Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Odder svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 34.07 | ||||||
2 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder Svømmeklub | 35.00 | ||||||
3 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.87 | ||||||
- | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 32.41 | EXTRA | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.17 | ||||||
2 | Christian Kornum | 2003 | Svømmeklubben Nord | 33.19 | ||||||
3 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.39 | ||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 33.40 | ||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.46 | ||||||
6 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.36 | ||||||
7 | Linus Folke Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 34.63 | ||||||
8 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 35.49 | ||||||
9 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.06 | ||||||
10 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 36.93 | ||||||
11 | Niklas Højbjerg | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.06 | ||||||
12 | Nikolai Sander | 2003 | Svømmeklubben Nord | 37.26 | ||||||
13 | Asgar Knakkergaard | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.55 | ||||||
14 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.99 | ||||||
14 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.99 | ||||||
16 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.22 | ||||||
17 | Andreas Christensen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 38.59 | ||||||
18 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 39.69 | ||||||
19 | Erik Both Schulte | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.56 | ||||||
20 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 41.22 | ||||||
21 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 41.66 | ||||||
22 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 45.21 | ||||||
- | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 37.88 | ||||||
2 | Philip Vesterby | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.55 | ||||||
3 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.57 | ||||||
4 | Emil Togsverd | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.75 | ||||||
5 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.19 | ||||||
6 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.22 | ||||||
7 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 42.73 | ||||||
8 | Jasper Balle West | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.99 | ||||||
9 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.97 | ||||||
10 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.49 | ||||||
11 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 44.68 | ||||||
12 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 47.17 | ||||||
13 | Frederik Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 48.95 | ||||||
14 | Christian Stilling | 2006 | Thisted Svømmeklub | 49.17 | ||||||
15 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 50.94 | ||||||
16 | David Hansen Hobolt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 52.71 | ||||||
17 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | 52.86 | ||||||
18 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 53.18 | ||||||
19 | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | 58.82 | ||||||
- | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Isar Tobias Markussen | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | indadvendte fødder | |||||
- | Nicolaj Græsborg | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | Forkert svømmer | |||||
- | Noah Oscar Nielsen | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | indadvendte fødder | |||||
- | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | DSQ | crawlben v vend | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 47.37 | ||||||
2 | Laszlo Szephalmi | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 52.98 | ||||||
3 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 54.11 | ||||||
4 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 59.82 | ||||||
5 | Viggo Rohde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.14 | ||||||
6 | William Hother Jensen | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:02.76 | ||||||
7 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.66 | ||||||
8 | Hannibal Degn | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:06.27 | ||||||
9 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.10 | ||||||
- | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frey Sørensen | 2007 | Odder Svømmeklub | DSQ | 3-4 Flyben v start | |||||
- | Gustav Kold | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | flyben v start | |||||
- | Jonathan Manicus Jensen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Asynk ben v 20m | |||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | arme til hofte 15m | |||||
- | Magnus Gotfred Boye | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | flere armtag under v | |||||
- | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Asynk ben 25m | |||||
- | Mathias Hjerresen | 2007 | Odder Svømmeklub | DSQ | ej berør m hånd 25m | |||||
- | Noah Press | 2007 | Odder Svømmeklub | DSQ | asynk ben v 20m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 11:33 |