Resultater for Ikäkausimestaruusuinnit (50m)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
29.88 |
1:02.64 |
1:35.34 |
|
2:07.63 |
|
2 |
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
30.62 |
1:03.47 |
1:36.63 |
|
2:09.51 |
|
3 |
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
30.54 |
1:03.54 |
1:36.88 |
|
2:10.71 |
|
4 |
Siiri Einiö |
2003 |
Gladius Kirkkonummi |
|
30.17 |
1:03.98 |
1:37.68 |
|
2:10.84 |
|
5 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
31.38 |
1:05.32 |
1:39.40 |
|
2:12.49 |
|
6 |
Kaisa Himanen |
2003 |
Mikkelin Uimaseura |
|
30.95 |
1:05.11 |
1:40.23 |
|
2:14.20 |
|
7 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
31.08 |
1:05.37 |
1:40.80 |
|
2:16.09 |
|
8 |
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.22 |
1:05.66 |
1:41.22 |
|
2:16.82 |
|
9 |
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.74 |
1:05.59 |
1:41.49 |
|
2:16.96 |
|
10 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
30.52 |
1:05.30 |
1:41.07 |
|
2:17.16 |
|
10 |
Senni Mattila |
2003 |
Porin Uimaseura |
|
30.45 |
1:04.85 |
1:40.95 |
|
2:17.16 |
|
12 |
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
30.82 |
1:04.92 |
1:40.86 |
|
2:17.44 |
|
13 |
Milla-lotta Tapanainen |
2003 |
Cetus Espoo |
|
32.98 |
1:06.41 |
1:42.56 |
|
2:18.22 |
|
14 |
Milla Hyttinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
31.14 |
1:06.13 |
1:42.17 |
|
2:18.57 |
|
15 |
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
|
32.00 |
1:07.24 |
1:43.72 |
|
2:18.95 |
|
16 |
Essi Salokorpi |
2003 |
Cetus Espoo |
|
31.82 |
1:06.99 |
1:43.57 |
|
2:19.39 |
|
16 |
Hilla Kuuva |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
31.96 |
1:07.36 |
1:43.66 |
|
2:19.39 |
|
18 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.28 |
1:06.01 |
1:42.55 |
|
2:19.58 |
|
19 |
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
32.17 |
1:07.74 |
1:44.16 |
|
2:20.45 |
|
20 |
Martta Ruuska |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
32.02 |
1:07.26 |
1:44.39 |
|
2:20.78 |
|
21 |
Saana Yritys |
2003 |
Uinti Hyvinkää |
|
32.23 |
1:08.00 |
1:46.63 |
|
2:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
30.71 |
1:03.80 |
1:36.61 |
|
2:08.43 |
|
2 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
31.03 |
1:04.44 |
1:37.66 |
|
2:09.73 |
|
3 |
Irene Mäkilä |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
30.74 |
1:04.44 |
1:37.37 |
|
2:10.37 |
|
4 |
Aino-kaisa Paatos |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
31.25 |
1:05.79 |
1:39.47 |
|
2:12.12 |
|
5 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
30.41 |
1:04.69 |
1:39.35 |
|
2:13.77 |
|
6 |
Aamu Änkilä |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
30.56 |
1:04.29 |
1:39.14 |
|
2:14.57 |
|
7 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Kouvolan Uimarit |
|
30.56 |
1:04.63 |
1:39.35 |
|
2:14.83 |
|
8 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
30.92 |
1:04.98 |
1:40.36 |
|
2:15.02 |
|
9 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
|
31.46 |
1:06.07 |
1:41.05 |
|
2:15.66 |
|
10 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
31.15 |
1:05.55 |
1:41.45 |
|
2:16.06 |
|
11 |
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.44 |
1:05.85 |
1:41.65 |
|
2:16.46 |
|
12 |
Santra Nieminen |
2004 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
32.10 |
1:06.33 |
1:42.08 |
|
2:16.82 |
|
13 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
|
30.64 |
1:04.80 |
1:40.63 |
|
2:17.30 |
|
14 |
Riikka Niskala |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
32.01 |
1:07.52 |
1:43.62 |
|
2:17.94 |
|
15 |
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda |
|
31.94 |
1:06.84 |
1:43.19 |
|
2:18.20 |
|
16 |
Emmi Manninen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
31.14 |
1:06.64 |
1:43.26 |
|
2:18.80 |
|
17 |
Lotta Hermonen |
2004 |
Kouvolan Uimarit |
|
31.28 |
1:06.90 |
