Results for Spektrum Odder Swim Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Odder svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.16 | 1:16.68 | 2:02.18 | 2:40.86 | |||
2 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 40.22 | 1:25.96 | 2:15.36 | 2:54.04 | |||
3 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 38.36 | 1:21.97 | 2:17.20 | 2:55.50 | |||
4 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 40.42 | 1:27.41 | 2:22.78 | 3:04.14 | |||
5 | Sisse Ø. Press | 2003 | Odder Svømmeklub | 39.48 | 1:31.59 | 2:24.72 | 3:07.70 | |||
6 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.01 | 1:34.24 | 2:31.26 | 3:15.41 | |||
7 | Manja Laursen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 37.51 | 1:27.68 | 2:29.39 | 3:16.05 | |||
8 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 42.14 | 1:31.48 | 2:32.06 | 3:17.99 | |||
9 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 44.13 | 1:33.80 | 2:36.86 | 3:20.49 | |||
10 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 47.63 | 1:40.06 | 2:38.16 | 3:27.07 | |||
- | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Ej samtid berør 125m | |||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 33.97 | 1:14.11 | 2:01.65 | 2:39.11 | |||
2 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 35.82 | 1:13.69 | 2:02.99 | 2:41.12 | |||
3 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.48 | 1:18.93 | 2:04.73 | 2:41.45 | |||
4 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 35.94 | 1:16.04 | 2:07.26 | 2:45.07 | |||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 36.63 | 1:18.32 | 2:09.97 | 2:45.07 | |||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 35.44 | 1:17.97 | 2:08.56 | 2:46.85 | |||
7 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.48 | 1:22.05 | 2:11.95 | 2:48.02 | |||
8 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.25 | 1:20.88 | 2:09.13 | 2:49.26 | |||
9 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.70 | 1:21.32 | 2:12.98 | 2:52.02 | |||
10 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 38.97 | 1:22.36 | 2:12.86 | 2:52.59 | |||
11 | Karoline Iversen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 41.01 | 1:22.93 | 2:16.14 | 2:54.75 | |||
12 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 38.84 | 1:22.13 | 2:16.45 | 2:55.62 | |||
13 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 38.75 | 1:22.63 | 2:17.25 | 2:55.63 | |||
14 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.07 | 1:24.83 | 2:17.20 | 2:58.26 | |||
15 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.80 | 1:25.11 | 2:18.18 | 2:58.52 | |||
16 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 37.22 | 1:21.10 | 2:16.83 | 2:58.73 | |||
17 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.71 | 1:30.26 | 2:20.18 | 3:00.23 | |||
18 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 38.65 | 1:24.54 | 2:19.97 | 3:02.03 | |||
19 | Katrine Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 42.67 | 1:33.72 | 2:26.37 | 3:06.42 | |||
20 | Line Grøndved Holt | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 41.45 | 1:32.54 | 2:28.91 | 3:10.59 | |||
21 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 43.11 | 1:33.32 | 2:25.77 | 3:10.83 | |||
22 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 41.85 | 1:28.74 | 2:27.94 | 3:13.49 | |||
23 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.73 | 1:34.95 | 2:30.36 | 3:15.67 | |||
24 | Josephine Maja Madsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.47 | 1:38.48 | 2:38.50 | 3:22.62 | |||
25 | Kristine Krogholm Haven | 2005 | Svømmeklubben Nord | 45.21 | 2:44.41 | 3:31.96 | 3:31.96 | |||
26 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:45.95 | 2:43.11 | 3:32.04 | 3:32.04 | |||
27 | Lisa Gildsig | 2004 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 55.62 | 1:51.12 | 2:51.17 | 3:44.13 | |||
- | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Louise Lie Thisted | 2005 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej samtid berør 150m | |||||
- | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej samitid berør 125 | |||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Ej samtid berør 150m | |||||
- | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | AFslut ryg på mave | |||||
- | Signe Rosenmeyer | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på mave 76m | |||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 37.08 | 1:20.03 | 2:10.18 | 2:47.47 | |||
2 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 41.82 | 1:25.22 | 2:15.31 | 2:53.67 | |||
3 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.58 | 1:27.01 | 2:21.76 | 2:58.18 | |||
4 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 41.71 | 1:23.69 | 2:19.93 | 2:59.33 | |||
5 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 41.00 | 1:26.47 | 2:20.74 | 3:02.67 | |||
6 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.37 | 1:29.78 | 2:23.74 | 3:07.36 | |||
7 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.79 | 1:29.53 | 2:27.88 | 3:11.29 | |||
8 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 45.84 | 1:34.50 | 2:25.98 | 3:12.46 | |||
9 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 49.24 | 1:34.06 | 2:33.34 | 3:13.84 | |||
10 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 49.12 | 1:37.83 | 2:33.54 | 3:18.53 | |||
11 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 47.77 | 1:40.33 | 2:34.65 | 3:20.10 | |||
12 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 45.48 | 1:37.51 | 2:38.12 | 3:21.26 | |||
13 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 45.62 | 1:38.59 | 2:40.41 | 3:27.30 | |||
14 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 56.70 | 1:48.59 | 2:45.93 | 3:29.82 | |||
15 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 51.39 | 1:41.94 | 2:45.76 | 3:30.73 | |||
16 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 54.30 | 1:49.58 | 2:45.78 | 3:32.87 | |||
17 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:48.93 | 2:53.46 | 3:39.41 | 3:39.41 | |||
18 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 49.49 | 1:47.94 | 2:52.83 | 3:42.39 | |||
19 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.19 | 2:02.25 | 3:14.00 | 4:02.06 | |||
20 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:01.35 | 2:01.04 | 3:06.19 | 4:02.65 | |||
21 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 59.49 | 2:01.52 | 3:07.49 | 4:08.77 | |||
- | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sarah Manicus Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | ej samtid berør 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 12:33 |