Results for blueseventy Sprint Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tvling | blueseventy Sprint Cup | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tvlingsort | Motala | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangr | Motala Simsllskap | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 06 maj 2018 |
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Sponsor: LeWa Sport |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Mix Lag 1 | 0 | Linkpings Allmnna SS | 1:47.44 | ||||||
Pontus Palmqvist | 1991 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Tom Andersson | 1998 | 28.71 | 55.35 | |||||||
Rebecka Palm | 1990 | 27.11 | 1:22.46 | |||||||
Sofia Henell | 1997 | 24.98 | 1:47.44 | |||||||
2 | Lass Mix Lag 2 | 0 | Linkpings Allmnna SS | 1:48.86 | ||||||
Caroline Palm | 1992 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Petter Cyrn | 1996 | 29.06 | 58.78 | |||||||
Dan Lester | 1990 | 23.96 | 1:22.74 | |||||||
Emma Magnusson | 1998 | 26.12 | 1:48.86 | |||||||
3 | Lass Mix Lag 3 | 0 | Linkpings Allmnna SS | 1:53.20 | ||||||
Vera Karlsson | 2003 | 30.50 | 30.50 | |||||||
Simon Linnr | 1999 | 30.09 | 1:00.59 | |||||||
Anton Andersson | 1993 | 25.27 | 1:25.86 | |||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 27.34 | 1:53.20 | |||||||
4 | Lass Mix Lag 4 | 0 | Linkpings Allmnna SS | 1:57.17 | ||||||
Hilda Linn | 2000 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 31.45 | 1:01.80 | |||||||
Mattias Grynning | 1999 | 26.77 | 1:28.57 | |||||||
Olivia Gustafsson | 2004 | 28.60 | 1:57.17 | |||||||
5 | Nkk Mix Lag 1 | 0 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 2:01.13 | ||||||
Josefine Hrdelin | 2001 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Ella Lindroth | 2001 | 33.86 | 1:07.61 | |||||||
Eric Lundstrm Silke | 2003 | 27.00 | 1:34.61 | |||||||
Axel Eriksson | 1998 | 26.52 | 2:01.13 | |||||||
6 | Motala Lag 1 | 0 | Motala Simsllskap | 2:04.05 | ||||||
Leija Johansson Junttila | 2006 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Elliot Fielder | 2003 | 31.81 | 1:06.03 | |||||||
Henrik Eriksson | 2002 | 27.86 | 1:33.89 | |||||||
Emilia Eriksson | 2004 | 30.16 | 2:04.05 | |||||||
7 | Nkk Mix Lag 2 | 0 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 2:08.30 | ||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 36.48 | 1:08.70 | |||||||
Ebba Bladh Hazard | 2004 | 32.83 | 1:41.53 | |||||||
Joakim Shl | 2000 | 26.77 | 2:08.30 | |||||||
8 | Nkk Mix Lag 4 | 0 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 2:17.95 | ||||||
David Ullstrand | 2005 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Sergej Basov | 2003 | 36.80 | 1:10.85 | |||||||
Hilma Broden | 2003 | 35.06 | 1:45.91 | |||||||
Elin Nylander | 2003 | 32.04 | 2:17.95 | |||||||
9 | Nkk Mix Lag 3 | 0 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 2:19.15 | ||||||
Oliver Edoff | 2003 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Ellen Lovinge | 2004 | 41.00 | 1:16.79 | |||||||
Hemming Gong | 2001 | 32.00 | 1:48.79 | |||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 30.36 | 2:19.15 | |||||||
10 | Motala Lag 2 | 0 | Motala Simsllskap | 2:20.89 | ||||||
Isadora Rosn | 2002 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Klara Haraldsson | 2005 | 43.34 | 1:18.59 | |||||||
Gustav Fahlstrm | 2005 | 30.53 | 1:49.12 | |||||||
Edwin Brimalm | 2005 | 31.77 | 2:20.89 | |||||||
11 | Motala Lag 3 | 0 | Motala Simsllskap | 2:34.70 | ||||||
Astrid Rosn | 2005 | 38.22 | 38.22 | |||||||
Anna Sderqvist | 2006 | 45.74 | 1:23.96 | |||||||
Marcus Manninen | 2004 | 37.28 | 2:01.24 | |||||||
Otto Svensson | 2005 | 33.46 | 2:34.70 | |||||||
12 | Motala Lag 4 | 0 | Motala Simsllskap | 2:52.27 | ||||||
Greta Sjgren | 2007 | 41.08 | 41.08 | |||||||
Arthur Forsflt | 2008 | 45.72 | 1:26.80 | |||||||
Hanna Manninen | 2006 | 39.57 | 2:06.37 | |||||||
Lukas Svensson | 2006 | 45.90 | 2:52.27 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Motala Simsllskap | Utskriftstid | 09:08 |