1:43.55 |
|
2:19.37 |
|
18 |
Adeliina Kaarlenkaski |
2004 |
Uinti Tampere |
|
31.30 |
1:06.21 |
1:42.54 |
|
2:19.62 |
|
19 |
Veera Säämänen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
32.19 |
1:07.34 |
1:43.80 |
|
2:20.56 |
|
20 |
Nea Mustonen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
32.43 |
1:08.76 |
1:47.16 |
|
2:23.34 |
|
21 |
Anni Hyttinen |
2004 |
Aurajoen Uinti |
|
32.44 |
1:09.69 |
1:47.22 |
|
2:23.65 |
|
22 |
Sofia Salospohja |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
31.98 |
1:08.25 |
1:46.17 |
|
2:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
32.21 |
1:07.65 |
1:40.77 |
|
2:12.55 |
|
2 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
Cetus Espoo |
|
31.86 |
1:07.40 |
1:41.09 |
|
2:14.53 |
|
3 |
Karla Tiainen |
2005 |
Simmis Wanda |
|
32.10 |
1:07.11 |
1:41.85 |
|
2:15.71 |
|
4 |
Kerttu Taponen |
2005 |
Aurajoen Uinti |
|
32.01 |
1:06.34 |
1:41.08 |
|
2:15.72 |
|
5 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
31.69 |
1:06.90 |
1:42.34 |
|
2:16.89 |
|
6 |
Kira Lindroos |
2005 |
Cetus Espoo |
|
31.73 |
1:07.10 |
1:42.21 |
|
2:17.71 |
|
7 |
Veera Korsoff |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
31.28 |
1:06.20 |
1:42.19 |
|
2:17.91 |
|
8 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
32.73 |
1:07.64 |
1:42.95 |
|
2:18.41 |
|
9 |
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura |
|
32.48 |
1:07.58 |
1:43.61 |
|
2:18.90 |
|
10 |
Meea Juntunen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura |
|
32.68 |
1:09.08 |
1:46.12 |
|
2:20.85 |
|
11 |
Aino Tamminen |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
32.15 |
1:09.06 |
1:46.24 |
|
2:21.53 |
|
12 |
Emilia Niemi |
2005 |
Octopus Lohja |
|
30.76 |
1:05.90 |
1:43.65 |
|
2:21.59 |
|
13 |
Salma Mäntynen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
31.94 |
1:09.28 |
1:46.12 |
|
2:22.50 |
|
14 |
Milla Lempiälä |
2005 |
Loimaan Uimaseura |
|
33.15 |
1:09.82 |
1:47.18 |
|
2:22.61 |
|
15 |
Inka Vahtola |
2005 |
Cetus Espoo |
|
32.85 |
1:09.08 |
1:46.67 |
|
2:22.78 |
|
16 |
Minttu Kiili |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.60 |
1:07.96 |
1:44.77 |
|
2:22.82 |
|
17 |
Anna Hakkarainen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
32.24 |
1:08.49 |
1:46.11 |
|
2:22.87 |
|
18 |
Riina Niemi |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
31.97 |
1:07.88 |
1:45.65 |
|
2:22.91 |
|
19 |
Juulia Sakomaa |
2005 |
Lahden Uimaseura |
|
33.19 |
1:10.04 |
1:47.66 |
|
2:22.92 |
|
20 |
Alexia Tahkola |
2005 |
Oulun Lohet |
|
32.15 |
1:09.28 |
1:46.93 |
|
2:23.04 |
|
21 |
Moona Korpikoski |
2005 |
Nokian Pyry |
|
32.30 |
1:10.16 |
1:47.36 |
|
2:23.27 |
|
22 |
Elina Ryynänen |
2005 |
Simmis Wanda |
|
31.63 |
1:07.88 |
1:45.94 |
|
2:23.44 |
|
23 |
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
32.79 |
1:09.19 |
1:47.14 |
|
2:24.65 |
|
24 |
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.54 |
1:10.46 |
1:48.05 |
|
2:25.02 |
|
25 |
Milla Karttunen |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
33.59 |
1:10.34 |
1:48.26 |
|
2:25.15 |
|
26 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
Salon Uimarit |
|
33.02 |
1:10.48 |
1:48.39 |
|
2:25.74 |
|
27 |
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
|
32.66 |
1:10.33 |
1:48.62 |
|
2:25.78 |
|
28 |
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
33.26 |
1:09.88 |
1:48.18 |
|
2:26.20 |
|
29 |
Melissa Miettinen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
32.93 |
1:11.21 |
1:49.82 |
|
2:26.59 |
|
30 |
Nelli Rauhanen |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
32.74 |
1:09.68 |
1:48.49 |
|
2:26.71 |
|
31 |
Veera Välivainio |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
31.64 |
1:09.21 |
1:48.75 |
|
2:26.85 |
|
32 |
Eevi-maria Bogdanova |
2005 |
Lahden Uimaseura |
|
33.79 |
1:10.70 |
1:50.03 |
|
2:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:19 |
|