1:50.46 |
|
2:28.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
|
32.78 |
1:08.81 |
1:45.49 |
|
2:21.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Rübner-Petersen |
1994 |
|
|
33.18 |
1:08.90 |
1:45.75 |
|
2:21.63 |
|
|
U.S.G |
2:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:15 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1944-1948 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finn Hyllested |
1944 |
|
|
43.90 |
1:33.60 |
2:25.96 |
|
3:16.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
|
|
34.80 |
1:14.49 |
1:56.24 |
|
2:39.11 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Kragerup |
1952 |
|
|
39.64 |
1:23.59 |
2:08.43 |
|
2:52.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Roed |
1953 |
|
|
45.13 |
1:33.41 |
2:25.19 |
|
3:14.67 |
|
|
DeltaSwim |
2:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bill Stanton |
1956 |
|
|
39.38 |
1:23.80 |
2:10.42 |
|
2:55.65 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Per F. Møller |
1960 |
|
|
33.35 |
1:10.05 |
1:48.02 |
|
2:24.91 |
|
|
Næstved IF |
2:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
34.73 |
1:13.62 |
1:54.68 |
|
2:35.64 |
|
|
DeltaSwim |
2:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Mikkelsen |
1968 |
|
|
32.36 |
1:10.14 |
1:50.11 |
|
2:28.60 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
|
|
29.35 |
1:01.95 |
1:34.60 |
|
2:07.15 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rolf B. Jakobsen |
1972 |
|
|
31.76 |
1:07.38 |
1:44.40 |
|
2:21.50 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Hagbarth |
1974 |
|
|
32.55 |
1:09.39 |
1:47.04 |
|
2:23.99 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
|
27.74 |
58.66 |
1:31.32 |
|
2:03.94 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Nielsen |
1985 |
|
|
30.04 |
1:02.69 |
1:37.01 |
|
2:11.65 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
|
28.04 |
59.86 |
1:32.56 |
|
2:03.45 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sigurd Christiansen |
1989 |
|
|
28.93 |
1:00.93 |
1:33.76 |
|
2:06.74 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jannie Aarkrogh Steen |
1968 |
|
|
36.91 |
|
|
|
1:17.79 |
|
|
Næstved IF |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Sofie Pii |
1970 |
|
|
40.01 |
|
|
|
1:25.42 |
|
|
H2Odense |
1:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Roslyng |
1983 |
|
|
37.34 |
|
|
|
1:23.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nanna M. Christiansen |
1993 |
|
|
31.97 |
|
|
|
1:08.57 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carola Pedersen |
1989 |
|
|
36.39 |
|
|
|
1:19.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:43 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Kruse Byron |
1960 |
|
|
37.01 |
|
|
|
1:20.30 |
|
|
U.S.G |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lange |
1967 |
|
|
36.54 |
|
|
|
1:21.07 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Petersen |
1971 |
|
|
32.70 |
|
|
|
1:09.10 |
|
|
Næstved IF |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
|
|
33.74 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morten Nørregaard |
1977 |
|
|
29.67 |
|
|
|
1:02.14 |
|
|
DeltaSwim |
1:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Schrøder Jakobsen |
1993 |
|
|
27.63 |
|
|
|
59.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kris Wesselink |
1990 |
|
|
28.22 |
|
|
|
59.17 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Müller |
1998 |
|
|
28.97 |
|
|
|
1:00.07 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Müller |
1995 |
|
|
28.13 |
|
|
|
1:01.15 |
|
|
U.S.G |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michel Michelsen |
1994 |
|
|
31.09 |
|
|
|
1:09.63 |
|
|
U.S.G |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kenneth Aaberg |
1995 |
|
|
32.56 |
|
|
|
1:09.91 |
|
|
DeltaSwim |
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:48 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
|
|
41.57 |
1:32.32 |
2:29.72 |
|
3:11.53 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lene Dreistrup Baunkjær |
1967 |
|
|
39.78 |
1:31.77 |
2:28.29 |
|
3:12.06 |
|
|
Roskilde Svømning |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
|
|
38.16 |
1:23.34 |
2:14.48 |
|
2:53.61 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lærke Smidt Hansen |
1988 |
|
|
37.28 |
1:21.08 |
2:09.21 |
|
2:49.04 |
|
|
U.S.G |
2:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karen Mikkelsen |
1986 |
|
|
42.05 |
1:28.89 |
2:17.42 |
|
2:57.33 |
|
|
H2Odense |
2:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Festirstein Nystrvm |
1996 |
|
|
31.72 |
1:11.08 |
1:54.74 |
|
2:31.87 |
|
|
U.S.G |
2:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:55 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:05 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
|
|
31.66 |
1:11.05 |
1:57.34 |
|
2:33.71 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
42.19 |
1:36.09 |
2:30.55 |
|
3:10.03 |
|
|
DeltaSwim |
2:54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jørn Dahl Rasmussen |
