Resultat för Spektrum Odder Swim Cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Odder svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 33.82 | 1:07.67 | |||||
2 | Nete Lund Madsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 34.22 | 1:10.80 | |||||
3 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.27 | 1:13.39 | |||||
4 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 36.33 | 1:13.51 | |||||
5 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder Svømmeklub | 35.43 | 1:13.72 | |||||
6 | Nadia Burholt | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 1:14.76 | 1:14.76 | |||||
7 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 37.05 | 1:15.25 | |||||
8 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.83 | 1:17.54 | |||||
9 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:18.30 | 1:18.30 | |||||
10 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.18 | 1:18.93 | |||||
11 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.90 | 1:21.05 | |||||
12 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 39.34 | 1:21.76 | |||||
13 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.15 | 1:24.80 | |||||
14 | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 41.79 | 1:25.13 | |||||
15 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 41.86 | 1:26.28 | |||||
16 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.97 | 1:26.96 | |||||
17 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 42.58 | 1:27.11 | |||||
18 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 42.59 | 1:27.78 | |||||
19 | Matilde Iversen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 42.54 | 1:28.14 | |||||
20 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 43.78 | 1:28.58 | |||||
21 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 43.49 | 1:28.81 | |||||
22 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 43.73 | 1:28.94 | |||||
23 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 42.81 | 1:29.08 | |||||
24 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.26 | 1:31.04 | |||||
25 | Sisse Ø. Press | 2003 | Odder Svømmeklub | 44.28 | 1:32.92 | |||||
26 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 48.36 | 1:36.99 | |||||
27 | Anna Cecilia Andersen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:40.52 | 1:40.52 | |||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.31 | 1:11.46 | |||||
2 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 34.99 | 1:12.66 | |||||
3 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 35.59 | 1:13.48 | |||||
4 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 35.73 | 1:14.31 | |||||
5 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.03 | 1:14.53 | |||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 36.92 | 1:16.02 | |||||
7 | Astrid Marie Hassing | 2004 | Svømmeklubben Nord | 35.81 | 1:16.23 | |||||
8 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 37.22 | 1:16.31 | |||||
9 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.21 | 1:18.11 | |||||
10 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.78 | 1:18.57 | |||||
11 | Karoline Iversen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 38.36 | 1:18.77 | |||||
12 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.79 | 1:18.79 | |||||
13 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 39.02 | 1:19.28 | |||||
14 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.47 | 1:19.92 | |||||
15 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 38.76 | 1:20.16 | |||||
16 | Mette Holstein | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.46 | 1:20.20 | |||||
17 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.78 | 1:21.91 | |||||
18 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.76 | 1:22.53 | |||||
19 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.77 | 1:26.09 | |||||
20 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.32 | 1:26.79 | |||||
21 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.85 | 1:28.00 | |||||
22 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 44.27 | 1:28.05 | |||||
23 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 44.25 | 1:29.49 | |||||
24 | Katrine Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 44.20 | 1:30.20 | |||||
25 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.64 | 1:32.36 | |||||
26 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.84 | 1:33.18 | |||||
27 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.49 | 1:33.36 | |||||
28 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 46.89 | 1:36.43 | |||||
29 | Josephine Maja Madsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.13 | 1:36.64 | |||||
30 | Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.10 | 1:37.42 | |||||
31 | Kristine Krogholm Haven | 2005 | Svømmeklubben Nord | 47.99 | 1:39.18 | |||||
32 | Ida Bertelsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.95 | 1:43.66 | |||||
33 | Lisa Gildsig | 2004 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:45.77 | 1:45.77 | |||||
34 | Christina Christiansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 52.06 | 1:47.32 | |||||
- | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Kallestrup | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
- | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | DNS | ||||||
- | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 25m | |||||
- | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | ej forts bev 25m | |||||
- | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej forts bev. 50m | |||||
- | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 75. | |||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 36.58 | 1:14.93 | |||||
2 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 36.87 | 1:15.61 | |||||
3 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 39.84 | 1:20.87 | |||||
4 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 40.04 | 1:21.44 | |||||
5 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.97 | 1:23.24 | |||||
6 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.70 | 1:25.92 | |||||
7 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.98 | 1:29.45 | |||||
8 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 44.42 | 1:33.35 | |||||
9 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 46.87 | 1:36.04 | |||||
10 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 47.48 | 1:36.64 | |||||
11 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 48.91 | 1:41.35 | |||||
12 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 47.47 | 1:44.16 | |||||
13 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 51.51 | 1:44.97 | |||||
14 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 54.85 | 1:49.54 | |||||
15 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 55.29 | 1:54.61 | |||||
16 | Emma Kildmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 57.44 | 1:55.79 | |||||
17 | Mikkeline Svanholm | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:07.34 | 2:11.79 | |||||
- | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 25m | |||||
- | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | ej forts bev 25m | |||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 51.36 | 1:45.83 | |||||
2 | Reka Szephalmi | 2009 | Svømmeklubben S 68 | 56.09 | 1:57.35 | |||||
3 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 2:08.96 | 2:08.96 | |||||
4 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:07.19 | 2:18.75 | |||||
- | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | ej ber v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 15:20 |