Resultater for TYR Invite
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 26.46 | ||||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 26.97 | ||||||
3 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.03 | ||||||
4 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.22 | ||||||
5 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 27.85 | ||||||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 27.85 | ||||||
7 | Ali Jafaar | 1998 | Simklubben Neptun | 28.18 | ||||||
8 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 28.21 | ||||||
9 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 28.36 | ||||||
10 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 29.33 | ||||||
11 | Johan Carlén | 1976 | Täby Sim | 29.35 | ||||||
12 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.58 | ||||||
13 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.37 | ||||||
14 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 30.62 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.46 | ||||||
2 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.53 | ||||||
3 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.42 | ||||||
4 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.56 | ||||||
5 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.59 | ||||||
6 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.61 | ||||||
7 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.74 | ||||||
8 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 28.79 | ||||||
9 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 29.17 | ||||||
10 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 29.34 | ||||||
11 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 29.64 | ||||||
12 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.75 | ||||||
13 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 29.83 | ||||||
14 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 29.99 | ||||||
15 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.06 | ||||||
16 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.17 | ||||||
17 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.19 | ||||||
18 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.29 | ||||||
19 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 30.33 | ||||||
20 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.25 | ||||||
21 | Peter Khabarov | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.22 | ||||||
22 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.67 | ||||||
23 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 34.21 | ||||||
24 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.76 | ||||||
25 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.67 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 28.25 | ||||||
2 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 28.96 | ||||||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 29.24 | ||||||
4 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 29.31 | ||||||
5 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 29.34 | ||||||
6 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.35 | ||||||
7 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.63 | ||||||
8 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.77 | ||||||
9 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.87 | ||||||
10 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 30.80 | ||||||
11 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 30.81 | ||||||
12 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 30.96 | ||||||
13 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 31.28 | ||||||
14 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 31.30 | ||||||
15 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.13 | ||||||
16 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.29 | ||||||
17 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 33.64 | ||||||
18 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 33.86 | ||||||
19 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.61 | ||||||
20 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.74 | ||||||
21 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 34.79 | ||||||
22 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.81 | ||||||
23 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 35.05 | ||||||
24 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.28 | ||||||
25 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.39 | ||||||
26 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.79 | ||||||
27 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 36.51 | ||||||
28 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.18 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 37.66 | ||||||
2 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:53 |