Resultater for Kalundborg Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Kalundborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piger 1 Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 2:04.06 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 34.68 | 1:08.63 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 28.99 | 1:37.62 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 26.44 | 2:04.06 | |||||||
2 | Ringsted Piger 1 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:11.72 | ||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 39.23 | 1:12.21 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 30.95 | 1:43.16 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 28.56 | 2:11.72 | |||||||
3 | Næstved Piger 1 | 0 | Næstved IF | 2:12.83 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 38.15 | 1:11.82 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 32.41 | 1:44.23 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 28.60 | 2:12.83 | |||||||
4 | Piger 2 Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 2:16.05 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 41.33 | 1:13.81 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 31.54 | 1:45.35 | |||||||
Pauline Andersen | 2005 | 30.70 | 2:16.05 | |||||||
5 | Hg Pige 1 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:18.13 | ||||||
Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Mille Scheel | 2003 | 40.18 | 1:16.39 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 32.90 | 1:49.29 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 28.84 | 2:18.13 | |||||||
6 | Ringsted Piger 2 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:18.19 | ||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Malene Reynolds | 2005 | 42.90 | 1:17.64 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 31.84 | 1:49.48 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 28.71 | 2:18.19 | |||||||
7 | Dragsholm Piger 1 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:20.32 | ||||||
Sille Bachmann | 2004 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | 42.31 | 1:16.45 | |||||||
Camille Neess | 2003 | 33.28 | 1:49.73 | |||||||
Laura Sørensen | 2001 | 30.59 | 2:20.32 | |||||||
8 | Hg Pige 2 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:24.71 | ||||||
Fanta O. Petersen | 2005 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Laura Meyer | 2006 | 41.29 | 1:18.11 | |||||||
Mie Ankersen | 2006 | 33.72 | 1:51.83 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 32.88 | 2:24.71 | |||||||
9 | Næstved Piger 2 | 0 | Næstved IF | 2:29.06 | ||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 39.86 | 1:17.44 | |||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 38.82 | 1:56.26 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 32.80 | 2:29.06 | |||||||
10 | Ringsted Piger 3 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:30.33 | ||||||
Mathilde Grønnehøj | 2006 | 40.60 | 40.60 | |||||||
Astrid Kruuse | 2005 | 43.34 | 1:23.94 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 37.30 | 2:01.24 | |||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 29.09 | 2:30.33 | |||||||
11 | Dragsholm Piger 2 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:33.53 | ||||||
Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Anne Louise Ingleby | 2003 | 45.46 | 1:22.68 | |||||||
Katrine Hansen | 2006 | 36.72 | 1:59.40 | |||||||
Klara Fris Ottosen | 2007 | 34.13 | 2:33.53 | |||||||
12 | Skjoldmøer 1 | 0 | Roskilde Svømning | 2:37.48 | ||||||
Silje Sørensen | 2007 | 41.62 | 41.62 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 38.18 | 1:19.80 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 31.95 | 1:51.75 | |||||||
Freja Nelkop | 2009 | 45.73 | 2:37.48 | |||||||
13 | Piger 3 Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 2:38.24 | ||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Alba Seneca | 2005 | 43.49 | 1:21.28 | |||||||
Rebecca Skov Vinding | 2007 | 42.67 | 2:03.95 | |||||||
Cecilie N. Petersen | 1998 | 34.29 | 2:38.24 | |||||||
14 | Vest Piger 1 | 2007 | Vest-Brøndby | 2:38.55 | ||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 41.55 | 41.55 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 41.36 | 1:22.91 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 41.84 | 2:04.75 | |||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 33.80 | 2:38.55 | |||||||
15 | Skjoldmøer 4 | 0 | Roskilde Svømning | 2:48.59 | ||||||
Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 49.91 | 49.91 | |||||||
Klara Frida Johansen | 2005 | 41.15 | 1:31.06 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 31.96 | 2:03.02 | |||||||
Sofie Schyth | 2008 | 45.57 | 2:48.59 | |||||||
16 | Vest Piger 2 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:50.24 | ||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 42.64 | 42.64 | |||||||
Laika Usinger | 2006 | 46.99 | 1:29.63 | |||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 38.43 | 2:08.06 | |||||||
Hannah Bjørneboe | 2007 | 42.18 | 2:50.24 | |||||||
17 | Holbæk | 0 | Holbæk Svømme Klub | 2:54.74 | ||||||
Liva Vang Palsbøll | 2007 | 52.98 | 52.98 | |||||||
Nana Andersen | 2006 | 44.82 | 1:37.80 | |||||||
Anna Mundt Karup | 2005 | 34.76 | 2:12.56 | |||||||
Julie Jepsen | 2007 | 42.18 | 2:54.74 | |||||||
18 | Hg Pige 3 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:06.05 | ||||||
Augusta Johansen | 2008 | 46.54 | 46.54 | |||||||
Silje Rud Pedersen | 2007 | 53.10 | 1:39.64 | |||||||
Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 44.34 | 2:23.98 | |||||||
Caroline Risager Strate | 2007 | 42.07 | 3:06.05 | |||||||
19 | Ringsted Piger 4 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 3:06.10 | ||||||
Cecilie Møller | 2005 | 43.92 | 43.92 | |||||||
Maja Burø Redke | 2007 | 54.43 | 1:38.35 | |||||||
Sascha Haste | 2007 | 47.54 | 2:25.89 | |||||||
Line Stærmose | 2006 | 40.21 | 3:06.10 | |||||||
20 | Vest Talent Girlzz | 2008 | Vest-Brøndby | 3:23.80 | ||||||
Luka Revitz | 2008 | 46.40 | 46.40 | |||||||
Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 58.86 | 1:45.26 | |||||||
Emma de Palo-Jonas | 2008 | 56.13 | 2:41.39 | |||||||
Merle Otzen | 2008 | 42.41 | 3:23.80 | |||||||
21 | Skjoldmøer 2 | 0 | Roskilde Svømning | 3:24.58 | ||||||
Frederikke Meisner From | 2004 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Eva de Maeyer | 2009 | 56.77 | 1:36.83 | |||||||
Asta Palmund | 2005 | 37.82 | 2:14.65 | |||||||
Celina Buhl-Madsen | 2008 | 1:09.93 | 3:24.58 | |||||||
22 | Vest Talent Tøser | 2008 | Vest-Brøndby | 3:41.70 | ||||||
Liva Yri | 2008 | 51.94 | 51.94 | |||||||
Esther Bang Laursen | 2009 | 58.12 | 1:50.06 | |||||||
Mille Therp | 2009 | 1:08.60 | 2:58.66 | |||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 43.04 | 3:41.70 | |||||||
- | Piger 4 Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Thilde Thomsen | 2008 | |||||||||
Sille Møller | 2004 | |||||||||
Amanda Fafner | 2007 | |||||||||
Lærke Jensen | 2008 | DNS | ||||||||
- | Skjoldmøer 3 | 0 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Frederikke Olsen | 2006 | 40.99 | 40.99 | |||||||
Nora Berg | 2006 | 53.67 | 1:34.66 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:14 |