Results for Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 31.17 | ||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.47 | ||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 32.58 | ||||||
4 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 32.84 | ||||||
5 | Karoline Kristensen | 2004 | DeltaSwim | 34.01 | ||||||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 34.17 | ||||||
7 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 34.50 | ||||||
8 | Mia Hvarre | 2004 | Vejle Svømmeklub | 34.66 | ||||||
9 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 35.16 | ||||||
10 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.24 | ||||||
11 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.45 | ||||||
12 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.59 | ||||||
13 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.64 | ||||||
14 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | 35.93 | ||||||
15 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 36.08 | ||||||
16 | Signe Jochumsen | 2004 | DeltaSwim | 36.28 | ||||||
17 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 36.61 | ||||||
18 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.84 | ||||||
19 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 37.08 | ||||||
20 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | DeltaSwim | 37.39 | ||||||
21 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.43 | ||||||
22 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.73 | ||||||
23 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 37.82 | ||||||
24 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.14 | ||||||
25 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.17 | ||||||
26 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.76 | ||||||
27 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.79 | ||||||
28 | Louise Ovesen | 2004 | DeltaSwim | 40.40 | ||||||
29 | Frederikke Riber | 2005 | DeltaSwim | 40.53 | ||||||
30 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 40.72 | ||||||
31 | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.16 | ||||||
32 | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | 41.23 | ||||||
33 | Amalie F Piiters | 2006 | H2Odense | 41.52 | ||||||
34 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.86 | ||||||
35 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.91 | ||||||
36 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | Kolding SK | 43.19 | ||||||
37 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 43.33 | ||||||
38 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 44.07 | ||||||
39 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | DeltaSwim | 44.72 | ||||||
40 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.95 | ||||||
41 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 46.20 | ||||||
42 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 46.55 | ||||||
43 | Emilia Maria Have Fugl | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.59 | ||||||
44 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.22 | ||||||
45 | Sara Als | 2006 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 49.63 | ||||||
46 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.98 | ||||||
47 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.29 | ||||||
48 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.98 | ||||||
49 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.10 | ||||||
50 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 53.15 | ||||||
51 | Ida Marie Jørgensen | 2004 | DeltaSwim | 53.26 | ||||||
- | Julija Bliucukis | 2006 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | DSQ | ej synk ben15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |