Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Paatos |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
1:01.49 |
2:05.13 |
3:08.36 |
|
4:11.63 |
|
2 |
Robin Söderholm |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:01.69 |
2:07.74 |
3:13.49 |
|
4:17.81 |
|
3 |
Matias Hjelm |
2002 |
Vanders |
|
1:01.82 |
2:08.27 |
3:14.37 |
|
4:18.05 |
|
4 |
Oscar Skjäl |
2002 |
Cetus Espoo |
|
1:02.03 |
2:08.04 |
3:14.14 |
|
4:18.06 |
|
5 |
Ethan Brady |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:00.51 |
2:06.13 |
3:13.30 |
|
4:18.25 |
|
6 |
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:01.87 |
2:09.15 |
3:18.00 |
|
4:26.60 |
|
7 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:03.27 |
2:11.23 |
3:20.18 |
|
4:27.71 |
|
8 |
Jesper Lietzén |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:02.37 |
2:10.70 |
3:20.17 |
|
4:29.90 |
|
9 |
Jere Broman |
2002 |
Nokian Pyry |
|
1:01.94 |
2:10.80 |
3:22.42 |
|
4:33.85 |
|
10 |
Joonas Järvi |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:05.09 |
2:14.73 |
3:25.81 |
|
4:34.72 |
|
11 |
Oliver Kela |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
1:05.11 |
2:15.89 |
3:28.08 |
|
4:38.68 |
|
12 |
Mikael Nurmela |
2002 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
1:05.29 |
2:17.74 |
3:29.95 |
|
4:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:00.71 |
2:05.44 |
3:09.99 |
|
4:13.38 |
|
2 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:01.31 |
2:06.48 |
3:12.41 |
|
4:13.57 |
|
3 |
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:00.84 |
2:04.88 |
3:10.50 |
|
4:14.29 |
|
4 |
Aku Kaila |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
1:02.37 |
2:07.62 |
3:12.80 |
|
4:16.01 |
|
5 |
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:01.19 |
2:05.27 |
3:10.81 |
|
4:16.16 |
|
6 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
59.50 |
2:05.18 |
3:13.23 |
|
4:21.31 |
|
7 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:02.78 |
2:11.15 |
3:20.19 |
|
4:27.08 |
|
8 |
Olli-pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:03.67 |
2:11.81 |
3:20.95 |
|
4:27.46 |
|
9 |
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
|
1:02.64 |
2:11.65 |
3:20.40 |
|
4:28.60 |
|
10 |
Jami Ihalainen |
2003 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
1:03.71 |
2:11.74 |
3:21.74 |
|
4:30.72 |
|
11 |
Akseli Hakala |
2003 |
Uinti Tampere |
|
1:03.92 |
2:15.44 |
3:24.57 |
|
4:34.43 |
|
12 |
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
1:03.93 |
2:15.37 |
3:26.41 |
|
4:35.88 |
|
13 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:07.22 |
2:17.56 |
3:27.84 |
|
4:36.27 |
|
14 |
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:04.69 |
2:15.99 |
3:27.31 |
|
4:36.38 |
|
15 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
Cetus Espoo |
|
1:02.79 |
2:13.57 |
3:25.91 |
|
4:37.06 |
|
16 |
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
1:04.57 |
2:15.24 |
3:26.96 |
|
4:38.01 |
|
17 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
1:06.14 |
2:18.10 |
3:30.11 |
|
4:39.78 |
|
18 |
Risto Martikainen |
2003 |
Kouvolan Uimarit |
|
1:05.08 |
2:16.85 |
3:30.67 |
|
4:42.02 |
|
19 |
Perttu Järvinen |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
|
1:06.71 |
2:19.50 |
3:32.81 |
|
4:42.81 |
|
20 |
Eetu Palvanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
|
1:06.13 |
2:18.75 |
3:31.45 |
|
4:42.87 |
|
21 |
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda |
|
1:06.41 |
2:20.09 |
3:33.98 |
|
4:45.70 |
|
22 |
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
|
1:07.90 |
2:21.93 |
3:36.40 |
|
4:47.06 |
|
23 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
1:09.54 |
2:24.88 |
3:37.10 |
|
4:47.46 |
|
24 |
Kasper Holopainen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
1:06.74 |
2:20.76 |
3:35.26 |
|
4:48.63 |
|
25 |
Isak Jatkola |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
1:05.66 |
2:18.45 |
3:33.75 |
|
4:49.06 |
|
26 |
Aleksi Kauppinen |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
1:07.46 |
2:21.31 |
3:35.99 |
|
4:50.19 |
|
27 |
Akira Konttinen |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:05.98 |
2:20.86 |
3:37.89 |
|
4:52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tomas Koski |
2004 |
Heinolan Isku |
|
1:01.84 |
2:08.79 |
3:16.13 |
|
4:23.94 |
|
2 |
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
|
1:01.24 |
2:09.15 |
3:19.68 |
|
4:28.51 |
|
3 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
1:01.55 |
2:09.12 |
3:19.73 |
|
4:29.64 |
|
4 |
Miro Birkstedt |
2004 |
TaTu Tampere |
|
1:03.85 |
2:14.14 |
3:25.44 |
|
4:36.64 |
|
5 |
Juuso Leppänen |
2004 |
Aurajoen Uinti |
|
1:06.17 |
2:17.11 |
3:27.83 |
|
4:36.66 |
|
6 |
Elmeri Aho |
2004 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
1:02.61 |
2:14.49 |
3:27.05 |
|
4:37.02 |
|
7 |
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:05.69 |
2:16.13 |
3:27.97 |
|
4:39.77 |
|
8 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
1:06.65 |
2:19.58 |
3:32.31 |
|
4:40.60 |
|
9 |
Konsta Kallio |
2004 |
Uinti Tampere |
|
1:04.80 |
2:17.64 |
3:31.20 |
|
4:42.99 |
|
10 |
Onni Äijälä |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
1:05.98 |
2:18.89 |
3:32.61 |
|
4:44.92 |
|
11 |
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:05.87 |
2:18.39 |
3:33.03 |
|
4:46.87 |
|
12 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
Aurajoen Uinti |
|
1:06.81 |
2:21.02 |
3:35.98 |
|
4:48.18 |
|
13 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
1:07.89 |
2:22.45 |
3:36.96 |
|
4:48.48 |
|
14 |
Samuel Saari |
2004 |
Cetus Espoo |
|
1:06.94 |
2:20.01 |
3:34.77 |
|
4:49.45 |
|
15 |
Waldemar Palombi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:06.28 |
2:20.08 |
3:36.08 |
|
4:50.75 |
|
16 |
Veerti Juurakko |
2004 |
Cetus Espoo |
|
1:07.57 |
2:22.42 |
3:37.68 |
|
4:51.68 |
|
17 |
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
|
1:05.53 |
2:20.43 |
3:37.73 |
|
4:51.92 |
|
18 |
Markus Veckman |
2004 |
Swimming Jyväskylä |
|
1:06.06 |
2:19.61 |
3:36.30 |
|
4:52.43 |
|
19 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:06.68 |
2:20.91 |
3:38.00 |
|
4:53.56 |
|
20 |
Rasmus Rekola |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:08.53 |
2:24.58 |
3:41.40 |
|
4:56.28 |
|
21 |
Jere Hannuksela |
2004 |
Haukiputaan Heitto |
|
1:08.99 |
2:25.44 |
3:43.08 |
|
4:57.43 |
|
22 |
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:06.87 |
2:24.69 |
3:44.48 |
|
4:59.40 |
|
23 |
Viktor Asklöf |
2004 |
Cetus Espoo |
|
1:09.85 |
2:25.17 |
3:42.21 |
|
5:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:46 |
|