Results for Ikäkausimestaruusuinnit (50m)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2018 | Tulostuspäivämäärä | 17 kesäkuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:08 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 kesäkuu 2018 |
Laji 34, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 28.59 | 59.84 | |||||
2 | Akseli Kontiainen | 2002 | Joensuun Uimaseura | 29.51 | 1:01.22 | |||||
3 | Elias Laine | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.87 | 1:02.00 | |||||
4 | Rasmus Söderholm | 2002 | Helsingfors Simsällskap | 30.70 | 1:02.91 | |||||
5 | Ethan Brady | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.99 | 1:03.32 | |||||
6 | Eemeli Leinonen | 2002 | Uinti Tampere | 31.84 | 1:04.70 | |||||
7 | Jesse Anttila | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 33.06 | 1:08.02 | |||||
8 | Lauri Uosukainen | 2002 | Lahden Uimaseura | 32.66 | 1:08.35 | |||||
9 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.82 | 1:08.53 | |||||
10 | Oliver Kela | 2002 | Swimming Club Rovaniemi | 32.90 | 1:09.06 | |||||
11 | Lasse Pulkkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 32.80 | 1:09.11 | |||||
12 | Lauri-luukas Jäntti | 2002 | Porin Uimaseura | 34.32 | 1:12.36 | |||||
13 | Roope Tsutsunen | 2002 | Lahden Uimaseura | 35.74 | 1:13.83 | |||||
14 | Verneri Viisanen | 2002 | Cetus Espoo | 35.95 | 1:16.10 | |||||
Laji 34, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aku Kaila | 2003 | Raision Urheilijat | 30.65 | 1:00.69 | |||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.18 | 1:02.68 | |||||
3 | Santeri Herpola | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.71 | 1:05.07 | |||||
4 | Niklas Hatakka | 2003 | Cetus Espoo | 31.30 | 1:05.23 | |||||
5 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 32.57 | 1:05.66 | |||||
6 | Juuso Rahikainen | 2003 | Tuusulan Uimaseura | 32.28 | 1:07.16 | |||||
7 | Lauri Tolvanen | 2003 | Haminan Uimaseura | 32.69 | 1:08.11 | |||||
8 | Akseli Hakala | 2003 | Uinti Tampere | 31.49 | 1:08.13 | |||||
9 | Risto Martikainen | 2003 | Kouvolan Uimarit | 32.73 | 1:08.85 | |||||
10 | Teemu Oksakari | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.16 | 1:09.27 | |||||
11 | Sami Uusikumpu | 2003 | Simmis Wanda | 33.25 | 1:10.05 | |||||
12 | Visa Kotiniitty | 2003 | Uinti Tampere | 34.06 | 1:10.64 | |||||
13 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 33.83 | 1:10.72 | |||||
13 | Eemil Kankare | 2003 | Aurajoen Uinti | 33.85 | 1:10.72 | |||||
15 | Henri Heikkilä | 2003 | Uimaseura Aquila | 34.90 | 1:10.85 | |||||
16 | Aki Hakkarainen | 2003 | Simmis Wanda | 34.66 | 1:10.88 | |||||
17 | Joonas Cranston | 2003 | Nummelan Kisaajat | 32.77 | 1:10.91 | |||||
17 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 35.38 | 1:10.91 | |||||
19 | Pauli Salonen | 2003 | Helsingin Uimarit | 34.11 | 1:12.02 | |||||
20 | Aleksi Kauppinen | 2003 | Lappeenrannan Uimarit | 33.66 | 1:12.21 | |||||
21 | Elis Fokin | 2003 | Helsingfors Simsällskap | 33.69 | 1:12.73 | |||||
22 | Kasper Lytz | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 34.88 | 1:12.76 | |||||
23 | Petteri Lepola | 2003 | TaTu Tampere | 34.63 | 1:13.81 | |||||
24 | Joona Kortteinen | 2003 | Uinti Tampere | 34.66 | 1:14.73 | |||||
Laji 34, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tomas Koski | 2004 | Heinolan Isku | 31.96 | 1:05.44 | |||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | Vanders | 31.92 | 1:05.56 | |||||
3 | Miro Birkstedt | 2004 | TaTu Tampere | 33.09 | 1:07.97 | |||||
4 | Tino Kaukonen | 2004 | HTU Stadi | 33.18 | 1:09.52 | |||||
5 | Joakim Kuhlberg | 2004 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 33.87 | 1:10.13 | |||||
6 | Konsta Kallio | 2004 | Uinti Tampere | 33.14 | 1:10.75 | |||||
7 | Juuso Leppänen | 2004 | Aurajoen Uinti | 34.32 | 1:11.22 | |||||
8 | Pavel Pankratov | 2004 | TaTu Tampere | 33.35 | 1:11.67 | |||||
9 | Onni Äijälä | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 33.97 | 1:12.17 | |||||
10 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | Aurajoen Uinti | 35.18 | 1:12.20 | |||||
11 | Cedric Decena | 2004 | Oulun Lohet | 34.45 | 1:12.59 | |||||
12 | Aapo Kinnunen | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.51 | 1:12.90 | |||||
13 | Filip Jåfs | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.32 | 1:13.16 | |||||
14 | Jaakko Pihlava | 2004 | Aurajoen Uinti | 35.40 | 1:13.50 | |||||
15 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 35.11 | 1:13.77 | |||||
16 | Riccardo Castagno | 2004 | Uinti Tampere | 34.81 | 1:14.19 | |||||
17 | Seweryn Pastucha | 2004 | Raision Urheilijat | 35.15 | 1:14.70 | |||||
18 | Akseli Leppänen | 2004 | Cetus Espoo | 35.65 | 1:14.99 | |||||
19 | Akseli Maaranen | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 36.97 | 1:17.09 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 17 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:08 |