Resultat för TYR Invite
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.45 | ||||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 30.89 | ||||||
3 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.99 | ||||||
4 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 31.22 | ||||||
5 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.24 | ||||||
6 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.33 | ||||||
7 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.47 | ||||||
8 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.83 | ||||||
9 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.84 | ||||||
10 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.08 | ||||||
11 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.59 | ||||||
12 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.61 | ||||||
13 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.80 | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.46 | ||||||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 31.38 | ||||||
3 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.55 | ||||||
4 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.86 | ||||||
5 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.98 | ||||||
6 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.19 | ||||||
7 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.27 | ||||||
8 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 32.61 | ||||||
9 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.16 | ||||||
10 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.45 | ||||||
11 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.91 | ||||||
12 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 33.95 | ||||||
13 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.01 | ||||||
14 | Sophie Dellmark | 2001 | A4 Idrottsförening | 34.12 | ||||||
15 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.17 | ||||||
16 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 34.33 | ||||||
17 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.39 | ||||||
18 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.57 | ||||||
19 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 34.97 | ||||||
20 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.08 | ||||||
21 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 35.43 | ||||||
22 | Emelie Liljeblad | 2002 | Täby Sim | 36.30 | ||||||
23 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.69 | ||||||
24 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.09 | ||||||
25 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.18 | ||||||
- | Emma Danielsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.18 | ||||||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 31.47 | ||||||
3 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.68 | ||||||
4 | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.78 | ||||||
5 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 32.27 | ||||||
6 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.28 | ||||||
7 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.42 | ||||||
8 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 32.43 | ||||||
9 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.44 | ||||||
10 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.62 | ||||||
11 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 32.95 | ||||||
12 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 33.14 | ||||||
12 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.14 | ||||||
14 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 33.23 | ||||||
15 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.24 | ||||||
16 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.55 | ||||||
17 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.67 | ||||||
18 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 33.68 | ||||||
19 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.04 | ||||||
20 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 34.06 | ||||||
21 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.12 | ||||||
22 | Stella Brinne Roos | 2004 | A4 Idrottsförening | 34.27 | ||||||
23 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.37 | ||||||
24 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 34.43 | ||||||
25 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.73 | ||||||
26 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.07 | ||||||
27 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 35.20 | ||||||
28 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 35.26 | ||||||
29 | Emilia Tshibanda | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.30 | ||||||
30 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.42 | ||||||
31 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 35.49 | ||||||
32 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 35.76 | ||||||
33 | Elsa Wennerstrand | 2004 | A4 Idrottsförening | 35.87 | ||||||
34 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.95 | ||||||
35 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 36.07 | ||||||
36 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 36.38 | ||||||
37 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.48 | ||||||
38 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.57 | ||||||
39 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 36.94 | ||||||
40 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.38 | ||||||
41 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 37.67 | ||||||
42 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 38.08 | ||||||
43 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 38.75 | ||||||
44 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 38.91 | ||||||
45 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.17 | ||||||
46 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.25 | ||||||
47 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.41 | ||||||
48 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.00 | ||||||
49 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 45.36 | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 31.17 | ||||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 31.30 | ||||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 31.85 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 32.80 | ||||||
5 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 33.60 | ||||||
6 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.32 | ||||||
7 | Olivia Lyrberg | 2005 | A4 Idrottsförening | 35.70 | ||||||
8 | Elin Björklund | 2005 | A4 Idrottsförening | 36.06 | ||||||
9 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 36.44 | ||||||
10 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 37.68 | ||||||
11 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.43 | ||||||
12 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.11 | ||||||
13 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 42.16 | ||||||
14 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:45 |