1964 |
|
|
37.84 |
1:27.57 |
2:20.76 |
|
3:03.56 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Michael Porsmose |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
bryst og flyben i fl |
|
Aalborg Svømmeklub |
3:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark André Kohnagel |
1972 |
|
|
34.26 |
1:16.28 |
2:02.17 |
|
2:39.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mark Wulff |
1972 |
|
|
34.65 |
1:19.67 |
2:10.99 |
|
2:51.19 |
|
|
H2Odense |
2:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
|
|
29.77 |
1:06.45 |
1:49.69 |
|
2:23.90 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
|
|
30.83 |
1:07.32 |
1:46.39 |
|
2:19.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
|
30.82 |
1:08.04 |
1:46.74 |
|
2:19.21 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
|
29.54 |
1:09.02 |
1:50.05 |
|
2:23.35 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Andersen |
1992 |
|
|
32.35 |
1:12.35 |
1:52.53 |
|
2:26.79 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kenneth Aaberg |
1995 |
|
|
33.52 |
1:15.01 |
1:58.62 |
|
2:35.30 |
|
|
DeltaSwim |
2:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:05 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 280-319 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 80-99 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1939-1943 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
|
1:35.55 |
3:20.78 |
5:06.41 |
6:52.71 |
26:16.54 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
25:26.53 |
|
|
8:38.60 |
10:24.34 |
12:10.27 |
13:56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
15:43.00 |
17:28.77 |
19:15.18 |
21:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
22:48.44 |
24:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jeanette Møller Demuth |
1967 |
|
|
1:25.95 |
2:58.59 |
4:32.18 |
6:06.61 |
23:32.57 |
|
|
Silkeborg Motion & Tri |
23:00.00 |
|
|
7:40.77 |
9:16.76 |
10:52.73 |
12:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
14:03.91 |
15:39.52 |
17:14.67 |
18:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
20:25.96 |
22:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bettina Nielsen |
1964 |
|
|
1:37.14 |
3:21.64 |
5:07.19 |
6:53.69 |
26:11.79 |
|
|
Silkeborg Motion & Tri |
25:00.00 |
|
|
8:39.89 |
10:25.36 |
12:10.17 |
13:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
15:41.44 |
17:26.88 |
19:12.71 |
20:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
22:44.11 |
24:30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Nissen |
1971 |
|
|
1:40.62 |
3:30.73 |
5:21.22 |
7:11.03 |
27:10.27 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
25:58.26 |
|
|
9:00.17 |
10:49.83 |
12:39.09 |
14:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
16:16.91 |
18:06.36 |
19:56.15 |
21:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
23:34.34 |
25:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Riis Sørensen |
1988 |
|
|
1:11.92 |
2:29.91 |
3:48.61 |
5:07.45 |
19:34.79 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
19:00.00 |
|
|
6:26.54 |
7:45.99 |
9:05.20 |
10:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.13 |
13:02.61 |
14:21.15 |
15:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16:58.49 |
18:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Delani |
1984 |
|
|
1:13.62 |
2:32.14 |
3:52.88 |
5:15.26 |
20:26.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
20:31.98 |
|
|
6:38.66 |
8:02.79 |
9:26.97 |
10:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
12:12.14 |
13:34.84 |
14:57.52 |
16:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
17:40.45 |
19:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:54 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Kragerup |
1952 |
|
|
1:31.49 |
3:09.65 |
4:49.62 |
6:27.72 |
24:18.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
23:45.00 |
|
|
8:08.50 |
9:47.69 |
11:25.93 |
13:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
14:41.86 |
16:19.75 |
17:57.11 |
19:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
21:10.55 |
22:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Roed |
1953 |
|
|
1:43.66 |
3:32.47 |
5:24.99 |
7:18.00 |
28:13.12 |
|
|
DeltaSwim |
25:19.46 |
|
|
9:09.83 |
|
12:59.94 |
11:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
16:51.12 |
18:47.50 |
20:43.47 |
22:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
24:32.89 |
26:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
1:15.26 |
2:38.42 |
4:02.57 |
5:28.21 |
20:56.07 |
|
|
DeltaSwim |
20:10.52 |
|
|
6:53.43 |
8:18.33 |
9:42.93 |
11:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
12:30.90 |
13:54.82 |
15:19.52 |
16:44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
18:09.27 |
19:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
|
|
1:10.80 |
2:26.09 |
3:42.05 |
4:57.87 |
18:46.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
18:10.00 |
|
|
6:13.82 |
7:29.64 |
8:45.68 |
10:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.05 |
12:33.84 |
13:49.22 |
15:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
16:19.94 |
17:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Harde |
1966 |
|
|
|
3:03.11 |
|
6:17.70 |
23:59.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
23:42.84 |
|
|
54.50 |
9:32.22 |
11:57.22 |
12:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
14:22.31 |
15:59.59 |
17.37 |
19:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
20:54.78 |
22:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
|
|
1:07.70 |
2:20.40 |
3:33.33 |
4:46.14 |
18:17.72 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
18:00.00 |
|
|
5:58.50 |
7:10.88 |
8:23.63 |
9:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.70 |
12:01.92 |
13:15.72 |
14:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.71 |
17:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Petersen |
1971 |
|
|
1:10.51 |
2:24.67 |
3:39.33 |
4:54.44 |
18:53.93 |
|
|
Næstved IF |
18:35.20 |
|
|
6:09.44 |
7:25.64 |
8:41.84 |
9:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:14.81 |
12:31.80 |
13:48.42 |
15:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
16:22.33 |
17:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henry Stokholm |
1969 |
|
|
1:14.87 |
2:32.49 |
3:49.95 |
5:06.75 |
19:36.75 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
19:45.00 |
|
|
6:24.35 |
7:41.71 |
9:00.05 |
10:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.49 |
12:53.51 |
14:11.19 |
15:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
16:53.19 |
18:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rolf B. Jakobsen |
1972 |
|
|
1:17.31 |
2:40.74 |
4:04.65 |
5:29.73 |
20:54.95 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
21:30.23 |
|
|
6:54.14 |
8:19.14 |
9:44.25 |
11:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
12:33.83 |
13:58.84 |
15:23.26 |
16:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
18:10.40 |
19:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
|
1:03.88 |
2:12.03 |
3:20.10 |
4:27.18 |
16:38.08 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
16:30.00 |
|
|
5:33.81 |
6:40.66 |
7:47.05 |
8:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
10:00.03 |
11:07.22 |
12:14.27 |
13:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14:28.25 |
15:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Adelskov |
1987 |
|
|
1:03.94 |
2:13.50 |
3:24.93 |
4:36.70 |
17:54.66 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
16:42.75 |
|
|
5:48.74 |
7:01.11 |
8:13.51 |
9:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
10:39.79 |
11:53.05 |
13:05.55 |
14:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
15:30.50 |
16:43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:43 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 26, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 80-99 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:49 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 27, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:02 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 28, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:04 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1944-1948 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Peter Hansen |
1947 |
|
|
46.91 |
|
|
|
1:40.34 |
|
|
Nakskov Masters- og Motion |
1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leif Knudsen |
1951 |
|
|
45.94 |
|
|
|
1:35.95 |
|
|
Randers Freja Triathlon |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Halgreen |
1954 |
|
|
42.34 |
|
|
|
1:30.71 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
1:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Kruse Byron |
1960 |
|
|
39.29 |
|
|
|
1:23.46 |
|
|
U.S.G |
1:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Mikkelsen |
1968 |
|
|
39.64 |
|
|
|
1:23.24 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark Wulff |
1972 |
|
|
39.47 |
|
|
|
1:24.38 |
|
|
H2Odense |
1:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Utiger Sørensen |
1977 |
|
|
34.05 |
|
|
|
1:11.75 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian A. Frederiksen |
1981 |
|
|
33.91 |
|
|
|
1:11.27 |
|
|
Næstved IF |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Nielsen |
1985 |
|
|
36.37 |
|
|
|
1:16.18 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
|
36.41 |
|
|
|
1:19.73 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michel Michelsen |
1994 |
|
|
35.65 |
|
|
|
1:15.88 |
|
|
U.S.G |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:09 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Thulstrup |
1961 |
|
|
41.72 |
|
|
|
1:24.99 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Green Engberg |
1978 |
|
|
43.53 |
|
|
|
1:30.99 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karen Mikkelsen |
1986 |
|
|
41.33 |
|
|
|
1:25.39 |
|
|
H2Odense |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Delani |
1984 |
|
|
41.55 |
|
|
|
1:26.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Fischer |
1992 |
|
|
42.94 |
|
|
|
1:28.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:13 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Roed |
1953 |
|
|
53.22 |
1:50.45 |
2:49.59 |
|
3:45.84 |
|
|
DeltaSwim |
3:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulrik Schäfer |
1962 |
|
|
41.71 |
1:27.88 |
2:14.58 |
|
2:59.09 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
44.55 |
1:32.89 |
2:22.73 |
|
3:11.10 |
|
|
DeltaSwim |
3:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Stokholm |
1969 |
|
|
35.50 |
1:13.15 |
1:50.24 |
|
2:27.02 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
|
|
41.00 |
1:24.10 |
2:08.05 |
|
2:50.45 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mark Wulff |
1972 |
|
|
42.82 |
1:28.29 |
2:15.30 |
|
3:03.53 |
|
|
H2Odense |
2:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
|
|
33.95 |
1:11.09 |
1:48.82 |
|
2:26.09 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
|
|
32.00 |
1:07.20 |
1:44.09 |
|
2:21.00 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
|
29.72 |
1:00.96 |
1:32.73 |
|
2:04.60 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1939-1943 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
|
45.88 |
1:36.00 |
2:28.61 |
|
3:20.26 |
WR 75-79 |
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
|
|
42.16 |
1:27.11 |
2:10.52 |
|
2:53.19 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Roslyng |
1983 |
|
|
38.40 |
1:21.51 |
2:05.38 |
|
2:48.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Lee Poulsen |
1979 |
|
|
41.98 |
1:26.29 |
2:10.07 |
|
2:53.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Nielsen |
1996 |
|
|
34.29 |
1:11.74 |
1:49.71 |
|
2:28.05 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:32 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dan Ole Johansen |
1960 |
|
|
29.36 |
|
|
|
59.43 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Holmsteen |
1963 |
|
|
28.37 |
|
|
|
59.45 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Per F. Møller |
1960 |
|
|
31.60 |
|
|
|
1:05.61 |
|
|
Næstved IF |
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Nikolajsen |
1967 |
|
|
29.70 |
|
|
|
1:00.51 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Harde |
1966 |
|
|
33.69 |
|
|
|
1:11.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michael Porsmose |
1964 |
|
|
34.78 |
|
|
|
1:14.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
|
|
26.93 |
|
|
|
55.74 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rolf B. Jakobsen |
1972 |
|
|
30.20 |
|
|
|
1:03.61 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob From |
1975 |
|
|
29.92 |
|
|
|
1:04.20 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Kinnerup |
1988 |
|
|
25.52 |
|
|
|
52.60 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Reimer |
1984 |
|
|
26.33 |
|
|
|
56.00 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michael Nielsen |
1985 |
|
|
27.55 |
|
|
|
57.01 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sigurd Kehlet |
1993 |
|
|
27.65 |
|
|
|
59.02 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maxemillian Pedersen |
1996 |
|
|
26.12 |
|
|
|
55.73 |
|
|
U.S.G |
55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:05 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1939-1943 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 tyvstart |
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Møller |
1952 |
|
|
40.81 |
|
|
|
1:28.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
|
|
37.67 |
|
|
|
1:21.34 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
|
|
30.49 |
|
|
|
1:04.36 |
|
|
H2Odense |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helen Haas |
1968 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 tyvstart |
|
Horsens Svømmeklub |
1:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Povlsen |
1978 |
|
|
32.48 |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
H2Odense |
1:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Green Engberg |
1978 |
|
|
34.41 |
|
|
|
1:10.54 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise G. Degner |
1981 |
|
|
32.89 |
|
|
|
1:09.48 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Roslyng |
1983 |
|
|
33.59 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Riis Sørensen |
1988 |
|
|
30.98 |
|
|
|
1:05.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kit Ballegaard |
1988 |
|
|
32.03 |
|
|
|
1:07.16 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise Delani |
1984 |
|
|
33.51 |
|
|
|
1:09.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karen Mikkelsen |
1986 |
|
|
33.76 |
|
|
|
1:09.12 |
|
|
H2Odense |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
|
30.63 |
|
|
|
1:03.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:05 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lange |
1967 |
|
|
37.89 |
1:24.17 |
2:14.60 |
|
3:02.99 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henrik Pedersen |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
brystarm v200 |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Petersen |
1971 |
|
|
35.34 |
1:14.75 |
1:55.08 |
|
2:35.75 |
|
|
Næstved IF |
2:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Hagbarth |
1974 |
|
|
36.95 |
1:20.58 |
2:06.78 |
|
2:53.93 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kris Wesselink |
1990 |
|
|
30.31 |
1:05.50 |
1:43.72 |
|
2:25.10 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Müller |
1995 |
|
|
29.76 |
1:03.66 |
1:40.16 |
|
2:18.03 |
|
|
U.S.G |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:09 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hanne Møller |
1958 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 8.3 esb v25 |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
|
|
46.76 |
1:38.78 |
2:32.32 |
|
3:24.84 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carola Pedersen |
1989 |
|
|
39.05 |
1:25.93 |
2:13.83 |
|
3:01.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Festirstein Nystrvm |
1996 |
|
|
32.61 |
1:10.75 |
1:50.84 |
|
2:33.26 |
|
|
U.S.G |
2:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1944-1948 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Peter Hansen |
1947 |
|
|
|
|
|
|
44.99 |
|
|
Nakskov Masters- og Motion |
43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leif Knudsen |
1951 |
|
|
|
|
|
|
43.07 |
|
|
Randers Freja Triathlon |
42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Halgreen |
1954 |
|
|
|
|
|
|
40.48 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Kjærum |
1957 |
|
|
|
|
|
|
43.41 |
|
|
Roskilde Svømning |
48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mark Wulff |
1972 |
|
|
|
|
|
|
37.56 |
|
|
H2Odense |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jon Kærsgaard |
1984 |
|
|
|
|
|
|
30.46 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
|
|
|
|
|
|
30.04 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Hrinda |
1991 |
|
|
|
|
|
|
30.33 |
|
|
Royak Plavký Klub |
29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Andersen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
32.70 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michel Michelsen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
33.39 |
|
|
U.S.G |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stanislav Zuzo |
1996 |
|
|
|
|
|
|
36.58 |
|
|
Pk Orca Mickalovce |
35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:17 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Winnie Grønbech |
1953 |
|
|
|
|
|
|
56.67 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
|
|
|
|
|
|
50.19 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Thulstrup |
1961 |
|
|
|
|
|
|
36.35 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helen Haas |
1968 |
|
|
|
|
|
|
1:01.95 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karen Mikkelsen |
1986 |
|
|
|
|
|
|
39.42 |
|
|
H2Odense |
38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Delani |
1984 |
|
|
|
|
|
|
40.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Fischer |
1992 |
|
|
|
|
|
|
39.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Nielsen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
35.47 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 80-99 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:56 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Roed |
1953 |
|
|
2:46.63 |
5:06.26 |
7:46.61 |
|
9:31.95 |
|
|
DeltaSwim |
8:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
1:31.34 |
3:13.64 |
5:06.81 |
|
6:30.34 |
|
|
DeltaSwim |
6:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lange |
1967 |
|
|
1:26.24 |
3:17.98 |
5:04.76 |
|
6:33.08 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
7:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Petersen |
1971 |
|
|
1:11.49 |
2:36.66 |
4:12.67 |
|
5:24.08 |
|
|
Næstved IF |
5:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mark Wulff |
1972 |
|
|
1:22.39 |
3:00.12 |
4:47.56 |
|
6:12.63 |
|
|
H2Odense |
6:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Carstensen |
1978 |
|
|
1:04.35 |
2:18.93 |
3:34.13 |
|
4:34.67 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Waterval |
1975 |
|
|
1:09.73 |
2:31.52 |
4:01.65 |
|
5:14.53 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:56 |
|
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:05 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Else Møller |
1958 |
|
|
2:21.40 |
4:40.38 |
7:01.55 |
|
8:55.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
|
|
1:38.84 |
3:25.10 |
5:20.49 |
|
6:46.88 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
7:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:05 |
|
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 42, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 42, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 100-119 |
|
Løb 42, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 80-99 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 200-239 |
|
Løb 43, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 160-199 |
|
Løb 43, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 120-159 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:20 |
|