Results for Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 581 | 34.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
2 | Julie Dumstrei | 2004 | 556 | 35.38 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.66 | |||||||||
3 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 552 | 35.46 | ||||||
Kolding SK | 34.37 | |||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 534 | 35.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
5 | Karoline Kristensen | 2004 | 494 | 36.79 | ||||||
DeltaSwim | 35.42 | |||||||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 463 | 37.60 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.43 | |||||||||
7 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 423 | 38.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.49 | |||||||||
8 | Luna Holm Møller | 2004 | 362 | 40.81 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.52 | |||||||||
9 | Sissel Jessen | 2004 | 232 | 47.32 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 51.83 | |||||||||
10 | Leonora Druett | 2004 | 172 | 52.31 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 54.67 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie Kronborg | 2005 | 392 | 39.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
2 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 392 | 39.76 | ||||||
DeltaSwim | 40.87 | |||||||||
3 | Mille Lindeblad | 2005 | 387 | 39.92 | ||||||
DeltaSwim | 41.86 | |||||||||
4 | Louisa Christensen | 2005 | 367 | 40.62 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.08 | |||||||||
5 | Anna Ryet | 2005 | 338 | 41.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emilia Maria Have Fugl | 2005 | 328 | 42.19 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.90 | |||||||||
7 | Victoria Richards | 2005 | 295 | 43.70 | ||||||
DeltaSwim | 44.00 | |||||||||
8 | Maja Rolighed | 2005 | 286 | 44.12 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 269 | 45.06 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.49 | |||||||||
10 | Nanna W Povlsen | 2005 | 172 | 52.29 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Hellesøe | 2006 | 313 | 42.83 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.96 | |||||||||
2 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 270 | 45.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.85 | |||||||||
3 | Mille A. B. Buch | 2006 | 217 | 48.36 | ||||||
H2Odense | 1:00.15 | |||||||||
4 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 206 | 49.23 | ||||||
DeltaSwim | 55.36 | |||||||||
- | Julija Bliucukis | 2006 | DNS | |||||||
H2Odense | 48.78 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Højstrøm | 2007 | 317 | 42.64 | ||||||
Kolding SK | 42.50 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 256 | 45.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.80 | |||||||||
3 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | 243 | 46.59 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | 243 | 46.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 55.58 | |||||||||
5 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 239 | 46.88 | ||||||
Kolding SK | 45.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |