Resultat för Spektrum Odder Swim Cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Odder svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 32.33 | ||||||
2 | Nete Lund Madsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 32.64 | ||||||
3 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.99 | ||||||
4 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder Svømmeklub | 33.73 | ||||||
5 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 33.91 | ||||||
6 | Nadia Burholt | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 34.83 | ||||||
7 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 35.31 | ||||||
8 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.55 | ||||||
9 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.27 | ||||||
10 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.54 | ||||||
11 | Karoline Nielsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 38.49 | ||||||
12 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.64 | ||||||
13 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.99 | ||||||
14 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.30 | ||||||
15 | Matilde Iversen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 40.27 | ||||||
16 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 40.62 | ||||||
17 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 41.22 | ||||||
18 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 41.49 | ||||||
19 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.19 | ||||||
20 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 45.88 | ||||||
- | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Cecilia Andersen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Svøm på mave v 24m | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 32.00 | ||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 32.41 | ||||||
3 | Louise Lie Thisted | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 32.71 | ||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 33.48 | ||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 33.90 | ||||||
6 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.81 | ||||||
7 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 34.86 | ||||||
8 | Astrid Marie Hassing | 2004 | Svømmeklubben Nord | 35.00 | ||||||
9 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 35.24 | ||||||
10 | Jazmin Jensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 35.34 | ||||||
11 | Laura S. Olesen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 35.58 | ||||||
12 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 36.16 | ||||||
13 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 36.81 | ||||||
14 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.00 | ||||||
15 | Mette Holstein | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.01 | ||||||
16 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 37.42 | ||||||
17 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.51 | ||||||
18 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.53 | ||||||
19 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.68 | ||||||
20 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 38.65 | ||||||
21 | Signe Rosenmeyer | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.69 | ||||||
22 | Karoline Iversen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 38.73 | ||||||
23 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.03 | ||||||
24 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.42 | ||||||
25 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.05 | ||||||
26 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 41.24 | ||||||
27 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 41.57 | ||||||
28 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.15 | ||||||
29 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 43.47 | ||||||
30 | Maiken Hansen | 2005 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 44.03 | ||||||
31 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.63 | ||||||
32 | Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.88 | ||||||
33 | Ida Bertelsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 47.66 | ||||||
34 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 48.44 | ||||||
35 | Kathrine Nonbye | 2004 | Odder Svømmeklub | 49.53 | ||||||
36 | Christina Christiansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.04 | ||||||
- | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Vam Boeriis Madsen | 2004 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 35.34 | ||||||
2 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.44 | ||||||
3 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 37.24 | ||||||
4 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 38.28 | ||||||
5 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.45 | ||||||
6 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 39.65 | ||||||
7 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 40.85 | ||||||
8 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.96 | ||||||
9 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.37 | ||||||
10 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.66 | ||||||
11 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.67 | ||||||
12 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.96 | ||||||
13 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 43.29 | ||||||
14 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.34 | ||||||
15 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.16 | ||||||
16 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 44.79 | ||||||
17 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 47.30 | ||||||
18 | Maya Nicholsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 47.93 | ||||||
19 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 48.49 | ||||||
20 | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.66 | ||||||
21 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.58 | ||||||
22 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.40 | ||||||
23 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 50.41 | ||||||
24 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 50.42 | ||||||
25 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.82 | ||||||
26 | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 52.24 | ||||||
27 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 53.46 | ||||||
28 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 54.71 | ||||||
29 | Emma Kildmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 55.54 | ||||||
30 | Emma Marx | 2007 | Odder Svømmeklub | 56.61 | ||||||
31 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 58.12 | ||||||
32 | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 58.26 | ||||||
- | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | DSQ | 2 armtag v vend | |||||
- | Mathilde Christiansen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Svøm på mave 24m | |||||
- | Mikkeline Svanholm | 2007 | Odder Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 50.08 | ||||||
2 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 50.37 | ||||||
3 | Reka Szephalmi | 2009 | Svømmeklubben S 68 | 53.23 | ||||||
4 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 54.76 | ||||||
5 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 56.22 | ||||||
6 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 59.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 59.38 | ||||||
8 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:04.16 | ||||||
- | Frida Vermund Nierup-Ande | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Dicte Hatting | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v 25m | |||||
- | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 14:57 |